Dodaj do ulubionych

15 latka z 'meskim' stylem

24.04.21, 22:00
Jednorazowy nick, nie troll.
Dziewczyny, zalezy mi na Waszym punkcie widzenia, obiektywnym spojrzeniu czy jest problem czy go nie ma.
Córka ma 15 lat, od ponad roku, coraz bardziej upodabnia się, stylizuje i zachowuje jak chłopak.
W dziecinstwie przeszła fazę ksiezniczkowatosci, różu na full, miała 'narzeczonego' w przedszkolu, nic nie wskazywało na to, ze bedzie tak, jak jest teraz.
Stan obecny- nosi ubrania z sieciowek, tylko z działów męskich. Ma krótkie włosy, które obcina sama (wszyscy fryzjerzy są źli i się nie znają) - to jest chyba największy problem, nie da sobie przetłumaczyć, że samodzielne cieniowanie krótkich włosów nie jest dobrym pomysłem, a razem z mężem jesteśmy dalecy od wydawania zakazów co do tego. Ogólnie wygląda tak, że obserwując ludzi, którzy na nią patrzą, widzę, że mają dysonans, są zdziwieni, rozbawieni, niestety wygląda to tak, te jej stylizacje i wygląd jakby patrzyli na babę z brodą w cyrku. Próbując patrzeć z boku, my też to widzimy... to nie jest dziewczyna-chlopczyca, w za dużym swetrze, jest coś w tym dziwnie niepokojącego. Kiedy to się zaczęło, rozmawiałam z nią, upewniłam, że ma nas zawsze za sobą, że jesli czuje, ze coś jest nie tak, niech nam powie i będziemy w tym razem, zresztą ona wie od zawsze ze może na nas liczyć. Konkluzja rozmowy była taka, że ona czuje się kobietą w 100%, ale podobają jej się zarówno dziewczyny, jak i chłopcy. No i fajnie, aby była szczęśliwa. Niemniej jednak dostaje jakiś schiz, obserwuje nastoletnie dzieci, naprawdę nikt nie wygląda tak dyskusyjnie jak ona. Czesto sie zdarzaja jakieś 'gapienia się' na nią, boje się ze spotka ja w końcu coś złego...
Ważne jest też to, że ubrana po domowemu, mimo wystrzepionych włosów, wygląda jak dziewczyna. A jak szykuje się do wyjscia z domu to chłopak. Mamy świetny kontakt, od zawsze, ale teraz, widząc to, zaczełam pierwszy raz w życiu bać się poruszyć z nią temat, boje się ze coś zepsuje. Jak to widzicie? Przesadzam, czy nie ?

Obserwuj wątek
      • problemzcorka Re: 15 latka z 'meskim' stylem 24.04.21, 22:25
        bergamotka77 napisała:

> Pogadaj z nią. Może jest osobą transseksualna. Bo o tym, ze jest biseksualna ju
        > z ci powiedziała.
        >
        Właśnie o to mi (nam) chodzi, że nie chcemy, żeby choćby z domyslami, że jest transseksualna została sama. Ona zaprzecza, a ja czuję że coś jest na rzeczy, chce być blisko niej, tak jak zawsze do tej pory, nie wiem jak się zachować, może powinnam być blisko w innych naszych sprawach jak dotąd a na to powinnam dać czas, żeby sama przetrawila? Zupełnie nie wiem jak się zachować, żeby było dobrze i niczego nie zepsuć, bladze po omacku
        • konsta-is-me Re: 15 latka z 'meskim' stylem 25.04.21, 00:36
          Może ona jednak wie lepiej??
          Skoro mówi że nie to nie ?
          Przypominasz mi moją matke- żadne rozmowy nic nie dawały, ona "wiedziała lepiej" co myślę i czuję zawsze.
          Nakrecasz się i tyle.
          Nastolatki miewają różne dziwne pomysły- takie prawo ich wieku.
          Dajzesz jej spokój i nie wmawiaj jej co i jak czuje.
        • aqua48 Re: 15 latka z 'meskim' stylem 25.04.21, 10:56
          problemzcorka napisał(a):

> Ona zaprzecza

To dlaczego jej nie ufasz?
          Daj córce więcej luzu w tych sprawach. Nie nakłaniaj do kolejnych zwierzeń, nie przekonuj, że wiesz LEPIEJ od niej co się z nią dzieje, bo to najgorsze co może zrobić matka. I pozwól jej ubierać się jak chce, nie przelewaj na nią SWOICH lęków i obaw. Ona ma dopiero 15 lat. Może jeszcze nie chce być przez innych postrzegana jak kobieta? Ma czas. Albo po prostu wygodniej jej w męskich ciuchach? Bardziej odpowiadają jej estetyce teraz.

• umi Re: 15 latka z 'meskim' stylem 26.04.21, 03:44
          "Właśnie o to mi (nam) chodzi, że nie chcemy, żeby choćby z domyslami, że jest transseksualna została sama" - A po latach bedzie pisala na forum, ze walnieta matka wciskala jej transseksualizm. Wez jej nie wciskaj na sile. Jesli ma miec inna orientacje, to bedzie miala jak dorosnie. Teraz to jest zwykly dzieciak. Ciesz sie, ze nie nosi glanow, nie dlucha dark metalu i nie planuje byc cala w tatuazach.
      • huang_he Re: 15 latka z 'meskim' stylem 24.04.21, 22:25
        Ale ona nie chce męskiej fryzury. Ona chce fryzurę, którą sama sobie wystrzępiła nożyczkami (najlepiej do paznokci, żeby było jeszcze bardziej awangardowo). Przeciez to o to chodzi, nie że fryzjerzy są źli i ona sobie zrobi lepszą. Tylko ona robi sobie ją sama i to ma być widać. A jak nie widać odpowiednio, to na pewno wszystkich o tym poinformuje lub zrobi jeszcze lepiej, np. krzywo ogoli sobie połowę głowy.

Przejmowanie się, że piętnastolatka mówi, że podobają jej się dziewczęta i chłopcy... Heh, ja w jej wieku przy każdej możliwej okazji mówiłam, że wezmę ślub z żydowską lesbijką z Etiopii, najlepiej jeszcze z taką na wózku inwalidzkim. Moi rodzice byli dla mnie zawsze ogromnym wsparciem, ale jednocześnie nie wnikali za bardzo w mój ubiór czy wygląd pokoju (aczkolwiek mój ojciec, jak mnie pierwszy raz zobaczył w sukience, a nie w spodniach po dziadku i swojej własnej koszuli, to się popłakał)
        • problemzcorka Re: 15 latka z 'meskim' stylem 24.04.21, 22:30
          Huang_ he Dzięki za tą odpowiedźsmile to jest dokładnie punkt widzenia taty, aczkolwiek nawet on widzi, żenegatywne reakcje na jej wygląd są. Córka ma znajomych, spotyka się z nimi, jezdzi transportem miejskim, ja się boję, że spotka ja jakaś bardzo negatywna reakcja
          • huang_he Re: 15 latka z 'meskim' stylem 24.04.21, 22:53
            Jak ma ją spotkać coś negatywnego, to spotka ją niezależnie od tego, jak będzie ubrana. NIESTETY. I oby nigdy jej nic takiego nie spotkało. Nie wchodź w myśli pod tytułem "prowokuje otoczenie", bo to tak nie działa.

Podejrzewam, że te negatywne reakcje będą niezależnie od tego, jak się córka ubierze, gdyż zawsze znajdzie się ktoś, komu nie będzie coś pasować. A że pomalowane i za długie paznokcie, a że wywalone cycki, a że goły brzuch, a że ufarbowane włosy, a że dres, a że nie dość elegancko, a że cała w metkach, a że martensy przy 40 stopniach lub tenisówki przy -20.
            • problemzcorka Re: 15 latka z 'meskim' stylem 24.04.21, 23:12
              huang_he napisał(a):

> Jak ma ją spotkać coś negatywnego, to spotka ją niezależnie od tego, jak będzie
              > ubrana. NIESTETY. I oby nigdy jej nic takiego nie spotkało. Nie wchodź w myśli
              > pod tytułem "prowokuje otoczenie", bo to tak nie działa.
              >
              > Podejrzewam, że te negatywne reakcje będą niezależnie od tego, jak się córka ub
              > ierze, gdyż zawsze znajdzie się ktoś, komu nie będzie coś pasować. A że pomalow
              > ane i za długie paznokcie, a że wywalone cycki, a że goły brzuch, a że ufarbowa
              > ne włosy, a że dres, a że nie dość elegancko, a że cała w metkach, a że martens
              > y przy 40 stopniach lub tenisówki przy -20.
              No tak, ja to wszystko rozumiem. Po prostu ciężko mi się odnaleźć w tym, i tak zareagować, jeśli sytuacja wymaga reakcji, żeby ona czuła się wspierana jak zawsze przez nas. Nie chce niczego zepsuć, bo mi się naciaga nieodcieta jeszcze pepowina
    • fragile_f Re: 15 latka z 'meskim' stylem 24.04.21, 22:17
      Eee.... ale w czym jest w zasadzie problem...?

Bo ja widzę jeden: przejmowanie się opinią niewychowanych ludzi. Jeśli się na nią gapią albo podśmiewają, to powinni migusiem wybrać się na jakiś kurs s-v, bo jest to czyste chamstwo.

Z Twoją córką jest wszystko ok, ubiera się tak jak lubi i tyle. Znam kilka takich tom-boy'ów i wszystkie świetnie sobie radzą w życiu (jedna robi niesamowitą karierę w branży filmowej), a z bardziej publicznych masz chociażby Fran Lebowitz albo Jihae.
      • problemzcorka Re: 15 latka z 'meskim' stylem 24.04.21, 22:40
        fragile_f napisała:

> Eee.... ale w czym jest w zasadzie problem...?
        >
        > Bo ja widzę jeden: przejmowanie się opinią niewychowanych ludzi. Jeśli się na n
        > ią gapią albo podśmiewają, to powinni migusiem wybrać się na jakiś kurs s-v, bo
        > jest to czyste chamstwo.
        >
        > Z Twoją córką jest wszystko ok, ubiera się tak jak lubi i tyle. Znam kilka taki
        > ch tom-boy'ów i wszystkie świetnie sobie radzą w życiu (jedna robi niesamowitą
        > karierę w branży filmowej), a z bardziej publicznych masz chociażby Fran Lebowi
        > tz albo Jihae.
        >
        Wiesz, przejmowanie się opinią ludzi- ona mówi, że ma wywalone, tak skrotowo, ale ja się boję, że spotka na swojej drodze jakis kiboli, czy innych obrońców kościołów, ona tak rzuca się w oczy...a jednocześnie, tak po prostu po matczynemu chciałabym wiedzieć, żeby być z nią w tym. Jihae nie strzępy sobie włosów sama i nie jedzie do koleżanki na Pragę smile taka między nimi różnica
    • asfiksja Re: 15 latka z 'meskim' stylem 24.04.21, 22:17
      Nie napisałaś najważniejszego - jak córka funkcjonuje społecznie i psychicznie. Ma przyjaciół? Uśmiecha się? Robi plany? Realizuje pasje? Jest aktywna życiowo? Robi wrażenie zadowolonej z życia? Pomaga? Opowiada o ważnych dla siebie sprawach? (oczywiście wszystko to z poprawką na wiek burzy i naporu).
      Jeśli tak to luz.
    • sandy_cheeks Re: 15 latka z 'meskim' stylem 24.04.21, 22:45
      Nic bym nie robila, ludzie maja rozne etapy w zyciu i nie nalezy ich deprecjonowac, bo to moze doprowadzic do zanizonej samooceny i braku samoakceptacji.
      Ja bylam chlopczyca odkad pamietam. Nie mielismy kasy, wiec to mama mnie obcinala, jak nie chciala za krotko mnie strzyc, to sama przed lustrem sie ciachalam, a ona musiala potem to rownac, zeby dalo sie wyjsc miedzy ludzi 😉 Ciuchy tez nosilam meskie, po braciach (mam trzech), latami nie mialam na sobie kiecek, lubilam ten styl. Nikt nie stresowal sie co ze mnie wyrosnie.
      Dzis mam dzieci, partnera, ale dalej wybieram spodnie i tshirty, swetry, koszule. Tylko kupuje je na dziale damskim lub unisex.
      Przestan sie stresowac, wspieraj, a nie pograzaj. Glipie komentarze ucinaj w zarodku. Naprawde nie wszyscy musza byc i podazac jedyna sluszna droga...
      • ajr27 Re: 15 latka z 'meskim' stylem 24.04.21, 23:06
        O to, to. Zgadzam się. Może dlatego, że mam (miałam) z ubieraniem tak jak Ty? Potrzeba nam, jako społeczeństwu więcej luzu, dystansu, o tolerancji dużo by gadać. Nie wiem, jak to możliwe, że matka przejmuje się tym, jak jej córka wygląda w oczach Grażyn z metra. Zresztą popatrzcie na to, jakie Polki są spętane i zachowawcze w wyglądzie. Wszystko jak pod imieniny u cioci z Pcimia, bo co ludzie powiedzo. Żal mi nas.
    • potworia116 Re: 15 latka z 'meskim' stylem 24.04.21, 22:55
      Ty nie masz problemu z córką, ty masz jakiś problem ze sobą, z grubsza polegającym na nadmiarowym przejmowaniu się tym, co ludzie powiedzą. Postaraj się, nie rzutować swojego problemu na życie córki, wygląda na to, że jest odważną, samoświadomą osobą.
    • abecadlowa1 Re: 15 latka z 'meskim' stylem 24.04.21, 22:59
      problemzcorka napisał(a):

> Ma krótkie włos
      > y, które obcina sama (wszyscy fryzjerzy są źli i się nie znają) - to jest chyba
      > największy problem, nie da sobie przetłumaczyć, że samodzielne cieniowanie kró
      > tkich włosów nie jest dobrym pomysłem, a razem z mężem jesteśmy dalecy od wydaw
      > ania zakazów co do tego. Ogólnie wygląda tak, że obserwując ludzi, którzy na ni
      > ą patrzą, widzę, że mają dysonans, są zdziwieni, rozbawieni, niestety wygląda t
      > o tak, te jej stylizacje i wygląd jakby patrzyli na babę z brodą w cyrku.

Nie wspierasz córki, wyszukujesz w niej problemy. Oceniasz ją przez pryzmat tego, co sobie wyobrażasz, że obcy ludzie mogą o niej myśleć. Nie radzisz sobie ze swoimi oczekiwaniami wobec córki. Chcesz, żeby pasowała do schematu grzecznej, ułożonej dziewczynki. A ona jest w okresie, kiedy człowiek najintensywniej odkrywa siebie, eksperymentuje, żeby zrozumieć czego chce, kim jest i jak chce żyć. Czemu jesteś taka lękliwa? Czy byłabyś zadowolona gdyby córka dla Ciebie zrezygnowała ze swoich poszukiwań?
    • z_pokladu_idy Re: 15 latka z 'meskim' stylem 24.04.21, 23:42
      Jedyne, czym bym się martwiła, to to, że obecny wygląd jest pokłosiem jakiegoś traumatycznego wydarzenia, np. ataku na tle seksualnym i się ona się teraz kryje za przebraniem przeciwnej płci, żeby czuć się bezpiecznie i nieatrakcyjne. Kojarzy mi się upiornie smutny film Torowisko, w którym jedna z bohaterek po brutalnym ataku przeistacza się ze słodkiej kokietki w uciekającego wzrokiem potargańca w za dużym swetrze.

Jeśli to po prostu faza, to byłabym spokojna, choć rozumiem Twój strach o córkę. Obecnie oberwać można za każde odstępstwo od 'normy' (przypadek Hannah Gadsby).
    • anatewka11 Re: 15 latka z 'meskim' stylem 25.04.21, 00:19
      Moja 14,5 też się ubiera w męskie ciuchy i też obcina sama włosy (za uszy). Te ciuchy to jest w ogóle dramat bo to są jakieś swetry, koszule, spodnie z lumpa i czasem takie na starych dziadków. Wygląda dziwacznie ale nie ona jedna. Chyba jest taka trochę niszową moda na dziwaczność. Akceptuję, reaguję tylko jak jest nieporządnie (plama która się nie spiera czy coś zniszczonego). Jest szczęśliwa i uśmiechnięta. Wystarczy
    • lumeria Re: 15 latka z 'meskim' stylem 25.04.21, 00:54
      Troche to brzmi jak matki z mojej młodości rozpaczające, ze dziewczyny były przebrane w stylu goth, przekuwały nos i/albo wzuwały glany. Lub innych niekonformistycznych trendów. I niepokój rodziców był częścią pociągu takiego stylu. smile

Mam wrażenie, ze to córka jest bardzo na czasie, teraz wygląd "genderowy" i różne interpretacje w temacie jest na topie i młodzież eksperymentuje.
    • lucerka Re: 15 latka z 'meskim' stylem 25.04.21, 05:01
      Nasza sąsiadeczki ma identycznie. Ale ponadto uwielbia Coseplay( tak się pisze?) - czyli specyficzne przebieranki i chodzi w tych przebraniach, np. Z wielkimi rogami, na codzien. Moje dzieci jej nie tolerują - nie ze względu na wygląd ale dość intensywny charakter. Ja ją za to b. Lubię. Ma 14 lat i nie ma problemów z innymi na ulicy.
    • lodomeria Re: 15 latka z 'meskim' stylem 25.04.21, 05:16
      Ja bym próbowała się upewnić, że ta zmiana nie jest wynikiem molestowania seksualnego albo próbą obrony przed nim.

PS. Po kilkunastu latach od obcinania włosów własnoręcznie, podczas których na palcach jednej ręki można policzyć, ile razy wyszłam zadowolona od fryzjera, doszłam do wniosku, że znów sobie będę sama obcinać włosy. Od tygodnia, jak nigdy, słyszę komplementy na temat mojej fryzury big_grin
      • laura.palmer Re: 15 latka z 'meskim' stylem 25.04.21, 10:52
        Też bym to sprawdziła. Miałam w podstawówce koleżankę, która miała bardzo podobny, męski styl i zostało jej to do dziś (choć ma męża i dzieci). Przyczyną było to, że bardzo wcześnie urósł jej ogromny biust, chłopaki w szkole dostali małpiego rozumu i cały czas próbowali ją za te piersi łapać, a raz nawet kilku złapało ją w szatni i dość mocno obmacało. Były to lata 90-te i podstawówka na kiepskim osiedlu, więc nauczyciele udawali, że nie widzą problemu. Dziewczyna zaczęła ubierać się w workowate, luźne bluzy i koszule, a także obcięła włosy.
      • m_incubo Re: 15 latka z 'meskim' stylem 27.04.21, 12:48
        Dziewczyna towarzyska, wesoła, ma przyjaciół, ma hobby, ubiera się jak mnóstwo nastolatek, jest NORMALNA.
        Należy dać jej spokój, a nie maglować czy lubi chłopców czy dziewczyny, czy jest transwestytką czy może transseksualistką, czy aby nie była molestowana czy po prostu lubi koszule w kratę.
        Gdyby moja matka szukała we mnie wszystkich możliwych sekaualnych przyczyn krótkich włosów, przestałabym jej mówić cokolwiek, chyba do końca życia
        🤦‍♀️
    • po-trafie Re: 15 latka z 'meskim' stylem 25.04.21, 07:09
      Mnostwo osob dalo ci tu porady co do wygladu (akceptowac, nie reagiwac, kochac) i zdaje sie wychodzisz tez z punktu zaufania i wsparcia.
      Wiec ja napisze o strachu o corke: tak, dorastajaca kobiete moze spotkac i spotka rozny rodzaj zaczepek.
      Od wulgarnego podrywu, przez glupie teksty mniej lub bardziej glosne, po klepniecie w tylek lub gorzej. Wyobraz sobie corke w dlugimi wlosami, ubrana w wersji odslaniajaco-dyskotekowej i zastanow sie, czy nie martwilabys sie o krzywde nawet bardziej...

To, co moze pomoc to:
      - wspolne pojscie na kurs samoobrony - taki na ktorym daja tez czesc teoretyczna (jak byc uwaznym, na jakie zachowania zwrocic uwage, jak prosic o pomoc) - mozecie isc we dwie, pod pretekstem tego, ze tobie tez sie przyda;
      - pracujcie z corka nad tym, zeby np nie wracala po ciemku sama ze skuchawkami na uszach, nie wyciagala drozszego telefonu sama na przystanku, byla swiadoma tego jaka droge wybiera jesli jest sama, dorzucala do stylowy tez kaptur - wygladajac jak nastolatek spokojniej wroci sama do domu.
      - z tekstami i zagadankami sobie poradzi. To umiejetnosc zyciowa, ale im bedzie starsza, tym lepiej zeby byla nie „zastraszona” albo „beztroska” tylko czujna, zorientowana.

Mi pomoglo intensywne cwiczenie sztuk walki, zaczelam ok 15-16 roku zycia. Byly to niepraktyczne umiejetnosci, nigdy ich nie zastosowalam w zyciowej sytuacji, ale sprawnosc fizyczna + jakis poziom pewnosci siebie odpychal agresorow i oblechow.
    • saszanasza Re: 15 latka z 'meskim' stylem 25.04.21, 08:33
      Moja 13 latka twierdzi, że nie chce ani męża ani dzieci, pewnie do 15 jej nie przejdzie. Odpowiadam jej, że wcale chcieć nie musi.

Ja bym się nie przejmowała tym, co mówi teraz twoja córka jezeli: nie widać po niej że męczy ją jej własny stan/styl/seksualizm etc. Nie spotyka sie z przejawami dyskryminacji a jeśli się spotyka to sobie z tym psychicznie radzi. Ma jakiś przyjaciół. Byłoby miło, gdyby była również akceptowana w domu. To dziecko na etapie eksperymentalnym, musi przez to przejść, ty możesz tylko wspierać, pokazywać alternatywy ale niczego nie narzucać.
      • memphis90 Re: 15 latka z 'meskim' stylem 26.04.21, 10:50
        >Moja 13 latka twierdzi, że nie chce ani męża >ani dzieci
        >Odpowiadam jej, że wcale chcieć nie musi
        ...ale i tak ją to czeka!

Sorry, domyślam się, że zupełnie nie to miałaś na myśli, ale samo się narzuca 😂
        • saszanasza Re: 15 latka z 'meskim' stylem 27.04.21, 16:45
          memphis90 napisała:

> >Moja 13 latka twierdzi, że nie chce ani męża >ani dzieci
          > >Odpowiadam jej, że wcale chcieć nie musi
          > ...ale i tak ją to czeka!

😅 w sumie całkiem niedawno mówiła też, że nie będzie gotować, a tu się spagetti się „zrobiło”, jakiś wypasiony tost, w międzyczasie powstały beziki....no ale nie zmuszam😉🙈

No ale na razie „kaszojadów” nie chce🙈🤣🤣😂
          >
          > Sorry, domyślam się, że zupełnie nie to miałaś na myśli, ale samo się narzuca ?
          > ?
          >
    • veryvery Re: 15 latka z 'meskim' stylem 25.04.21, 08:53
      A po co sie przejmować tym że niektórzy się gapią na twoją córkę albo skomentują jej wygląd? To oni mają jakiś problem a nie córka I nieżyczliwe komentarze świadczą o nich a nie o dziewczynie. Jakoś tak z twoich postów przebija ze największym problemem dla ciebie jest to że się wstydzisz córki. A co do potencjalnie nieprzyjemnych sytuacji na ulicy mój brat za swoich późnonastoletnich czasów miał włosy do ramion, I kiedyś mocno nieciekawe, zupełnie przypadkowe typy goniły go po ulicy krzycząc "łapać Jezusa!". Jak będziesz mieć pecha to podpadniesz bóg wie komu bóg wie za co
    • leosia-wspaniala Re: 15 latka z 'meskim' stylem 25.04.21, 11:03
      Tolerujesz, nie masz problemów, ale założyłaś jednorazowy nick...?

>Jak to widzicie? Przesadzam, czy nie ?

Mam wrażenie, że tak się ubiera współczesna młodzież, a już w Warszawie to w ogóle ludzie do 40. Jeśli Cię to pocieszy, to pochodzę z miasta w Polsce B i pamiętam taką dziewczynę z równoległej klasy, ponad 20 lat temu. Zawsze w męskich ciuchach, krótkie włosy. Nikt problemów nie robił. A Ty mówisz o Warszawie 2021...
        • leosia-wspaniala Re: 15 latka z 'meskim' stylem 25.04.21, 15:37
          A czy ja napisałam, że ludzie w Polsce B ubierają się inaczej...? Normalnie się ubierają, jak wszędzie, jedni lepiej, inni gorzej. Przeczytaj jeszcze raz, co napisałam. A jak dalej nie rozumiesz, to wyjaśnię: podałam przykład innych czasów i innego miejsca, w którym dziewczyna ubierająca się jak chłopak nie miała problemów, a autorka wątku boi się problemów w zupełnie innym miejscu (Warszawa, stolica, bardziej otwarta i różnorodna) i czasie (lata 90 vs 2021).
          • konsta-is-me Re: 15 latka z 'meskim' stylem 26.04.21, 00:01
            Nie znam się na stolicy, bo jestem z zachodniej Polski , więc wcale mi się nie kojarzy z jakąś szczególną otwartością czy różnorodnościa.
            20 lat temu to też nie byłoby jakies akurat strasznie dziwne bo mi się końcówka lat kojarzy ze stylem grunge i męskimi koszulami w kratkę.
            Nie unoś się tak, nie miałam żadnych złych intencji w tym pytaniu.
    • mikams75 Re: 15 latka z 'meskim' stylem 26.04.21, 01:56
      no coz, ja w jej wieku mialam rozne durne pomysly co do stroju i ogolnie wygladu i bawily mnie reakcje ludzi a moja mama po latach powiedziala, ze nastolatki rozne glupoty robia ale ona sie cieszyla, ze moje nastoletnie potrzeby zrobienia czegos szalonego oganiczalam do wygladu. Mialam tez etap chodzenia w wojskowych ciuchach i uwazalam, ze wygladam fantastycznie big_grin. Twoja corke moga bawic miny innych jak na nia patrza.
      Podsumowujac - przesadzasz, kiedys jej minie.
    • umi Re: 15 latka z 'meskim' stylem 26.04.21, 03:39
      Ma 15 lat, ma prawo. Moze nie lubi jak sie na nia gapia, dla nastolatki to malo przyjemne jest. Wprawdzie czesc kobiet jest biseksualna, ale wez jej nie wmawiaj jak w zdrowego chorobe. Bedzie miala 20 to sie nagle przerzuci na szpilki i sexi mini. Chyba lepiej w ta strone, niz na odwrot?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka