Dodaj do ulubionych

termometr na podczerwień

12.07.17, 21:28
... i mój maleńki synek, który od wczoraj ma nim mierzoną temperaturę: co chwila inny wynik, w każdym miejscu rozbieżności rzędu 1 stopnia. Jak sprawdzić na 100%? To maluszek 6 tyg i miotam się, czy szukać mu infekcji. Najczęściej na czole wychodzi mu 37,0, ale na karczku bywa 37,5-37,9. Za chwilę już w tym samym miejscu 36,6. Rączki i stópki to ok. 36, ale wiadomo, że są najzimniejsze. Poradźcie, jak mierzyć gorączkę maluchowi? Zwariować można.
Obserwuj wątek
      • niu13 Re: termometr na podczerwień 12.07.17, 21:48
        Zmarzł mi bardzo w nocy wczoraj, bo rozkopał się podczas burzy, po której temperatura spadła o jakies 15 st. W efekcie rano miał zatkany nos, ale tylko przez chwilę, potem już żadnych objawów poza tymi zmianami temperatury
        • lady_mary Re: termometr na podczerwień 12.07.17, 22:02
          Jesli je normalnie i zachowuje się normalnie, to nie przejmowalabym się. Te termometry są mało precyzyjne, więc te zmiany temperatur, to raczej kwestia termometru, a poza tym u dzieci do 37,5 uznaję za normę. A zatkany nos może być od mleka u takiego maluszka, poleciałam raz z dzieckiem do lekarza, przerażona, że tygodniowe dziecko się przeziebilo a to wlasnie mleko było.
          Będzie dobrze smile
          • niu13 Re: termometr na podczerwień 12.07.17, 22:10
            Zachowuje się i je normalnie. Ale co parę godzin robi się wyraźnie cieplejszy, więc ten termometr tak zupełnie nie kłamie. Właśnie kopię w necie, który wszędzie potwierdza, że do 37,5 to norma u malucha, ale aż wierzyć mi się nie chce.
    • rulsanka Re: termometr na podczerwień 12.07.17, 22:07
      Na sto procent to galowym lub rtęciowym w pupie. Jednym słowem termometry ze słupkiem cieczy. Ale po co, z opisu dziecko nie wygląda na chore.
      Jak już trochę okrzepniesz w macierzyństwie to do wstępnego pomiaru temperatury najlepiej nadaje się buziak w czoło. Jeżeli jest wyraźnie gorętsze to można wtedy mierzyć innymi narzędziami. Choć ja za pomocą pocałunku mierzę bardzo dokładnie w zakresie do 39, później już jest trudniej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka