13.02.19, 15:20
Mają też ładniejsze nazwy ale wiadomo o co chodzi.

czyli z serii problem pierwszego świata.

Dostałam dwa (A5) - prześliczne. Tak śliczne, że nie oddam nikomu, bo samo patrzenie na nie sprawia mi przyjemność. Ale co dalej?

Wiem, że po piewrsze muszę się zapisać na kurs kaligrafii, żeby ich nie "zepsuć" wink

Ale co dalej? Czyli..do czego może służyc notes A5 i raczej na dłużej, bo nie chcę wyrzucać po zanotowaniu bieżących spraw.
Obserwuj wątek
    • zona_mi Re: Notatniki 13.02.19, 15:26
      Z jednego możesz zrobić pamiętnik i dawać do wpisywania się koleżankom, a w drugim zapisywać złote myśli znalezione np. na fb.
      wink
    • iwoniaw Re: Notatniki 13.02.19, 15:29
      Też miałam takie podejście - i całą kolekcję prześlicznych notatników/zeszycików/notesików "zbyt dobrych" do "zwykłego" codziennego użytku, leżącą nietkniętą przez dekady (!!!). Ale zmieniłam podejście i teraz używam - do zapisywania spraw bieżących, pomysłów z różnych dziedzin, list rzeczy do załatwienia, cytatów, które chciałabym zapamiętać itd. Teraz żyję i teraz używam rzeczy, które posiadam. Nie dotyczy to tylko notesów, ale notesy były tu rzeczywiście dość wyraźnym znakiem pewnego problemu. Jak się skończy taki piękny notes i będzie nawet całkowicie bezużyteczny (tzn. nie będzie w nim już nic, co chciałabyś zachować, bo wszystko już zrealizujesz/zdezaktualizuje się), to go wywalisz na makulaturę i wiesz co? Nie ma opcji, że nie zjawi się w twym życiu kolejny Bardzo Piękny Notatnik. I również zachęcam, żebyś go "zepsuła" niedoskonałymi kaligraficznie wpisami/notatkami/rysunkami niż uważała, że "nie jesteś godna" i że ten notes jest w sumie Zbyt Dobry jak dla Ciebie.
      • maaria33 Re: Notatniki 13.02.19, 15:34
        One są zbyt dobre na "byleco"! smile

Poza tym pracy mam dowolną liczbę notesów A5 do własnego użytku /bieżących notatek i skoro mam do wyboru: wziąć byle jaki i ten PIĘKNY , żeby zapisać, że muszę kupic toner do drukarki, to wybór jest raczej prosty.
    • notting_hill Re: Notatniki 13.02.19, 15:32
      To zależy smile. W notatniku formatu A5 można prowadzić bieżący kalendarz, można notować rzeczy związane z hobby, pisać dziennik, no opcji jest sporo. Osobny można mieć do spraw związanych z pracą. Zależy co kto lubi. Dobrze mieć sensowny przyrząd do pisania smile, nie mówię że od razu pióro, ale coś czym można pisać bez uczucia zażenowania.
      A kurs kaligrafii, czy ja wiem? Byłam na dwóch, każdy z nich poświęcony był innemu krojowi pisma, i to raczej z gatunku historycznych. Owszem, było to fajne doświadczenie, ale na moje pismo codzienne nie wpłynęło. Doszłam do wniosku, że to ciekawe jest, ale nie mam nabożeństwa do odwzorowywania tych wszystkich kątów nachylenia, skrętu przy odpowiednim chwycie i idealnie zakrzywionej literki. Pooglądałam sobie za to filmiki na YT i próbowałam te kroje pisma, które mi się podobały. Na początek to wystarczy- skupienie i uważność.
    • mrs.solis Re: Notatniki 13.02.19, 15:39
      Mozesz w nich zapisywac fajne przepisy, albo np. zlote mysli swojego dziecka badz dzieci. Moja mama prowadzila mi taki pamietnik jak bylam mala i mam ubaw jak sobie go od czasu do czasu czytam.
        • bi_scotti Re: Notatniki 13.02.19, 15:55
          Uzywam do planowania podrozy. Szczegolnie lubie te, ktore maja linie - latwiej robic listy miejsc do odwiedzania etc. No i tak powstaje "collection" - mam tym sposobem zapisane nawet najmniejsze odwiedzone wioski, ile bylo km/miles z miejscowosci A do B, jak sie nazywal camping, na ktorym nocowalismy tego to a tego sierpnia w ktoryms tam roku wink Moje dzieci to pewnie kiedys wyrzuca ale poki co stoja sobie i gdy czasem cos trzeba przypomniec "gdzie to bylo? kiedy" sa jak znalazl big_grin Cheers.
    • zasiedziala Re: Notatniki 13.02.19, 16:01
      Jakiś czas temu w jednym z wątków turystycznych ktoś napisał, że ma listę rzeczy do spakowania i zawsze pakuje się według niej. Wtedy zastanawiałam się jak ta osoba znajduje ten świstek papieru przed każdym wyjazdem, a może ta lista jest właśnie w takim notatniku? Jest to jakiś pomysł.
      Ja mam listę ulubionych napisów naulicznych w pliku na komputerze, ale jakbym miała taki notatnik, to może w nim bym zapisywała?
    • maaria33 Re: Notatniki 13.02.19, 16:14
      Dziękuję wszystkim za pomysły - zainspirowały mnie do pomysłu zapełniania pierwszego notesu. Będę zapisywać koncerty, kto, gdzie, kiedy, gdzie spałam itd. Dla prawnuków!
      • asfiksja Re: Notatniki 13.02.19, 16:20
        Jeśli dla prawnuków to warto też zapisywać teksty z cyklu "moje dziecko powiedziało" (niewyczerpane źródło komizmu dla potomnych).
        • zona_mi Re: Notatniki 13.02.19, 16:38
          O, tak, to warto, bo łatwo się zapomina.

Wiele ematkowych powiedzonek dzieci zaistniało nawet w książce, chyba Znak ją publikował.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka