Dodaj do ulubionych

Pierwsza Komunia Święta

14.05.21, 07:28
kobieta.onet.pl/dziecko/kilkulatka-wpadla-w-szal-kiedy-otworzyla-otrzymane-na-komunie-koperty/dr6zhke
Nie no, to chyba są jakieś jaja. Wierzycie w tę historyjkę?
Obserwuj wątek
    • kochamruskieileniwe Re: Pierwsza Komunia Święta 14.05.21, 07:50
      Absurdalne.

Ten fragment mnie zauroczył:
      Uważałam, że nasi krewni powinni docenić czystość serca i dojrzałość mojej córki i w odpowiedni sposób to wyrazić. Byłam pewna, że po ceremonii Natalka otrzyma od nich wszystko na co zasługuje, czyli drogie prezenty i pieniądze"

Brzmi nierealistycznie, ale...

Nie tak dawno był tu wątek komunijny. I była mowa o pieniądzach (słynny talerzyk).
      I tak. Jestem w stanie w tę historię uwierzyć, zwłaszcza, że część ematek ma podobne poglądy. Może nie wyraża ich aż tak bezpośrednio...

A z życia - wiem, że to prawdopodobne. Znam chłopca, dla którego dramatem była zeszłoroczna komunia i okrojona liczba gości.
      No ale to specyficzna rodzina(?) w każdym razie chłopiec. Po któryś urodzinach zrobił ranking kolegów, w zależności od prezentu, jaki mi dali uncertain
    • zuzanna_a Re: Pierwsza Komunia Święta 14.05.21, 07:59
      Nie. Te durnoty pisze jakaś podrzedna redaktorzyna w ramach frycowego, zeby wrzucic granat w latryne.
      Ma jedynie generowac oburzone komentarze wszystkich pajaców ktorzy sie na to nabierają, dlatego najpierw prowadZi narracje w kierunku winy dziecka, zeby potem wprowadzic element zaskoczenia i zrobic idiotke z matki, ktora z owym problemem udala sie do gazet.
      W komentarzach oczywiscie oceny, bunty i oburzenia i tysiace ludzi ktorzy uwierzyli w te klikalne bajeczki. I jak widac ty tez troche uwierzylas.
        • jdylag75 Re: Pierwsza Komunia Święta 14.05.21, 09:59
          Na onecie chyba w ogóle nie ma możliwości komentowania.
          Natomiast natchniona tymi wypocinami mam zamiar 20 maja (rocznica mojej komunii) w domowym zaciszu nieco pohisteryzować z powodu beznadziejnych prezentów komunijnych z '84, nie wiem nawet czy chrzestnej nie dojadę za kolczyli, po których mam uczulenie tongue_out, chrzestny nieco się zrehabilitował wink
            • zuzanna_a Re: Pierwsza Komunia Święta 14.05.21, 12:51
              Nie, nie słusznie Ci się wydawało.

Wyobraź sobie że Onet posiada swoją stronę na FB gdzie są włączone komentarze, a artykuł jest podchwytywany i udostępniany przez wszystkie parentingowe i lifestylowe strony gdzie na tych stronach też są komentarze. Więc komentarzy w necie jest od cholery, a wszystkie dostają biegunki od historyjki zbliżonej poziomem do trudnych spraw.
    • mama-ola Re: Pierwsza Komunia Święta 14.05.21, 08:54
      To mi przypomina identyczną historię, tylko ze ślubem, sprzed tygodnia. Tekst z cudną literówką: "Natalia stanęła na ślubnym kobiercu. Długo czekała na ten monet. Gdy zliczyła koperty..." I dalej o zawodzie z powodu absurdalnie niskiego przychodu z wesela. Na kobieta.pl było.
      • jowita771 Re: Pierwsza Komunia Święta 14.05.21, 09:12
        Znajomy mojego męża z dumą opowiadał, na jaki sprytny pomysł wpadł. W czasie wesela goście składając życzenia dawali koperty. Kazał kamerzyście nagrywać składanie życzeń, a sam układał kopert w kolejności, w jakiej je dostał. Gości poinformował, że potem będzie otwierał koperty oglądając film, żeby wiedzieć, która koperta jest od kogo. Opowiadał o tym z dumą i twierdził, że w kolejce do składania życzeń niektórzy dokładali do kopert. Podobno wpadł na pomysł po tym, jak ktoś z jego rodziny dostał kilka pustych kopert. Nie wiem, czy faktycznie tak zrobił, ale słyszałam, jak to opowiadał. Fakt, facet jest specyficzny i znając jego inne odpały jestem w stanie uwierzyć w całą historię.
        • ge-ox Re: Pierwsza Komunia Święta 14.05.21, 09:35
          masakra, jakby mi pan młody w czasie wesela cos takiego oznajmił, to bym po prostu wyszła z takiej imprezy razem z moja koperta oczywiście, to jest kompletne chamstwo ze strony młodego, nie chciałabym mieć takiego cwaniaka w rodzinie
        • daniela34 Re: Pierwsza Komunia Święta 14.05.21, 09:48
          O tych pustych kopertach opowiadała mi z niejakim niepokojem matka mojej koleżanki z klasy przed ślubem swojej starszej córki. Miała plan znakowania kopert. Miała też plan żebym całkiem za darmo upiekła jej córce tort weselny. Nie jestem cukiernikiem, potrafię dobrze piec i dziś na przykład będę piec tort na urodziny koleżanki. Jest jednak różnica pomiędzy upieczeniem tortu na imprezę ośmioosobową, a tortem dla ponad 100 gości.
        • mama-ola Re: Pierwsza Komunia Święta 14.05.21, 10:50
          > Znajomy mojego męża z dumą opowiadał, na jaki sprytny pomysł wpadł. W czasie we
          > sela goście składając życzenia dawali koperty.

Nie widziałam nigdy takiej kolejności zdarzeń. Zawsze taką: kolejka gości ustawia się zaraz po ceremonii pod kościołem/urzędem. Są życzenia plus kwiaty, prezenty, koperty, które bierze do rąk para młoda i od razu przekazuje komuś, kto gromadzi w jednym miejscu (najczęściej samochodzie). A na wesele jedzie się już z rękami wolnymi od pakunków.
          • daniela34 Re: Pierwsza Komunia Święta 14.05.21, 10:57
            W czasie wesela to może nie, ale na początku wesela to owszem. Byłam na 2 weselach, na których składanie życzeń odbywało się pod domem weselnym, a nie pod kościołem. W jednym przypadku pod kościołem składali życzenia tylko ci, którzy byli zaproszeni na sam ślub a nie wesele (no ale oni raczej kopert nie dają, co najwyżej- z kartkami okolicznościowymi), w drugim 100% zaproszonych na ślub było zaproszonych też na wesele i para młoda poprosiła, żeby pod kościołem życzeń nie składać. Zresztą na tym drugim weselu właśnie o mało co nie byłam osobą, która nie dała prezentu. Miałam kwiaty w ręce a kopertę w torebce, w zamieszaniu przejazdowym i kolejkowym kwiaty wręczyłam, a kopertę -nie. Na szczęście zorientowałam się tuż po zajęciu miejsca przy stole weselnym smile
          • jowita771 Re: Pierwsza Komunia Święta 14.05.21, 12:43
            Nie wiem, w którym miejscu imprezy był życzenia, bo nie dopytywałam, słuchałam zaskoczona, jak gość opowiadał o całej akcji. Potem ponoć oglądał film, robił pauzę, otwierał kopertę i wiedział, kto ile dał.
    • mia_mia Re: Pierwsza Komunia Święta 14.05.21, 09:40
      W histerię na oczach gości nie wierzę, natomiast w obrabianie tyłka i żale dziecka i rodziców zaraz po wyjściu ostatniego gościa jak najbardziej.

Sama idę w tym roku na komunię dziecka, które nigdy nie było w kościele, podejrzewam, że nawet w trakcie przygotowań, bo odbywały się w czasie zamknięcia szkół i mam ochotę kupić drogi łańcuszek z krzyżykiem czy jakimś medalikiem, którego wiem, że dziecko nigdy nie założy, nikt mi skąpstwa nie zarzuci, prezent stosowny do okazji, ale niesmak pozostanie. Rozważam też hulajnogę elektryczną czy inny sprzęt, który matkę przyprawi o zawał. Tam akurat nie chodzi o prezenty, bo dziecko ma wszystko i jeszcze dużo więcej, chociaż kolejne zabawki mile widziane, a nie jakiś tam krzyżyk, nawet drogi.
    • asia_i_p Re: Pierwsza Komunia Święta 14.05.21, 11:54
      Nie. To znaczy elementy - dziecko wpadające w szał, przekonanie iż czystość serca należy wynagrodzić - mogą być autentyczne. Ale 37-letnia pani Bożena i jej list raczej nie wydają się autentyczni. Chyba że list napisał któryś z krewnych obrażonego dziecka w nadziei na wywołanie niepochlebnych komentarzy.

Moje dziecko w wieku komunijnym niby rozumiało wartość pieniądza i uwielbiało dostawać prezenty, tym niemniej nie ogarniało samej idei kopert, zakładała, że to tylko życzenia. W dwóch wykryła pieniądze ze zdumieniem i zachwytem tak z miesiąc po komunii.
      • asia_i_p Re: Pierwsza Komunia Święta 14.05.21, 12:03
        Doczytałam na stronie popularne.pl, pani Bożena jest ewidentnie kreacją literacką, mocno przerysowaną. Goście pokazali, że nie znają jej dziecka, bo kto je zna, ten by wiedział, że "nie lubi tanich zabawek, a książki omija szerokim łukiem". big_grin

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka