Dodaj do ulubionych

Cocker spaniel- pytanie

24.07.21, 11:36
Odkąd jestem w IT, widziałam kilka (3-4) cockery z "szalikiem" zawiniętym wokół głowy tak, że przykrywał uszy.
Ktoś jest w stanie mi powiedzieć, czemu ma to służyć?
Obserwuj wątek
  • gama2003 Re: Cocker spaniel- pytanie 24.07.21, 12:27
   Pewnie, żeby uszu nie wytytłały.

   Moja ma taką siateczkę, ale używałam tylko jadąc na wystawy z czystą i pachnącą jak owieczka. Wygląda w tym jak babulinka w papilotach.
   W upały nigdy w życiu. W upały ucho ,, od lewej strony,, ma niemal na łyso ostrzyżone, zresztą wierzch ucha też przerzedzam.
   Na codzień niestety uszy brudzi i zamiata wsio po drodze. Trza myć niestety.

   Biedne te włoskie psiątka w turbanach
   • mashcaron Re: Cocker spaniel- pytanie 24.07.21, 12:40
    Właśnie wydały mi się bardzo biedne, takie zakutane w szmaty..
    Mój ma takie futro, że wszystkie śmieci zbiera. Igły z sosen, jakieś trawy, te kulki diabelskie, co się przyczepiają... Ale mi do głowy nie przyszło żeby go zawijać w jakieś cosie żeby się nie brudził...
    • yadaxad Re: Cocker spaniel- pytanie 24.07.21, 13:18
     Mają często problemy z uszami. Uszy duże, ciężkie. Znam NO sunie z chronicznym zapaleniem i ma problemy przy zabawach z psami, bo choć stojące i nie w zasięgu, każdy kontakt z uchem ją boli. Zabezpieczone uszy cocra nie telepią się i zmniejszają dyskomfort, nie podrażniane lepiej goją i nie są drapane.
     • alpepe Re: Cocker spaniel- pytanie 24.07.21, 13:22
      Dla mnie to jakiś kosmos. Kiedyś moi rodzice mieli coś w stylu setera angielskiego, nie wiem dokładnie, bo bez papierów, uszy jak u cockera, teraz ja mam cavaliera i jakoś o problemach z uszam nic nie wiem, jak się drapała, to tylko raz, jak jej wlazło źdźbło do ucha i się tak zaklinowało, że ją wszystko bolało.
  • alpepe Re: Cocker spaniel- pytanie 24.07.21, 13:23
   Psy myśliwskie się tarzają uszami niemal po ziemi, bo uszy zbierają im zapach. Moja powinna też w sumie być tak okutana, bo wszystko ma w sierści, ale nie wystawiam jej, to niech łazi oblepiona listeczkami i szczęśliwa.
   • yadaxad Re: Cocker spaniel- pytanie 24.07.21, 13:35
    Nie widziałam jakiś ilości okutanych, ale jedna spanielka też na "trawkę" przychodziła w kominie z tych powodów, chyba jej lepiej, bo już ją widziałam na ulicy z wolną głową. Rasy mają różne tendencje do infekcji, ta akurat ma te problemy często.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka