09.05.17, 23:33
Kiedy mozna glosować? I jak? Chcialabym, a nie mam pojecia, ja się to robi
Obserwuj wątek
    • snakelilith Re: eurowizja 09.05.17, 23:36
      Trzeba oglądać finał w sobotę i zazdwonić (wysłać smsa?) na podany w telewizji numer.
      • nangaparbat3 Re: eurowizja 09.05.17, 23:50
        W sobotę super, dziekuję bardzo smile
        • maniaczytania Re: eurowizja 10.05.17, 00:04
          tylko z jednym zastrzeżeniem - nie można głosować na swój kraj ze swojego kraju wink
          • madi138 Re: eurowizja 10.05.17, 00:47
            chyba, ze mieszkasz za granica wink
        • morekac Re: eurowizja 10.05.17, 00:05
          Ale na Polkę głosować nie możesz.
          • ponis1990 Re: eurowizja 10.05.17, 07:18
            Jak mieszka za granicą Polski, to może.
            • nangaparbat3 Re: eurowizja 10.05.17, 18:51
              Nawet mieszkając za siedmioma morzami nie mogłabym głosować na tę panią.
              • kkalipso Re: eurowizja 11.05.17, 00:12
                A co z nią nie tak?
                • nangaparbat3 Re: eurowizja 11.05.17, 21:54
                  Ona jak z plastiku, a piosenka okropnie dęta i agresywna. Mnie się to nie podoba.
                  • kkalipso Re: eurowizja 11.05.17, 22:27
                    Dzieciństwo i edukacja[edytuj]
                    Katarzyna Moś pochodzi z muzykalnej rodziny. Jest córką Marka Mosia, dyrygenta Orkiestry Aukso[1], i Joanny Moś, która przez lata grała na altówce. Ma o dwa lata starszego brata Mateusza, który również zajmuje się muzyką.

                    Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie wiolonczeli i fortepianu. Jest także absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach[2].

                    Kariera muzyczna[edytuj]
                    Początki i współpraca z Robertem Jansonem[edytuj]
                    W wieku piętnastu lat zaczęła uczęszczać na zajęcia wokalne do Elżbiety Chlebek, u boku której stawiała pierwsze kroki w profesjonalnej karierze wokalnej[1]. Na początku swojej kariery muzycznej Moś współpracowała z takimi zespołami muzycznymi, jak m.in. Stetsons i Big Bandem Lotharsi, a także z grupą The Fire, w skład której wchodzili wykładowcy i studenci Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach[3].

                    W 2002 Moś nagrała swoje pierwsze demo, które przesłuchał m.in. Robert Janson, założyciel zespołu Varius Manx[4]. W 2005 muzyk napisał dla niej piosenkę „I Wanna Know”, z którą piosenkarka zakwalifikowała się do udziału w polskich eliminacjach eurowizyjnych[5]. 28 stycznia 2006 wystąpiła w finale selekcji i zajęła w nich dziesiąte miejsce na piętnastu uczestników[6].

                    2008–2011: Wyjazd do Las Vegas[edytuj]
                    W latach 2008–2009 wcielała się w postać Judasza w spektaklu Pasja wg św. Marka Pawła Mykietyna[7] wystawianym m.in. podczas Wratislavia Cantans, Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie oraz na Warszawskiej Jesieni[8].

                    W 2011 Moś wyjechała rekreacyjnie do Las Vegas, gdzie po występie na karaoke (z utworem „How Come U Don’t Call Me Anymore?” Alicii Keys) w jednym z lokalnych klubów poznała tancerkę z zespołu Mata Gosa. Po powrocie do Polski nagrała dla niej kilka piosenek demo, a po trzech tygodniach powróciła do Las Vegas, by wziąć udział w przesłuchaniach organizowanych przez Robin Antin, założycielkę girlsbandu The Pussycat Dolls. Po tygodniu zagrała koncert m.in. w klubie Viper Room, należącym do aktora Johnny’ego Deppa[9]. Podczas półrocznego kontraktu współpracowała m.in. z Kelly Osbourne, Mýą i Carmen Electrą, a także z amerykańską aktorką Evą Longorią, na zaproszenie której zaśpiewała podczas aukcji charytatywnej wspieranej przez nią fundacji[8][10].


                    Kasia Moś, 2016
                    2012–2013: Must Be the Music. Tylko muzyka[edytuj]
                    W 2012 wzięła udział w przesłuchaniach do trzeciej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka. Podczas rundy eliminacyjnej zaśpiewała piosenkę „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman” z repertuaru Arethy Franklin i zakwalifikowała się do półfinału[11]. W kwietniu wystąpiła w pierwszym półfinale programu, w którym zaprezentowała swoją wersję utworu „Czerwony jak cegła” zespołu Dżem i awansowała do finału[12], w którym zajęła ostatecznie trzecie miejsce. W trakcie udziału w programie nagrała piosenkę „Uwierz” umieszczoną na debiutanckiej płycie zespołu Tax Free zatytułowanej Na ostatnim piętrze nieba. Utwór został stworzony przez artystów na potrzeby akcji przeciwko bezmyślnemu kupowaniu psów[13]. We wrześniu wcieliła się w postać Kordelii podczas prapremiery musicalu Król Lear Pawła Mykietyna[14].

                    2014–2016: Inspination[edytuj]
                    Od 2014 roku występuje w kampaniach reklamowych Towarzystwa Ubezpieczeń Link4[15][16].

                    W październiku 2015 ukazała się jej debiutancka płyta studyjna zatytułowana Inspination[17]. Na albumie znalazł się m.in. singel „Addiction”, z którym zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji[18]. 5 marca wystąpiła jako piąta w koncercie finałowym i zajęła 6. miejsce, zdobywając 3,39% głosów[19]. W tym samym roku pojawiła się na okładce październikowego wydania magazynu dla mężczyzn „Playboy”[20].

                    Od 2017: Konkurs Piosenki Eurowizji[edytuj]
                    W lutym 2017 roku wydała singel „Flashlight”, który zapowiada jej drugi album studyjny. Z utworem zakwalifikowała się do polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2017[21]. 18 lutego 2017 roku wystąpiła jako szósta w kolejności w finale krajowych eliminacji, które ostatecznie wygrała po zdobyciu 19 punktów, zostając tym samym reprezentantką Polski w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Kijowie[22]. 25 lutego wystąpiła gościnnie podczas finału ukraińskich selekcji eurowizyjnych[23]. Miesiąc później wyruszyła w trasę promocyjną po Europie[24], obejmującą występy w: Rydze[25], Londynie[26], Tel-Awiwie[27], Amsterdamie[28] i Madrycie[29]. 9 maja wystąpiła jako jedenasta w kolejności startowej w pierwszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji i awansowała do finału, który odbędzie się 13 maja.


                    A, bo blondynka i ma cycki!
                    Młoda ładna niech korzysta z tego a głos ma brzydko powiem zajebisty.
                    • nangaparbat3 Re: eurowizja 11.05.17, 22:37
                      Nie przeczę, że ma głos i jest muzykalna, ale mnie się nie podoba.
                      • nangaparbat3 Re: eurowizja 11.05.17, 22:40
                        Właśnie pasuje do girls bandu Pussycat Dolls - ale to nie jest coś, co by mnie zachwyciło. Kwestia gustu.
                        • kkalipso Re: eurowizja 11.05.17, 23:08
                          Dziewczyna jest młoda i eksperymentuje należy jej sięsmile
      • maniaczytania Re: eurowizja 10.05.17, 00:05
        dziś też można było i jeszcze w czwartek można - na tego, kto ma wejść do sobotniego finału smile
        • nangaparbat3 Re: eurowizja 10.05.17, 06:30
          A gdzie znajdę jakąś listę z telefonami?
          • maniaczytania Re: eurowizja 10.05.17, 07:15
            Powinny być na ich oficjalnej stronie. Ale uwaga - nie głosuje się cały czas, tylko przez kilka minut po wszystkich występach.
            • nangaparbat3 Re: eurowizja 10.05.17, 18:52
              Acha, dziękuje bardzo.
    • 1matka-polka Re: eurowizja 10.05.17, 08:39
      Serio to oglądasz? Przecież to chała gorsza niż disco-polo, duety do mety i twoja twarz brzmi znajomo razem wzięte. LOL
      • lauren6 Re: eurowizja 10.05.17, 09:46
        Chała nie chała, kilka piosenek w zeszłym roku było nawet fajnych.
        • dziaadek Re: eurowizja 10.05.17, 10:17
          Poziom jest o wiele wyzszy niz pare lat temu i jest sporo calkiem dobrych piosenek ale przewaznie jest to taka miedzynarodowa papka w stylu Rihanny i innych Adeli. Wydaje mi sie, ze wiekszosc ludzi oczekuje raczej czegos bardziej oryginalnego w stylu kraju, ktory piosenkarz reprezentuje i niekoniecznie po angielsku, refren wystarczy zeby piosenka wpadla latwiej w ucho.
      • kawka74 Re: eurowizja 10.05.17, 10:29
        Nie wiem, jak Nanga, ale duża część publiczności ogląda Eurowizję mniej dla doznań muzycznych, bardziej dla hazardowego dreszczyku, jak wyścigi konne.
        • dziaadek Re: eurowizja 10.05.17, 11:10
          zauwazylam, ze ludzie czesto nie glosuja na piosenki, ktore im sie podobaja tylko na swoich rodzimych piosenkarzy dlatego glosowanie sluchaczy nijak sie ma do jakosci piosenek. Oprocz tego istnieje dosc duze zainteresowanie eurowizja i sa przerozne rankingi na oficjalnym portalu eurowizji i na youtubie kilka tygodni przed konkursem. Na wyslanym przeze mnie linku macie tegorocznych faworytow, ciekawa jestem jak to sie bedzie mialo do ostatecznego wyniku konkursu.
          W tym roku Rosjanie nie biora udzialu tak wiec nie beda masowo glosowac natomiast Polacy na pewno dadza czadu tak jak w zeszlym roku. Szpak, ktory w rankingach przed konkursem plasowal sie na 16stym miejscu nagle dzieki Polonii znalazl sie w czolowce.
      • nangaparbat3 Re: eurowizja 10.05.17, 18:54
        Nie oglądam, ale znajomy zadzwonil, żeby posłuchac jednej z piosenek i zachwycilam się.
        • kurt.wallander Re: eurowizja 10.05.17, 20:43
          nangaparbat3 napisała:

          > Nie oglądam, ale znajomy zadzwonil, żeby posłuchac jednej z piosenek i zachwyci
          > lam się.
          >

          A której? Może Salvadora Sobrala?
          • nangaparbat3 Re: eurowizja 11.05.17, 21:55
            Sim.
    • dziaadek Re: eurowizja 10.05.17, 09:45

      Tu mozesz sobie posluchac

      eurovisionworld.com/?odds=eurovision-top-10

    • kawka74 Re: eurowizja 10.05.17, 10:26
      Kurczę, ta nasza reprezentantka to ma całkiem niezły głos, jakoś w 'Link 4 ci da' nie było tego słychać wink
      • nangaparbat3 Re: eurowizja 10.05.17, 18:55
        To prawda, ma świetny głos, ale to za mało.
        • kurt.wallander Re: eurowizja 10.05.17, 20:45
          nangaparbat3 napisała:

          > To prawda, ma świetny głos, ale to za mało.
          >
          Dużo ciekawsza była propozycja Carmell, która zresztą wygrała w głosowaniu widzów w polskich preselekcjach. Jednak glosami jury przeszła Moś.
          www.youtube.com/watch?v=w-o6JxYAhFM
          • nangaparbat3 Re: eurowizja 11.05.17, 21:59
            Ta mi się podoba, dziewczyna z jajami smile
      • lady_mary Re: eurowizja 11.05.17, 00:01
        Ma bardzo dobry głos, ale piosenkę straszną, już chyba ta o link4 była lepsza wink
      • black.sally Re: eurowizja 11.05.17, 08:58
        kawka74 napisała:

        > Kurczę, ta nasza reprezentantka to ma całkiem niezły głos, jakoś w 'Link 4 ci d
        > a' nie było tego słychać wink
        >
        >
        no cos ty? to ona???
        • kawka74 Re: eurowizja 11.05.17, 09:05
          Ona, ona, chyba że coś pomyliłam.
          Chociaż faktycznie, może i lepiej, żeby śpiewała 'link4 ci da', bo ta pieśń syreny strażackiej jest taka sobie. Inna sprawa, że po publiczności i jury Eurowizji można się spodziewać wszystkiego i dlatego lubię to oglądać wink
      • a.va Re: eurowizja 11.05.17, 22:42
        Aż sobie przesłuchałam, no fajny głos, naprawdę. Piosenka, no cóż, w stylu Eurowizji, na czołówkę Bonda byłaby w sam raz smile
    • loola_kr Re: eurowizja 11.05.17, 08:31
      My oglądamy Eurowizję, spotykamy się ze znajomymi, jemy, pijemy i robimy lożę szyderców.
    • mozambique Re: eurowizja 11.05.17, 11:34
      aj tylko rzucilam okiem przez sekunde akurat na dziwo - łysego faceta w warkoczem do pasa w siatkowej koszulce, który zymslowo sie macał tu i tam

      co to bylo na milosc boską ?
    • woman_in_love biełyje rozy na eurowizję w ramach protest song 11.05.17, 22:55
      www.youtube.com/watch?v=y_xNVWyGXTs
    • hermenegilda_zenia Re: eurowizja 11.05.17, 23:04
      Jak dla mnie piosenek mogłoby w ogóle nie być - wystarczyłoby samo głosowanie, jest milion razy bardziej emocjonujące, choć w ciemno można obstawić kto da komu 12 punktów.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka