Dodaj do ulubionych

blender mi umarł :O

01.05.19, 09:30
W związku z czym zapytuję, co polecacie? Robię smoothie, majonezy, mleka roślinne, hummus, czasem miksuję tez coś na gorąco. Najbardziej zalezy mi na samej żyrafie, ale zastanawiam się nad kielichem do smoothie, przydaje to się?
Obserwuj wątek
        • princesswhitewolf Re: blender mi umarł :O 01.05.19, 22:39
          nie, wiem ja mam Thermomix i ma 1500watts i od 20 lat nic go nie zabilo a tnie nawet lod i cos w nim wyczyniam co drugi dzien srednio. Nie mowie ze masz zaraz sie na Thermomix szarpac bo w polowie lat 90tych to byl jedyny blender i to super na rynku. Teraz masz dozylion podobnych. Zainwestuj w cos mocnego, metalowego na cale lata. Bosch ma dobra opinie i Kenwood.
        • snakelilith Re: blender mi umarł :O 02.05.19, 00:10
          E, to miałaś jakiś poniedziałkowy model. Ja mam żyrafę Boscha tylko 450W i używam go jakieś 7 lat. Coś takiego jak hummusy, czy inne pasty ze strączków, nie ma problemu, rozwala nawet włoskie orzechy w połówkach do pesto. A pesto robię często, co najmniej raz w tygodniu, zwykle częściej. Jedyne z czym ma problemy to zmrożone owoce typu całe truskawki, mniejsze maliny daje radę. Miksuję nim też wszystkie zupy i właśnie dlatego kupiłam z metalową żyrafą, by można było to robić bezpośrednio w gotującym się garnku.
      • norra.a Re: blender mi umarł :O 01.05.19, 19:21
        Tylko lepiej kielich szklany niż plastikowy, mialam z tworzywa jako przystawkę do boscha mum i już dwa razy wymieniałam. Okazało się, że to tworzywo nie lubi mycia w zmywarce, dlatego oba pękły.
    • aerra Re: blender mi umarł :O 01.05.19, 16:23
      Takie rzeczy to ja w zasadzie robię gównie w thermomixie, ale tylko do tego kupować to przesada chyba.
      Sam blender mam Brauna, kielicha odkąd mam thermomixa to w zasadzie nie używam. Tzn dużego. Małego czasem tak, jak trzeba mniejszą ilość i nie całkiem na drobno. Najwięcej chyba tej końcówki blendującej używam.
    • mysiulek08 Re: blender mi umarł :O 01.05.19, 18:48
      mam boscha 800W, trzepaczka sie rozpadla, przystawka do rozdrabniania sie rozpadla ale blender hula juz 8 rok. Nie miksuje cieciorki ale sol juz tak

tzn jest to typ zyrafa

mialam w reku zyrafe KA, bardzo niewygodny

ale ja jestem wierna boschowi, muma 4 mam juz 11 lat i nadal dzielnie walczy
      • hugo43 Re: blender mi umarł :O 01.05.19, 19:01
        Mam najprostszy mpm,moc 450,robię hummus,zupy kremy i się nie chce z 8 lat zepsuć.kupiony na szybko w jakimś markecie spożywczym przed zamknięciem .jakbym starannie wybierała ,to by już pewnie w śmieciach był dawno.
    • madzioreck Re: blender mi umarł :O 01.05.19, 23:29
      Mam Philipsa 800W, napis na nim: ProMix Titanium czy jakoś tak. Zarzynam go od 3 lat na słoneczniku, hummusach i innych tahini. Nawet jeśli by mi teraz padł na majonezie, nie zdziwiłabym się wink

Kielich mam przy robocie Bosch MCMcośtam - przydaje mi się, smoothie nie robię, ale niektóre rodzaje majonezopodobnych rzeczy lepiej się robi w kielichu, zupy też wolę tak miksować (ale może to też kwestia tego, ze jest sporo mocniejszy od mojej żyrafki?). Generalnie płynne/rzadsze rzeczy lądują w robocie z kielichem, a gęste i ciężkie pod żyrafą, bo w kielichowym więcej bym się namachała przy zdrapywaniu tahini czy hummusu ze ścianek, niż namiksowała.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka