Dodaj do ulubionych

Henna kdadi

29.05.21, 12:06

Wlasnie zmylam i nie pokryla mi odrostów...😣
Nałożyłam jasny blond, trzymałam 1,5 h.
Jaki błąd moglam popełnić?
Wlosy myłam szamponem urtekram na zmianę z alterra z czarnym węglem wiec żadnych silikonow tam nie było.
Co teraz robić?
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Henna kdadi 29.05.21, 12:08
      Chyba najpierw trzeba nałożyć bezbarwna. A później ta w wybranym odcieniu.
      Dla mnie to dyskwalifikuje hennę i jej podobne "farby" - za dużo etapów i za dużo zachodu.
      • homohominilupus Re: Henna kdadi 29.05.21, 12:19
        *khadi
        Jak to przez węgiel???
        Myslalam sobie ze ten szampon jest idealny zeby przygotować włosy na hennę, ze mi je dokładnie oczyści.
        Ale dajesz mi nadzieję, myślisz że po 48h odrosty nabiorą koloru?
        • chatgris01 Re: Henna kdadi 29.05.21, 12:27
          Tak, po 48 godzinach zawsze ciemnieje, we wszystkich odcieniach khadi zresztą (no i po każdym kolejnym nałożeniu też kolor się pogłębia, dlatego jasny blond jest niezły, bo przy innych po kilku miesiącach kolor robi się zbyt ciemny).
          Węgiel ma działanie absorbcyjne (pochłaniające), więc jeśli nim umyłaś bezpośrednio przed farbowaniem, to mógł wpłynąć.
          Na razie odczekaj te 48 godzin i zobaczysz. Dałabym też temu jasnemu blondowi jeszcze jedną szansę i nałożyła drugi raz za tydzień-dwa (za kolejnym razem zawsze łapie lepiej). Przyciemnić zawsze zdążysz.
          • homohominilupus Re: Henna kdadi 29.05.21, 13:13
            chatgris01 napisała:

> Tak, po 48 godzinach zawsze ciemnieje, we wszystkich odcieniach khadi zresztą (
            > no i po każdym kolejnym nałożeniu też kolor się pogłębia, dlatego jasny blond j
            > est niezły, bo przy innych po kilku miesiącach kolor robi się zbyt ciemny).
            > Węgiel ma działanie absorbcyjne (pochłaniające), więc jeśli nim umyłaś bezpośre
            > dnio przed farbowaniem, to mógł wpłynąć.
            > Na razie odczekaj te 48 godzin i zobaczysz. Dałabym też temu jasnemu blondowi j
            > eszcze jedną szansę i nałożyła drugi raz za tydzień-dwa (za kolejnym razem zaws
            > ze łapie lepiej). Przyciemnić zawsze zdążysz.
            >

Racja.
            Nie panikuje więc.
            Zobaczymy
    • lot_w_kosmos Re: Henna kdadi 29.05.21, 13:22
      Może trzeba było dodać soku jablkowego czy innych zakwaszaczy?

Ja używam henny orsech laskowy z Orientany.
      Zatem ni blond.
      Ale sxczerze ją polecam. Piękny zimny naturalny brąz. Pokrywa wszystko. Nawet pierwsze siwe.
    • mdro Re: Henna kdadi 29.05.21, 13:42
      O, to przy okazji info dla hennujących (ale tych ciemnych wink) - zamiast Khadi użyłam ostatnio Sattva orzechowy brąz, jest znacznie chłodniejsza niż mieszanka o tej samej nazwie z Khadi, podobny bardziej do popielatego brązu. No i taniej wychodzi wink.
        • mdro Re: Henna kdadi 30.05.21, 09:14
          Nie sądzę, by mogła być jakaś znacząca różnica - obie to to mieszanki roślinne. Mnie akurat łapie dość dobrze, szybciej mam odrosty niż się wymyje, no ale ja już kiedyś pisałam, że myję włosy co 3-4 dni, więc może stąd się to bierze. Bo i kilka pierwszych razy staram się myć jak najchłodniejszą wodą. Ale zobacz, może będzie lepiej - jest do kupienia w Hebe. Gorzej być nie powinno wink.

Jedyna zauważalna różnica to ta, że w przypisie zalecają odstawienie na pół godziny po rozrobieniu.
        • mdro Re: Henna kdadi 30.05.21, 09:21
          Zapach jak to henny - mokre siano wink. Ja się już przyzwyczaiłam. A do pierwszego mycia można maskować współgrającymi perfumami, takimi z ziołową albo cytrusową nutą wink.
          • mikams75 Re: Henna kdadi 30.05.21, 12:31
            a po pierwszym myciu przestaje capic? khadi smierdzi na glowie jak tylko zmokne, spoce sie do czasu az sie calkowicie wyplucze. Dla mnie jest to nie do wytrzymania. Do pierwszego mycia dam rade, oby nie dluzej.
            • mikams75 Re: Henna kdadi 30.05.21, 12:33
              a i jeszcze co do koloru - czy one jak khadi wychodza duzo ciemniejsze niz opakowanie przewiduje? Chce ciemny chlodny braz ale nie za ciemny, nie czarny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka