Dodaj do ulubionych

Air Fryer frytkownica

01.01.21, 09:53
Jak wygląda eksploatacja? Co możecie powiedzieć do smaku potraw?
Mnie zależy na frytki z ziemniaków, kiełbaskach bo zapach po smażeniu tradycyjnym utrzymuje się długo i jeszcze płyta w kroplach tłuszczu
Obserwuj wątek
    • moonbat Re: Air Fryer frytkownica 01.01.21, 10:56
      Mam od paru miesiecy i uwielbiam. Jestem niegotujaca a w air fryer obiad przygotowuje sie w 20min. Nie tylko frytki, praktycznie wszystko mozna tam upiec. Maz eksperymentuje z ciastami i mufinkami.
      Co do smaku, duzo lepszy niz przy tradycyjnym piekarnikowym pieczeniu i duzo szybciej.
    • nie-mama Re: Air Fryer frytkownica 01.01.21, 11:53
      Ja mam od miesiaca i jestem zadowolona, ale bez jakiegos wielkiego zachwytu.

Dziala jak maly piekarnik, tylko jest duzo szybszy. Pieke w nim frytki z normalnych ziemniakow, ze slodkich albo z marchewki. Nie oczekuj smaku jak po smazeniu w glebokim tluszczu, tylko jak z piekarnika.

Dla mnie glowna zaleta, to ze zwalnia mi piekarnik i jeden palnik na kuchence, wiec posilki robi sie jakos szybciej.

Gdybym miala jeszcze raz kupic, to na pewno bym to zrobila.
    • tereso Re: Air Fryer frytkownica 01.01.21, 13:10
      Fajnie. ale waham się, na blacie mam na stałe robota, ekspres do kawy krajalnicę do chleba, koło płyty część przypraw. Jak będzie frytkownica stała w szafce, to niewygodnie. Gdyby smak był fajny to tak, ale jeśli to taki drugi piekarnik to nie.Hmm...
    • mandre_polo Re: Air Fryer frytkownica 01.01.21, 14:13
      A co z zapachem w trakcie? Mam otwartą kuchnię i smażenie na tłuszczu na patelni np kiełbaski daje zapach trudny do wywietrzenia. Oczywiście patelnia zaraz jest myta ale i tak się rozchodzi
      Myje się ręcznie czy w zmywarce?
    • mysiulek08 Re: Air Fryer frytkownica 01.01.21, 14:59
      pytanie jaki model? szuflada z koszykiem czy misa z kreciolkiem ?

mam delonghi multifry, od ponad 3 lat, duza misa z mieszadlem (zdejmowalnym) 4 poziomy nawiewu powietrza
      robie glownie frytki (mrozone tez), warzywa grilowane, udka kurczaka, uzywam do pogrzewania zamrozonych gotowcow typu nalesniki, tarty, chili itp, w czasie kiedy nie bylo piekarnika pieklam chleb, pizze, sernik

mise i mieszadlo myje w zmywarce

zapach jedzenia jest, mniejszy ale jest, cyrkulacja powietrza 😀 nie robie tak do konca bez tluszczu, najlepsze frytki z ziemniakow wychodza z dodatkiem oliwy i spryskane woda, podobnie warzywa
        • mysiulek08 Re: Air Fryer frytkownica 01.01.21, 21:28
          znalazlam info, ze 30x30x39 co moze byc prawda, bo to jednak male nie jest, dokladnie moge wymierzyc jak zejde do kuchni 😀

z tym, ze model juz nie produkiwany, tu sa przepisy, a nuz sie przydadza

www.delonghi.com/en-ph/products/kitchen/recipes/multifry-recipes/extra-fh1363
    • kermicia Re: Air Fryer frytkownica 01.01.21, 21:13
      Mam taki, z Lidla. Myje się w zmywarce (kieszeń + wkładkę) lub ręcznie, bo w zmywarce zajmuje bardzo dużo miejsca. Nie umiałabym w tym zrobić ciasta, bo kieszeń jest okrągła i żadna normalna forma się nie zmieści, muffinek też w tym nie widzę. U mnie służy do frytek, nóżek kuraka, paluszków rybnych, odgrzewania potraw z knajpek (mięso, ryba, burgery), czasem podpiekam też w tym pieczywo. Nie robi nic, czego by nie zrobił piekarnik, ale jest dużo szybszy. Zasadniczo odkąd go mam, z 5 razy rzadziej włączam normalny piekarnik.
      • mandre_polo Re: Air Fryer frytkownica 01.01.21, 23:40
        Dziękuję, chyba się skuszę. Popkorn też nęci bo lubimy

Też mnie nie przekonuje pieczenie ciast czy pizzy. Jakie proporcje stosują ludzie żeby to wyszło... Nie chce się używać piekarnika do małych ilości bo mam w nim blachy, formy i wyciąganie żeby rozgrzać jest upierdliwe, mycie piekarnika też zniecheca. Potem trzeba to znowu włoży. Najlepiej sprawdza mi się naczynie żeliwne emaliowane z przykrywką bo dobrze piecze na rumiano, piekarnicze czysty a samo naczynie łatwo się myje. Żadne szklane czy ceramiczne tak dobrze się nie myją. Mam też mikrofale z opcją pieczenia ale w niej chlapie po całości

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka