Dodaj do ulubionych

Program "Zrób coś z tym dzieckiem"

11.05.21, 22:34
Takie programy powinny być zabronione. Przeciez tu sie pokazuje wizerunek dziecka, jecgo zachowanie w najtrudniejszych chwilach, dzieci płacza, krzyczą. Dziewczynka nie chciała sie ubrać, w samych majtkach ją pokazywali. Juz sam tytuł jest fatalny. Sorry ale program ma na celu jedynie oglądalność. Nie wiem co kieruje rodzicem ze pcha sie z dzieckiem do tego programu Serio po jednym odcinku odczarują mu dziecko?
Obserwuj wątek
    • ga-ti Re: Program "Zrób coś z tym dzieckiem" 12.05.21, 00:04
      Oglądałam dwa odcinki i też mam podobne wrażenia, nie fer wobec własnego dziecka. Zastanawiam się, kto tu komu płaci?
      I żeby jeszcze te dzieciaki zachowywały się jakoś bardzo źle, ot jedno było rozpieszczone (rodzice zupełnie jacyś bezradni), a drugie to w sumie nawet nie wiem jaki problem miało.
      Rady pani psycholog, no cóż, takie tam gadanie jak z artykułów w kolorowej prasie, nic odkrywczego, ale też nie ma czego za bardzo naprawiać.
      Taaa, ustaw dziecku stoper to się ubierze w mig, yhy, moje by rzuciło tym stoperem dalej niż widzi, zresztą ja też, zwłaszcza gdy wymaga się ode mnie pośpiechu rano uncertain
    • escott Re: Program "Zrób coś z tym dzieckiem" 13.05.21, 00:00
      Myślę, że kwestię prywatności dzieci należałoby systemowo rozwiązać - to jest chyba jednak jakieś malutkie pokłosie idei, że dzieci są własnością rodziców i jak oni zdecydowali, że je będą uśmieszać i upokarzać, to jakże by mogło państwo w to ingerować, socjalizm, komunizm, faszyzm, zgroza. Mnóstwo ludzi teraz przekracza granice, w mediach społecznościowych itp. Nie wiem, jak tak można robić dziecku.Ja bym prawdę mówiąc nie była nawet zachwycona nawet, gdybym wiedziała, że znajomi mojej matki dzień w dzień oglądali na fejsikach, jak się opluwam przy jedzeniu (oczywiście nie mówię, że nawet zdjęć od czasu do czasu nie wolno itp.), a co dopiero, gdyby ktoś wykorzystywał moje dziecięce rozpacze itd.
      • hanusinamama Re: Program "Zrób coś z tym dzieckiem" 13.05.21, 00:03
        Dokładnie. A tu pokazane jak dziecko płacze, albo krzyczy albo rzuca sie na ziemi. Albo jest w samych majtkach bo rajstop załozyć nie chce (mamusia nie pomyślała ze dzieciak moze miec jakąs nadwrażliwość). Nie wiem czy ten program cokolwiek rodzinie pomoze, bo 2 wizyty plus 5 złotych rad gówno da.
        • ga-ti Re: Program "Zrób coś z tym dzieckiem" 13.05.21, 11:13
          A wiesz, że też się zastanawiałam, czy te rajstopy są konieczne i czy dziecko nie ma jakiś nadwrażliwości. Jest tyle fajnych ciuszków, możliwości, tym bardziej, że mamusia wystrojona i dziewczynka też wypchaną szafę miała.
          No i pani psycholog tez nie wpadła na trop nadwrażliwości uncertain
    • makurokurosek Re: Program "Zrób coś z tym dzieckiem" 13.05.21, 00:45
      Z zapowiedzi i z twojego opisu wygląda na nową wersję "superniani". Tego typu programy najbardziej uderzają w rodziców tych dzieci, pokazując ich jako zwyczajne nierozgarnięte niedojdy, nie radzące sobie z niczym. Zawsze zastanawiałam się, co trzeba mieć w głowie aby tak sie ośmieszać i publicznie obnażać swój brak kompetencji, brak zainteresowania dzieckiem i totalną nieporadność.
      • hanusinamama Re: Program "Zrób coś z tym dzieckiem" 13.05.21, 10:02
        Nie, najbardziej uderza w to dziecko. Te dzieci nie są 2latkami. Tam były 6-7 latki, czyli chodzące juz do przedszkola czy szkoły. Np wyjąca dziewczynka, ze nie chce sie uczyć czytać. Wyobraź sobie ze koledzy oglądają ten program. Dziewczynka6 letnia ktora nienawidziła chodzić w rajstopach (rodzice nie pomyśleli ze moze ma nadwrażliwosc i wystarczy getry i skarpetki załozyć), wijąca sie na podłodze w samych majtkach.
        • makurokurosek Re: Program "Zrób coś z tym dzieckiem" 13.05.21, 10:54
          W "superniani" również uczestniczyły dzieci w wieku szkolnym, a nie tylko trzy czy czterolatki
          Nie mam tv, tak więc opieram się tylko na zwiastunach.

Problem z czytaniem, zwłaszcza w obecnej chwili na pewno nie dotyczy tylko tej jednej dziewczynki, sądzę że w jej klasie jest wiele takich dzieci, nie sądzę więc by jej zachowanie dziwiło jej kolegów. Miałam okazję kilka razy słyszeć jak czytają dzieci w klasie syna i nieda się ukryć, że przez enauczanie te dzieci nie ćwiczą tej umiejetności, a wiadomo, że skoro dziecku coś sprawia trudnosć to nie usiądzie do nauki z uśmiechem na ustach ( II klasa i nie, nie siedziałam na elekcji, tylko musiałam np coś wziąć z pokoju)
          • ga-ti Re: Program "Zrób coś z tym dzieckiem" 13.05.21, 11:16
            Co innego czytanie w klasie przy pani i nieradzenie sobie, a co innego czytanie w tv, płacz, histeria, krzyki. Nawet jeśli inni koledzy też w domu histeryzują podczas nauki czytania to jednak nikt po za rodzicami tego nie ogląda.
            • berdebul Re: Program "Zrób coś z tym dzieckiem" 13.05.21, 12:16
              Błagam Cię. Prawie rozszarpałam panią nauczycielkę, która przy świadkach postanowiła podreczyc taką dziewuszkę z problemami, najpierw kazała jej czytać przy klasie, a jak zaczęła płakać to było „widzicie, Dyzia dalej niczego poza płaczem nie potrafi”. I nie, nie była to starsza nauczycielka z metodami z PRL. Jezeli ktoś wykształcony w kierunku pracy z dziecmi ma takie metody, to co dopiero rodzice, rzadko kiedy z wykształceniem pedagogicznym/psychologicznym.
              Jeszcze to yebane głoskowanie jako metoda, zamiast sylabowej/symultaniczno sekwencyjnej, dzięki którym nauka idzie sprawniej niezależnie od tego czy dzieciak z zaburzeniami czy bez.
              • hanusinamama Re: Program "Zrób coś z tym dzieckiem" 13.05.21, 15:11
                Wiesz to akurat zalezy od dziecka. Sa takie którym idzie łatwiej głosować innym sylabować. Dla mnie paranoją jest czystanie na głoś przy klasie. Dla wielu dzieci to jest problem nie związany z umiejętnością czytania. Moja córka nauczyła sie czytać dobrze zanim skonczyła 6 lat, do 1 klasy poszła jako 7 latka...ale bardzo nie lubiła czytania na głos. Czyta sprawnie i płynnie ale jest to dla niej przykre.
            • makurokurosek Re: Program "Zrób coś z tym dzieckiem" 13.05.21, 15:08
              Czy ja twierdzę, że tak się robi. Napisałam jedynie, że na śmieszność wystawili się rodzice, a nie to histeryzujące dziecko które ma problem z czytaniem. Większość rodziców doskonale wie, że problemy z nauką nie są powodem do wyśmiewania, większość dzieciaków klas wczesnoszkolnych przez eedukacje sama ma spore problemy z nauką, tak wiec też do wyśmiewania nie będą się kwapili
                • makurokurosek Re: Program "Zrób coś z tym dzieckiem" 13.05.21, 20:25
                  Tego typu programów jest bardzo dużo, każdy z nich bazuje na prymitywnych odruchach widza, na chęci podbudowania swojego ego poprzez oglądanie zachowania ludzi prymitywnych.
                  I jeszcze raz napiszę jak pokazał program "superniania", to nie dzieci były wyśmiewane i wytykane palcami tylko ich rodzice.
                  Jeżeli tak bulwersuje cię ten program to w jakim celu go oglądasz?
                • makurokurosek Re: Program "Zrób coś z tym dzieckiem" 13.05.21, 20:46
                  Obejrzałam fragment tego konkretnego odcinka z ową dziewczynką.
                  Po pierwsze dziewczynka w tym wieku, powinna umieć w inny sposób reagować, ale tak jak pisałam wcześniej zachowanie dziewczynki jest konsekwencją zachowania rodziców.
                  Omawiany problem na pewno jest znany wielu rodzicom obecnych pierwszoklasistów, których dzieci zostały pozbawione możliwości nauki czytania przez wyszkolonego nauczyciela, którego rolę przejął rodzic.
                  Sądzę, że takie akcje w tym roku były codziennością w wielu domach.
                  Nie wiem czy psycholog pokazała rodzicom w jaki sposób uczyć dziecko czytać, na pewno te rady które są w zapowiedziach można sobie o kant tyłka rozbić bo są dobre dla dziecka 4-5 letniego, które uczy się przez zabawę i ma czas na opannowanie czytania, od pierwszoklasisty natomiast oczekuje się w efektów i opanowania konkretnych umiejetnosci w danym czasie.

To jak odbierasz ten program zależy od tego co chcesz zobaczyć i co sobą prezentujesz, czego poszukujesz .
                  Pamiętam dokument " ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym", jedni oglądali by wyśmiać bohaterki, inni widzieli w tym głębie. To jak analizujesz to co widzisz, zależy od tego kim jesteś.
    • stephanie.plum Re: Program "Zrób coś z tym dzieckiem" 13.05.21, 11:27
      Chryste, czytać przykro, oglądać czegoś takiego bym nie mogła, chyba że w ramach wymyślnych tortur.

zawsze byłam zdania, że cholernie trudno jest być dzieckiem.
      napady ryków i złości wywołują moje współczucie i zrozumienie, sama nie raz mam ochotę wrzeszczeć i płakać.

jedyne, co wpienia mnie w moim dziecku, to "uporczywe mędzenie", ale to inny temat.

może nie wiem, o czym piszę, ale takie programy pokazują chyba bezmiar ludzkiej głupoty. albo może raczej bezmyślnego wyrachowania.
    • 3-mamuska Re: Program "Zrób coś z tym dzieckiem" 13.05.21, 20:20
      Kto się pcha? Może desperaci.
      Wiadomo jak wyglada dostanie się do psychologa pomoc. A cząstek na wizytach ciężko określić co się dzieje z dzieckiem dopóki ktoś nie zobaczy nie jest w stanie doradzić właściwe.
      Zły ton ,złe dodane słowa, Za pozna reakcja rodzica za gwałtowna a opowiadać lekarzowi on tego nie widzi.
    • mae224 Re: Program "Zrób coś z tym dzieckiem" 23.05.21, 12:45
      Sprzedawanie wizerunku dziecka bez jego zgody - rzeczywiscie powonno być zakazane. Te dzieci będą wktrotce dorosłe, będą szukać pracy, partnera, a necie nagrania z dzieciństwa, to samo dotyczy instagramerek, dzieci niepełnosprawnych, na których się zarabia sad

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka