Dodaj do ulubionych

Invisalign czy regularny aparat dla ematki?

29.09.20, 14:10
Będąc od zawsze zadowolona ze stanu mojego zgryzu i prostych zębów, zdziwiłam się kiedy moja dentystka powiedziała, że na moim miejscu rozważyłaby aparat. Okazało się, że zęby mądrości, które dość późno się u mnie pojawiły spowodowały stłoczenie zębów na dole (rzeczywiście trochę trudniej czyści mi się przestrzenie międzyzębowe) Tak, więc w wieku 42 lat rozpoczynam leczenie ortodontyczne- po wczorajszej wizycie u ortodonty zdecydowałam się na Invisalign, a nie na klasyczny aparat. Mam jeszcze kilka dni na zmianę decyzji.
Czy któraś z ematek nosi aparat w tak podeszłym wiekuwink? A może ktoś ma invisalign i napisałby kila słów o plusach i minusach. Generalnie mój ortodonta w moim przypadku zaleca Ivisalign (rezultaty szybsze niż przy klasycznym aparacie) z drugiej strony ja jestem średnio zdyscyplinowana i boję się, że będę wyciągać, kiedy pojawi się dyskomfort w jamie ustnej. Koszt leczenia taki sam. Poratujcie radą plz.
Obserwuj wątek
    • fil.lo Re: Invisalign czy regularny aparat dla ematki? 29.09.20, 15:09
      A napiszcie coś więcej - ile to kosztuje, ile trwa, jakie ma niedogodności i co ile chodzi się na wizyty...
      Mam 40 lat i chyba chciałabym sobie wyprostować zęby (ale się waham...). Prostowane były już w latach 90-tych, ale teraz to inna technologia jest, jak sądzę.
      • magdallenac Re: Invisalign czy regularny aparat dla ematki? 29.09.20, 15:25
        U mnie pierwsza wizyta ze zdjęciami trwała 1,5h, lekarz przedstawił mi 2 opcje- klasyczny aparat 18 miesięcy (leczenia dłuższe ponieważ w moim przypadku nie dałoby się założyć aparatu na oba łuki jednocześnie. I Invisalign leczenie 12 miesięcy, w moim przypadku polecał Invisalign- można pracować nad ułożeniem każdego zęba. Mój lekarz specjalizuje się w ortodoncji estetycznej, więc dopasowuje uśmiech do kształtu twarzy. Wizyty i odbieranie nowych nakładek co 2 tygodnie. Minusy Invisalign- należy nosić 22h na dobę- wyjmuje się tylko na czas jedzenia. Boję się, że jeśli pojawi się duży dyskomfort w jamie ustnej to będę wyciągać. Mogą pojawiać się afty, początkowo mogą pojawić się problemy z mówieniem i bóle głowy. Mój lekarz przy pierwszej wizycie zrobił symulacje mojego uśmiechu po zakończeniu leczenia- byłam zachwycona. Nie wiem jakie są koszty w Polsce, u mnie (USA) całość leczenia będzie mnie kosztować $6.500 ze wszystkim.
    • fraudes Re: Invisalign czy regularny aparat dla ematki? 29.09.20, 16:14
      Ja miałam zamkowy lingwalny w wieku 36+. Teraz zdecydowałabym się na lingwalny. Moja opinię o nim przeklejam z innego posta,bo invisalign ma moje dziecko
      "U nas wada niewielka/średnia w sumie - 2x14 alignerów, czyli 280 dni. Zalety to mozliowśc dokładnego umycia zębów, brak odwapnień przy zamkach, brak aft i gumek-wyciągów (w stałym są). No i jak dziecko ma megadość, to raz na dwa miesiące możesz zrobic dzien dziecka - tj. dzien bez aparatu. Wady - trzeba pilnowac noszenia 20-22 godziny na dobę, starannie czyścic sam aparat i go nie zgubić. No i do posilków, a nawet picia innego niż woda zdejmujesz aparat.
      Koszt w Pl (ale to chyba też i na świecie to 12 k pln za 3x14 alignerów Invisalign Teen, ale my nie wykorzystamy juz trzeciego zestawu, bo nie trzeba, chociaz płaci się za całe 3 z gory). W tej kwocie sa wszystkie wizyty w trakcie leczenia. Nie ma opłaty za zdjęcie aparatu, bo się go nie zdejmuje = po prostu dnia x już go nie zakładasz."
      • leann32 Re: Invisalign czy regularny aparat dla ematki? 02.10.20, 07:59
        Nie sadze. Na ciezkie wady tylko staly pomoze. Invisalign to bardziej do takiej kosmetyki. Tylnych trzonowcow to tym nie przesuniesz.
        Poza tym istotna rzecz - nakladka dziala na korone zeba. Jak zakladasz to ta korona sie np pochyla. Czesto na zdjeciu rtg widac ze korona niby prosta a tak naprpwde zab prawie lezy w dziasle. Potem jego powrot do pozycji poprzedniej jest prawie pewny. W aparacie stalym tak manewrujesz sila za pomoca zamkow i stalowego luku czy gumek ze zeby ida cale rowno. Bo nie jest kwestia je ulozyc w rzadek tylko tak przesunac zeby wszystkie byly tak ulozone i w takim zgryzie zeby potem tak zostaly.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka