Dodaj do ulubionych

USA - dochód gwarantowany uchwalony

26.03.20, 16:14
News zasłyszany właśnie w radio. Osoby o dochodach poniżej 75k rocznie otrzymają 1200$ chyba juz w kwietniu. Nie wiem, jak to nazwali dochód gwarantowany czy zapomoga, jeden pies.
I co na to ematka i nie-matka?
Obserwuj wątek
  • profes79 Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 26.03.20, 16:25
   Kto bogatemu zabroni.
   BBC podaje, że cały pakiet (którego ten dochód jest małą częścią) to kwotowo połowa federalnego rocznego budżetu.
   Co ciekawe - była dyskusja - sprowokowana przez Republikanów, domagających się zagwarantowania, że bonusy dla bezrobotnych nie będą równe lub wyższe dochodom z pracy, żeby uniknąć sytuacji, że pracownikowi będzie się bardziej opłacało nie robić niż robić. Nie wiem jak się to ostatecznie skończyło - chyba wniosek przepadł.

   Natomiast zastanawia mnie ta kwota - google pokazuje, że mediana rocznego wynagrodzenia w USA to niespełna 50 tysięcy dolarów....

   --
   Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • ylisse Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 26.03.20, 16:25
   za washington post:
   Ustawodawstwo gwarantuje, że pożyczki zabezpieczone przez podatników nie będą mogły trafić do firm kontrolowanych przez Trumpa, innych urzędników Białego Domu lub członków Kongresu. Sugerowałoby to, że nieruchomości będące własnością Trumpa, w tym hotele, które ucierpiały w wyniku pogorszenia koniunktury, nie mogą ubiegać się o pomoc podatnika.
  • fragile_f Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 26.03.20, 16:43
   Pudrowanie trupa. Powinni dac wszystkim nieoprocentowany kredyt na pociagniecie DG i zamrozic odsetki i splaty kredytow konsumenckich na pol roku. Zaraz zrobi sie to samo, co w 2008 - corporate begging, kasę dostana banki i spekulanci, a ludzie zostana w jeszcze wiekszej biedzie, niz do tej pory.

   Jakby ktos jeszcze nie zauwazyl - USA to kraj 3go swiata, liczba obywateli zyjacych w nędzy (takiej prawdziwej, systemowej i aktywnie tworzonej przez rząd) jest nie do porownania z zadnym krajem europejskim.

   --
   Fragile
   • dyzurny_troll_forum Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 26.03.20, 17:11
    fragile_f napisała:

    > Jakby ktos jeszcze nie zauwazyl - USA to kraj 3go swiata, liczba obywateli zyj
    > acych w nędzy (takiej prawdziwej, systemowej i aktywnie tworzonej przez rząd) j
    > est nie do porownania z zadnym krajem europejskim.

    Ale to od dawna się mówi, że USA to najbogatszy z krajów 3 świata....

    --
    Nic nie zostało wybaczone!
       • madami Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 26.03.20, 18:35
        tylko, że w Polsce nie dostaniemy żadnej pomocy, o nie przepraszam jest "pomoc" zależna uwaga uwaga: od przychodu wink do ok 15 tys miesięcznie ( czyli sam koszt utrzymania dajmy na to własciciel ZUS + 3 wypłaty) - nic nie dostanie ani właściciel pensonatu ani mała gastronomia...
       • srubokretka Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 26.03.20, 18:42
        W Polsce zmarlo 14 osob na corona (wiem, statystyki moga byc zafalszowane). W szpitalu kolo mnie wczoraj zmarlo 13 osob (statystyka mocno zanizona, wiem od pracownika).
        Na ubezpieczenie zdrowotne placilismy okolo 500$ tygodniowo w zeszlym roku i to wcale nie jest max ktory ludzie tu placa.
       • fragile_f Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 26.03.20, 18:46
        Nie no jasne, nie wiem nic o biedzie w USA, bo wcale nie widuję namiotowych miasteczek bezdomnych pod 405tką w drodze do pracy. I nie słucham w robocie opowieści kumpla, który pracuje na dwa pełne etaty (tak, 16h dziennie, aktualnie jedzie tak 4ty miesiac), żeby pomóc swoim rodzicom.

        Nie powinnam w sumie odpowiadać trollowi, ale co mi tam big_grin

        --
        Fragile
        • ritual2019 Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 27.03.20, 09:04
         fragile_f napisała:

         > Nie no jasne, nie wiem nic o biedzie w USA, bo wcale nie widuję namiotowych mia
         > steczek bezdomnych pod 405tką w drodze do pracy. I nie słucham w robocie opowie
         > ści kumpla, który pracuje na dwa pełne etaty (tak, 16h dziennie, aktualnie jedz
         > ie tak 4ty miesiac), żeby pomóc swoim rodzicom.
         >
         > Nie powinnam w sumie odpowiadać trollowi, ale co mi tam big_grin
         >

         Sama jestes trollem. A jak ci tak zle w US to zawsze mozesz sprobowac szczescia w pl. W pl biedy nie m, wszyscy maja wiecej niz potrzebuja. Przyjmijmy ze masz racje.
       • stavros2002 Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 26.03.20, 20:00
        Korzystasz z zamożności kraju wypracowywanej przez setki lat, zwykle w niezbyt chwalebny sposób. W niczym się do niej nie przyczyniłaś.

        Brzmisz jka neofita emigracyjny wyciągnięty z powiatu daleko od szosy i zachłyśnięty wielkim światem.
        ritual2019 napisał(a):

        > Nie musze dokonywac wyboru, mieszkam w UK i mi tu dobrze

   • te_de_ka Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 26.03.20, 18:29
    Ok, już do mnie dotarło, co to za cymes. Nie pińcet tylko piątal rzucony na odczepnego. Mają też systemowy problem z tym, jak w cywilizowany sposób zmierzyć się z koronawirusem, skoro ludzie w obawie przed kosztami stronią od placówek medycznych. Teraz uciekający z NY rozsieją wirusa jeszcze bardziej. Jeśli Chiny rzeczywiście są juz po najgorszym to właśnie nokautują Stany. A miał być koniec historii...
  • al_sahra Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 26.03.20, 16:53
   To nie jest żaden dochód gwarantowany, a jednorazowy zasiłek, który dla wielu ludzi nie pokryje nawet czynszu za 1 miesiąc.

   O wiele ważniejsze są zmiany w zasiłkach dla bezrobotnych i pieniądze na reaktywowanie gospodarki. Pakiet nie jest zły (sporo $$ dla małych przedsiębiorstw), ale ciągle za dużo dla wielkich korporacji (linie lotnicze, hotele). Ważne jest też to, żeby korporacje przeznaczyły te pieniądze na utrzymanie zatrudnienia, a nie na wykupywanie własnych akcji - niby są mechanizmy to kontrolujące, ale czas pokaże, czy efektywne.
  • tak-ale Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 26.03.20, 17:40
   dochód-srochód smile
   Przecież to jest jednorazowa kasa w takiej wysokości jaką przeciętna rodzina wydaje miesięcznie na kredyt za dom/wynajem.
   Po polsku: to jest kasa dla banków, tylko dla niepoznaki dana nie im bezpośrednio. Bo już po kryzysie z 2008 wiedzą, że jak ludzie potracą dochody i nie będzie ich stać na spłatę rat i pójdą na ulicę, to banki zostaną z masą niesprzedawalnych domów, które ludzie zaczną z zemsty niszczyć żeby jeszcze obniżyć ich wartość. A w dodatku tamtym razem te opustoszałe chaty się przyczyniły do zika-paniki, bo wiele z nich miało baseny, idealne do wylęgarni komarów. No to teraz w dobie pandemii raczej nie chcą tego numeru powtórzyć.
   Bardzo fajnie że ludzie będą mieć na tę ratę, ale jeszcze fajniej by było gdyby to banki dały jakąś ulgę.
  • hungaria Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 26.03.20, 18:12
   A tymczasem w Wielkiej Brytanii:

   Details of how a British scheme to support the self-employed are being announced at a press conference in London by Rishi Sunak, the UK’s Chancellor of the Exchequer.

   The support package for self-employed people will cover 80% of average earnings over the past three years.

   He’s talking about musicians, taxi drivers, hairdressers and many more who, he says, fear losing their livelihoods through no fault of their own.

   “You are not forgotten,” says Sunak.

   A Polacy chyba nawet nie są zdziwieni, ze rząd ma ich centralnie w d.
   • olena.s Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 26.03.20, 18:55
    Polska waaaadza wydała kasę na kupowanie głosów (pińćset, emerytura), na walkę politycznę (sędziowie), PR, skowyty na zachodzie (nieodmiennie śmieszne Respect Us czy tam Reduta), na rozpieprzenie edukacji, na sny o cenrtralnym kotnisku i Mierzei, na TVP i na przykrycie Get back i SKOKów.
    • bi_scotti Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 26.03.20, 19:12
     olena.s napisała:

     > sny o cenrtralnym kotnisku

     Sorry, wiem ze literowka ale CUDNA - wszystkim nam czasem jest potrzebne centralne kotnisko - thanks for the afternoon smile smile Cheers.
     https://i2-prod.mirror.co.uk/incoming/article9116895.ece/ALTERNATES/s615/Abandoned-Kittens.jpg
     --
     "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
     Leonard Cohen
     • olena.s Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 26.03.20, 20:09
      "Przynajmniej maja na leki i zapasy"
      Widzisz, głupiątko, dowcip w tym, że nie mają. Ponieważ dostawali i wydawali, trudno się im dziwić zresztą: ileż to naopowiadano o godnościowym charakterze pińćsetki, ile się nacudowano nad Władysławowem i czarterami do Egiptu.... .

      A waaadza rozdawała, kupowała głosy i nie ma już zasobów, żeby sięgnąć do nich teraz, kiedy naprawdę będzie to potrzebne. Albo dlatego, że rypnie bezrobocie i to takie, jakiego nie było od 20+ lat, a gdyby szczęśliwie tego uniknięto (bo w poniedziałek znajdzie się lek), to po to, żeby dać impuls wzrostowy gospodarce - nawet i poprzez rozdawnictwo obywatelom, właśnie w takich przypadkach jest to przydatne.
       • olena.s Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 27.03.20, 01:20
        Było parę badań.
        Rok 2016, Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych i Instytut Rozwoju Gospodarki SGH smirką trzy główne cele, na które wydaje się te pieniądze: żywność i ubiór (prawie 43 procent), opłaty związane z przedszkolem i szkołą (ponad 34 procent) oraz edukacja i dodatkow e zajęcia dla dzieci (32 procent) - wylicza prof. Elżbieta Adamowicz, dyrektor Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH. Zauważa, że nie sprawdziły się przewidywania, jakoby Polacy mieli się zadłużać na poczet pieniędzy z 500+. Tylko 2,2 proc. pytanych odpowiedziało, że przeznacza dodatkowe środki na spłacanie długów. 16,2 procent respondentów deklaruje, że odkłada pieniądze z programu na lokaty oszczędnościowe.
        Rok później, 2017, także SGH: Podstawowe potrzeby, zakup żywności i ubrań – na ten cel pieniądze wydaje najwięcej, bo 51,2 proc. respondentów. Autorzy raportu podkreślają, że mimo dobrej sytuacji gospodarczej w ciągu roku odsetek ten zwiększył się o prawie 10 pkt proc.

        Wzrosły też wydatki gospodarstw domowych na edukację i kształcenie dzieci. Ten cel wskazuje ponad 45 proc. badanych gospodarstw domowych, rok temu – 32 proc.

        Więcej z 500 plus wydajemy też na rozrywkę. W ubiegłym roku ten cel deklarował co dziesiąty beneficjent programu, dziś już co piąty.
        – Prawie 5 proc. ankietowanych przyznaje, że wykorzystuje środki z 500 plus do zwiększenia swojej zdolności i zaciągnięcia dodatkowej pożyczki.


        Trzy lata później, czyli 2019 ARC Rynek i Opinia:
        30 proc. postanowiło przeznaczyć otrzymane pieniądze na edukację swojego dziecka. W tym m.in. na artykuły szkolne oraz korepetycje. Niewiele mniej, bo 27 proc. ankietowanych zdecydowała się wydać kwotę ze świadczenia na ogólne potrzeby dziecka.

        18 proc. Polaków deklaruje, że pieniądze z 500 plus przeznacza na ubrania i inne przedmioty potrzebne dla dziecka np. wózek. 15 proc. chce zaoszczędzić otrzymane 500 zł z myślą o przyszłości dziecka. 9 proc. przeznacza pieniądze na bieżące wydatki, 8 proc. na rozrywkę, hobby i zabawki, a 7 proc. na jedzenie. Wakacje i obozy z rozszerzonego świadczenia rodzinnego finansuje 6 proc. rodziców. 2 proc. ankietowanych odpowiedziała, że otrzymane pieniądze wydaje na leki, leczenie i rehabilitację).

        A tu masz taki przegląd: konkret24.tvn24.pl/polska,108/na-co-rodziny-wydaja-srodki-z-500-ocena-beaty-szydlo-a-wyniki-badan,969989.html


         • bi_scotti Amerykanki - lekki off topic, sorry 27.03.20, 02:10
          Nie chce zakladac nowego watku ale zaczynam lekko freaking out wiec potrzebuje ematkowego ustawienia do pionu przez sasiadki: o co chodzi z tym deployment American army na 30 km od naszej (Canadian) granicy? Weszlam nawet na Fox News (niech mi newsbogowie wybacza!) w poszukiwaniu jakiegos interpretation ale tam tez tylko "suchawe" facts.
          Ematka, by default, wie wszystko najlepiej, wiec pewnie to tez. Podzielcie sie wiedza i/lub point of view. Przyznaje uczciwie, ze mnie sie ten plan w ogole nie podoba - Wielki Brat sciagajacy army w moja strone to nie jest happy info uncertain Nawet jezeli narazie (!) ma to byc nie wiecej niz 1000 zolnierzy … Prosze mi powiedziec, ze mi szajba odbija, mam too much imagination i ze mam sie uspokoic - bardzo chetnie sie dostosuje wink Cheers.


          --
          "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
          Leonard Cohen
     • araceli Re: USA - dochód gwarantowany uchwalony 27.03.20, 08:08
      srubokretka napisał:
      > Przynajmniej maja na leki i zapasy. Ty bys im z checia zabrala i Jandzie , Liso
      > m, Adamowiczom dala... brawo ty.

      Piszesz o miliardach na propagandę w TVP czy o bajońskich uposażeniach posłów i innych działaczy PiS w spółkach Skarbu Państwa? Bo wiesz - to TEN rządunio swoich pasie przy korycie.


      --
      Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka