Dodaj do ulubionych

Duża różnica wieku

28.08.20, 17:51
Znacie pary z 20-30 letnią różnicą wieku?
Kiedy zaczęli być razem?

Mam sporo znajomych w wieku 40-50 lat i większość z nich nie wyobraża sobie związku z ćwierć wieku młodszą dziewczyną - przepaść intelektualna, zawodowa, światopoglądowa.
Ale już panowie 60+ inaczej patrzą na 35-latki.

Kiedy dla Was ta różnica wieku się na tyle zaciera, że duża różnica wieku nie przeszkadza? No jakoś inaczej patrzy się na parę 20-latki i 50 latka, a już inaczej jak mają te 10 lat więcej.

Odradzałybyście swoim dzieciom takie zawiązki? Miałybyście problem, gdyby Wasz zięc był starszy od Was, albo gdyby studiująca córka obwieściła, że jest w związku z waszym kolegą z pracy albo ze szkolnej ławki?
Obserwuj wątek
    • jolie Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 18:02
      Chyba nie znam. Nie wiem, co bym sobie pomyślała, gdyby mój 20-letni syn związał się z 50-latką, na pewno nic dobrego. Ale mogę nie dożyć, zatem nie zaprzątam sobie tym głowy.
    • arista80 Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 18:09
      Mam znajomą, która jest w związku z ok. 20 letnią różnicą wieku (trochę mniej, ale niewiele). Małżeństwo udane, mają trójkę już dorosłych dzieci. Ona twierdzi, że różnica zatarła się jak ona miała koło 30 lat z hakiem, i wybuchła jak skończyła 60. Ona 60-letnia kobieta ma dalej werwę, chciałaby gdzieś jeszcze wyjść, on koło 80 lat już jest zmęczony, nie chce mu się, potrzebuje więcej odpoczynku.
      Co do światopoglądu, wartości myślę, że się dotarli. Są ze sobą naprawdę długo.
    • sumire Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 18:12
      Znam małżeństwo, w którym różnica wieku to prawie 30 lat. Poznali się, kiedy ona miała 29.
      Są szczęśliwi, ale trochę za to szczęście zapłacili (dorosłe już dzieci pana były bardzo przeciwko temu związkowi, dużo tam było kłótni, skończyło się zerwaniem kontaktów). No i teraz różnią się już znacznie stanem zdrowia, mimo że facet z gatunku dbających o siebie. Ale są ze sobą kilkanaście lat, jest im dobrze, więc cóż komu do tego.
    • igge Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 18:12
      Zasadniczo nie znam. Jedynie wdowiec z rodziny trochę dalszej ma 22 lata młodszą partnerkę.
      Jego dzieci, dorosłe, śmieją się, że póki tata ma dziewczynę/ dziewczyny starsze od nich porządnie ( tak ok 1 pokolenie) to jeszcze w porządkusmile
      Te dzieci urodziły się kiedy miał ok 40 lat. Żona jego była ok 10 lat młodsza, niestety zachorowała poważnie i zmarła kilka lat temu.
      Facet jest atrakcyjny pod każdym względem. Dowcipny bardzo, inteligentny, przystojny mimo swojego wieku i bardzo zamożny.
        • kura17 Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 19:06
          > Aaa,dla mnie osobiście zwiazek z facetem starszym o więcej niż 10 lat byłby
          > trudny do wyobrażenia.

ech Daniela, nie wiesz, co mowisz ... moj njstarszy partner byl 13 lat starszy i zaluje, ze tylko ... maz jest 6 lat starszy i to malo LOL
            • daniela34 Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 19:17
              Bo generalnie faceci starsi o więcej niż
              10 lat wydają mi się... no starzy właśnie 😀 nie znaczy to, że taki związek całkowicie odpada, napisalam "trudny do wyobrażenia", bo właśnie jakoś nie bardzo sobie wyobrażam, żebym się mogla zakochać w facecie o tyle starszym. Ale teoretycznie jakus wyjątek od tej zasady może chodzić po świecie.
            • kura17 Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 19:24
              > Dlaczego? Pytam bo ja mam starszego faceta ale chodziło o tego konkretnego nie
              > że tak preferuję, bo mi się różni podobają

ja zawsze mialam ciagoty do starszych (choc mlodszych partnerow tez mialam).
              talk lubie.
              calkiem mozliwe, ze sa to jakies "daddies issues" - moj tata zmarl, kiedy bylam malym dzieckiem.
          • daniela34 Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 19:20
            kura17 napisała:

> ech Daniela, nie wiesz, co mowisz ... moj njstarszy partner byl 13 lat starszy
            > i zaluje, ze tylko ...

No widzisz, każdy ma inaczej, dla mnie te 5-10 lat jest optymalne 😀
            • kura17 Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 19:25
              > No widzisz, każdy ma inaczej, dla mnie te 5-10 lat jest optymalne 😀

no pewnie, wszystko sprawa preferencji ...
              ... ale taki pan ok 40-tki, kiedy Ty masz dwadziescia kilka ... mmm ... mlode lata mi sie przypomnialy haha
              • daniela34 Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 19:31
                No widzisz, jak mialam 25 lat moja przyjaciółka (rówieśniczka)zakochała się w facecie 40+. No a ja mialam w głowie: "Co ona w nim widzi??? Przecież to taki "tatuś". A w sumie nie powinnam mieć tatusiowych skojarzeń, bo urodziłam się, kiedy mój tata miał 45 lat, więc jak miałam 25 to panowie 40+ nijak nie byli w wieku mojego taty.
                • arwena_11 Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 19:42
                  No to ja miałam dokładnie takie skojarzenia. Z tym, że mój tata miał 24 lata jak ja się urodziłam - więc kojarzenie faceta 40+ z "tatusiem" - było jak najbardziej adekwatne.

Młodsi nigdy u mnie nie wchodzili w grę. Rówieśnik to minimum ( mąż jest 2,5 miesiąca starszy )
                • kura17 Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 19:56
                  > No widzisz, jak mialam 25 lat moja przyjaciółka (rówieśniczka)zakochała się w
                  > facecie 40+. No a ja mialam w głowie: "Co ona w nim widzi???

zazdroszcze jej smile
                  a Ty nie masz pojecia, co dobre LOL
                      • daniela34 Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 20:36
                        Wole białe 😀😀😀, choć czerwonym też nie pogardzę. A serio- no nie da się zrozumieć. Dojrzałych facetow podziwiałam za wiele rzeczy: charakter, intelekt, zasady, ale pociągu do nich nie czułam. Ale też nie lubię dzieciaków, dlatego ta różnica do +/- 10 lat jest dla mnie ok.
                        • jolie Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 22:09
                          Mam identycznie jak Daniela. Starsi byli i są aseksualni, nie pociągają mnie. Nie wiem, dlaczego. Pisałam już wiele razy- nawet Til Schweiger, który niesamowicie mi się zawsze podobał i w mojej ocenie emanował seksem, po 50-tce wiele stracił (a jest wysportowany i zadbany).
              • nenia1 Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 20:33
                kura17 napisała:

>
                > no pewnie, wszystko sprawa preferencji ...
                > ... ale taki pan ok 40-tki, kiedy Ty masz dwadziescia kilka ... mmm ... mlode l
                > ata mi sie przypomnialy haha
                >
                O nie, dla mnie wtedy to byłby starzec. I do dzisiaj wolę rówieśników, albo wręcz młodszych,
                młodsi faceci jak kobiety, zazwyczaj jednak są bardziej atrakcyjni.
    • ggrruu Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 18:19
      Tyle nie znam, w towarzystwie u nas jest największą różnica a między nami jest 16. Więc córki same ocenią, czy taki związek im pasuje, będą miały okazję obserwować.
    • mia_mia Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 18:23
      Znam pana, który regularnie wymienia panie na nowszy model i różnica zawsze jest dużo większa niż 30 lat, z tego co wiem zwykle utrzymuje bliski kontakt z „teściami”, np. wspólne święta.
      Na FB mam kolegę z podstawówki, ma żonę ponad 20 lat młodszą od siebie, on bardzo zadbany, nie wygląda na swoje lata (jest lekko po 40), ona za to jest tak zrobiona, że też nie wygląda na swoje lata, tylko dużo więcej, więc wizualnie pasują do siebie, mają dziecko i to chyba nie z wpadki, póki co zakochani, wspólne prawicowe, homofobiczne, rasistowskie poglądy, medycyna estetyczna, fitness, dyskoteki, więc raczej mają o czym rozmawiać.
      Piszę o parach, nie o szefach w „związku” z sekretarką, wykładowcach sypiających ze studentkami. W takim układzie znałam też podstarzałą dyrektorkę, która obracała świeżego męża z żoną w ciąży, a potem z dzieckiem.
      Dopóki rówieśnicy nie wydorośleli, sama miałam tendencję do starszych mężczyzn.
    • krypteia Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 18:55
      Koleżanka z pracy. Wyszła w wieku dwudziestu lat za 45 latka. O ile facet jeszcze pracował bylo ok. Odkąd przeszedl na emeryturę czterdziestoletnia laska ma w chałupie starego dziada w wieku swojego ojca, który caly dzien siedzi przed telewizorem, domu nie ogarnie, prania nie wstawi, ubran nie uprasuje bo przecież jego pokolenie było wychowywane inaczej.
    • raadhiyah2020 Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 19:01
      feliz_madre napisała:

>
      > Odradzałybyście swoim dzieciom takie zawiązki?

Zdecydowanie

Miałybyście problem, gdyby Wasz
      > zięc był starszy od Was, albo gdyby studiująca córka obwieściła, że jest w zwią
      > zku z waszym kolegą z pracy albo ze szkolnej ławki?

Tak.
    • sofia_87 Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 19:03
      Znam, mamy kilka takich par w towarzystwie.
      Panie dużo młodsze, zony nr 2, 3 lub 4, panowie bardzo zamożni.
      Milości ze strony pan nie widać, choć nieźle udają, panowie, ci mądrzejsi udają, że w miłość partnerek wierzą, ci glupsi wierzą naprawdę.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 19:10
      Mam kolegę różnica 20 lat. Ona 27.
      Szkoda mi dziewczyny, bo koledze w głowie młoda dziewczyna, ona jeszcze dzieci nie chce, a zanim zachce to może być śmiesznie i straszno.
      A dziewczyna nie z tych co na misiów z forsą lecą, normalna, ładna, tylko trafił jej się ten mój kolega, też ładny, i fajny i umiejący zakręcić w głowie a w dodatku zawsze przy kasie i chętnie płacący - w sumie to nawet mi go szkoda ... tak z zazdrości, bo z rozrywkowego faceta zrobił się taki zakochany - okropność.
    • majenkir Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 19:44
      feliz_madre napisała:
      > Odradzałybyście swoim dzieciom takie zawiązki?

Raczej doradzala big_grin. Mam nadzieje, ze corka zwiaze sie ze starszym od siebie facetem. Ale syn nie. Musi miec rownolatke albo mlodsza.
    • m_incubo Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 19:53
      Mój pierwszy mąż był 15 lat starszy, to może nie aż tak dużo. Nigdy nam to nie przeszkadzało, aż 14 lat później, kiedy teoretycznie ta różnica powinna się raczej zniwelować, kompletnie się rozjechaliśmy wink
    • potworia116 Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 20:04
      Byłam w relacji z osobą o 13 i 18 lat starszą. Różnica dawała się odczuć bardziej w tym pierwszym związku, dlatego że ja sama byłam bardzo młoda, studiowalam, mieszkałam z koleżankami i średnio dorosłam do poważnego bycia ze sobą.
      Oba związki zaliczam do udanych, dostałam w nich dużo wsparcia i czułości, wiele się dowiedziałam o sobie. Skończyły się też w odpowiednim momencie i w poczuciu wzajemnego zrozumienia. Ale to kwestia ludzi, a nie ich metryki.

• just_shelly Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 20:14
      Byłam 2 lata z mężczyzna o 25 lat starszym. Przepaści intelektualnej nie zauważyłam. Bardzo inspirujący związek. Natomiast wizja tego związku za lat 10-20 mnie dość mocno przerażała i związałam się z młodszym od siebie.
      • bi_scotti Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 20:32
        just_shelly napisała:

> Byłam 2 lata z mężczyzna o 25 lat starszym. Przepaści intelektualnej nie zauważ
        > yłam. Bardzo inspirujący związek. Natomiast wizja tego związku za lat 10-20 mni
        > e dość mocno przerażała i związałam się z młodszym od siebie.
        >

Good for you smile Ja mialam krotki acz pouczajacy romans z panem pod 40tke, gdy sama wlasnie skonczylam lat 18. Bylo super ... przez jakies 3-4 miesiace a potem zaczelo sie robic nudno. No bo ja bylam mloda i pelna energii a on byl wysportowanym chartem z doswiadczeniem ale w sumie to nie dalo sie tego dopasowac. Podobno (tak glosi wiesc znajomosciowa) "zlamalam mu serce" big_grin Jak na 18tke przystalo, nie przejelam sie tym ani-ani. Teraz moze bym sie lekko wzruszyla wink
        Moja Najstarsza miala jakis fling ze swoim chyba ze 20 lat starszym kolega z lab gdy oboje czuli sie "samotni" jako expats w Szwajcarii, no ale z tego co wiem zadne nie traktowalo tego ukladu jako inwestycje w cokolwiek trwalego. Wiem, ze wciaz sa w kontakcie, przyjazn i wspolpraca zawodowa zostala. Why not smile
        Watek przypomnial mi Last Tango in Brooklyn by Kirk Douglas (sorry, nie wiem czy tlumaczone na polski). Lato sie konczy ale jesli ktos jeszcze szuka czytadla na wakacje - jak najbardziej odpowiednie wink Cheers.
    • manala Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 20:21
      Jako bardzo młoda dziewczyna byłam w takim związku. Niedługo wcześniej zmarł mój ojciec (a partner był w jego wieku wink. Trwało to ładnych parę lat. Nie żałuję ani jednej chwili.
    • hanusinamama Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 20:28
      Znałam oare gdzie róznica była 20 lat. Nie wiem jak było jak byli młodzi, poznałam jak ona miała 55 on 75...tragedia. Babka w kwiecie wieku, facet dziadek w papuciach. Bardzo sie kochali..ale jak on umarł mając 79 to ona odżyła. Jak to jest on 40 ona 20 to ok ( chociaz ja w tym wieku to jeszcze fiu bździu miałam w głowie), 30-50 ok....ale im dalej tym gorzej. Szczególnie ze babki dłużej sie "trzymają"
    • asfiksja Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 20:28
      Tylko ze słyszenia i opowiadań. We wszystkich przypadkach starszy facet szybko umarł. Co ciekawe w jedynym małżeństwie, o którym słyszałam ze sporą różnicą wieku i starszą kobietą mąż też szybko umarł.
      Nie rozumiem tylko tej przepaści intelektualnej, 50 lat to już może nie wiek najlotniejszego umysłu, ale jeszcze nie starcze otępienie, bez przesady, poza tym można nadrabiać wiedzą i bogatym doświadczeniem życiowym.
      • feliz_madre Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 20:52
        asfiksja napisał:

> Nie rozumiem tylko tej przepaści intelektualnej, 50 lat to już może nie wiek na
        > jlotniejszego umysłu, ale jeszcze nie starcze otępienie

Ha ha, chodzi o przepaść w tę drugą stronę 😄50-latek zwiedził pół świata, zalozyl firmę, żył w różnych systemach, brał udział w różnych rewolucjach, zmianach i innowacjach, ma mnóstwo znajomych na wielu różnych wysokich szczeblach, przeczytał tysiące książek, widział mnóstwo sztuk w teatrze, przeżył różne przygody... A taka 20-latka dopiero wchodzi w dorosłe życie i często ma fiu bzdziu w głowie...
        • ggrruu Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 21:08
          Tysiące książek... Zakładając, ze przeciętny Polak jak przeczyta jedną w roku to dobrze big_grin Tak samo jak nie każdy pięćdziesięciolatek ma znajomych na wysokim szczeblu. A dwudziestolatka nie musi być zahukaną dziewczynką z blokowiska, która nigdzie nie była, niczego nie widziała i nie ma nic do powiedzenia.
    • ninanos Re: Duża różnica wieku 28.08.20, 20:34
      Znam
      Koleżanka ma 46, a jej mąż teraz 69. Poznali się jak ona miała 25, a on był po rozwodzie, miał 2 dorosłych dzieci. Od początku jej oznajmił, że więcej dzieci nie chce, że swoje już odchował i drugi raz do tego nie chce wracać. O mało się nie rozstali, ale w ostateczności ona zdecydowała się z nim zostać. Są naprawdę dobrym małżeństwem, tylko czasem ten brak dzieci jej uwiera.

I moja kuzynka.
      Ze starszym o 21 lat mężem. On jest bardzo zadbany, widać że jest starszy od niej, ale nie powiedziałabym ze aż tyle. Ma 3 dzieci z poprzedniego małżeństwa i dwoje z kuzynką, wydają się być szczęśliwi.
      • azja1942 Re: Duża różnica wieku 29.08.20, 07:51
        Moja koleżanka z liceum. Ona 46 on coś pod 70tkę. Mają 4 dzieci, mieszkają w Stanach. Ze zdjęć na fb ona wydaje się być zadowolona. Facet widać że wiekowy ale dosyć atrakcyjny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka