Dodaj do ulubionych

584/422/9 dziś cv19

25.07.20, 11:02
Bedzie panika na forum!
Obserwuj wątek
    • beaucouptrop Re: 584/422/9 dziś cv19 25.07.20, 11:36
      E tam panika. Na forum jest silna frakcja utrzymująca, że covid to mało groźny wirus i wszystkie środki podejmowane przez państwo aby ograniczyć jego rozprzestrzenianie są wymyślone aby ograniczyć wolności obywatelskie.
      Jeśli duża część społeczeństwa ma takie podejście do kwarantanny, noszenia masek lub ograniczania kontaktów z innymi jak część osób tu piszących to liczby będą rosnąć. Warianty mogą być dwa. Albo amerykansko-brazylijski czyli puścić wszystko na żywioł albo znowu wszystko i wszystkich pozamykac.
      Niestety ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że jeśli teraz nie wykażą się odpowiedzialnoscia społeczną to za chwilę znowu będą płakać, że rząd ich zamknal w domu i młodzież nabawi się nieodwracalnej traumy z powodu braku kontaktów społecznych. No cóż dzisiaj wygrywa indywidualizm. Ja, moje wakacje, mój babelek.
      A na koniec dorzucę, że w Belgii obecnie jest najwięcej nowych zachorowań u osób do 50 roku życia, a podobno koronawirus w większości przypadków dotyczy tylko niepotrzebnych staruszków z domów opieki...
      • kornelia_sowa Re: 584/422/9 dziś cv19 25.07.20, 13:49
        W tej chwili jest tak, że decyzja o zamknięciu będzie leżeć w rękach dyrektora.
        Zatem u nas -pierwsze kichnięcie i zamknie.

Z całego powiatu mieliśmy najmniej chorych-kilka osób. Ozdrowiency od końca kwietnia. Nikt nie umarł. Tylko w naszej gminie nie rozdano świadectw.
        Taka była histeria.

Szkoły otworzą A potem.beda zamykać po kolei.

Zauważcie, że już nie ma innych chorob-dzueci nie zachoruje już na grypę, innego wiruska.
        Każdą gorączka to będzie schiza.

To samo w pkolach-od października zaczynają się infekcje wszelkiej maści.
        Teraz ich nie będzie. Bo jest covid
        • hanusinamama Re: 584/422/9 dziś cv19 25.07.20, 13:54
          Zrzucenie odpowiedzialności za decyzje na dyrektorów to jest z wiekszych świństw tego rzadu. Wykręcili się sianem i tyle. Gratuluje wszystkim wyznawcom PISu. Przypominam ze mamy połowe wakacji a zero przygotowania do ewentualnej nauki zdalnej. W marcu ich zaskoczyło - ok! Ale teraz? Mieli mase czasu na zorganziwanie zaplecza sprzetu, na szkolenia ( miały być dzisiaj rozmowiałam z kolezanka nauczycielką- cisza). Ja nie wiem czy to nie ejst jakies zagranie posłów i posłanek/. Ich dzieci w prywatnych szkołach nic nie straca, załatwiają sobie przewage czy jak??
          • beaucouptrop Re: 584/422/9 dziś cv19 25.07.20, 18:02
            Jak zadecydowaliby o odgornym zamykaniu wszystkich szkol na poziomie krajowym to plakalabys znowu, że chcą dzieci zamknąć w domu i rodziców do rozpaczy doprowadzić. Tak źle I tak niedobrze.
            》Ja nie wiem czy to nie ejst jakies zagranie posłów i posłanek/. Ich dzieci w prywatnych szkołach nic nie straca, załatwiają sobie przewage czy jak?《
            Ale rzeczywiście ta sytuacja niektórym nie służy a stres powoduje paranoje 😉

• ga-ti Re: 584/422/9 dziś cv19 25.07.20, 20:30
            Zrzucanie odpowiedzialności na dyrektorów jest chamstwem, ale ta odpowiedzialność była na nich zrzucana przez cały czas. Z drugiej strony już tu były dyskusje, że są małe szkoły, nieliczne klasy, w małych środowiskach, które mogłyby działać i prowadzić nauczanie stacjonarnie. Co innego szkoły molochy, z lekcjami na dwie zmiany i przepełnionymi klasami.
            Tak, czy siak, będzie zamieszania i improwizacja.
            • turzyca Re: 584/422/9 dziś cv19 26.07.20, 10:18
              No ale powinny być wytyczne!
              Wzrost liczby zachorowań w gminie/powiecie/grupie powiatów o ileś tam procent, to szkoły takie robią to, szkoły śmakie robią tamto. A jak wzrost jest inny to robią co innego.
              I takie wytyczne powinni opracować odpowiedni urzędnicy wraz ze specjalistami od epidemii i specjalistami od edukacji i od zdrowia psychicznego dzieci. I potem informować powiat chojnicki czy kielecki, że w ostatnich dniach daje się zaobserwować wzrost o wartości takiej, więc trzeba się liczyć, że od poniedziałku coś tam, scenariusz trzeci albo czwarty.
              • ga-ti Re: 584/422/9 dziś cv19 26.07.20, 12:27
                Turzyca, masz rację, tak powinno być.
                Plan A, plan B, plan C, w razie gdy nastąpi to ... to będziemy postępować tak ..., gdy się sytuacja zmieni to będziemy postępować tak ... Wszystko jasne dla wszystkich, organów prowadzących, dyrektorów, nauczycieli, dzieci i rodziców.
                Ale mam wrażenie, że będzie jak było uncertain
                • chococaffe Re: 584/422/9 dziś cv19 26.07.20, 12:36
                  IMHO - ta sytuacja jest dowodem na to, że UE nie może nikomu nic "kazać", bo unia to my.

Ale czasami szkoda - łatwiej by się walczyło z pandemią gdyby w przypadku tak małego kontynentu jakim jest Europa dało się ujednolicić metodologię statystyk, badań, analiz sytuacji i reakcji. Miałoby to ogromny pozytywny wpływ na gospodarkę.
    • ga-ti Re: 584/422/9 dziś cv19 25.07.20, 11:53
      Mówiłam, że po wyborach będzie wzrastać.
      Wszystko rozluźnione, bo się wypłaszcza. Pan minister schowany. Szpitale jednoimienne redukowane. Że o znikniętych respiratorach i maseczkach super - duper, które okazały się tylko duper nie wspomnę.
      Miałam nadzieję, że wzrośnie na jesieni, koło listopada, a nie tak szybko. Czarno widzę powroty do szkół (zaczynam kląć). W szkołach zaraza będzie hulać, ale na weselach, koncertach, czy w kościołach to już nie, spokój i idylla.
      Czy panikuję? Wróciłam z urlopu na wsi, tam wirusa nie ma, nieliczni w sklepach w maseczkach. Więc zdążyłam się wyluzować. Ale jak tak włączę tv to czarno widzę wrzesień uncertain
    • str8.up Re: 584/422/9 dziś cv19 25.07.20, 12:25
      Paniki na forum się nie boję, bo nie ma wpływu na moje życie. Paniki w kraju, a w zasadzie w krajach europejskich już tak. Bo jak tak dalej pójdzie, to będziemy żyć od obostrzeń do obostrzeń, a co to za życie.

I chciałam zauważyć, że MZ podało dzisiaj jakie są ogniska covid'u i nie pośród nich imprez, a wciąż są duże zakłady pracy.

ℹ️ Informujemy o ogniskach zakażeń:
      śląskie: KWK Bielszowice, Chwałowice i PG Silesia;
      małopolskie: zakłady produkcyjne, zakład mięsny, dom opieki, podmiot handlowy.
    • mia_mia Re: 584/422/9 dziś cv19 25.07.20, 17:37
      Nie rozumiesz, że to nie panika jest problemem, a to co wzrost zakażeń ze sobą niesie w realnym świecie? Zamknięte szkoły, przedszkola, przychodnie, oddziały, firmy, pracownicy na kwarantannie, zamykanie granic przed Polakami. Tak to jest powód do strachu, ale spokojnie jeszcze na miesiąc szmaty z buzi, imprezy, wesela, latanie po kościółkach i broń bosze przyznawać się do możliwości zakażenia, bo urlop przepadnie, po co martwić się tym, że potem zamkną kilkaset osób z hotelu czy firmy, co się gofrów człowiek nawcina to jego.

• natalia.nat Re: 584/422/9 dziś cv19 26.07.20, 11:51
      A to nie ty pisałeś jakiś miesiąc temu, że jest coraz mniej zachorowań i że w Polsce covid-19 ma się ku końcowi? Sporo osób ci wtedy napisało, że to o niczym nie świadczy i trend najprawdopodobniej się jeszcze odwróci.
      I kto miał rację?
      • bywalec.hoteli Re: 584/422/9 dziś cv19 26.07.20, 12:38
        natalia.nat napisała:

> A to nie ty pisałeś jakiś miesiąc temu, że jest coraz mniej zachorowań i że w P
        > olsce covid-19 ma się ku końcowi? Sporo osób ci wtedy napisało, że to o niczym
        > nie świadczy i trend najprawdopodobniej się jeszcze odwróci.
        > I kto miał rację?

Dzięki za uwagę. Owszem cieszyłem się ze wiele dni z rzędu więcej wyzdrowien niż zachorowań, a wiec ilość aktywnych przypadków bardzo spadła z prawie 20 tysięcy do 8. Ale raczej nie stawiałem tezy, ze to juz koniec.
        Choć faktycznie nie sądziłem ze latem bedzie znowu wzrastać. Może jak w sierpniu przywala upały 30 stopni to spadnie?
        • karme-lowa Re: 584/422/9 dziś cv19 26.07.20, 19:46
          bywalec.hoteli napisał:

> natalia.nat napisała:
          >
          > > A to nie ty pisałeś jakiś miesiąc temu, że jest coraz mniej zachorowań i
          > że w P
          > > olsce covid-19 ma się ku końcowi? Sporo osób ci wtedy napisało, że to o n
          > iczym
          > > nie świadczy i trend najprawdopodobniej się jeszcze odwróci.
          > > I kto miał rację?
          >
          > Dzięki za uwagę. Owszem cieszyłem się ze wiele dni z rzędu więcej wyzdrowien ni
          > ż zachorowań, a wiec ilość aktywnych przypadków bardzo spadła z prawie 20 tysię
          > cy do 8. Ale raczej nie stawiałem tezy, ze to juz koniec.
          > Choć faktycznie nie sądziłem ze latem bedzie znowu wzrastać. Może jak w sierpni
          > u przywala upały 30 stopni to spadnie?
          w sierpniu upały mają być sporadycznie.
      • kokosowy15 Re: 584/422/9 dziś cv19 28.07.20, 13:07
        Nowotwory i choroby układu krążenia nie są zaraźliwe, więc za pomocą izolacji się ich nie zmniejszy. W ciągu ostatnich pięciu miesięcy liczba zgonów na Covid przekroczyła ubiegłoroczna liczbę zgonów na grypę. Wiem, że są ludzie o stalinowskim typie myślenia, dla których 650 tys zmarłych (według szacunków liczba conajmniej dwukrotnie zanizona, w USA według prasy jest ponad 200 tys, szczególnie wśród nielegalnych) jest tylko statystyka, ale tylko tak długo, dopoki ich samych nie dotknie. Już w czasach Dekameron wiedziano, że izolacja jest skutecznym sposobem walki z epidemia. Niestety, niektórzy bardzo się od tych czasów intelektualnie cofnęli.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka