Dodaj do ulubionych

Place zabaw nadal zamkniete

27.05.20, 11:35
Wesela na 150 osób, limity w kościele zniesione, pozostało już tylko ostatnie śmiertelnie niebezpieczne miejsce, które pozostaje zamknięte, czyli place zabaw. Nie mam pytań.
Obserwuj wątek
          • little_fish Re: Place zabaw nadal zamkniete 27.05.20, 12:56
            Ja umiem, ale na tych konferencjach często plączą pojęcia i nie mówią wszystkiego. Sugerowałam się tym co przeczytałam ”Kina, teatry, opery, filharmonie czy cyrki zostaną otwarte 6 czerwca. Podobnie jak siłownie, baseny, place zabaw, parki rozrywki, solaria, salony masażu czy kluby fitness. Będą jednak obowiązywać szczególne wymogi sanitarne.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-w-polsce-rzad-oglasza-zniesienie-kolejnych-obost,nId,4519250#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome"
            Pewnie trzeba poczekać na oficjalne info na stronie rządu
          • bergamotka77 Re: Place zabaw nadal zamkniete 27.05.20, 12:57
            To idz do sali zabaw jak już nie masz pomysłu co zrobić z dzieckiem bo widzę, że bez placu zabaw twoje dzieci nie mogą funkcjonowac. Kup im kredę niech rysują na chodniku, zabierz na rolki, rower, hulajnogę, deskorolkę, kup hustawkę do pokoju albo drabinki albo cokolwiek wymyśl kreatywnego. Ile mają lat?
              • jehanette Re: Place zabaw nadal zamkniete 27.05.20, 14:12
                Wiesz, ja np. spędzam czas z dzieckiem aktywnie, także na dworzu, ale o ile dla mnie sam spacer/rower i podziwianie przyrody jest atrakcją, dla dziecka nie. Pojechać rowerem 5 km na plac zabaw X żeby pojeździć na super tyrolce która tam jest? Jasne! Pojechać rowerem 5km po to żeby poodbijać piłkę na trawie która jest dokładnie taka sama jak ta pod blokiem?Nieee. A ja chcę dbać o to by się ruszała, miała kondycję - i do tego potrzeba tzw "celów podróży". Ruszać się dla samej przyjemności ruszania to tylko dorośli umieją, a to nie wszyscy.
                • aerra Re: Place zabaw nadal zamkniete 27.05.20, 14:27
                  To zmiast piłki weźcie latawiec i jedźcie gdzieś, gdzie można go swobodnie puszczać. Albo jakąś inną zabawkę w tym stylu.
                  Czy np nerfy, bo pod blokiem nie ma miejsca - a w parku 5 km dalej można już się fajnie bawić, bo jest przestrzeń, są drzewa za którymi można się chować itp.
                  Zainstaluj jakąś apkę do liczenia kroków/km i tym podobnych - niech dziecko sprawdza czasy w jakich zrobiłyście daną trasę, można pobijać swoje rekordy itd (a mojego najbardziej ostatnio bawi takie wytaczanie tras, żeby powstały kształt zapisanej trasy coś przedstawiał, ma ubaw po pachy, mimo tego, że zwykły spacer bez celu teoretycznie)
                  • jehanette Re: Place zabaw nadal zamkniete 27.05.20, 14:47
                    Tak jakby uprawiamy wszelkie sposoby na uatrakcyjnienie wyjść i wypadów od ponad 2 miesięcy i chciałoby się jakiejś odmiany.
                    I wqrw rośnie zwyczajnie, skoro mają być otwarte siłownie, baseny, SALE ZABAW, zniesione limity w sklepach i kościołach, ZGROMADZENIA do 150 osób na powietrzu - to czemu nikt się nie zająknie o placu zabaw?
                    • aerra Re: Place zabaw nadal zamkniete 27.05.20, 22:21
                      Ależ tak ogólnie to ja się zgadzam, że to absurd. Zwłaszcza w kontekście luzowania wszystkiego innego. Dlatego też wierzę, że jednak te doniesienia dotyczą również placów zabaw, a nie tylko sal zabaw (przecież place sa chociaż na świeżym powietrzu, przy czym sale mają jakiś zarządzających i można ich zobowiazać do przestrzegania jakiegoś reżimu - a w przypadku placów trudniej, bo żadnego ciecia, który by pilnował dezynfekcji nie ma).
              • trillian Re: Place zabaw nadal zamkniete 27.05.20, 14:19
                lily_evans11 napisała:

> Zaraz się okaże, że to wszystko, co wymieniłaś, nudzi dziubdziusie i nie jest
                > dla nich żadną atrakcją. Ale tak to jest, jak ktoś bawi się z dziećmi tylko w
                > określonym miejscu i w określony sposób.
                >

Jakbyście miały z bergamotką dzieci w wieku placu zabaw to pierwsze byście biły pianę na ten temat.
                A tak to możecie się tu poczuć lepsze (jako te które bawią się z dziećmi na wiele innych sposobów) a a wątku obok załamywać ręce nad zamkniętymi szkołami waszych "dziubdziusiów".

A prawda jest taka, że niezależnie czy się korzysta z placów zabaw czy nie decyzja o dalszym ich zamknięciu a otwieraniu kolejnych przybytków dla dorosłych jest dziwna. Moim zdaniem wskazuje to na to, że nikt o tym po prostu nie pomyślał, albo uznał że potrzeby dzieci (tak, waszych także) są na samym końcu.
                • lily_evans11 Re: Place zabaw nadal zamkniete 27.05.20, 21:20
                  Miałam dziecko w tym wieku, na placu zabaw bywało sporadycznie, raczej przyroda, park, wędrówki na miarę możliwości, piknik na trawie ze znajomą mamą, piłka, frisbee itp. itd. Starałam się nie zalegać na ławce, tylko towarzyszyć dziecku w jego zajęciach.
                  Nie widzę więc powodów do bicia piany.
                  Inna sprawa, że decyzja jest dziwna, nieprzemyślana, ale wszystkie te decyzje są jakieś takie chaotyczne i bez pomyślunku. Naprawdę nie mam nic przeciwko otwarciu, popieram otwarcie, tylko nie rozumiem tych lamentów.
                  • bergamotka77 Re: Place zabaw nadal zamkniete 27.05.20, 21:28
                    Ja tez. Ale to wygodne bo dziecko w piaskownicy to matka czy ojciec może sie przyssac do smartfona. Moje dzieci miały mnóstwo innych atrakcji niz place zabaw, nawet gdy ze starszym jako maluchem mieszkaliśmy jeszcze w mieście. Był w poblizu park i tam interesowało go wszystko - wodospad i ukladanie kamyków w tamy, jedzenie na rowerku po alejkach, puszczanie latawca, rysowanie kreda itd. I proszę, jakie inteligentne dziecko wyrosło wink
                  • grrruuu Re: Place zabaw nadal zamkniete 27.05.20, 22:02
                    Lilly, ale rozumiesz, że to się nie wyklucza? My mieszkamy między dużym parkiem i lasem i bywamy tam często. A poza tym moja córka kocha place zabaw i też chodzimy na różne. Bo lubi się wspinać, lubi zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownicę. I jakie inteligentne dziecko w tych warunkach rośnie! Ma zaledwie trzy lata, a już umie wybrać ubrania adekwatne do pogody i dba o to, żeby wsiadając na rower założyć kask wink
                      • trampki-w-kwiatki Re: Place zabaw nadal zamkniete 27.05.20, 22:10
                        bergamotka77 napisała:

> Och tak i mówi po angielsku oraz gotuje trzydaniowe obiady. Idz gruuu bo fantaz
                        > ja cię poniosła. Inteligencję jej ocenisz jak będzie miała 15-18 lat i da ci cz
                        > adu big_grin
                        >

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
                      • grrruuu Re: Place zabaw nadal zamkniete 27.05.20, 22:17
                        Mówi trochę po rosyjsku, ale sporo do dzieci gadam w tym języku, śpiewamy, zna rosyjskojęzyczne dzieci, więc to naturalne. Obiadów nie gotuje, ale umie zrobić kanapkę dla siebie i młodszej siostry, przynosi też potrzebne rzeczy z kuchni i nakrywa do stołu. Ma znakomitą pamięć i rewelacyjną orientację w przestrzeni. I nie opowiadaj, że inteligencję ocenia się jak ma 15-18 lat, bo jakoś o inteligencji swojego dziewięciolatka się wypowiadasz big_grin I u trzylatków inteligencję też widać. A przede wszystkim widać efekty tego, jak dziecko jest wychowywane, choć oczywiście osobowość i temperament też ma ogromne znaczenie. Nie wiem, co Cię szokuje, bo nie opisałam żadnych nadzwyczajnych umiejętności. Dobór odzieży do pogody to nic nadzwyczajnego, jeśli dziecko jest od początku angażowane w ten proces, wyjaśnia się co i jak, pokazuje, a przede wszystkim uczy dziecko zaufania do swojego ciała i odczytywania sygnałów - to dziecko ma czuć, czy mu ciepło czy zimno. A kask? Jeśli od początku wyrabia się taki nawyk, jeśli czytamy książeczki w których ta kwestia się pojawia to jest to dla dziecka równie naturalne jak to, że po przyjściu do domu myje się ręce. Naprawdę nic co by wykraczało poza możliwości inteligentnego trzyletniego dziecka, oczywiście o ile rodzice poświęcają mu czas i angażują się w wychowanie.
                        • bergamotka77 Re: Place zabaw nadal zamkniete 27.05.20, 22:27
                          No tak tylko ty się angażujesz. Zwłaszcza będąc na zasiłku od kilku miesięcy to nie dziwne, że masz ocean czasu big_grin A jakie wybitne cechy mają wasze nastolatki którym macochujesz? Pochwal się, one juz przeciez wyrosły a ty brałaś w tym udział.
                          • grrruuu Re: Place zabaw nadal zamkniete 27.05.20, 22:38
                            Najstarsza jest wspaniałą młodą kobietą, bo przecież trudno ją już nazwać dzieckiem. Jest inteligentna, bardzo empatyczna, niezwykle samodzielna - wręcz za bardzo samodzielna. Bardzo ambitna, przygotowuje się do zagranicznych studiów. Myślę, że każda matka mogłaby marzyć o takiej córce i jestem wdzięczna losowi, że dostałam ją niejako w prezencie.
                            Młodszy jest świetnym sportowcem z widokami na pójście naprawdę wysoko w tej kwestii. Poza tym jest chwilowo wściekłym zbuntowanym nastolatkiem obrażonym na cały świat. Klasyka smile Rozbraja mnie podejściem do młodszych sióstr, które go uwielbiają. Trzeba zacisnąć zęby na najbliższe 2 lata i będziemy mieć w domu świetnego faceta.
                            Tylko wiesz, to nie jest moja zasługa. Te dzieci mają przede wszystkim wspaniałego, zaangażowanego ojca, który je wychowuje.Ja tylko go wspieram i jestem trochę w tle.
                  • trillian Re: Place zabaw nadal zamkniete 27.05.20, 23:05
                    lily_evans11 napisała:

> Miałam dziecko w tym wieku, na placu zabaw bywało sporadycznie, raczej przyroda
                    > , park, wędrówki na miarę możliwości, piknik na trawie ze znajomą mamą, piłka,
                    > frisbee itp. itd. Starałam się nie zalegać na ławce, tylko towarzyszyć dziecku
                    > w jego zajęciach.

Oczywiście. Koniecznie to opatentuj, bo nikt inny tak nie robi.

> Nie widzę więc powodów do bicia piany.
                    > Inna sprawa, że decyzja jest dziwna, nieprzemyślana, ale wszystkie te decyzje s
                    > ą jakieś takie chaotyczne i bez pomyślunku. Naprawdę nie mam nic przeciwko otwa
                    > rciu, popieram otwarcie, tylko nie rozumiem tych lamentów.
                    >

W tych lamentach chodzi właśnie o to co sama napisałaś, że decyzja jest nieprzemyślana. Ja mam gdzieś place zabaw, i tak szczerze mówiąc chodzę tam sporadycznie, ale wkurza mnie traktowaniem dzieci jako obywateli podrzędnej kategorii. Od zakazu wychodzenia z domu do placów zabaw. Tak, wiem, jednak otworzyli, ale to też nie była na tyle ważna informacja żeby o tym poinformować wprost na przydługiej konferencji.
              • grrruuu Re: Place zabaw nadal zamkniete 27.05.20, 16:38
                Ale to przecież właśnie teraz jest dostępny JEDEN sposób. Codziennie wychodzimy z rowerkiem biegowym i piłką plus bieganie po lesie. I nie dziwię się, że dziecko tęsknie spogląda na pozamykane place zabaw. Szczególnie, że place zabaw są różne i nie musisz chodzić non stop na jeden, czyli atrakcje się zmieniają.