Dodaj do ulubionych

Czytelniczo

19.04.21, 18:08
Nowy tydzień, więc zapytam
Co czytacie?
Obserwuj wątek
          • ariathedevil Re: Czytelniczo 20.04.21, 09:30
            Nie ma sprawy smileNa razie mogę powiedzieć tylko, że akcja toczy się bardzo wolno. Dużo skrupulatnych opisów z życia małej wioski rybackiej z początków XVII w.
        • potworia116 Re: Czytelniczo 19.04.21, 20:56
          Nie do mnie, ale się podzielę. To jedna z tych ultraodobistych książek o umieraniu najbliżej osoby, będąca zarazem wiwisekcją relacji. Trudno się to mieści w kategoriach "podoba - nie podoba", raczej "chcę - nie chcę" wchodzić w tę narrację, bardzo nagą, nieliteracką, choć snutą z dużą literacką świadomością.
        • arabelax Re: Czytelniczo 19.04.21, 21:05
          Bezmatek bardzo mi sie podoba. Pierwsza czesc książki spokojniejsza. Druga czesc dla mnie niesamowicie wzruszajaca i bardzo ciężka emocjonalnie.
          Moja mama tez zmarla i miala raka, wiec momentami jak czytalam, to mialam czesto takie odbicie siebie samej, te same zachowania/myslenie.
          Polecam smile
    • fandorina Re: Czytelniczo 19.04.21, 18:13
      Charlotte Link" Czas burz," 1 tom sagi rodzinnej . Bardzo lubiłam kryminały tej autorki, tutaj inna tematyka no mocno osadzone w realiach historycznych. Może nie jest to bardzo ambitna literatura ale dobrze się czyta . Czekam na 2 tom który będzie się dział w czasie II Wojny.
          • mama-ola Re: Czytelniczo 19.04.21, 22:59
            taje napisała:

> O, właśnie wczoraj skończyłam Problem trzech ciał i teraz czytam drugi tom (The
            > Dark Forest). I jak Ci się podoba?

Ciemny las najciekawszy z całej serii jak dla mnie. Już nie umiem inaczej myśleć o kontaktach z obcymi, jak na opisanej tam zasadzie (ciąg podejrzeń).
        • mdro Re: Czytelniczo 19.04.21, 20:37
          O, właśnie też zaczęłam. Ale na razie jakoś mnie nie wciąga.

Btw. wie ktoś, czy to z angielskiego na polski przełożone?
          • kurt.wallander Re: Czytelniczo 20.04.21, 00:05
            Tak, z angielskiego i to chyba czuć. W każdym razie mnie język nie zachwyca. Ogólnie przeczytałam z 1/4 a może i 1/3 książki i dopiero zaczęło się robić ciekawie, jeśli chodzi o fabułę (oczekiwałam SF, a początek to kawałek historii komunistycznych Chin, co samo w sobie może być ciekawe, szczególnie dla młodszego pokolenia, dla którego to może być coś nowego, ale mnie trochę zdeprymowało, bo nie tego się spodziewałam). Językowo bardzo tak sobie. Nawet zastanawiałam się, czy w Polsce naprawdę nie ma kto przetłumaczyć bezpośrednio z chińskiego?

Na razie córka mi podebrała Chińczyka, więc w pierwszej kolejności skończę "Króla". To się czyta z przyjemnością!
            • taje Re: Czytelniczo 20.04.21, 11:55
              Ja czytam po angielsku tłumaczenie z chińskiego i w wersji angielskiej język jest ok. Tłumaczenie z tłumaczenia rzadko bywa udane (albo staje się inną książką).
    • asia_i_p Re: Czytelniczo 19.04.21, 18:41
      W oczekiwaniu na nowy tom "Ellie Jordan, the Ghost Trapper" odświeżam sobie czternaście poprzednich. Cykl horrorów, ale raczej takich lightowych, z Amazona, nie pretenduje do szczególnej głębi, ale ma bardzo przyzwoitą jakość pisarstwa - nic odkrywczego, czyste rzemiosło, ale w ogóle ten język nie jest rażący, a to w tej dziedzinie literatury niestety rzadkość. Jak się to doda do dosyć sprawnego konstruowania fabuły - takiego trochę a la kryminał - i fajnego lokalnego klimatu, to wychodzi czytadło idealne.
    • gulcia77 Re: Czytelniczo 19.04.21, 18:54
      Drugi tom "Tajemnic Maiden Lane" Elizabeth Hoyt. Jestem tak wykończona psychicznie, fizycznie i do tego zmagam się z paskudną infekcją, że przyswajam tylko odmóżdżacze.
    • kub-ma Re: Czytelniczo 19.04.21, 19:08
      Ostatnimi czasy czytam kilka książek równocześnie.
      Teraz jest to:
      Jeffery Deaver "Łza diabła"
      Simon Kernick "Oblężenie" (Jeszcze nie odkryłam dlaczego jedna z postaci - Polka - nazywa się Elena Serenko)
      Belinda Alexandra "Złote kolczyki"
      Sławomir Koper "Polskie piekiełko" (A tu się dowiedziałam, że podczas uroczystości pogrzebowych J. Piłsudskiego w Warszawie był deszcz pomieszany z gradem i płatkami śniegu - a była to połowa maja - brrr).
          • mdro Re: Czytelniczo 19.04.21, 20:44
            Przede wszystkim mają nadmiar różnych rzeczy. Np. ciągle głaszczą się po brzuchu big_grin. Poważnie, non stop pada ta fraza, na ogół czynność wykonuje główny bohater, który poza tym jest IMO dość obleśny i ma wszelkie cechy Mary Sue. A te "klimaty" to opis w stylu "wzgórze było porośnięte miejscową roślinnością" (co się na tę roślinność składało, już się czytelnik nie dowie). Nie wykluczam, że książki położył tłumacz, ale zdecydowanie nie polecam.
    • zona_glusia Re: Czytelniczo 19.04.21, 19:28
      Mam kryzys czytelniczy. Mogę napisać, co zaczęłam zanim zrobiłam sobie przerwę od czytania.
      "Ludowa historia Polski"- doszłam do powstawania ruchów robotniczych i rewolucji 1905 roku. Do tego momentu czytało mi się świetnie.
      "Świetlista republika"- intrygujące
      "Dziewczyna, kobieta, inna" - jestem na samym początku, więc nic bliższego nie mogę powiedzieć.
    • serdecznamatka Re: Czytelniczo 19.04.21, 19:32
      Czytam kilka książek na raz, w sobotę machnęłam za jednym posiedzeniem Terapeutkę B.A.Paris. Fajnie się czytało.
      Poza tym mam w trakcie - Gdzie śpiewają raki, Kierunek zwiedzania, Królestwo, kończę w zasadzie Pani Wyrocznia. W kolejce - Nomadland, thiller - Ty będziesz następna, Dziewczyna, kobieta, inna (tu czekam na dobrą cenę ebooka, bo na Legimi nie ma).

• raczek47 Re: Czytelniczo 19.04.21, 21:13
        Skończyłam "Łaskę" A.Kańtoch,nawet nawet,dość dobrze napisana,tylko końcówka beznadziejna ,bez pomysłu,zaczęłam "Baśń o wężowych sercu" Raka,już mi się podoba ,po kilku stronach.W kolejce czekają "Wdowinek " Fryczkowskiej i "Żałobnica" R.Małeckiego .
        Wspomniana tu książka "Bezmatek " nie przemawia do mnie,nie spodobał mi się chaotyczny zlepek wspomnień ,żalów i pretensji.
        Z ostatnio czytanych podobały mi się:"Halny" Jarka Igora i "Małe ogniska"Celeste Ng
    • aadrianka Re: Czytelniczo 19.04.21, 21:12
      "Lustro i światło" ostatni tom trylogii o Cromwellu (Tomaszu, nie Oliverze) Hilary Mantel. Wciąga jak błoto na budowie.
      "Dzieje" Herodota.
      I, bardziej do oglądania, 100 lat polskiej ilustracji w książkach dla dzieci, wspaniała podróż sentymentalna.
    • madame_edith Re: Czytelniczo 19.04.21, 21:22
      „Tragedia na Przełęczy Diatłowa” Alice Lugen, doskonała książka, napisana świetnie. Uwielbiam literaturę faktu, a ta opowiada tę straszną historię naprawdę doskonale.
      A w zeszłym tygodniu skończyłam „Towarzyszkę Panienkę” Moniki Jaruzelskiej. Historie może mało dogłębne, ale to jak opisywała relacje z matką mi złamało serce normalnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka