24.01.21, 16:16
Dzień dobry. Czy mogłybyście podzielić się opiniami i radami na temat wakacyjnego wyjazdu na Litwę. Samochód i własna organizacja pobytu i zwiedzania, spanie w różnych miastach i zwiedzanie całego kraju. Czy to dobry pomysł? Na co zwrócić uwagę? Co koniecznie zobaczyć, a czego unikać? Z góry dziękuję za porady osób, które były i doświadczyły.
Obserwuj wątek
  • redwineiswhatilike Re: Litwa 24.01.21, 16:49
   Nie wiem jak teraz ale kilka lat temu byliśmy z dziećmi w Trokach i w Wilnie, samochodem. Bardzo fajny wyjazd. Wcześniej bywałam tam służbowo. Z chęcią bym odwiedziła inne miejsca na Litwie. Aha, jeszcze w Kownie byliśmy ale średnio nam się podobało. Wilno tak na dwa dni w sumie, Troki na jeden dzień.
   • inez21 Re: Litwa 24.01.21, 17:54
    Litwa jest suuper. Nie ma tam ogromu turystów fajna infrastruktura, czysto.
    Polecam Palangę to miejscowość nad morzem, piękne plażę nie ma dzikich tłumów. Piekny deptak, wspaniałe knajpy z mnóstwem dobrego jedzenia. Polecam zwłaszcza restaurację rosyjską. Jest tam też piękny pałac z ogrodami pozostałość po Tyszkiewiczach.
    Niedaleko stamtąd na Łotwę gdzie plażę Jeszce piękniejsze i bardziej pustesmile.
    Warto też zobaczyć Kowno i Wilno A także Kłajpedę i tam obowiazkowo seminarium.
    Ja też polecam Druskienniki są najbliżej polskiej granicy. Piękna klimatyczną miejscowość sanatoryjna nad Niemnem i tam obowiazkow przejażdżka kolejką kinową nad Niemnem. No i oczywiście Aquapark Druskienniki. Super miejsce i mega relax tylko tam najlepiej być bez dzieci niestety bo strefa relaxu ( wstęp 18+) jest o wiele atrakcyjniejsza.
    Także ogólnie mogę co Litwę polecić z pewnością nie będziecie się nudzićsmile
    Oby tylko taki wyjazd był możliwy i oby wszystko już było otwarte...
    Mam strasznie się marzy wyjazd do Druskiennik zwykle bywaliśmy kilka razy w roku A teraz ostatnio w styczniu rok temusad((
  • jasnoklarowna Re: Litwa 24.01.21, 20:52
   My byłyśmy w Druskiennikach.
   Miasteczko cudowne, czysto, spokojnie, to była nasza baza wypadowa. Jeździliśmy do Wilna, Trokow, i w inne miejsca.
   Jeżeli masz kilkuletnie dzieci to w druskinnickim parku był świetny plac zabaw z przyrządami wykorzystującymi siły fizyki. Coś innego niż zwykły plac, dla starszych dzieci też się sprawdzi, ogromną pajęczyna, my dorośli byliśmy pod wrażeniem.
   W sklepach po 20 nie kupisz alkoholu, taką mają politykę.
   • hasty Re: Litwa 24.01.21, 21:07
    Polecam również, Druskienniki, Troki a w nich osadę karaimską, zamek na jeziorze, Wilno z przepiękną starą Rossa, Palange. Rozmawiac można po polsku. W Wilnie na Zamkowej na straganach i w knajpach można spróbować różnych regionalnych potraw, kupić lub obejrzeć rękodzieło, polecam również uliczkę literacką i muzeum Mickiewicza, po którym oprowadza jego wspaniały i przesympatyczny dyrektor!
  • prosbaoporade Re: Litwa 24.01.21, 21:04
   Dziękuję. Wszystkie pomysły notuję.
   Dzieci to już starsze nastolatki. Szukam zatem ciekawych miejsc dla dorosłych. Fokarium sama chętnie zobaczę.
   W zeszłym roku w ten sposób zwiedziliśmy całe Czechy. Na ten lub przyszły rok planujemy właśnie Litwę.
   • inez21 Re: Litwa 24.01.21, 21:40
    My starsze nastolatki takie bliżej 17 przemycaliśmy na strefę dla dorosłychsmile Nie ma tam obowiązku chodzenia nago i raczej nikt tak nie chodzi.
    Jedynym minusem Druskiennik jest to że jest tam bardzo mało restauracji są dwie Sycylie z tak kuchnią bardziej pod włoską, jedna w parku dość blisko basenu. I jest druga nad jeziorem Forto Dvaras się nazywa i tam pyszne jedzonko lokalne, wszystkie chłodniki, kartacze, babki ziemniaczane... dobre piwko... ach aż się rozmarzyłamsmile
  • odnawialna Re: Litwa 24.01.21, 22:34
   Byliśmy na Litwie przejazdem, zarezerwowaliśmy pokoje na 3 dni, a zostaliśmy tydzień smile Byliśmy tu: smetonosrezidencija.lt/
   i robiliśmy całodniowe wypady na zwiedzanie. Miejscówka jest świetna. Zabita dechami wieś, cisza i spokój, hotel w wielkim parku nad samym jeziorem, mocne 3 gwiazdki z kuchnią na wysokim poziomie. Wtedy to się nie nazywało rezydencja prezydenta tylko jakoś bardziej z angielska Apartaments coś tam i dopiero po 2 dniach zorientowaliśmy się, że dworek do zwiedzania na terenie hotelu to rezydencja prezydenta Smetona, dla Litwinów postaci ważnej, coś jakby ichniejszy Piłsudski. Polecam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka