Dodaj do ulubionych

Lubią Was komary?

13.06.20, 09:46
Bo mnie nie, sasasasa
Jedzą mnie tylko gdy nie ma nikogo ze mną. Jeśli mają wybór, zawsze wybiorą inną krew. Towarzysz/ towarzyszka opędza się jak opętany a ja sobie idę 😀
Czy ktoś wie, od czego to zależy? Od grupy krwi, od leków zazywanych, ogólnej wredoty i poziomu jadu...?
Obserwuj wątek
    • chatgris01 Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 10:09
      Lubią to mało powiedziane, one mnie kochają, grrr https://forum.miau.pl/images/smilies/icon_twisted.gif
      Ale za to kleszcze i wszy mnie nie lubią, nigdy w życiu mnie nie zaatakowały, choć okazje miały (bliskie otoczenie łapało, ja nie).
      Możliwe, że to zależy od grupy krwi, albo/i chemicznego składu potu.
    • ichi51e Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 10:39
      Moim zdaniem to nie jest kwestia lubienia tylko reakcji na jad. Kiedys mnie i Tz w namiocie zarlo rowno tyle ze rano ja mialam malenkie kropeczki a on sine placki jak wybroczyny doslownie. Ja zapamietalam ze robactwo bylo takie tam nie ma co wspominac on ze byly to krwiozercze wampiry.
      • z_lasu Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 10:51
        Nie, to nie jest kwestia reakcji. Faktycznie tak jest, że niektórych gryzą chętniej niż innych. Ja też tak mam, że mnie gryza jak nie ma nikogo innego. Za to jeśli w całej gminie byłby jeden komar, to zrobiłby wszystko, żeby odnaleźć mojego ojca i go użreć. Jeśli jest w okolicy 200 komarów, to 200 komarów czuje się w obowiązku uciąć mojego ojca. Ja mogę stać obok i jestem bezpieczna.
      • leni6 Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 13:49
        To nie jest kwestia reakcji, w tym samym miejscu i czasie jak mój mąż jest jest sam to jest pogryziony, jak idzie ze mną to jego nic nie rusza bo wszystkie atakują mnie.
      • turzyca Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 14:55
        Pozwolę sobie kolejny raz polecić bite away lub jakąś podróbkę. To jest takie urządzenie, którym przez minutę nagrzewa się ugryzienie i to neutralizuje te białka, które powodują swędzenie.
        Mnie nie gryzą i reakcje mam mikre, ale dla reszty rodziny to wybawienie. Tanie, proste, szalenie skuteczne, żadne fenistile i inne żele nie mogą się równać.
    • fitfood1664 Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 10:44
      ponoć zależy to od grupy krwi, insekty wolą grupę krwi O, potem A, B i na końcu dopiero AB
      poza tym, zależy też od poziomu wit B1 w organizmie, komarom witamina B1 ponoć potwornie śmierdzi, podczas gdy my nie czujemy różnicy
    • pani_tau Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 10:58
      Znam sympatyczną dziewczynę, która przyjmuje leki na reumatoidalne zapalenie stawów i przez to każda komarzyca omija ją szerokim łukiem.
      Mnie lubią, ale do konsumpcji nie dochodzi z powodu pola siłowego wytwarzanego przez sok z cytryny.
    • yuka12 Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 12:31
      Bardzo. Jedynie jak byłam w ciąży, omijały mnie. Na nieszczęście uwielbiają mnie również bąki czyli tzw. muchy końskie i inne gryzące (chociaż, o dziwo, nie kleszcze). Lubią mnie zresztą i inne owady - muszki, mrówki itp, choć one, na szczęście, nie gryzą.
    • mondovi Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 12:37
      Tak, kochają miłością przesadną. Kiedyś pojechałam do rodziców, szykowałam się do snu i usłyszałam, jak tata sobie chichocze pod nosem. Zapytałam dlaczego, a on: a bo przyjechałaś (ja zadowolona)... więc to ciebie komary będą gryzły, a ja sobie spokojnie pośpię...
    • eliszka25 Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 13:18
      Na szczęście wolą mojego męża 😉, ja jestem pogryziona sporadycznie, a jak jestem w towarzystwie męża, to praktycznie nic mi nie grozi. Oboje mamy grupę krwi 0, więc nie sądzę, że ma to jakikolwiek wpływ.
    • ms.piggy Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 13:19
      jestem dla nich niewidoczna do czasu gdy się nie spocę, zwłaszcza w trakcie okresu ( z tamponem)
      wypróbowany sposób, to lekkie ubranie, żeby skóra była chłodna i sucha, bez perfum, balsamów, zawsze tak robię przed wszlekimi grillami, wieczornymi spotkaniami na dworze itp. prysznic, jakiś zwiewny ciuch i żrą wszystkich dookoła, a mnie nie
      komary przyciąga ciepło i co2
    • snakelilith Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 15:00
      Komary nie reagują na grupy krwi, czy inny składniki w niej zawarte, a na zapach potu. Preferują przede wszystkim tych, którzy intensywniej się pocą i mocniej przez to pachną. Także tych, którzy dłużej nie zmieniali ubrania, albo stosują słodkawe perfumy przypominające składem pot. Badania pokazują też, że szczególnie lecą na tych, którzy są po alkoholu, bo alkohol podwyższa temperaturę skóry i stymuluje pocenie się.
        • snakelilith Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 16:50
          Nie tylko. Wszyscy ludzie bowiem mają mniej więcej taką samą temperaturę ciała, a jednak jedni przyciągają komary bardziej od innych. Komary reagują więc nie tylko na temperaturę, ale także na wydalane CO2 oraz chemiczne sygnały skóry, które mają związek z naszą osobistą florą bakteryjną. Tą samą, która definiuje nasz indywidualny zapach. Im więcej takich bakterii mamy na sobie, np. gdy się spocimy, tym bardziej przyciągamy komary.
          • snakelilith Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 16:56
            I co ciekawe, około 15% ludzi ze względu na szczególną florę bakteryjną, nie ma na sobie wystarczająco dużo interesujących dla komarów chemicznych związków (niskie ilości amoniaku, kwasu mlekowego i mocznika) i tych komary omijają zawsze, bez względu na temperaturę i wydalane CO2.
    • zoe1978 Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 16:05
      Grupa krwi 0, 40 lat bylam wiecznie pogryziona, bywalo ze po nocy/ wieczorze nad jeziorem mialam po 50 babli na nodze. Nie dosc ze swedzialo to sie rany pozniej dlugo papraly, nie pomagalo nic. 2 lata temu zachorowalam i jednym z lekow ktore dostalam byla witamina B1 w konskiej dawce. Od tamtej pory nawet jak mnie komar ugryzie to nic sie nie dzieje, muchy konskie tez trzymaja sie z daleka😊
      • aandzia43 Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 16:18
        Ciekawe. Mam A+, gryzą mnie skurczybyki, cierpię okrutnie, Wit. B compleks zażywam regularnie. Końskich dawek nie próbowałam, ale jeśli mają się ode mnie odczepić muchy końskie to spróbuję smile
        • zoe1978 Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 17:18
          B compleks tez wczesniej zażywalam regularnie, nie pomagala. Teraz biore B1 200 mg, nie wiem czy w Polsce takie stezenie dostepne, spokoj od wszystkiego. A wczesniej muchy konskie rzucaly sie na mnie jak na 3 daniowy obiad, kazde ugryzienie to wielki, spuchniety slad wielkosci mini arbuza byl i sie dobry tydzien utrzymywal
    • izabelka55 Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 16:19
      One mnie żrą 😈 zawsze i wszędzie jestem pierwszą osobą, która zaczynają gryźć. Chyba mnie bardzo lubią 😉 nawet jak się wypsikam jakimiś spreyami, to też znajdą miejsce gdzie nie popsikalam 🤦‍♀️
    • gazdzina Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 16:30
      Komary nie rozróżniają grupy krwi człowieka, to wciąż powtarzane bzdury. One widzą na podczerwień, tak więc im wyższa temperatura ciała, tym większe prawdopodobieństwo, że komarzyca nas dopadnie. I te różnice między różnymi osobami nie muszą być duże, wystarczy część stopnia.
    • nuclearwinter Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 17:04
      Mnie lubią, ale tak chyba bez szału, nie gryzą jakoś bardziej niż innych. Za to ja ich bardzo nie lubię, mam jakąś alergię na komarzy jad, potrafią mi się zrobić dosłownie krwiaki po ugryzieniu, bąbel schodzi a zostaje krwawa plama. I o ile na mnie wszystkie rany zawsze się goją jak na psie, nie mam skłonności do blizn itp. to te wybroczyny po komarach potrafią mi dość długo schodzić. Dlatego nie znoszę tych małych sqrwysynów 😕
      • homohominilupus Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 22:17
        cauliflowerpl napisała:

> Wygooglaj "mosca negra" i wychwalaj niebiosa wink bo jak Cię komary nie lubią, to
        > może ta menda też nie.

I tu się cauli mylisz!
        Rok temu w czerwcu mnie mosca negra regularnie kasaly na wieczornych spacerach z psem. Koszmar! Takie małe gooovno a nogi miałam całe w czerwonych plamach.
        • cauliflowerpl Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 22:21
          Mnie ugryzły dwie, w łydkę i w górną część stopy. Kulałam kilka dni, a ślad na dobre znikł po miesiącu.
          Kolega jest alergikiem, po ukąszeniu przez tę cholerę lataliśmy na nocny dyżur lekarski.
          U nas ich nie ma, ale wieś Zuera zapadła nam w pamięć na długo...
          • homohominilupus Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 22:50
            cauliflowerpl napisała:

> Mnie ugryzły dwie, w łydkę i w górną część stopy. Kulałam kilka dni, a ślad na
            > dobre znikł po miesiącu.
            > Kolega jest alergikiem, po ukąszeniu przez tę cholerę lataliśmy na nocny dyżur
            > lekarski.
            > U nas ich nie ma, ale wieś Zuera zapadła nam w pamięć na długo...

To ta Zuera niedaleko mnie?
            Spodziewam się w tym roku ataku tych małych gadzin i mam przygotowane specjalne odzienie. Nie dam się!!!
        • snakelilith Re: Lubią Was komary? 13.06.20, 22:29
          Mnie ugryzła taka mosca dwa lata temu w kostkę u nogi. Bąbel był jak po mega komarze, bolało i swędziało to jak cholera, paprało tygodniami, a po kilku miesiącach miałam ciągle dziwne pogrubienie pod skórą. Do dziś zostało lekkie przebarwienie na skórze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka