Dodaj do ulubionych

Polecone w skrzynce

08.04.21, 21:19
Nigdy na coś takiego nie wyrażałam zgody, a już drugi raz coś takiego znalazłam w skrzynce. Gdzie to zgłosić? Jak i gdzie to wyjaśniać? Na szczęście chodzi o bzdury, ale co jeśli przyjdzie coś ważniejszego z terminami itd.
Obserwuj wątek
    • mikams75 Re: Polecone w skrzynce 08.04.21, 21:37
      mozesz zglosic przez strone poczty, po miesiacu dostaniesz odpowiedz, zapewne bez sensu, przyslana jako polecony i tez ci wrzuca wink
      Ja reklamowalam, ze nawet na dzwonek listonosz nie nacisnie, tylko wrzuca wizo. Odpowiedzieli poleconym, ze to niemozliwe i oczywiscie odpowiedz byla w formie listu poleconego, wrzucono awizo bez dzwonienia.
      • sasanka4321 Re: Polecone w skrzynce 08.04.21, 22:35

Ale poczta wciaz pobiera oplate za list polecony. Na czym w takim razie polega jego "poleconosc"? Jeszcze bym rozumiala, jesli w ogole zawiesiliby cos takiego jak listy polecone. Ale tego nie zrobili przeciez.
          • panna.nasturcja Re: Polecone w skrzynce 09.04.21, 03:33
            Jako nadawca wybrałam ZPO.
            Zgodnie z danymi ze śledzenia przesyłek list dotarł we wtorek przed świętami czyli ponad tydzień temu. Do sąsiedniej dzielnicy. Ale tego żółtego kwitka potwierdzającego nie dostałam wcale.
            Natomiast co do śledzenia przesyłek to kiedyś coś reklamowałam na poczcie właśnie na podstawie śledzenia przesyłki. Odpisano mi oficjalnie, że te dane są wyłącznie orientacyjne i nie można się na nie nigdzie powoływać, także reklamując coś na poczcie.
            Czyli nadałam polecony, wysłałam jako ZPO, w systemie dotarł, dowodu nie ma żadnego. A akurat mi zależało.
          • asia_i_p Re: Polecone w skrzynce 09.04.21, 11:18
            To też nic nie gwarantuje, wyciągałam już ze skrzynki listy z pozostałościami po tym żółtym kwitku (on jest odrywany i obrzeża zostają przyklejone do listu). Ale u nas w ogóle poczta jest bardzo specyficzna, za czasów mocno prepandemicznych zdarzyło się, że polecony przekazała mi koleżanka z pracy, bo jak stwierdziła, że mnie zna, to pani listonoszka się ucieszyła "o to fajnie, to pani przekaże".
    • kocynder Re: Polecone w skrzynce 09.04.21, 06:39
      Zmiana przepisów na czas pandemii. Polecone BEZ POTWIERDZENIA ODBIORU listonosz ma prawo wrzucić do skrzynki. Pytałam.
      Z tym, że nie może tak wrzucić ani listów od "organów ścigania" (sąd, prokurator, komornik, komisariat policji itp), ani takich ze zwrotką.
    • mja-15 Re: Polecone w skrzynce 09.04.21, 10:25
      Pandemia i dlatego. Po prostu trzeba częściej zaglądać do skrzynki.
      Nie wiem, jak Ty, ale mi łatwiej otrzymać polecony do skrzynki niż lecieć na pocztę, gdzie można stać kilka godzin, bo moje osiedle przypisali do starego blokowiska koło rynku z warzywami, gdzie wszystkie dziadki, ale nie tylko, robią przelewy i kolejki są po kilkadziesiąt osób. Ale oni mają czas. Wtedy faktycznie jakiś termin można przegapić.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka