30.05.21, 07:53
Od 30 maja 2021 r. cała Polska nie będzie już uznawana za obszar podwyższonego ryzyka. Jak usunięcie Polski z obszarów ryzyka wpłynie na podróże do Niemiec?

Usunięcie Polski z listy obszarów ryzyka oznacza, że niezależnie od powodu wjazdu do Niemiec przy przekraczaniu granicy lądowej nie trzeba będzie rejestrować wjazdu i wykonywać testu.

WAŻNE! Wejście na pokład samolotu lecącego do Niemiec będzie ciągle możliwe co do zasady tylko z negatywnym wynikiem testu. Szybkie testy antygenowe mogą być wykonane najwcześniej 48h (testy PCR, LAMP, TMA 72h) przed planowaną godziną lądowania w Niemczech. Pamiętaj, że liczy się czas pobrania próbki. WYJĄTEK! Negatywnego wyniku testu przy podróży lotniczej do Niemiec nie muszą mieć dzieci do 6 r. życia, a przy locie z Polski również osoby zaszczepione (14 dni od podania ostatniej dawki) oraz ozdrowieńcy (28 dni-6 miesięcy po pozytywnym wyniku testu PCR). Wyniki testów i zaświadczenia powinny być w jęz. angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim lub włoskim. www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.gov.pl/web/niemcy/informacje-dot-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-sars-cov-2-w-niemczech&ved=2ahUKEwil1fbs2vDwAhURlBQKHaJnDlsQFjAAegQIBRAC&usg=AOvVaw1pIi1EH8EzDx50xVAjKeIA
Obserwuj wątek
      • n4rmoorr Re: Ważne 30.05.21, 08:02
        z_lasu napisała:

> A skąd wziąć takie zaświadczenie o byciu ozdrowieńcem?
        >
        wydruki z „Internetowego Konta Pacjenta” poświadczające odbycie izolacji lub hospitalizacji z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2.Jeśli takie masz lub od lekarza u którego się leczyłaś .
        • oceandream Re: Ważne 30.05.21, 08:17
          Czy to nie jest tak że poszczególne landy mają inną politykę wjazdową. Rok temu można było praktycznie wszędzie wjeżdżać bez testów a Meklemburgia nadal nie wpuszczała Polaków. Wjazd od Świnoujscia.
          Gdzie mozna to sprawdzić? Dzięki za info
          • oceandream Re: Ważne 30.05.21, 08:21
            Już przeczytałam. Oczywiście jak podejrzewałam Meklemburgia ma inne zasady😡 do 11.06 zakaz wjazdu na jednodniowe wycieczki🤬
          • lajtova Re: Ważne 30.05.21, 08:29
            Może to nie jest jakoś bardzo miarodajne, ale w zeszłym roku Polska zniosła ograniczenia na granicach w długi weekend bożego ciała. Byłam wtedy w Świnoujściu. Na granicy tej pieszorowerowej na Uznam nie było nikogo ze służb obu państw. Ludzie spacerowali, jeździli rowerami robili sobie zdjęcia na granicy.
            • oceandream Re: Ważne 30.05.21, 08:35
              Lajtowa masz rację że w końcu i tam można było wejść ALE inne landy wpuszczały do siebie już kilka tygodni wcześniej a łaskawcy z Maklemburgii na samym końcu.
              • n4rmoorr Re: Ważne 30.05.21, 08:44
                oceandream napisał(a):

> Lajtowa masz rację że w końcu i tam można było wejść ALE inne landy wpuszczały
                > do siebie już kilka tygodni wcześniej a łaskawcy z Maklemburgii na samym końcu.
                Ja mieszkam na Bawarii .Tu tylko maski hepa w innej nie wejdziesz .I pozytyw bo mają dużo świąt katolickich.W następną środę po pracy jadę do Polski .Coś zaczyna się dziać te durne zakazy odchodzą do lamusa.Niech wróci życie.
                • oceandream Re: Ważne 30.05.21, 08:51
                  👍👍👍
                  Dobrze że piszesz o tych maseczkach nie wiedziałam że te chirurgiczne mogą być nieodpowiednie. Ciekawe co w tej Meklemburgii każą nosić. Ciągle tam jestem przejazdem do Ś-cia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka