Dodaj do ulubionych

Pytanie o ulgę na dziecko

11.04.21, 22:34
Mam pytanie - rozliczam właśnie pit 37 i mam pytanie czy dochod 112000 to ten dochod po odliczeniach - rubryka 111 przy którym nie mogę odliczyć ulgi na 1 małoletnie dziecko . Jeden program wyliczył ze należy mi się spory zwrot a drugi że mam dopłacić ( a wpisałam te same dane). Zgłupiałam
Obserwuj wątek
      • joasik001 Re: Pytanie o ulgę na dziecko 12.04.21, 00:19
        wszędzie jest - na jedno dziecko dochod rodziców nie moze przekraczać razem 112000 - nigdzie się nie zająknęli że odlicz sobie czlowieku od dochodu składki ZUS . Widocznie większość ludzi oddaje do biur podatkowych - mało jest takich hobbystów co sami sobie rozwiązują pity.
        • szczypawka100 Re: Pytanie o ulgę na dziecko 12.04.21, 02:21
          joasik001 napisała:

>nigdzie się nie zająknęli że odlicz sobie czlowieku

zieew
          Odliczenie nie przysługuje, jeżeli podatnik wykonywał władzę rodzicielską, pełnił funkcję opiekuna prawnego lub sprawował opiekę poprzez pełnienie funkcji rodziny zastępczej wyłącznie w stosunku do jednego małoletniego dziecka i jednocześnie dochody podatnika:

pozostającego przez cały rok podatkowy w związku małżeńskim i jego małżonka, przekroczyły w roku podatkowym kwotę 112 000 zł (...)
          Za dochody, o których mowa powyżej, uważa się dochody uzyskane łącznie w danym roku podatkowym, do których mają zastosowanie zasady opodatkowania określone w art. 27, art. 30b i art. 30c ustawy, pomniejszone o kwotę składek na ubezpieczenia społeczne, o których mowa w art. 26 ust. 1 pkt 2 i 2a ustawy.

www.podatki.gov.pl/media/6632/broszura-pit-o-za-2020-przekazana-do-wydruku.pdf str.11.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka