Dodaj do ulubionych

Aparat na zęby

16.04.21, 12:32
Pytanie do tych co noszą - czy z tym można się całować? Czy nie przeszkadza? Jaki macie aparat - druciany czy invisalign? I czy pani w wieku postbalzakowskim wypada w ogóle nosić i czy to warto?
Obserwuj wątek
    • sasia62 Re: Aparat na zęby 16.04.21, 12:38
      Nosiłam przez 2 lata w wieku 45+. Estetyczny i samoligaturujący. Efekt super i się utrzymuje. Z całowaniem zero problemów wink Tak się do niego przyzwyczaiłam, że ociągałam się ze zdjęciem. Wydawało mi się nawet, że moje zęby wyglądają ładniej z zameczkami niż takie gołe smile Moja ortodontka mówiła, że często spotyka się z takimi reakcjami u pacjentek.
    • waleria_s Re: Aparat na zęby 16.04.21, 12:39
      W ogóle nie przeszkadza. Nosiłam lingwalny, ale nie zlikwidował mi ciężkich wad, wkrótce czeka mnie normalny druciak, tylko w wersji estetycznej. Warto zdecydowanie, jeśli dbasz o zęby i chcesz mieć je na długo. Taka 'przechodzona' wada zgryzu to są coraz poważniejsze problemy, zęby się ścierają, niszczą, cierpią stawy. Idź do dowolnego dobrego ortodonty u siebie w mieście i przekonasz się, że leczą się ludzie w różnym wieku, tu nie ma wypada/nie wypada. Skoro jest potrzeba leczenia orto, po prostu zakłada się aparat i nie wydziwia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka