Dodaj do ulubionych

Mam rozwiązanie dla PiS

27.10.20, 10:18
Opublikować wyrok pseudo TK.
Wykonać obietnicę Morawieckiego o badaniach prenatalnych dla wszystkich.
Rozszerzyć przesłankę o życiu i zdrowiu matki tak, żeby obejmowała stany lękowe, depresje itp.
Uprościć procedury.
Obserwuj wątek
      • olena.s Re: Mam rozwiązanie dla PiS 27.10.20, 10:28
        TO nie jest propozycja kompromisu, tylko rozwiązanie, które pozwoliłoby im zachować twarz i wyciszyć protesty. A kobietom dałoby realną a lub złudną możliwość przerwania niechcianej ciąży. Patologicznej lub nie.
        • la_felicja Re: Mam rozwiązanie dla PiS 27.10.20, 12:05
          olena.s napisała:

> TO nie jest propozycja kompromisu, tylko rozwiązanie, które pozwoliłoby im zach
          > ować twarz i wyciszyć protesty. A kobietom dałoby realną a lub złudną możliwość
          > przerwania niechcianej ciąży. Patologicznej lub nie.

Jeszcze tu nie przeklinałam, ale: Po ch** kobiecie złudna możliwość?
          • ichi51e Re: Mam rozwiązanie dla PiS 27.10.20, 20:23
            Zeby na papierze ladnie wygladalo. A potem przekonuj ze twoje zycie jest zagrozone jak Savita Halappanavar.
            Niestety musimy czekac az ktos umrze wtedy na fali zaloby narodowej moze cos przepchaja...
    • anika772 Re: Mam rozwiązanie dla PiS 27.10.20, 10:22
      "Rozszerzyć przesłankę o życiu i zdrowiu matki tak, żeby obejmowała stany lękowe, depresje itp."

Ahhahahhaaaahhaaaaa! Jakie depresje, jakie stany lękowe, co to za lewackie wymysły. Do garów kuchary, to i głupoty wywietrzeją ze spranych mózgów.
      No naprawdę.
    • ola_dom Re: Mam rozwiązanie dla PiS 27.10.20, 10:22
      olena.s napisała:

> Rozszerzyć przesłankę o życiu i zdrowiu matki tak, żeby obejmowała stany lękowe, depresje itp.

No właśnie - skoro można usunąć ciążę, kiedy życie kobiety jest zagrożone, to co w sytuacji, kiedy ciężarna chce się zabić z powodu ciąży?
      • pytajnik188 Re: Mam rozwiązanie dla PiS 27.10.20, 11:11
        Na aktualnym stanie mentalnym polski żadne rozwiązanie nie będzie dobre. Powrót do tzw kompromisu to powrót do martwego prawa, z którego jednak ktoś tam skorzysta. Tylko tyle.

Naiszę tak:
        - przyszli po in vitro - za mało
        - przyszli po edukację seksualną - pff za mało
        - przyszli po pigułkę po - pff, a komu potrzebna..
        - przyszli z sumieniem lekarza, aptekarza a nawet każdego pracownika medycznego - pfff, mają prawo
        -przyszli po antykoncepcję i z sumienia ją odradzali, lub deminizowali - pff, przecież są inne metody
        -przyszli po kobiety w ciąży utrudniając im legalne przerwanie ciąży - pff, przecież są inne miejsca, nie tu, to tam.
        - przyszli po kobiety, aby dla ich dobra ratować je przed gwałtami, a w rzeczywistości usprawiedliwiać sprawcow, wydawać, skandalicznie niskie wyroki i prześladować ofiarę swoimi frazesami: gdyby nie chciała krzyczała by głośniej, gdyby nie chciała założyłaby spódnice po kostki, gdyby nie chciała nie uśmiechałaby się - pff, przecież wszędzie tak jest, na całym świecie.
        - przyszli po kobiety z swoją ochroną rodziny. Bije, pije, gwałci - to jednak mąż/mężczyzna. Zastanów się kobieto co jest ważniejsze twoja wygoda czy rodzina i dzieci? - pff, ja jestem mądra, ja mam dobrego męża /partnera. Mnie to nie dotyczy.

Wybory 2020. Andżej Duda. [specjalnie przez ż]

- przyszli aby wyczyścić sobie sumienie, cudzymi pochwami, cudzym zdrowiem, cudzym życiem, stawiając wyższość życia nie rokującego na życie już istniejące bez żadnego zaplecza paliatywno-opiekuńczego i finansowego. Przyszli aby uznać kobiety za idiotki, które nie czują, dla których nie ma znaczenie co się dzieje w ich łonie, które nie zdają sobie sprawy co robią i na pewno robią tylko jedno: siedzą i się skrobią a wcześniej oczywiście kurwią za przeproszeniem.

Nagle Polska się budzi. Nagle gdzie nie spojrzeć, w każdym kącie, przy każdej ścianie stoi instytucja nie dla obywateli ale zabetonowana fanatykami z PiS lub sprzedajnymi ku..a, które za litr władzy i tonę kasy zrobią i powiedzą wszystko. Czyżby było za późno? Nie ma dialogu. Mimo wszystko, jest tylko czołg, który jedzie dalej aby zniszczyć. Nie patrzy czy pandemia, czy katastrofa ekonomiczna. Najważniejsze oczyścić Polskę z grzechu.

W tej rzeczywistości, nie cała Polska się budzi. Dalej dla niektórych to za mało, bo przecież dalej mimo różnych poglądów nie ma szacunku dla wyboru, jest pierwotna chęć narzucania innym swojego postępowania. Pytanie czy aby na pewno? [przykładem może być zmarły już prof Dębski, który obrońcom życia w wielkiej tajemnicy jednak pozwalał na wybór, mówiąc delikatnie]
        Dalej po niektórych jeszcze nie przyszli, bo dalej to nie ich sprawa.

Ale przyjdą. Przyjdą i to dalej po kobiety. Przyjdą abyśmy się poświeciły po gwałcie i w nowotworze. Przyjdą i po wiele więcej. Przyjdą aby ustawić nas, dokładnie tam gdzie nasze miejsce według świętych książek.
        Przyjdą i zostaną tak, że żadne wybory ich nie ruszą, bo żadne nie będą uczciwe.

Wracając do twojego rozwiązania. W kraju w którym przypominam nawet podczas tzw kompromisu bardzo ciazko było legalnie przerwać ciążę z dwóch powodów: sumienie oraz strach przed tych z sumieniem, twoje rozwiązanie tak naprawdę jest zgodą na orzeczenie trybunału bo absolutnie nikt nie będzie miał orzekać uczciwie o stanie psychicznym matki aby dopuścić ją do legalnej aborcji. Szkoda czasu, lepiej wyjechać. Pamiętajmy że wiele płodów i tak musi się urodzić nawet w tym 24 tyg. O przepraszam, musiało. Im większe, tym gorzej. Nawet tzw powrót kompromisu, to powrót do papierka i kolejnej kobiecej drogi krzyżowej, gdzie na końcu jest ta aborcja. Wyczerpana, wyprana z uczuć, z rozpaczy kobieta dochodzi do celu, na który jej łaskawie się pozwala. A teraz już pozwalało.
    • amast Re: Mam rozwiązanie dla PiS 27.10.20, 10:27
      > Wykonać obietnicę Morawieckiego o badaniach prenatalnych dla wszystkich.

Nie chcesz, żeby TEN RZĄD zmuszał kobiety do obowiązkowych badań prenatalnych. Uwierz mi, że nie chcesz.
    • pytajnik188 Re: Mam rozwiązanie dla PiS 27.10.20, 11:13
      Źle mi podpięli...

Na aktualnym stanie mentalnym polski żadne rozwiązanie nie będzie dobre. Powrót do tzw kompromisu to powrót do martwego prawa, z którego jednak ktoś tam skorzysta. Tylko tyle.

Naiszę tak:
      - przyszli po in vitro - za mało
      - przyszli po edukację seksualną - pff za mało
      - przyszli po pigułkę po - pff, a komu potrzebna..
      - przyszli z sumieniem lekarza, aptekarza a nawet każdego pracownika medycznego - pfff, mają prawo
      -przyszli po antykoncepcję i z sumienia ją odradzali, lub deminizowali - pff, przecież są inne metody
      -przyszli po kobiety w ciąży utrudniając im legalne przerwanie ciąży - pff, przecież są inne miejsca, nie tu, to tam.
      - przyszli po kobiety, aby dla ich dobra ratować je przed gwałtami, a w rzeczywistości usprawiedliwiać sprawcow, wydawać, skandalicznie niskie wyroki i prześladować ofiarę swoimi frazesami: gdyby nie chciała krzyczała by głośniej, gdyby nie chciała założyłaby spódnice po kostki, gdyby nie chciała nie uśmiechałaby się - pff, przecież wszędzie tak jest, na całym świecie.
      - przyszli po kobiety z swoją ochroną rodziny. Bije, pije, gwałci - to jednak mąż/mężczyzna. Zastanów się kobieto co jest ważniejsze twoja wygoda czy rodzina i dzieci? - pff, ja jestem mądra, ja mam dobrego męża /partnera. Mnie to nie dotyczy.

Wybory 2020. Andżej Duda. [specjalnie przez ż]

- przyszli aby wyczyścić sobie sumienie, cudzymi pochwami, cudzym zdrowiem, cudzym życiem, stawiając wyższość życia nie rokującego na życie już istniejące bez żadnego zaplecza paliatywno-opiekuńczego i finansowego. Przyszli aby uznać kobiety za idiotki, które nie czują, dla których nie ma znaczenie co się dzieje w ich łonie, które nie zdają sobie sprawy co robią i na pewno robią tylko jedno: siedzą i się skrobią a wcześniej oczywiście kurwią za przeproszeniem.

Nagle Polska się budzi. Nagle gdzie nie spojrzeć, w każdym kącie, przy każdej ścianie stoi instytucja nie dla obywateli ale zabetonowana fanatykami z PiS lub sprzedajnymi ku..a, które za litr władzy i tonę kasy zrobią i powiedzą wszystko. Czyżby było za późno? Nie ma dialogu. Mimo wszystko, jest tylko czołg, który jedzie dalej aby zniszczyć. Nie patrzy czy pandemia, czy katastrofa ekonomiczna. Najważniejsze oczyścić Polskę z grzechu.

W tej rzeczywistości, nie cała Polska się budzi. Dalej dla niektórych to za mało, bo przecież dalej mimo różnych poglądów nie ma szacunku dla wyboru, jest pierwotna chęć narzucania innym swojego postępowania. Pytanie czy aby na pewno? [przykładem może być zmarły już prof Dębski, który obrońcom życia w wielkiej tajemnicy jednak pozwalał na wybór, mówiąc delikatnie]
      Dalej po niektórych jeszcze nie przyszli, bo dalej to nie ich sprawa.

Ale przyjdą. Przyjdą i to dalej po kobiety. Przyjdą abyśmy się poświeciły po gwałcie i w nowotworze. Przyjdą i po wiele więcej. Przyjdą aby ustawić nas, dokładnie tam gdzie nasze miejsce według świętych książek.
      Przyjdą i zostaną tak, że żadne wybory ich nie ruszą, bo żadne nie będą uczciwe.

Wracając do twojego rozwiązania. W kraju w którym przypominam nawet podczas tzw kompromisu bardzo ciazko było legalnie przerwać ciążę z dwóch powodów: sumienie oraz strach przed tych z sumieniem, twoje rozwiązanie tak naprawdę jest zgodą na orzeczenie trybunału bo absolutnie nikt nie będzie miał orzekać uczciwie o stanie psychicznym matki aby dopuścić ją do legalnej aborcji. Szkoda czasu, lepiej wyjechać. Pamiętajmy że wiele płodów i tak musi się urodzić nawet w tym 24 tyg. O przepraszam, musiało. Im większe, tym gorzej. Nawet tzw powrót kompromisu, to powrót do papierka i kolejnej kobiecej drogi krzyżowej, gdzie na końcu jest ta aborcja. Wyczerpana, wyprana z uczuć, z rozpaczy kobieta dochodzi do celu, na który jej łaskawie się pozwala. A teraz już pozwalało.
      • alicia033 Re: Mam rozwiązanie dla PiS 27.10.20, 16:44
        pytajnik188 napisała:

> bo absolutnie nikt nie będzie miał orzekać uczciwie o stanie psychicznym matki aby dopuścić ją do legalnej aborcji.

nie rozśmieszaj mnie już dzisiaj bardziej.
        W tym kraju bez trudu kupisz każde zaświadczenia lekarskie. "Uczciwie" w tym przypadku w ogóle być nie musi.
        Chociaż, oczywiście, powinno zmierzać się w kierunku, żeby było łatwiej, niż trudniej.

Btw. jeszcze w niedzielę sama gardłowałaś, że polskie społeczeństwo jest za kompromisem i należy przy nim zostać...
        • pytajnik188 Re: Mam rozwiązanie dla PiS 27.10.20, 20:55
          Nie to ty idiotko mnie prześladujesz w każdym poście i nie potrafisz czytać ze zrozumienia. Nie jestem w nastoju użerać się z kimś kto nie potrafi zrozumieć 2 zdań. Nigdy nie napisałam że jestem za kompromisem a że uważam że Polska nie jest na to gotowa mentalnie. Gdyby była nie wygrałby Duda i nie zdarzyłoby się to wszystko.
          Jeśli uważasz że dziś matka mogła swobodnie usunąć ciążę z wadami a wszędzie czekali na nią z otwarty ramionami, to jesteś poza rzeczywistością jak Jarosław K. Jeśli teraz tak to funkcjonowało to kto ci da zaswiadczenie. Przecież powołali by specjalne zespoły z strupów.

A teraz # wypierdalaj.
    • h_albicilla Re: Mam rozwiązanie dla PiS 27.10.20, 11:20
      >>>>Wykonać obietnicę Morawieckiego o badaniach prenatalnych dla wszystkich.

Nie z tym rządem. Pis wykorzysta to do wczesnej identyfikacji i inwigilacji kobiet, które mogłyby wyjechać i usunąć za granicą. Nie mówiąc już o przymusie takich badań jak u tych talibów w Katarze.
    • umi Re: Mam rozwiązanie dla PiS 27.10.20, 18:12
      Stany lekowe czy depresja to powinna byc jedna z glownych przeslanek. Po porodzie takiej osobie hormony moga zwariowac do tego stopnia, ze sie powiesi na nasku od szlafroka. Plus jesli ktos sie tak czuje w ciazy to znaczy ze fizycznie nie daje rady i leci na oparach. To nie jest problemy tylko psychiczny.
    • koraleznasturcji Re: Mam rozwiązanie dla PiS 27.10.20, 18:24
      Już pojawiają się głosy, że skutkiem zaostrzenia ustawy przez TK będzie jej faktyczna liberalizacja, bo sądy zaczną rozszerzająco rozumieć przesłankę ochrony zdrowia kobiety. W praktyce ciemno to widzę - mało który lekarz zaryzykuje zarzuty prokuratorskie, nawet przy dużej szansie na późniejsze uniewinnienie w sądzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka