Dodaj do ulubionych

Ja sobie pomóc-doraźnie

17.07.21, 18:13
Mam obie łąkotki w fatalnym stanie popękane, pofragmentowane, z torbielami, z przesunięciem, kolana bolą, blokują się, zupełnie mnie to ogranicza ruchowo, co ważne ból nachodzi falowo, są dni że jest całkiem Ok, a jak chyba wejdzie jakiś stan zapalny to kaplica, przejdę 200m i koniec. Artroskopia dopiero na jesieni, no i na razie jednego kolana, za jakiś czas kolejnego, ale jak tu żyć? Przez kilka lat chodziłam na rehabilitację bo w rtg wyszły lekkie zwyrodnienia, Pan doktor, przepisywał najróżniejsze zabiegi fizjo i ćwiczenia, ale rehabilitacja g..wno pomagała. Zmieniałam lekarza, ten zlecił usg i rezonans kolan i się okazało, że byłam dotychczas źle leczona i inna jest przyczyna bólu. Co jest najlepsze na ból w tym przypadku, aby, jakoś funkcjonować, zapomniałam zapytać lekarza na wizycie.
Obserwuj wątek
      • faustine Re: Ja sobie pomóc-doraźnie 17.07.21, 18:28
        Uszkodzone łąkotki. Wspólczuję autorce, podobno można wymienić na świńską lub zszywac. Kiedyś sie usuwało , ale to prowadziło do utraty stabilności kolana. Kiedyś miałam pękniętą( po upadku na nartach) , szczelina nadal wychodzi w badaniach obrazowych i przy dłuższym pedałowaniu niestety boli. Na mnie nieżle działa difortan do smarowania, może warto spróbowac?
      • ivaz Re: Ja sobie pomóc-doraźnie 17.07.21, 18:28
        Łękotka przyśrodkowa róg tylny pogrubiały , niejednorodny echogenicznie , rozfragmentowny z pęknięciem horyzontalnym , przemieszczony częściowo poza szparę stawową z dość dużą wielokomorową torbielą okołąkotkową
        • alfa36 Re: Ja sobie pomóc-doraźnie 18.07.21, 11:06
          Boli od czytania ☹️. Nie tańczyć🤨, trzymać wagę. Mąż miał zabieg osteotomii korekcyjnej (łąkotki pozbył się wiele lat wcześniej) . Ale to inwazyjne, pomogło na 10 lat, teraz okresowo znów problemy.
            • aqua48 Re: Ja sobie pomóc-doraźnie 18.07.21, 15:03
              Miałam potrzaskaną łąkotkę. Na ten ból nie pomaga z mojego doświadczenia NIC.
              Żadne maści, ani przeciwbólowe nie odblokują zablokowanego kolana. A to boli jak jasna cholera. Tylko artroskopia. A do tego czasu jak najmniejsze obciążenie kolan. Ja nauczyłam się nawet gotować 20-30 minutowe obiady by jak najmniej stać.
    • mysiulek08 Re: Ja sobie pomóc-doraźnie 17.07.21, 19:43
      u mnie podobnie, z tym, ze tylko lewa, artroskopia 3 sierpnia (jesli kardiolog nie bedzie mial nic przeciwko)
      czy bedzie do wyciecia, czy do szycia z jakimis stabilizatorami to sie okaze w trakcie, podobnie z implantem rzepki

na bol mam brac paracetamol 1g plus celecoxib, ponoc smarowanie masciami niewiele daje, ale czasem smaruje
      • bovirag Re: Ja sobie pomóc-doraźnie 18.07.21, 10:10
        O matko! Nie mam pojecia jakby Ci tu pomóc, ale współczuję bardzo. Mi w srode dysk w kręgosłupie wyskoczył i już wczoraj byłam u kręgarza- co za ulga! Okropne z przewlekłym bólem żyć!
    • huang_he Re: Ja sobie pomóc-doraźnie 18.07.21, 15:26
      Nie obciążać. Mało chodzić. Doczekać do jesieni, tyle że...
      Robienie jednego kolana będzie ciężkie, gdyż rehabilitacja obciąża kolana oba. Po artorskopii będzie orteza w wyproście przez jakieś 6 tygodni, brak stawania na nodze, potem tylko lekkie, potem długa rehabilitacja. Zanik mięśnia zapewne gwarantowany, ale odbudowanie go bez drugiej zdrowej nogi będzie trudne.
      Tzn. moim zdaniem pełna rehabilitacja jednego kolana będzie trudna, jeśli drugie będzie zepsute. Nie wiem, czy to w ogóle możliwe, ale mając swoje własne doświadczenie, wolałabym stanowczo robić chyba dwa na raz. Czy tak w ogóle robią?
      • aqua48 Re: Ja sobie pomóc-doraźnie 18.07.21, 17:00
        huang_he napisał(a):

> Po artorskopii będzie orteza w wyproście przez jakieś 6 tygodni, brak stawania
        > na nodze, potem tylko lekkie, potem długa rehabilitacja.

Wcale niekoniecznie. Ja po artroskopii miałam tylko tydzień w wyproście, potem już zaczynałam chodzić i do pięciu tygodni śmigałam normalnie. Bez rehabilitacji. Rehabilitację miałam wcześniej i dala jedynie pogorszenie stanu bo odłamki łąkotki blokowały mi staw.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka