Dodaj do ulubionych

I mamy Nową Pandemię.

30.03.21, 16:35
www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,26931212,szczepionka-opanujemy-wariant-brytyjski-ale-gorzej-z-brazylijskim.html#s=BoxMMtImg4
I co teraz?
To się nigdy nie skończy🤦‍♀️
Obserwuj wątek
  • lauren6 Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 16:45
   Myślę, że ze dwie ematki już przebierają nogami by polecieć na wycieczkę do Brazylii. Potem powklejają na forum zdjęcia z dżungli amazońskiej i będą się podśmiewać z lękliwych ematek tkwiących w piwnicy.
   • bang_bang30 Re: I mamy Nową Pandemię. 31.03.21, 09:00
    Ja byłam od samego początku pandemii zwolenniczką zdroworozsądkowych ograniczeń, czyli maski, higiena, ograniczanie zbędnych kontaktów, praca zdalna jeśli można itd. Nie uznałam 'twardego lockdownu' i zamkniętych lasów.

    A miałam znajomych, którzy rok temu na fb byli oburzeni, gdy z dziećmi szlam na spacer podczas twardego lockdownu i krzyczeli glosno: #siedzwdomu.

    1. Osoba, która lamentowała wówczas że 30letni szwagier jej zmarl na covid i że mamy wszyscy siedzieć na dupach w domu, rok później (ostatnio) zorganizowała mężowi 40urodziny - impreza na 40 osób.

    2. Inna koleżanka oburzona, że jak tuż przed pandemia można było pojechać do Austrii na narty (jeszcze nie było oficjalnych zakazów wtedy), wczoraj zamieściła fotki z wakacji w ciepłych krajach.

    3. Facet który na fb pisał, że lekarza ginekologa (który dowiedział się że miał covid, a wcześniej nieświadomie pacjentki przyjmował, i na skutek hejtu w necie popełnił samobójstwo) należałoby rozstrzelać publicznie dla przykładu - właśnie wrócił z wycieczki po Europie kamperem.

    I tyle z tego 'szczekania' zostaje.
    Nikt kilku lat nie spędzi w zamknięciu. Zwłaszcza jeśli przedtem prowadził fajne życie, korzystał z kultury, jeździł na wakacje itd.
    • madami Re: I mamy Nową Pandemię. 31.03.21, 12:37
     Bo z własnej perspektywy sytuacja wygląda inaczej wink dokładnie jak z aborcją - że zło i tylko puszczalskie usuwają ( jęczenie na głupie i nieodpowiedzialne, że można przecież się zabezpieczać!) ale jeżeli - no moja sytuacja jest inna, wyjątkowa.... wink
     Teraz jest utyskiwanie na bezmaseczkowców, zostań w domu i te sprawy, głupi ludzie chodzo i roznoszo, takich to "bym rozstrzelała" aleeee oj tam mam prawo do spotkań z rodziną ( na 40 osób!) mam prawo do odpoczynku ( wyjazd w ciepłe kraje), ja tylko na chwilkę do koleżanki na pogaduszki, do cioci, na chwilkę na imprezkę i do 30 sklepów bo są promocje ale inni i nie, inni to debile chodzo i roznoszo.
     • dyzurny_troll_forum Re: I mamy Nową Pandemię. 31.03.21, 14:54
      madami napisała:

      > Teraz jest utyskiwanie na bezmaseczkowców, zostań w domu i te sprawy, głupi lud
      > zie chodzo i roznoszo, takich to "bym rozstrzelała" aleeee oj tam mam prawo do
      > spotkań z rodziną ( na 40 osób!) mam prawo do odpoczynku ( wyjazd w ciepłe kraj
      > e), ja tylko na chwilkę do koleżanki na pogaduszki, do cioci, na chwilkę na imp
      > rezkę i do 30 sklepów bo są promocje ale inni i nie, inni to debile chodzo i ro
      > znoszo.

      1000/10
  • umi Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 17:03
   i mozna do usr.nj smierci uncertain
   Licze na srodki bezpieczenstwa do wakacji, a po wakacjach ostrozny powrot do normalnosci. I nie wpuszczanie ludzi przybywajacych z dziwnych kierunkow bez kwarantanny 2 tyg. Moze byc na ich koszt. Jak lataja, to ich stac na kwarantanen tez.
   A Niemcy mozna odciac poza ruchem handlowym i niezbednym do pracy. Jak sie u nich wypali, do tu nie przelezie.
    • umi Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 17:12
     Nie zamkniecie. Jezdzic/latac wszedzie niech bedzie wolno. A jak sie przyleci, hotel specjalnie przeznaczony dla takich pomyslowych. Oplacaja sobie i 2 tyg siedza na d.pie. Po prostu musza do kosztow przelotu i czasu urlopu dodac 2 tyg kwarantanny. Mozna sobie lapka wziac i pracowac zdalnie suspicious
     Jedni maja potrzebe imprezowania, inni zycia w swiecie bez covida. Moze by to wreszcie jakos polaczyc?
     • umi Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 17:20
      * i nie ma, ze celebryci siedza we wlasnych domach. Wszyscy w tych samych warunkach. Zadnemu Zenkowi czy Jandzie korona z glowy nie spadnie, jak po przylocie z Madagaskarow trafi tam gdzie wszyscy. Oplacony covidobus spod lotniska wiezie ochotnikow z wakacji do hotelu. Nie laza po miescie jak ch.lerna stonka i nie robia problemow calej reszcie. A po odsiedzeniu wracaja na lono spoleczenstwa. bez covida.
      Pewnie nie przejdzie, jak zwykle uncertain
       • joasia33 Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 18:17
        A czemuż to nierealne? Popatrzcie na Australię. Mojemu bratu w końcu udało się wrócić do Australii po 4 miesiącach (odwołane loty, fałszywie pozytywny test, kolejka powrotów do AU). Zaraz po wylądowaniu bus zabrał go (i innych pasażerów) w eskorcie policji do Marriotta na 14-dniową kwarantannę. Na koszt podróżnego oczywiście. Można? Można.
        Dzięki temu w takim Sydney żyje się normalnie.smile
        • snajper55 Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 22:36
         joasia33 napisała:

         > A czemuż to nierealne? Popatrzcie na Australię. Mojemu bratu w końcu udało się
         > wrócić do Australii po 4 miesiącach (odwołane loty, fałszywie pozytywny test, k
         > olejka powrotów do AU). Zaraz po wylądowaniu bus zabrał go (i innych pasażerów)
         > w eskorcie policji do Marriotta na 14-dniową kwarantannę. Na koszt podróżnego
         > oczywiście. Można? Można.
         > Dzięki temu w takim Sydney żyje się normalnie.smile

         Turystów można tak traktować. Polityków tak też traktują? Sportowców jadących na mecz piłki kopanej czy rzutów kijem do celu? Załogi samolotów też idą na kwarantannę? Dokerzy w portach nie mają kontaktu z marynarzami? Można odwlec moment sprowadzenia wirusa, ale nie wierzę w 100% izolację trwającą w nieskończoność.

         S.
        • droch Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 23:43
         Dzięki temu w takim Sydney żyje się normalnie

         A skomentujesz, czy w Brisbane też żyje się normalnie? Wystarczyło 10 nowych przypadków i przedłużono lockdown. Tak Australia walczy z COVID-19

         Zgodnie z aktualnymi zaleceniami mieszkańcy regionu Grater Brisbane są zobowiązani (do odwołania, przyp. mój) do pozostawania w domach, a wyjście na zewnątrz jest możliwe tylko w wyjątkowych przypadkach

         Mnie to na normalne życie tak niezupełnie wygląda.
      • dyzurny_troll_forum Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 17:23
       umi napisała:

       > * i nie ma, ze celebryci siedza we wlasnych domach. Wszyscy w tych samych warun
       > kach. Zadnemu Zenkowi czy Jandzie korona z glowy nie spadnie, jak po przylocie
       > z Madagaskarow trafi tam gdzie wszyscy. Oplacony covidobus spod lotniska wiezie
       > ochotnikow z wakacji do hotelu. Nie laza po miescie jak ch.lerna stonka i nie
       > robia problemow calej reszcie. A po odsiedzeniu wracaja na lono spoleczenstwa.
       > bez covida.
       > Pewnie nie przejdzie, jak zwykle uncertain

       Oczywiście, że nie przejdzie ponieważ przekracza granice wszelkiej wyobrażalnej głupoty.
         • umi Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 17:35
          Oczywiscie, ze nie. Bo jak sie go zje, okaze sie ze inne kroliki wp.rdalaja pol ogrodka i je by tez nalezalo zlapac i na pasztet. A tak jest tylko ten jeden jedyny, ktory juz przez rok kica. I wszyscy skupiaja sie na nim. Normalnie kura znoszaca zloje jaja uncertain
      • claudel6 Re: I mamy Nową Pandemię. 31.03.21, 20:48
       ale to bez sensu, bo w Polsce jest więcej zakażeń niż w wielu destynacjach europejskich. jak ktoś przyjeżdża z wysp, gdzie nie ma wstępu bez testu, to ryzyko zakażenia się jest praktycznie zerowe. natomiast po przyjeździe do kraju gwałtownie wzrasta.
    • berber_rock Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 19:53
     triss_merigold6 napisała:

     > Zamknięcie obywateli w kraju już było, nazywało się PRL.

     _ Chcialam zauwazyc ze za PRL dawalo sie latwiej wyjechac i wjechac niz teraz: owszem kontrole bywaly dokladne i upierdliwe, pytania niewygodna, ale nikt za kare po powrocie do kraju nie zamykal cie w areszcie domowym.
        • olena.s Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 19:43
         Bo rezerwuarem koronawirusów są nietoperze.
         Nawet gdyby przyjąć ulubioną tezę Trumpa o wirusie uciekającym z laboratorium, to i tak przodek tego wirusa powstał u jakiegoś nietoperza w jakiejsć zapewne chińskiej, jaskini.
         ("Ze względu na podobieństwo do SARS-CoV, nowy koronowawirus został nazwany właśnie SARS-CoV-2. Koronawirus SARS-CoV pojawił się w listopadzie 2002 roku, w chińskiej prowincji Guangdong i rozprzestrzenił się na 29 krajów. Ogółem zarejestrowano 8 089 przypadków, w tym 774 zgony. W przypadku SARS-CoV rezerwuarem wirusa były nietoperze z rodzaju Rhinolophus. Jako pośredniego gospodarza między nietoperzami a ludźmi zidentyfikowano cywety.

         Od tego czasu wykryto wiele betakoronawirusów, w większości u nietoperzy. Jednym z takich wirusów jest RaTG13, wyizolowany z nietoperza z gatunku Rhinolophus affinis. Porównanie genomów koronawirusa SARS-CoV-2 i RaTG13 pokazało, że są one do siebie podobne w 96 proc. Wyniki te wskazują, że nietoperze, a zwłaszcza gatunki z rodzaju Rhinolohus, stanowią rezerwuar koronawirusów SARS-CoV i SARS-CoV-2.")
      • umi Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 17:23
       Wirus grypy mutuje jak dziki w dziesiatki wariantow w czasie jedego roku? Ktory?
       W Chinach nie ma pojecia praw czlowieka, jest jeden wielki syf i prymitywizm (umyslowy glownie). W dodatku zra wszsytko co niezjadliwe, w tym szczury, psy i koty. Wszystko stamtad moglo przyjsc.
       • snajper55 Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 17:44
        umi napisała:

        > Wirus grypy mutuje jak dziki w dziesiatki wariantow w czasie jedego roku? Ktory
        > ?

        "SARS-CoV-2 mutuje zdecydowanie wolniej niż wirus grypy czy wirus HIV, a jego mutacje nie muszą być groźne – mówił PAP dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Do tej pory skatalogowano już ponad 12 tys. mutacji SARS-CoV-2."

        codziennypoznan.pl/artykul/2020-10-25/sars-cov-2-mutuje-wolniej-niz-wirus-grypy-czy-hiv-ale/
        S.
     • snajper55 Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 17:23
      umi napisała:

      > NIezly ten wirus, nie? Tak ma motorek w zadku jak zaden inny w historii swiata
      > suspicious Spieszmy sie kochac wirusy, tak szybko odchodza (w zmutowane warianty).

      Każdy mutuje. Ten jest paskudny, bo ma na tyle niską śmiertelność że epidemia nie wygasa i na tyle wysoką zaraźliwość że wykańcza służbę zdrowia. Z rachunku prawdopodobieństwa wynika, że kiedyś w końcu musiało nam się takie świństwo trafić. Trudno aby cały czas trafiały nam się epidemie samozanikające (np ebola czy MERS) lub niegroźne dla służby zdrowia (np grypa).

      S.
  • kosmos_pierzasty Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 19:29
   Czy nigdy nie wiem, ale jeśli nigdy, to niewykluczone że ze względu na nierówną dystrybucję szczepionek. 90 proc. z nich trafiło do państw bogatych i średnio bogatych, reszta ma czekać kilka lat - wystarczająco dużo czasu, by powstały najróżniejsze mutacje. A koncerny mają gdzieś apele, by udostępnić szczegóły dotyczące produkcji szczepionek - zysk ważniejszy. Rządy z kolei, choć dysponują narzędziami do wywierania presji na koncerny, wolą z nich nie korzystać... z jakichś tajemniczych przyczyn.
   • dyzurny_troll_forum Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 20:13
    kosmos_pierzasty napisała:

    > A koncerny mają gdzieś apele, by udostępnić szczegóły doty
    > czące produkcji szczepionek - zysk ważniejszy.

    Chyba w końcu po to zrobiono ten cały cyrk!? Dla zysku!
    Ale Ty możesz dać dobry przykład i oddać komputer z którego piszesz na aukcje, a zysk z aukcji przekazać Obajtkowi na zakup czegoś do kolekcji.

    > Rządy z kolei, choć dysponują na
    > rzędziami do wywierania presji na koncerny, wolą z nich nie korzystać... z jaki
    > chś tajemniczych przyczyn.

    Jesteśmy na progu korpokracji. Rządy mogą koncernom skoczyć.....
   • snajper55 Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 22:38
    kosmos_pierzasty napisała:

    > Czy nigdy nie wiem, ale jeśli nigdy, to niewykluczone że ze względu na nierówną
    > dystrybucję szczepionek. 90 proc. z nich trafiło do państw bogatych i średnio
    > bogatych, reszta ma czekać kilka lat - wystarczająco dużo czasu, by powstały na
    > jróżniejsze mutacje. A koncerny mają gdzieś apele, by udostępnić szczegóły doty
    > czące produkcji szczepionek - zysk ważniejszy. Rządy z kolei, choć dysponują na
    > rzędziami do wywierania presji na koncerny, wolą z nich nie korzystać... z jaki
    > chś tajemniczych przyczyn.

    Czy to, że kupa kasy władowana w badania nad szczepionkami powinna się zwrócić to jakaś tajemna wiedza? Ty pracujesz za frico?

    S.
    • rb_111222333 Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 23:35
     Koncerny dostały bardzo duże dotacje od różnych rządów to raz. Dwa, że ogólnoświatowa pandemia to nie czas na zdzieranie kasy - powinni - nawet odsprzedać - recepturę innym koncernom, bo wąskim gardłem jest produkcja szczepionek.
     • snajper55 Re: I mamy Nową Pandemię. 30.03.21, 23:42
      rb_111222333 napisał(a):

      > Koncerny dostały bardzo duże dotacje od różnych rządów to raz. Dwa, że ogólnośw
      > iatowa pandemia to nie czas na zdzieranie kasy - powinni - nawet odsprzedać -
      > recepturę innym koncernom, bo wąskim gardłem jest produkcja szczepionek.

      Nie powinni. Powinni zbierać kasę na badania nad kolejnymi szczepionkami. Przecież to nie koniec zabawy. Ty darmo zgłosisz się na królika doświadczalnego do kolejnych badań klinicznych? Darmo będziesz dostarczał sprzęt i surowce firmom badawczym?

      S.
      • rb_111222333 Re: I mamy Nową Pandemię. 31.03.21, 00:25
       Na szczepionki na nowe mutacje wirusa? Już są mutacje odporne na szczepionki, w ten sposób To do u.....j śmierci będziemy się z tym bujać. To może koncerny niech oddadzą kasę z dotacji z procentem od zysków skoro to ma być tylko i wyłącznie komercja? Bo tak to wychodzi, że jak rządy mają wyłożyć kasę na ryzykowny (bo nie wiadomo czy zakończony sukcesem) proces tworzenia szczepionki, to koncerny chętnie przyjmą kasę, bo trzeba walczyć z pandemią, a jak już szczepionka jest i cały świat jej potrzebuje, to koncerny mówią pocałujta nas w d.. ę, patenty są.
      • princesswhitewolf Re: I mamy Nową Pandemię. 31.03.21, 15:15
       >Powinni zbierać kasę na badania nad kolejnymi szczepionkami.

       przeciez trwaja non stop badania. W UK cala brygada epidemiologow jezdzi po swiecie sledzac mutacje. Zreszta w tej dziedzinie wszyscy naukowcy wspolpracuja z wszystkich krajow.

       We wrzesniu Astra Zeneca zaczna produkowac booster szczepionke na brazyliska i pd afrykanska mutacje
      • skumbrie Re: I mamy Nową Pandemię. 31.03.21, 16:12
       >Ty darmo zgłosisz się na królika doświadczalnego do kolejnych badań klinicznych? Darmo >będziesz dostarczał sprzęt i surowce firmom badawczym?

       Na razie tak to się właśnie odbywa. Wszystkie baranki ustawiające się w kolejne do szczepień preparatem dopuszczonym warunkowo biorą udział w badaniach klinicznych za darmochę.
  • jehanette Re: I mamy Nową Pandemię. 31.03.21, 09:21
   Nawet nie wchodzę w ten link.
   Ja mam taką wizję: Zachód się jako tako wyszczepi, doszczepi, będzie kontrolować ruch graniczny i z grubsza opanujemy wirusa, a w każdym razie poważnych zachorowań będzie znacznie mniej, od czasu do czasu jakieś ognisko.
   Nowe warianty będą się gotować w reszcie świata, no trudno. W końcu się to wypali, ostatecznie wszystkie epidemie świata w końcu wygasały, wirusy zostawały z nami jako sezonowe katarki.
   • princesswhitewolf Re: I mamy Nową Pandemię. 31.03.21, 14:55
    >Ja mam taką wizję: Zachód się jako tako wyszczepi, doszczepi, będzie kontrolować ruch graniczny i z grubsza opanujemy wirusa,

    niestety nie. Wszystkie kraje w jakims procencie musza bo inaczej wirus sie bedzie mutowal w nieskonczonosc a my non stop bedziemy gonic sie z wlasnym ogonem by zdarzyc ze szczepionka
    • jehanette Re: I mamy Nową Pandemię. 31.03.21, 15:00
     Mimo wszystko u nas tego będzie mniej, pewnie wrócą na dłużej kontrole, kwarantanny po powrocie z zagranicy etc. A wirusy mutują losowo, równie realne jest że zacznie mutować w stronę łagodniejszą. Ponoć koronawirusy w ogóle mają taką tendencję, że mutują w stronę łagodniejszą. SARS-CoV-1 ponoć w ogóle zniknął. Czytałam o tym na świeżo rozmowę z wirusolożką na Krytyce Politycznej, polecam, bez straszenia.
     • princesswhitewolf Re: I mamy Nową Pandemię. 31.03.21, 15:12
      >Mimo wszystko u nas tego będzie mniej

      bo? jak sie rozszaleje brazyliski albo pd afrykanski to nie bedzie mniej tylko tyle samo. Szczepionki na to w UK beda dopiero od wrzesnia

      >równie realne jest że zacznie mutować w stronę łagodniejszą

      na jakis czas. calkiem tez mozliwe. W koncu SARS-Cov-2 ( czyli wirus powodujacy Covid-19) mial starszego brata ok 2003 SARS-CoV-1 w Chinach tez ale udalo sie go opanowac
      a w 2012 kuzyn MERS-CoV-2 szalal....
      Wiec lagodniej na troche a potem Bum... A np foliarze wielce sie dziwuja skad Gates wiedzial. OlabogaWiedzieli wszyscy epidemiolodzy. Tajemnica poliszynela. To byla kwestia czasu

      sciencemediahub.eu/2020/04/23/the-differences-between-sars-cov-1-and-sars-cov-2/
   • olena.s Re: I mamy Nową Pandemię. 31.03.21, 18:12
    To tak nie działa nie tylko z powodów wymienionych przez princess, ale i dlatego, ze nie ma procesów idealnych. Nie da się idealnie (chyba że metodami i za cenę jaką płaci Korea Północna albo Andamany) odizolować się całkowicie od reszty światowej populacji. Skoro dżuma przeszła przez luźno zaludnioną, mało podróżującą średniowieczną Europę jak przez masło, to wiadomo, że i my jej nie zatrzymamy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka