Dodaj do ulubionych

Wkurw-watek

10.01.21, 20:32
Tak pewnie odkryłam Amerykę, na swoje wytłumaczenie mam to ze do kościoła nie uczęszczam.
Dzisiaj zaliczyłam wkurw. Pojechaliśmy z dzieckiem na sanki do lasu, parkujemy przy kościele - obok wejście do lasu. Masa samochodów ale myśle sobie ludzie do lasu przyjechali...po czym z kościoła wylał się tłum. Masa emerytów, w tym tez sporo ludzi takich 80+ i 90+, maski pod nosem, pod brodą. Staliśmy oboje z mężem w szoku i szczęki zbieraliśmy z oblodzonej ulicy. To jest mały kościół wiec w środku był zwyczajnie tłok.
300 metrów dalej jest zamknięta szkoła podstawowa. Od marca zamknięta z przerwą we wrześniu (i przy sprzeciwach "bo dzieci dziadki pozarażają i pomordują").
P.S. Proboszcz tego kościoła zemdlał we wrześniu na mszy i niedługo potem umarł na covid, w zakonie obok zarażonych było około 60 zakonników, pozarażana masa uczestników mszy, więc mury koscioła ani wodą święcona nie chronią przed covidem.
Obserwuj wątek
    • hanusinamama Re: Wkurw-watek 10.01.21, 20:40
      Triss to z tego co rozumiem mieszka w czyims mieszaniu z własnymi domownikami. Chodzi po świezym powietrzu, gotuje w domu lub je żarcie na wynos...no nie wiem gdzie ona stanowi zagrożenie. W tym kosciele to tłum jak na wiejskiej potancówce musiał być. Dupa przy dupie.
    • berdebul Re: Wkurw-watek 10.01.21, 20:41
      Teraz to odkryłaś? smile Jedna lokalna katolka mi tłumaczyła, że Kosciol to wspólnota, taka sama jak rodzina, wiec masek nie trzeba, jak przy domownikach. big_grin big_grin big_grin
      • hanusinamama Re: Wkurw-watek 10.01.21, 20:43
        No teraz bo nie chadzam na msze od bardzo dawna. Zazwyczaj łazimy na spacery do lasu od drugiej strony ale u nas nie ma górki do zjezdzania na sankach. Akurat musieliśmy tam zajechac na koniec mszy...
      • ajr27 Re: Wkurw-watek 11.01.21, 03:04
        Co się przejmujecie- selekcja naturalna i po kłopocie. Nie będę płakała po durnych staruchach, epidemia oczyszcza ekosystem, wszystko w temacie.
        • szmytka1 Re: Wkurw-watek 11.01.21, 07:24
          no i jakoś dziwnym trafem zadne staruszki nie wymierają masowo na covida a raczej an zaniedbania zdrowotne, bo ciezko do elkarza sie dostać. NIe znam nai jednego staruszka co miał covid, samych młodziakow 30-40l. NIech sobie łazą na modły jak tak im lepiej. Popieram. Popieram otwarcie szkół i sklepów. Stop koronapanice.
        • araceli Re: Wkurw-watek 11.01.21, 07:30
          ajr27 napisała:
          > Co się przejmujecie- selekcja naturalna i po kłopocie. Nie będę płakała po durn
          > ych staruchach, epidemia oczyszcza ekosystem, wszystko w temacie.

Rozumie3m że ty poddasz się eutanazji na 60-te urodziny, żeby nie obciążać "ekosystemu" jako "starucha"?
          • ajr27 Re: Wkurw-watek 11.01.21, 10:05
            Nie piszę o wszystkich starych ludziach, tylko tych oczadziałych religijnie, którzy nie są w stanie zrozumieć jaką głupotą jest chodzić do kościoła
      • daniela34 Re: Wkurw-watek 10.01.21, 20:52
        Być może nie wszędzie. Ale po tym jak znajoma (głęboko wierząca dziewczyna) opowiedziała mi, że ksiadz nie dość, że odmówił jej dziecku komunii na rękę to jeszcze dzieciaka objechał, jestem w stanie uwierzyć w każde złamanie zasad.
    • laura.palmer Re: Wkurw-watek 10.01.21, 20:48
      Kościół to zamknięte pomieszczenie, nie do końca czyste, ludzie maczają tam łapy we wspólnej misce z wodą, a potem biorą komunię z rąk księdza (chyba że w pandemii coś się zmieniło). Serio porównujesz to do wyjazdu własnym autem do prywatnego apartamentu celem spędzania czasu na świeżym powietrzu?
      • ultimate.strike Re: Wkurw-watek 10.01.21, 20:59
        Zarazić się może i mogą, z umieraniem jest zdecydowanie trudniej. Lockdown to sprawa czysto polityczna, z przyczyn politycznych może więc niektróych branż nie obejmować.
    • pingus Re: Wkurw-watek 10.01.21, 22:48
      Chodzę czasem, absolutnie nie ma tłumów w kosciołach, ludzie siedzą w rozsądnych odstępach co około trzecia ławka, często w kościołach zaznaczone są miejsca gdzie można usiąść i ksiądz pilnuje żeby więcej osób nie wchodziło.
        • demono2004 Re: Wkurw-watek 11.01.21, 01:11
          nangaparbat3 napisała:

> W Polsce? Pytam bez złośliwości, widziałam podczas wakacji takie kościoły , ale
          > nie u nas.
          >

Ona ma rację bo teraz nie ma takich tłumów w koścołach.
          Też czasami chodzę i w kościele jest po 30-40 osób, ale nie więcej. Nie widzę tam też osób w przedziale wiekowym od 80-90 lat. I w innych kościołach w mojej miejscowości, jest podobnie.
          Dlatego nie wierzę w to, co tu wypisuje hanusina czy jak jej tam.
          • flo-bo Re: Wkurw-watek 11.01.21, 06:46
            Mieszkam w dużym mieście, blisko kościoła, zresztą kościołów jest tu masa. I w niedzielę oraz codziennie na poranną mszę ciągną tłumy. Maseczki po drodze zdjęte, zsuniete, a wiek 60+. Zdarzają się osoby mlodsze, ale min 80% jest 60+. W tym cala masa staruszków, którzy ledwo idą, stale 2 osoby z balkonikami... Już ich rozpoznaję. Nie ma szans by ta masa ludzi z zachowaniem odleglosci mieściła się w kościele,musiałby być 3x wiekszy by zachować odległość 1m dostępu. Biegam codziennie i na trasie mam 4 kościoły. Z każdego wysypują sie tlumy emerytów po mszach.
            Więc u nas się to potwierdza, podobnie jak w innych miejscowościach gdzie mieszkają moi znajomi i rodzina, z kościołów wysypują się tłumy ludzi, a juz teraz przed, podczas i po świętach - to jest dramat, w okolicach kosciola na osiedlu nie ma szans w niedzielę zaparkować. I wszystkich to wkurza, szkoly, restauracje, stoki - zamknięte, do pustego muzeum z dzieckiem nie pójdziesz, bo zamkniee, a w kościołach ciągłe codzienne koronaparty seniorów, ktorych mamy chronić
            • demono2004 Re: Wkurw-watek 11.01.21, 10:49
              No to dziwne bo w roznych bo w calej Polsce mam rodzine czy znajomych i tam tłumow w kosciołach, nie ma. I wbrew pozorom, młodych w nich zobaczysz, nie "dziadersów" .
        • pulcino3 Re: Wkurw-watek 11.01.21, 08:34
          W Polsce w kosciele śpiewają pieśni, radośnie rozpylając areozol w zamknjetym, nie wentylowanym pomieszczeniu, biorą komunię do buzi i mają wszystko w doopie. Nie widziałam żeby policja wlepiala mandaty ludziom w kosciolacj, czy pilnowała ilości osób. Za to zobacz,, co się dzieje, gdy tylko ktoś otworzy restaurację bo nie daje rady dłużej pogrążać się w długach.
      • hanusinamama Re: Wkurw-watek 10.01.21, 23:01
        Absolutnie był tu tłum. To ni jest duzy kosciół a wylała sie z niego masa ludzi. Dzisiaj gadał z babcią. Ze 2 razy poszła do koscioła...ale jak zobaczyła ile jest ludzi zawróciła. Jak dla mnie mozecie tam siedzieć jeden na drugim tylko po co kurła szkoły pozamykane?
    • alicia033 Re: Wkurw-watek 10.01.21, 23:02
      angazetka napisała:

>I nigdy nie wyjdziemy z tego goofna covidowego.

niestety, koronahisterycy muszą wymrzeć.
      Nie ma innego sposobu zakończenia tej zabawy.
    • cruella_demon Re: Wkurw-watek 10.01.21, 23:26
      A ja się bardzo cieszę i im kibicuję, w ten sposób elektorat pisu wykruszy się sam big_grin
      Ja mijam taki kościół w drodze do pracy, zawsze pełen emerytów, jak przechodzę w jakieś święto, to w środku tłum jak za najlepszych niecovidowych czasów, zwłaszcza jak jest zimno.
      • husmus Re: Wkurw-watek 11.01.21, 13:17
        cruella_demon napisała:

> A ja się bardzo cieszę i im kibicuję, w ten sposób elektorat pisu wykruszy się
        > sam big_grin
        > Ja mijam taki kościół w drodze do pracy, zawsze pełen emerytów, jak przechodzę
        > w jakieś święto, to w środku tłum jak za najlepszych niecovidowych czasów, zwła
        > szcza jak jest zimno.
        >

Oni się może i wykruszą, tylko jakim kosztem.
        Jeszcze trochę i z polskiej gospodarki nie będzie co zbierać.
        Edukacja leży, dzieci pozamykane w domach. Jeśli rodzicom zależy, to pilnują, motywują. Jeśli nie, to - jak w klasie mojego dziecka (II klasa SP) - są dzieci, które nie umieją czytać, dodawać. Lekcja trwa 30 minut, przez 10 minut się schodzą, witają, logują. Nikt ich nie dyscyplinuje, ani nauczycielka, ani rodzice, bo zakładam, ze 8-latki nie są same w domu. Przed godz. 11 już jest po zajęciach.
        Te wszystkie koszty ponosimy, żeby chronić seniorów. Szkoda, ze główni zainteresowani mają to w nosie i łażą na kolędę do kościoła z połową osiedla.
    • beaucouptrop Re: Wkurw-watek 11.01.21, 00:58
      Masa emerytów, w tym tez sporo ludzi takich 90+,
      Jak w tym wieku jeszcze na mszę chodzą to dobre geny mają i covid im nie podskoczy 🤣 A swoją drogą to jaki to region Polski gdzie ludzie tak masowo sa dlugowieczni może się tam przeprowadzenie.
      • hanusinamama Re: Wkurw-watek 11.01.21, 01:02
        Łódź. Skoro pozostali sami z dobrymi genami, reszte covid wybił to otwórzmy wszystko. Bo choroby sie ich nie imają..ale jeść coś muszą. Jak moje pokolenie przestanie pracować, to te emeryty jeśc tynk ze scian będa? Bo ksiądz ich nie nakarmi.
        • rosapulchra-0 Re: Wkurw-watek 11.01.21, 16:25
          Hanusina, zdajesz sobie sprawę jaki odsetek osób 80+ i 90+ jest na chodzie (czyli regularnie wychodzący z domu i samodzielnie się poruszający)? Wszyscy sprawniejsi w wieku od 80 do minimum 100 lat przenieśli się do Łodzi?
          • hanusinamama Re: Wkurw-watek 11.01.21, 16:43
            Tak wiem ze są mało sprawni, ci najstarsi byli cholowani pod pachę, albo na wózkach inwalidzkich. Nie wiem mzoe to jakaś msza dla seniorów jest. Wiem ze wylał sie tłum. Pojemnosc tego koscioła znam bo zanim przestałam być koscielna tam ten bywałam na mszy...Moja babcia 86letnia, na chodzie sprawna wybrała sie jakis czas temu do kosciła ( nie była od marca). Doszła zobaczyła tłum i sie wróciła (inny koscioł, miasteczko obok).
    • demono2004 Re: Wkurw-watek 11.01.21, 01:06
      Tak jasne....
      Tłumy 80-90 latków. Jakoś w moim mieście tłumów w kościołach nie ma a już na bank nie chodzą tam staruszowie.
      Wniosek z tego taki, że kręcisz.
        • flo-bo Re: Wkurw-watek 11.01.21, 06:53
          Opisałam wyżej jak jest u mnie w dużym mieście. Codziennie rano do pobliskiego kosciola ciągną tłumy i tak, są tam przede wszystkim staruszkowie. Widzę ich codziennie, w niedzielę są to naprawdę tłumy. Po mszach niedzielnch wychodzi taka masa ludzi z kościołów, że nie ma szansy, by w środku byly jakiekolwiek luzy. I osoby poniżej 60-tego roku zycia to kilkanaście do 20%.
          • rosapulchra-0 Re: Wkurw-watek 11.01.21, 16:28
            Szczerze wątpię w twoje słowa. 80-cio i 90-ciolatkowie w dużej większości to osoby bardzo mocno ograniczone ruchowo, często w ogóle niewychodzące z domów.
            • hanusinamama Re: Wkurw-watek 11.01.21, 16:44
              MOi dziadkowie mają po 86 lat. Babcia chodzi z kijkami, codziennie robi 2-3 km pieszo bo miała problemy z nogami. dziadek teraz podupadł na zdrowiu...wczesniej był bardzo sprawny.
          • mercredi Re: Wkurw-watek 11.01.21, 20:31
            Opisałam wyżej jak jest u mnie w dużym mieście. Codziennie rano do pobliskiego kosciola ciągną tłumy

Pieknie, jest nadzieja w narodzie jeszcze.
            Co to za miasto?
            • alicia033 Re: Wkurw-watek 11.01.21, 20:41
              mercredi napisała:

> Pieknie, jest nadzieja w narodzie jeszcze.

fakt, pisie trolliszcze.
              Jest olbrzymia szansa na to, że 2021 będzie kolejnym, po 2020 rokiem z rekordową liczbą zgonów.
    • snajper55 Re: Wkurw-watek 11.01.21, 02:09
      angazetka napisała:

> Wkurwiające.
      > Tylko że ci kościółkowi emeryci (i lokalny proboszcz( robią dokładnie to samo,
      > co feryjna Triss z wątku obok: mają zakazy w d... I nigdy nie wyjdziemy z tego
      > goofna covidowego. Yay.

Coś na czasie:

www.cda.pl/video/5080766e6?wersja=1080p

S.
    • czensna Re: Wkurw-watek 11.01.21, 02:45
      Cóż, jesteś dość głupiutka, na wielu płaszczyznach zresztą, ale w tym wypadku skup się przede wszystkim na zdrowiu psychicznym swoich dzieci. Powiedz im, że "pan buk powiedział, że przez najbliższy rok nie wolno chodzić do kościółka, bo wyrośnie trzecia noga", więc następnym razem pójdziecie dopiero na Wielkanoc 2022. Rozwiązuje wszystkie problemy od ręki. Nie ma za co.
      • astomi25 Re: Wkurw-watek 11.01.21, 07:36
        Tak jak hanusina czesto zmysla, tak wierze ze ma teraz racje.
        Moi rodzice( baardzo wierzacy) nie chodza od jakiegos czasu do kosciola bo sie po prostu boja. Sa tlumy. Mama chciala chociaz na pasterke pojsc - zrezygnowala, bo NIE BYLO NAWET GDZIE USIASC.
        Zglaszano nawet ten fakt policji ( ale gie to dalo)
        I jeszcze , mam bliska rodzine mieszkajaca w Lodzi, przy ul sw Jerzego, przy samym kosciele ( moze ktos kosciolek kojarzy, maly jest).
        Na BN sobie policzyli osoby wchodzace...moga z okna kuchni liczyc. Po 80 sie mocno zdziwili, bo nie bylo szans na jakikolwiek odstep. A weszlo ich tam duzo wiecej. O wieku wiernych nie rozmawialismy wink
      • droch Re: Wkurw-watek 11.01.21, 13:14
        Możemy wyjść nawet jutro. Trzeba tylko i aż, żeby wszystkie media chociaż na jeden dzień przestały publikować jakiekolwiek informacje o COVID-19.
        • araceli Re: Wkurw-watek 11.01.21, 13:15
          droch napisał:
          > Możemy wyjść nawet jutro. Trzeba tylko i aż, żeby wszystkie media chociaż na je
          > den dzień przestały publikować jakiekolwiek informacje o COVID-19.

Myślałam, że mentalność "jak zamknę oczy to przestanie istnieć" kończy się gdzieś około 3 roku życia...
    • nigdynigdynigdy84 Re: Wkurw-watek 11.01.21, 07:33
      A ja autorce wierzę.
      Mam sąsiadkę, 70plus, covida się boi bardzo, ale mimo to zalicza mszę trzy razy dziennie, z opłatkiem do ust i zdejmowaniem maski, bo śpiew z zakrytymi ustami Boga obraża.
      I co na taki ciężki przypadek powiecie?
      • ma-ura Re: Wkurw-watek 11.01.21, 09:49
        Oczywiscie, ze tak jest. Koscioly pelne starszych ludzi plus spiewanie itp.

Ale jeszcze bardziej wkur.. mnie celebryci latajacy po galach i Zanzibarach. Bezczelnie chwalacy sie tym. Ostatnio w dno od spodu zapukala Kurdej-Szatan reklamujaca wozek i torebke znanej marki na tle lokalnych dzieci. I jeszcze ten podpis, ze synus jezdzi jak krol....tja... a w tle biedota. Dno i kilo mulu.
        • wapaha Re: Wkurw-watek 11.01.21, 11:00
          ma-ura napisała:

> Oczywiscie, ze tak jest. Koscioly pelne starszych ludzi plus spiewanie itp.
          >
          > Ale jeszcze bardziej wkur.. mnie celebryci latajacy po galach i Zanzibarach. Be
          > zczelnie chwalacy sie tym. Ostatnio w dno od spodu zapukala Kurdej-Szatan rekla
          > mujaca wozek i torebke znanej marki na tle lokalnych dzieci. I jeszcze ten podp
          > is, ze synus jezdzi jak krol....tja... a w tle biedota. Dno i kilo mulu.

identyko- ten samo poziom wkurwu i opad rąk
          ale również na beztroskich nie-celebrytów którzy chwalą się i szczycą tym, że pojechali z dziećmi na ferie w pandemii
          Tym samym sami stawiaja siebie w jednym szeregu z pełnym hipokryzji (nie)rządem. Są tacy sami.
      • merces Re: Wkurw-watek 11.01.21, 12:32
        W dni powszednie to w kościele są maksymalnie dwie msze, a teraz w wielu jest ograniczenie do jednej. Więc z tym lataniem 3 razy dziennie to trochę lipa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka