awidyna 01.04.14, 16:58 Mnie na ogórkową wzięło, taką z ogórków konserwowych no i na szybko schabowy, ziemniaki i surówka z kapusty pekińskiej. Na jutro marynuje baranka Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
czarna_kita Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 17:06 Curry z kurakiem. Odpowiedz Link Zgłoś
naturella Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 17:09 Krem z pieczarek, pieczonego indyka w ziołach, szpinak, marchewkę, kalafiora i dla męża mieszankę warzyw niby chińską. Odpowiedz Link Zgłoś
kk345 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 17:07 > Mnie na ogórkową wzięło, taką z ogórków konserwowych Kuchnia fusion? Odpowiedz Link Zgłoś
awidyna Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 17:37 a jadłaś kiedyś z konserwowych? Jest pyszna. Odpowiedz Link Zgłoś
atena12345 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 17:46 awidyna napisała: > a jadłaś kiedyś z konserwowych? Jest pyszna. jak się robi? Odpowiedz Link Zgłoś
awidyna Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 18:24 Wywar mięsno warzywny to podstawa. Ja najczęściej warzywa trę na tarce na grubych oczkach bo ogórki też tak trę. Ziemniaki jedynie w kostkę. Jak warzywa są miękkie, to dajesz starte ogórki i ok 250ml tej wody z ogórków. Gotujesz jakieś 10 min razem. Potem posypuje koperkiem. Doprawić już wg własnego uznania, ja daje kostki warzywne bez glutaminianu, bo dzieć z nami spożywa Zupę robię to w garnku 3 litrowym tak na 2 dni. Naprawdę pycha. Odpowiedz Link Zgłoś
atena12345 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 18:31 awidyna napisała: Naprawdę pycha. choć z pewną taką nieśmiałością, to jednak spróbuję. dzięki Odpowiedz Link Zgłoś
kk345 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 18:41 Czyli gotujesz klasyczną ogórkową, a na końcu psujesz ją ogórkami konserwowymi Odpowiedz Link Zgłoś
awidyna Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 20:31 spróbuj, wcale nie psuje. W sumie to typowa ogórkowa to z kiszonych, ale ile można. Ze świeżych zielonych ogórków jest również pyszna Ale najbardziej smakuje z konserwowych. Odpowiedz Link Zgłoś
niecierpek_25 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 07:53 O ze świeżych. Uwielbiam. Prawie nic mi się tak z wiosną nie kojarzy Odpowiedz Link Zgłoś
burina Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 08:46 > spróbuj, wcale nie psuje. Ale w porównaniu z klasyczną ogórkową, to wartości toto raczej nie ma... Odpowiedz Link Zgłoś
atena12345 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 08:48 burina napisała: > Ale w porównaniu z klasyczną ogórkową, to wartości toto raczej nie ma... no i na kostce bez glutaminianu (bo dzieci) za to z octem Odpowiedz Link Zgłoś
awidyna Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 14:54 No, i sobie wyobraź, że w takich ilościach jest zabójczy ;p A wiesz, że ocet powstaje dzięki fermentacji? A wiesz, że kiszone ogórki też powstają dzięki fermentacji? Tylko tu jest octowa a tu mlekowa A kefir np dzieci piją ;p a robi się dzięki fermentacji alkoholowej Ehhh. Jakże beawartościowe byłoby życie ematki bez doszukiwania dziury w całym Pamiętaj, że w dużych ilościach nawet powietrze szkodzi Odpowiedz Link Zgłoś
atena12345 awidyna 02.04.14, 16:18 daj spokój w końcu to wątek "lajt" wiem jak powstaje ocet, czasem mój teść robi zamiast wina Mówię, że zrobię tą ogórkową. Żeby spróbować. Z zielonych jadłam i raczej mdła Odpowiedz Link Zgłoś
anika772 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 13:39 Ogórkową z konserwowych pewnie można polubić, o ile lubi się ogórki konserwowe. Ja nie lubię, w ogóle niczego z zalew octowych nie lubię i nie jadam. Odpowiedz Link Zgłoś
awidyna Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 14:56 Ha ha uśmiałam się Ehhh. Racja, ogórek konserwowy zniszczył mi wszystkie białka, węglowodany i tłuszcze razem z witaminami i składnikami mineralnymi ;D Odpowiedz Link Zgłoś
cosmetic.wipes Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 15:46 A jakie wartości ma klasyczna ogórkowa, których nie ma omawiana? Odpowiedz Link Zgłoś
atena12345 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 16:06 cosmetic.wipes napisał(a): > A jakie wartości ma klasyczna ogórkowa, których nie ma omawiana? chodzi pewnie raczej o kwas, a właściwie o jego rodzaj. Podczas kwaszenia ogórków wytwarzają się witaminy m.in C. Nie wiem jednak czy one przeżywają czas gotowania Ogórki konserwowe, to jednak sam ocet Odpowiedz Link Zgłoś
shumi-mi-las Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 17:10 Miałam wędzonego łososia i pomidora. Mąż ma pyry z gzikiem a dzieci jadły w szkole. Odpowiedz Link Zgłoś
aqua48 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 17:13 Czosnkowa. Może wreszcie upora się naszym upiornym katarem... Jak nie, to przynajmniej odstraszy zdrowych. Odpowiedz Link Zgłoś
ga-ti Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 12:50 shumi-mi-las napisała: > ...Mąż ma pyry z gzikiem ... Łał, mój dziadek, świętej pamięci, tak mówił i jadał. Nawet nie wiesz ile wspomnień wskrzesiłaś daniem dla męża. Dzięki Odpowiedz Link Zgłoś
atena12345 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 17:47 duszoną cielęcinę Odpowiedz Link Zgłoś
anetchen2306 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 19:26 Zupe marchewkowa, zaprawiana mlekiem kokosowym, imbirem, kardamonem i inszymi przyprawami ... z groszkiem ptysiowym. Do tego "placki ziemniaczane" (a raczej ziemniaczane wafle) z gofrownicy z musem jablkowym. Odpowiedz Link Zgłoś
rosapulchra-0 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 19:36 Dziś nic. Prawie cały dzień przeleżałam w łóżku, na myśl, że mam zejść do kuchni robiło mi się słabo. Dziś rodzina obsługuje się sama. Odpowiedz Link Zgłoś
eliszka25 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 20:21 dzis obiad na szybko, czyli kurczak w sosie smietanowym z pieczarkami, ale na kwasno, doprawiony sosem sojowym i cytryna. do tego mlode ziemniaki i kalafior gotowany z bulka tarta. ten kalafior tak srednio do tego pasuje, ale musialam zuzyc, bo juz dlugo lezal. jutro bedzie fasolowa albo zurek z jajkiem. jeszcze sie nie moge zdecydowac. Odpowiedz Link Zgłoś
mona_mayfair Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 20:29 Ja zjadlam kawałek pizzy, dziec rosól, a chłop ma i rosól i kurze biusty panierowane. Pewnie bedzie chciał do tego frytki, to mu jakąs szybką surówke machne i z glowy. Na jutro mam kawał wołowiny i chyba zrazy zrobię, bo za mna chodza;p Odpowiedz Link Zgłoś
awidyna Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 20:32 neffi79 napisał(a): > dzisnic A, to nie jadłam ;p Odpowiedz Link Zgłoś
neffi79 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 20:35 no ja tez właśnie nie jadłam Odpowiedz Link Zgłoś
dziennik-niecodziennik Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 20:37 podoba mi sie Twoja sygnaturka. gadugadu.blog.pl sie kłania Odpowiedz Link Zgłoś
awidyna Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 20:44 Dzięki. Zaczerpnięty z radia Odpowiedz Link Zgłoś
aankaa Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 01.04.14, 21:57 królik duszony w piwie z grzybami, do tego buraczki na zimno i deser (zamiast ziemniaków/makaronu/ryżu/kaszy) Odpowiedz Link Zgłoś
default Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 07:49 W tym tygodniu: w pn było tagliatelle w sosie serowym (śmietanka, tarty parmezan, zioła) z szynką i pieczarkami, wczoraj i dziś - mięsko z udek kurzych duszone z warzywami (papryka, cebula dymka, pieczarki, ogórek zielony, pomidor) + ryż dziki, jutro - ryba (pewnie dorsz) po grecku z bagietką, w piątek - krupnik + naleśniki z duszonymi jabłkami. Odpowiedz Link Zgłoś
niecierpek_25 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 07:57 Barszcz z warzywami- wzorowany na ukraińskim, ale bez mięsa Kąty z żeberek w miodzie i musztardzie, a do tego makaron zasmażany z sosem sojowym i karmelizowana pikantna marchew z groszkiem Odpowiedz Link Zgłoś
tryggia Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 08:36 Pomidorową z kluskami i quiche ze szpinakiem i łososiem. Odpowiedz Link Zgłoś
shih-mo Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 11:38 wczoraj z piekarnika polędwica i warzywa, do tego surówa z białej kapusty, marchwi i kopru. I pomidorowa. A dziś to pomysłu nie mam. Nie chce mi się mięsa, więc może jakiś makaron. A może usmażę placki ziemniaczane z dodatkiem dyni i cukinii. Odpowiedz Link Zgłoś
jan.kran Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 11:41 Curry z kalafiora: www.jadlonomia.com/2013/04/na-przednowku-czyli-ulubione-curry-z.html Musaka wege: www.jadlonomia.com/2011/01/zielona-musaka.html Z tym że tym razem dodam jeszcze cukinię. Bardzo ważne dobrze odsączyć bakłazny z tłuszczu na ręczniku papierowym. Odpowiedz Link Zgłoś
guderianka Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 11:42 młode ziemniaki jaja sadzone fasolka Odpowiedz Link Zgłoś
xxe-lka Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 12:19 z cyklu "bardziej kalorycznie się już nie da" mam spatzle ze szpinakiem i serem pleśniowym, witaj pms-ie Odpowiedz Link Zgłoś
eo_n Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 12:27 Dziś na lenia : wczorajsze ziemniaki odsmażone z czosnkiem i ziołami prowansalskimi jajko sadzone ze szczypiorkiem groszek konserwowy surówka z marchwi napój ze świeżej pokrzywy (z cytryną, miodem, bananem) Odpowiedz Link Zgłoś
eo_n Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 12:28 xxe-lka napisała: > z cyklu "bardziej kalorycznie się już nie da" mam spatzle ze szpinakiem i serem > pleśniowym, witaj pms-ie Też to mam! W pms-ie wchrzaniam mięso, tłuszcz, cukier... Masakra Odpowiedz Link Zgłoś
misterni Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 12:25 Zupa pomidorowa z ciastem lanym Gulasz curry z kurczaka, ryż i surówka z kapusty pekińskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
ga-ti Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 12:45 U mnie dziś baaardzo wyszukany obiad: zupa pomidorowa Gotuje się właśnie kość z marchewkami, pietruszką, selerem i zieleniną. Doprawię później koncentratem i śmietanka, ugotuję makaron nitki i obiad gotowy Zaznaczam, że dzieci mam w placówkach edukacyjnych, w których jedzą dwudaniowy obiad (a jedno jeszcze śniadanie, podwieczorek, przegryzkę warzywno-owocową), więc jakiegoś spięcia co do zbilansowanego żywienia dzieci mieć nie muszę. Może dorobię jeszcze placuszki z jabłkami, ale to tak chyba na wcześniejszą kolację. A wczoraj miałam mielone z ziemniakami i surówką z sałaty lodowej z ogórkiem, pomidorkiem i rzodkiewką. Odpowiedz Link Zgłoś
3fanta Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 13:31 Pomidorowa z makaronem.Jajko w sosie koperkowym i ziemniaki.Marchewka z groszkiem Odpowiedz Link Zgłoś
anika772 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 13:35 Zupę krem z dyni i soczewicy. Pieczone udka, kaszę i surówkę z kiszonej. Odpowiedz Link Zgłoś
imsad Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 14:15 Makaron szeroka wstążka ze szpinakiem i serem pleśniowym (na ciepło) Odpowiedz Link Zgłoś
edelstein Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 14:44 Kiedy wy macie na to czas? U mnie zupa z torebki i...to by bylo na tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
jan.kran Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 14:57 Raz to jak mam czasu to gotuję wymyślnie . Włączam fajny film i kroję, smażę i jest fun. Dwa jak nie mam czasu to usmażenie tofu i wrzucenie mrożonki wok lub ugotowanie spaghetti plus prosty domowy sos zajmuje tyle samo czasu co ugotowanie wody na zupę z torebki lub wrzucenie pizzy gotowej z tysiącem nieciekawych rzeczy w środku do piekarnika . Czasem gotuję na dwa dni , czasem gotuję więcej i zamrażam. Za bardzo szanuję siebie i swoje ciało zeby się zatruwać szajsem z torebki lub gotową pizza.. Kwestia chęci i organizacji. Dodam że jestem samotną matka na rubieży , pracującą cięzko i z dwojgiem dzieci na karku , wprawdzie dorosłych ale wymagających uwagi. NB oboje gotują super Szybko jak trzeba , zdrowo zawsze ale z domu wyniesli pewna kulturę spozycia posiłków. Odpowiedz Link Zgłoś
edelstein Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 15:14 Jakim cudem ugotowanie makaronu jest szybsze od ugotowania zupy z proszku? OJP juz teraz poprawia sie samoocene epatowaniem jakas kultura spozycia.Co to jest wogole? Mam ochote na zupe z torebki robie zupe z torebki,smiem twierdzic,ze wcale nie ma wiecej chemii niz ogorek wyhodowany przy autostradzie plus kurczak pasiony antybiotykami. - "Znasz mnie lepiej niż ja siebie? Widziałeś mnie na glebie? Znasz upadek i cierpienie? Znasz każde wydarzenie, Które miało wpływ na mnie? Znasz mnie lepiej niż ja klaunie?... Śmiejesz się,zgadnij,kto się będzie śmiał ostatni" Odpowiedz Link Zgłoś
kk345 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 15:27 > OJP juz teraz poprawia sie samoocene epatowaniem jakas kultura spozycia.Co to j > est wogole? Jakby ci to przystępnie wyjasnic- gotowanie jest ważną częscią kultury, a zalanie wrzątkiem chemicznej zupki już nie. Tyle. Poza tym można jeszcze dorzucić parę słow o zbilansowanym zywieniu rodziny, o magii smaku domowego jedzenia, o radości wspólnych posiłków, ale to chyba oczywiste? Odpowiedz Link Zgłoś
awidyna Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 15:38 kk345 napisała: > > OJP juz teraz poprawia sie samoocene epatowaniem jakas kultura spozycia.C > o to j > > est wogole? > Jakby ci to przystępnie wyjasnic- gotowanie jest ważną częscią kultury, a zalan > ie wrzątkiem chemicznej zupki już nie. Tyle. Poza tym można jeszcze dorzucić pa > rę słow o zbilansowanym zywieniu rodziny, o magii smaku domowego jedzenia, o ra > dości wspólnych posiłków, ale to chyba oczywiste? Tak, zgadzam się I kiedyś mój uczeń na zajęciach z gotowania całkiem niedawno stwierdził, cytuję: Pani, i tak na gó*** i tak na gó***. No. W sumie racja Ale po zajęciach z procesów trawienia jednak doszedł do wniosku, że zanim to zamieni się w gó*** to jednak duża część skłądników zostanie zaabsorbowana w przewodzie pokarmowym Odpowiedz Link Zgłoś
edelstein Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 16:01 No i co w zwiazku z tym?nie mam dzis czasu,nie gotuje, po kiego grzyba dorabiac do tego ideologie? "Znasz mnie lepiej niż ja siebie? Widziałeś mnie na glebie? Znasz upadek i cierpienie? Znasz każde wydarzenie, Które miało wpływ na mnie? Znasz mnie lepiej niż ja klaunie?... Śmiejesz się,zgadnij,kto się będzie śmiał ostatni" Odpowiedz Link Zgłoś
awidyna Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 16:13 Weź wyluzuj i nie spinaj się tak. Nawet nie do Ciebie pisałam. Jedz co chcesz, mnie to lotto Też korzystam z żywności wygodnej i żyje. Odpowiedz Link Zgłoś
edelstein Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 15:56 Oczywiscie,szczegolnie to zbilansowane zywienie rodziny gdy zupka na byc dla mnie i radosci spozywanych razem posilkow,gdy dziecko je w przedszkolu,ja za 2h,a facet Jak wroci z pracy.Zejdzmy na ziemie,jeszcze nikomu od zupy w proszku dtuga glowa nie urosla.Wszystko jest dla ludzi.No,als Jak ktos na misje po powrocie z pracy gdy jest sie zmeczonym Jak chart po gonitwie gotowac tylko dla siebie przez 30minut to jego broszka.Ja takowej misji dzis nie mam. Odpowiedz Link Zgłoś
kk345 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 16:26 Nie, no jasne- ja po prostu nie wrzucam w siebie śmieciowej zupki i innych szajsow, wole poczekać te bezlitosne minuty na ugotowanie się swieżego jedzenia. Zawsze jest wybór. Odpowiedz Link Zgłoś
edelstein Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 18:20 Jak wiadomo swieze zarcie samo przychodzi do domu,samo sie gotuje,a potem podaje. Oburzylas sie jakby ktos ci kazal ta zupe zjesc. Nawet nie wiesz Ile szkodliwej chemii spozywasz w tym swoim swiezo przygotowanym jedzeniu.Ci co jedli kielki,zatruli sie i przeszli na tamten swiat tez bylo pewni,ze jedza "zdrowe"zarcie.Ostatnio odkryto,ze na warzywkach jest w cholere bakterii kalowych plus pestycydy,faktycznie b.zdrowe. "Znasz mnie lepiej niż ja siebie? Widziałeś mnie na glebie? Znasz upadek i cierpienie? Znasz każde wydarzenie, Które miało wpływ na mnie? Znasz mnie lepiej niż ja klaunie?... Śmiejesz się,zgadnij,kto się będzie śmiał ostatni" Odpowiedz Link Zgłoś
atena12345 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 15:11 edelstein napisała: > U mnie zupa z torebki i...to by bylo na tyle. czy typowy niemiecki obiad Odpowiedz Link Zgłoś
jan.kran Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 15:12 Atena , może nie bierz Edel za średnia niemiecką )) Odpowiedz Link Zgłoś
atena12345 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 15:15 jan.kran napisała: > > Atena , może nie bierz Edel za średnia niemiecką )) tak mi się wymskło Odpowiedz Link Zgłoś
jan.kran Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 15:18 Nie ma problemu Lecę na wątek szybki obiad w pięć minut. Wspólczuję Edel , Jej dzieciom i niemeickiemu mężowi , może tam znajdzie inspirację na cos szybszego niz zupa z proszku Odpowiedz Link Zgłoś
edelstein Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 15:24 Zacznij wspolczuc sobie,bo jestes wyjatkowo ograniczona. Odpowiedz Link Zgłoś
edelstein Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 15:40 Jak widac na twoim przykladzie inny obiad nie gwarantuje,ze facet bedzie szczesliwy i nie zostawi w diably "Znasz mnie lepiej niż ja siebie? Widziałeś mnie na glebie? Znasz upadek i cierpienie? Znasz każde wydarzenie, Które miało wpływ na mnie? Znasz mnie lepiej niż ja klaunie?... Śmiejesz się,zgadnij,kto się będzie śmiał ostatni" Odpowiedz Link Zgłoś
edelstein Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 15:18 Nicht,to nie jest typowy niemiecki obiad.To ty sobie znow cos dopowiadasz. Odpowiedz Link Zgłoś
atena12345 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 15:31 edelstein napisała: > > Nicht,to nie jest typowy niemiecki obiad. ja, ja Odpowiedz Link Zgłoś
edelstein Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 15:38 Zastanawiam sie co kogo boli co ja mam dzisiaj w garnku. "Znasz mnie lepiej niż ja siebie? Widziałeś mnie na glebie? Znasz upadek i cierpienie? Znasz każde wydarzenie, Które miało wpływ na mnie? Znasz mnie lepiej niż ja klaunie?... Śmiejesz się,zgadnij,kto się będzie śmiał ostatni" Odpowiedz Link Zgłoś
atena12345 Re: Wątek light - co tam na obiadek macie? 02.04.14, 15:12 dziś będę robić kapuśniak z wiejską kiełbasą (nie dostałam wędzonych żeberek niestety) na drugie cielęcina w sosie z suszonych prawdziwków, ziemniaki i buraczki Odpowiedz Link Zgłoś