18.06.21, 14:35
O co chodzi z tym rzecznikiem?
Dopiero co czytałam, że PiS już gratuluje, że Staron została wybrana, dziś że jednak nie :o
Nie za bardzo się orientuję kim jest ta Pani, jakie ma poglądy, przyblizycie mi coś?
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: RPO 18.06.21, 14:43
      RPO musi przegłosować Sejm i Senat. W Sejmie ją przegłosowali. W Senacie nie, bo tam opozycja ma większość. Stron była najpierw posłanką z Platformy, ale odeszła i dostała się do Senatu jako senator niezależny. W ważniejszych głosowaniach głosowała z PiS.
    • swinka-morska Re: RPO 18.06.21, 15:01
      o tutaj masz ciekawą historię jak sobie pani kandydatka stawiała pawilon i walczyła z (później oczyszczonym z zarzutów) prezesem spółdzielni mieszkanowej:
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27217451,staron-zarzucila-ze-rpo-nie-bronili-czlonkow-spoldzielni-bodnar.html#s=BoxMMt3
    • kira02 Re: RPO 18.06.21, 20:11
      Mój mąż dzisiaj oglądał transmisję z posiedzenia Senatu. Wypowiedzi tej pani były na żenująco niskim poziomie.
      • magazynka Re: RPO 19.06.21, 05:06
        Pisałam w poprzednim wątku o RPO, więc tylko skopiuję i wkleję:

"Oglądałam na żywo w TVN24.
        Jąkała się, nie odpowiadała na konkretne pytania, bez przerwy tylko powtarzała, że ona jest 'za ludźmi' i 'ludzką krzywdą'. Zero wiedzy prawniczej, a politycznie zachowawcza w kierunku PIS. Dla niej pytania o prawa obywatelskie były pytaniami 'politycznymi', a ona polityką nie zamierza się zajmować. Sama nigdzie i nigdy nie wystąpi z wnioskami lub z inicjatywą zmian do organów państwowych czy administracyjnych, złe prawo jest prawem, którego należy przestrzegać, a jeśli ktoś zwróci się do niej o pomoc, to poczyta wniosek i zastanowi się czy podjąć działania.
        Osoba, która wypłynęła na własnym prywatnym sporze ze spółdzielnią mieszkaniową i potem z walki ze spółdzielniami dla kilku osób zrobiła swój sztandar. Żadnego stanowiska w sprawach strajku kobiet, przemocy policji, LGBT, in vitro, aborcji, tabletki 'dzień po' czy praw obywatelskich. Połowa jej nieobecności na komisjach praw człowieka, kiedy była jeszcze zdrowa, świadczy o jej niezaangażowaniu w sprawy obywatelskie. Duża autoreklama (często zafałszowana) z niewielkich dokonań w sporach ze spółdzielniami mieszkaniowymi z pomocą obcych prawników.
        Dziwię się, że wybrano ją na senatora (3 kadencje - nieźle się ustawiła) w obcym jej środowisku politycznym (tam poglądy raczej opozycyjne mają). Absolutnie nie nadaje się na RPO.
        Obawiam się, że trudno będzie znaleźć człowieka równego i o walorach Adama Bodnara, bo on to klasa sama w sobie."
      • paniusia.aniusia Re: RPO 19.06.21, 05:32
        7katipo napisała:

> Głosowałam na nią jeden raz. Matka mnie przekonała.
        > Do dzisiaj się tego wstydzę.

Pamietam, że media (wszystkie) przedstawiały ją jako walczącą o prawa lokatorów osobę sympatyzujàcą z pisem. I tyle.
        • dominika9933 Re: RPO 19.06.21, 06:26
          magazynka bardzo trafnie opisała wczorajsze wystąpienie Pani Staron. I jej działalność. Słuchalam z zapartym tchem, jak senatorzy starali się, by pytania były proste i zrozumiałe, wielokrotnie je powtarzali, i często rezygnowali, bo uznawali, że nie ma to sensu. Odpowiedz była jedna, " będę postępować zgodnie z prawem". Dobrze skwitował to senator Marek Borowski, mówiąc, że w Rosji też postępują zgodnie z prawem, zatrzymując protestujących ludzi, bo takie jest prawo. I tu Pani Staron rozłożyłaby, jako rzecznik bezradnie ręce. Choroba jej nie tłumaczy, bo, jak pisałam w wątku o programie "Państwo w państwie", tam miała poklask i była pełna wigoru, wtrącała się i nie dała dojść do słowa innym. Tu wykazała się brakiem wiedzy prawniczej, była nieprzygotowana i butna. Poza tym, jest bardzo wrogo nastawiona do sądów, adwokatów, prokuratury i nie wyobrażam sobie jej współpracy z tymi organami, choć z Ziobro może by się udało.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka