Dodaj do ulubionych

Lody ekipa

27.04.21, 08:48
Czy ktoś to rozumie? Ja kompletnie nie ogarniam. Ludzie pogłupieli czy o co chodzi?
plejada.pl/newsy/dantejskie-sceny-w-lidlu-klienci-walczyli-o-lody-ekipa-od-friza/p2e38ct
Obserwuj wątek
    • cku1 Re: Lody ekipa 27.04.21, 08:52
      Poglupieli. Tez nie ogarniam, poprosilam nawet corke o wyjaśnienie tego fenomenu ale tez nie potrafiła powiedziec czemu część jej kolegów dostała pierdolca na punkcue tych lodów.
    • heca7 Re: Lody ekipa 27.04.21, 08:58
      Jakieś lody, którymi jarają się nastolatki. Mój też chce wink Już lecę tongue_out Bo nie mam co robić tylko biegać po okolicznych Żabkach.
      • a.n.i.a.78 Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:00
        u nas w żabkach nie ma. mój 8 latek tez oszalał. poprosiłam panią w naszym sklepie, żeby mi parę zostawiła, bo mówi że rozchodzą się w moment....codziennie słucham o tych lodachsmile
              • tygryskowata Re: Lody ekipa 02.05.21, 23:56
                Moje prawie 12-letnie dziecko też mówi, że to jakieś dziwne, ale nie siedzi na jutubie. Za to koleżanka 11-latka przyszła do nas z opakowaniem po tych lodach „nie miałam gdzie wyrzucić”, i na naszym stole osobiście oczyściła papierek, wyprasowała dłońmi i schowała do plecaka.
                Kolejna koleżanka 13-latka wrzuciła na klasową grupe fotkę z tym opakowaniem po zjedzonych lodach. Po niej wrzuciła jeszcze jedna, ale muszę dopytać, jak się sprawa rozwinęła (czy więcej fotek się nie pojawiło)...
          • ginger.ale Re: Lody ekipa 27.04.21, 11:45
            heca7 napisała:

> Ośmiolatka jeszcze bym zrozumiała... Tyle, że mój ma prawie 16 big_grin wink
            >

Heca, wpisałam sobie w Google Ekipa i wyskoczył mi najnowszy hit "zajebiście"
            Zajebiście, robię siano, robię biznes, zajebiście..

m.youtube.com/watch?v=A6v4mzVFWE0
            Mam 8,5 latka, dla mnie na etapie, gdy rodzice mają jeszcze wpływ na dziecko, to byłaby porażka wychowawcza. Chyba zupełny brak kontroli nad tym co robi dziecko w Internecie, albo wywalone.

-
            • mamamisi2005 Re: Lody ekipa 27.04.21, 12:06
              8 letni fan lodów ekipa niekoniecznie musi znać twórczość artystyczną tych biznesmenów. Mój syn będąc w podobnym wieku czasu zbierał karty z piłkarzami (bo koledzy też), chociaż footballem nie interesował się na żadnym etapie życia.
    • mama-ola Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:01
      Mój 12-letni syn mi o tym opowiadał. Znani youtuberzy zrobili własną markę lodów. Same lody podobno nie są smaczne, za to są kultowe. Ludzie wkręceni w temat chcą je chociaż raz kupić. Wyprzedawane są na pniu. Papierki po nich mają wartość kolekcjonerską, można wylicytować na aukcji. I jeszcze syn dodał: sprawdzałem u nas w supermarkecie, były, ale zostało puste miejsce w lodówce. Szkoda, bo bym kupił.
          • mama-ola Re: Lody ekipa 27.04.21, 14:17
            Kabaret Mumio w którymś z monologów zdefiniował, czym jest film kultowy: "widz normalny wychodzi, widz kultowy zostaje". Podobnie jest z tymi lodami smile
        • memphis90 Re: Lody ekipa 27.04.21, 16:32
          Hype na te lody jest konsekwentnie nakręcany chyba od lutego (?). Ktoś widzial, ktoś jadł, ktoś gdzies kupił, nikt nic nie wie, ale to coś meeeega wyjatkowego. Ja moim dzieciakom od razu powiedziałam, że tych lodów fizycznie nie ma (w lutym) i to ściema. Teraz się dopiero pojawiły, ale znów uświadomiłam dzieciarnię, że będą leżały obok lodów "Maryla Rodowicz", bo jedno i drugie to koral, który lody ma słabe. A te mają smak gumy do żucia, fuj. Więc moi mają wywalone, i tak wolą twistery.

Jak dziś weszłam do Zabki, to pani mi od drzwi krzyczała "Ekipy nie ma, może przyjedzie jutro!".
    • mama-ola Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:06
      > Czy ktoś to rozumie? Ja kompletnie nie
      > ogarniam. Ludzie pogłupieli czy o co chodzi?

Przecież z modami tak bywa, ta nie jest pierwsza na świecie. A Ty się dziwujesz, jakby nowe zjawisko powstało. Nie chodzi o lody (bo istnieją smaczniejsze), tylko o modę.
    • chicarica Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:07
      Widziałam na fejsie jakieś video gdzie ludzie biegli po te lody w biedrze czy lidlu. Jakie to jest masakrycznie upadlające, przepychać się po to żeby coś kupić. Cokolwiek, niech to będzie karp, torebka czy lody...
      • dyzurny_troll_forum Re: Lody ekipa 27.04.21, 10:12
        chicarica napisała:

> Widziałam na fejsie jakieś video gdzie ludzie biegli po te lody w biedrze czy l
        > idlu. Jakie to jest masakrycznie upadlające, przepychać się po to żeby coś kupi
        > ć. Cokolwiek, niech to będzie karp, torebka czy lody...

Przypomnijmy:

• daniela34 Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:09
      Ojciec(80+) mnie uswiadomił, że jest wzmożony popyt na "jakieś lody z Lidla" i domagał się wyjaśnienia, o co chodzi. Wygooglowałam, wyjaśniłam. Popatrzył na mnie z niedowierzaniem. Powiedziałam, że najwidoczniej oboje jesteśmy za starzy, żeby zrozumieć.
        • pocieszka Re: Lody ekipa 02.05.21, 13:54
          paskudek1 napisała:

> Też jestem w takim razie stara 😂😂. Też nie ogarniam.
          >
          E, ludzkość zawsze miewała odpały różnego rodzaju. A tulipanomania w XVII-tym wieku? Dorośli ludzie fortuny na kwiaty tracili.
      • e-ness Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:17
        Moj „ stary” mąż, zawoził ostatnio dzueci na basen. Normalnie trwa to max 15 min. Czekam z kolacja. Nie ma i nie ma go. 30 min, 40 min. Wpada do domu, ale nie wnikam może auto tankował. Przychodzą Starszski, a ten wypala do nich, ze był i w kilku sklepach ( czyt. Pół miasta objeździć) i nigdzie nie ma lodów.
        Dzieci patrzą na niego jak na wariata, bo nikt nie zgłaszał zapotrzebowanie na modne lody, a tatuś chciał im zrobić niespodziankę😄
        Tak wiec ten 😜
    • kasiaabing Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:13
      To jest jakaś masakra. Pal licho same lody ale PAPIERKI po tych lodach chodzą na allegro po 200zł.
      Chyba bym strzeliła sobie w łeb jakby moje dziecko licytowalo papierek po lodach.
      • e-ness Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:19
        To jest obłęd. Ci ludzie są w jakimś amoku, bo nie da się tego sensownie wytłumaczyć.
        Może ten czip tak działa?
        Ale nie, dzieci przecież nie są szczepione🤔
        • kasiaabing Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:22
          To, że dzieciaki oszalały na punkcie tych kodów to Jeszce jestem w stanie zrozumieć bo i starzy toczą boje o karpia w Lidlu.
          Ale litości... tych papierków to nie pojmuję
      • krisdevalnor Re: Lody ekipa 27.04.21, 10:32
        kasiaabing napisała:

> To jest jakaś masakra. Pal licho same lody ale PAPIERKI po tych lodach chodzą n
        > a allegro po 200zł.
        > Chyba bym strzeliła sobie w łeb jakby moje dziecko licytowalo papierek po lodac
        > h.
        Przwd chwila przeczytalam, ze te papierki dochodza do... uwaga, uwaga.... 250tys zl😳 Ze co? O co tu chodzi? To moze byc prawda? Ktos zaplaci tyle? Za papierek po lodach??? Ja chyba zyje w jakiejs równoległej rzeczywistości. Nie ogarniam kompletnie.
    • fifiriffi Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:19
      Moje dzieciaki wspominały coś o tych lodach. Starszy nawet oburzony, ze "tataTymka wykupił cały karton w sklepie "
      big_grin
      Ale jakoś tak.. nie zauważyłam u nich jakoś chorych jazd na tym tle. Chociaż oczywiście wiedzą o co chodzi.
    • jkl13 Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:20
      Małolaty zgłupiały, też tego nie ogarniam. Mój syn poszukuje tych lodów intensywnie, na szczęście w naszym wiejskim sklepie pojawiają się co jakiś czas.
      Natomiast gdy przeczytał o tym,że ktoś kupuje papierki po tych lodach,to popukał się w głowę. Może jeszcze będą z niego ludzie wink
    • blaszany_dzwoneczek Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:25
      Mam taką myśl, że ta sytuacja z lodami chyba dowodzi, że tego typu ludziom, którzy się rzucają na rozmaite promocje, nie chodzi tak naprawdę o to, żeby kupić coś w jakiś sposób wartościowego za dobrą cenę, tylko że to chodzi o samą walkę, zdobywanie - taki sport jakby?
        • daniela34 Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:31
          blaszany_dzwoneczek napisała:

> Ciekawe czy gdyby te lody leżały wszędzie łatwo dostępne w wielkich ilościach,
          > to też by się wszyscy rzucali?

Też jestem ciekawa. W przypadku torebek Wittchen po pierwszych akcjach promocyjnych szał przeszedł. Akcje są chyba dwa razy do roku i już nikt nie szaleje. Nie wiem jak było w przypadku torebek MK w Lidlu, nie zbliżałam się profilaktycznie do sklepu przez tydzień.
      • daniela34 Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:29
        Części z nich na pewno. Kupują dla siebie, siostry, sąsiadki i kuzynki, rozdają, magazynują, walczą o produkty, które są tańsze o jakieś grosze. Dopóki się nie biją i nie tratują w tych kolejkach to niech sobie mają rozrywkę. Jak się zaczynają przepychanki to gorzej.
    • marszawka Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:36
      Chyba dzieciaki pogłupialy. Znane mi 10-latki szukają tych lodów wszędzie. Kupilam młodemu, to obfotografował, po zjedzeniu kazał umyć i zostawić opakowanie. To jest jakaś masakra. Jakiś gość firmuje te lody i jest szał.
      Pokolenie internetu. Strach się bać, jak jakiś idiota będzie promował strzelanie.
    • mdro Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:37
      Taaa... A szał na Świeżaki pamiętacie? Całkiem dorośli ludzie się do oszustw posuwali, by je zdobyć. Maskotki o wartości kilku złotych chodziły na aukcjach po jakichś chorych cenach.
      • blaszany_dzwoneczek Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:47
        Świeżaków akurat mamy full, bo akurat robimy zakupy w Biedronce. A moje dziecko młodsze o dziwo bardzo je lubi mimo upływu czasu, i nie da się pozbyć z domu. A nie, to słodziaki lubi, świeżaki były jej obojętne i poszły w świat na szczęście big_grin Natomiast nie mogłam się nadziwić, że ludzie kupowali te maskotki po 5 dych.
    • volta2 Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:41
      jematka stara a głupia
      jeśli papierek można sprzedać na all,to dzieci chcą zjeść loda i szybko się wzbogacić

pędzą, żeby zdążyć póki cena się trzyma
    • little_fish Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:50
      Jakiś czas temu słyszałam o poszukiwaniu tych lodów. Spytałam dziecko, czy wie o co chodzi. Powiedział, że to lody jakiegoś youtubera. Jadł kiedyś - kupił w osiedlowej żabce. I że są średnie. Na tym temat został zakończony. Na szczęście 😁
    • nigdynigdynigdy84 Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:56
      Lata temu był szał na lody farbujące język, na kilogramy dzieciaki te lody kupowały, i każdy chciał trafić na czarnego.
      A lodów ekipy nie znam, nawet nie wiem co to za ekipa 😑
    • borsuczyca.klusek Re: Lody ekipa 27.04.21, 09:59
      Świat się kończy. Jesteśmy w ostatnim stadium raju myszy 🙄

I to że dzieciaki szaleją jakoś nie dziwi, ale ze rodzice podtrzymują ten owczy pęd to dla mnie zgroza.

A sam Pan yuotuber to żaden wzór do naśladowania. Ostatnio zabrali mu prawko na 3 miesiące za przekroczenie prędkości. Jeszcze się żalił, że policjanci go nie znali.
      • alewcale Re: Lody ekipa 02.05.21, 20:23
        Rodzice podtrzymują, żeby za wszelką cenę (tu:cena głupoty)mieć latorośl z głowy choć na chwilę. Wielu nawet na to Guantanamo (polską szkołę) czeka jak na zbawienie.
    • ms.piggy Re: Lody ekipa 27.04.21, 10:01
      to już teraz wiem skąd te wycieczki grup dzieci/nastolatków do Lidla, od kilku dni grasują tam całymi bandami, a przed sklepem zaparkowane wypasione rowery, hulajnogi....

cała ta Ekipa, to mistrzostwo marketingu, byli nawet u wojewódzkiego..nie wiem na ile to prawda, ale twierdzili że są milionerami smile maja plany wejscia na giełdę smile)
      te papierki na allegro (z ciekawości musiałam obejrzęć) to myślę, że sami podbijaja aukcję, ale dzieci robią to dla jaj
    • magata.d Re: Lody ekipa 27.04.21, 10:22
      Pierwsze słyszę, a mam 11-latka, który też nie ma o tym zielonego pojęcia, koledzy jego też, bo razem chodzą na lody, ale normalne. Magnumy i kaktusy lubi smile Youtuba nie ogląda, poza śmiesznymi kotami razem ze mną.
    • ponis1990 Re: Lody ekipa 27.04.21, 10:33
      Mój dwunastolatek nie oszalał, ale wie, kto to Friz i mi tłumaczy ;p Ja tam ogarniam, bo jeszcze pamiętam jak sama kupowałam namiętnie Bravo, jakieś naklejki, Kaczory Donaldy, itp itd. Na szczeście nie musiałam sie. zabijac o to w sklepach bo wszedzie było pełno ;p

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka