Dodaj do ulubionych

Osiemnastka

24.08.21, 23:48
Syn właśnie wpadł na pomysł organizowania imprezy. Stwierdził ze wszystko sam ogarnie. Oczekuje tylko sfinansowania. Otwarcie mówi ze planuje alkohol (ma skończone 18 lat). My akurat planowaliśmy wyjazd na weekend w tym czasie.

Rezygnujecie aby być pod ręka w razie potrzeby czy dajecie kasę i życzcie udanej imprezy?
Obserwuj wątek
    • bergamotka77 Re: Osiemnastka 25.08.21, 01:31
      Możecie nie zastać domu w stanie dotychczasowym. Ja bym nie zostawiła bez żadnego dozoru. Młodzież czasami lubi się schlac na takich imprezach i bywa, ze zwraca gdzie popadnie.
      • esperantza Re: Osiemnastka 25.08.21, 05:38
        Szczęśliwie to nie będzie dom ani mieszkanie tylko pusty lokal oczekujący na wynajem. Mniejsza o szczegóły , ale wydaje się ze poziom Ew zniszczeń jest dość ograniczony. . Niestety nie mam komu zlecić obserwacji. .
    • engine8 Re: Osiemnastka 25.08.21, 03:55
      My wyjechalismy na weekend ale uzgodnilismy pewne zasady - kto bedzie i mniej wiecje co bedzi jesli chodzi o alkohol... ale przykazalismy sasiadom bacznie obserwowc co sie dzieje na zewnatrz i wewnatrz - jesli sie tylko da smile i jego o tym poinformowalismy ze wscibscy sasiedzi zdadza nam raport .
      Zostalo to przyjete z usmieszkiem i dom po powrocie byl w stosunkow niezlej kondycji.
      Pare osob ciagle dogrywalo po katach ale bylo OK. smile
    • mia_mia Re: Osiemnastka 25.08.21, 06:03
      Wyjeżdżam i staram się nie uruchamiać wyobraźnismile Ja miałam 18 w domu, nie było zniszczeń, których nie dało się usunąć przed powrotem rodziców, wielu znajomych podobnie.
      W czym niby wasza obecność mogłaby pomóc, zakładając, że nie będziecie siedzieć w szafie.
      Strzeliłabym pogadankę o tym, że jeśli ci przed 18 spiją się i się uszkodzą, to organizator ma kłopoty.
    • segregatorwpaski Re: Osiemnastka 25.08.21, 11:41
      Zabezpiecz cenne dla Ciebie rzeczy, pozamykaj we własnej sypialni za klucz, wyposaż mieszkanie w worki na śmieci, odkurzacza, mopy, płyny wink Poucz co do czego służy w tych sprzątaniowych kwestiach i życz miłej zabawy smile
    • kurt.wallander Re: Osiemnastka 25.08.21, 12:10
      U nas było rozwiązanie pośrednie. Na czas osiemnastki córki przenieśliśmy się do mieszkania w Warszawie. Nie byliśmy na miejscu, ale jednak w pobliżu, w razie czego. W domu zostały też młodsze, nastoletnie, córki (w swoich pokojach, nie brały udziału w imprezie).
    • misiamama Re: Osiemnastka 25.08.21, 12:17
      sąsiedzi wyjechali i młody zrobił imprezę w domu, po czym sami wezwali pogotowie które wezwało Policję, ponieważ na imprezie były osoby niepełnoletnie którym coś bardzo zaszkodziło. Ja nie wyjeżdżałabym, nie musisz czuwać w pokoju obok, ale uważam że powinniście być pod telefonem i blisko. No chyba że zaproszeni też wszyscy będą mieli minimum 18 lat skończone. No i przegadaj z nim temat innego rodzaju używek niż alkohol oraz jego odpowiedzialności za to że ludzie którzy przyjdą, że niczego nie przyniosą.
    • kanna Re: Osiemnastka 25.08.21, 13:58
      Mój na 18 robił niewielką imprezę, na 3 pary.

Poprosił nas, żebyśmy spali gdzieś indziej.
      Ja poprosiłam, żeby mieszkanie wyglądało tak, jak przed naszym wyjściem.

Wróciliśmy ok 15, zjedliśmy resztki pizzy, co sobie piekli, i resztkę tortu. Pograliśmy z synem i jego dziewczyną w planszówki, zanim ktoś przyjechali ją zabrać.

Żadnych strat nie było. Dom wysprzątany na błysk.
    • waleria_s Re: Osiemnastka 25.08.21, 14:16
      Pytanie zasadnicze, na ile osób ma być ta osiemnastka. Nie pozwoliłabym na organizowanie imprezy na 30 osób i więcej w mieszkaniu/domku. Od tego są sale/kluby i na to dałabym pieniądze bez mrugnięcia okiem.
    • enigma81 Re: Osiemnastka 25.08.21, 15:57
      Córka robiła 18-tkę dla ok 8-10 os.
      My byliśmy wtedy ok 100km. Dom był w stanie ok, śmieci posegregowane i przygotowane do wyrzucenia (zrobiłam sobie na pamiątkę fotkę butelek i puszekwink ), młodzież zmęczona ale na chodzie. Wróciliśmy ok 12 do domu, części już nie było, część czekała na odbiór przez rodziców.
      Było ok, choć stres oczywiście mieliśmy.
    • sajant Re: Osiemnastka 25.08.21, 17:27
      esperantza napisała:

Stwierdził ze wszystko sam o
      > garnie. Oczekuje tylko sfinansowania.

Gdyby mi dziecko wyjechało z tekstem, że "oczekuje sfinansowania", to nie widziałoby od nas pieniędzy bardzo długo.
    • gaskama Re: Osiemnastka 25.08.21, 19:49
      W sumie zazdroszczę. Syn miał 18 w czasie lockdownu. Spotkał się w gronie najbliższych przyjaciół w parku. Było piwo, czipsy, pizza na wynos i stres, żeby ich straż nie złapała. U syna imprezy całonocne normalnie w domach, mieszkaniach. Zawsze się ktoś tam ... "struje". Ale sprzątają po sobie na błysk. Część rodziców to żyje nadal w jakimś świecie równoległym i im się wydaje, że mlodzi to gora po piwku piją.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka