Dodaj do ulubionych

RZS- ktoś ma?

27.08.21, 13:23
Właśnie dostałam wstępną diagnozę i załapałam się do programu rzs. I kurde opisy choroby nie napawają mnie optymizmem..
Obserwuj wątek
    • kropkaa Re: RZS- ktoś ma? 27.08.21, 13:39
      Mój wujek. Bardzo cierpi. Pije dużo alkoholu, nie wiem, czy mu to łagodzi ból, ale takie combo z ilością lekarstw, które bierze, chyba nie jest najlepszą terapią.
    • nikita1908 Re: RZS- ktoś ma? 27.08.21, 13:42
      W wieku 19 lat zostałam zdiagnozowana - bóle stawów, puchnięcie palców rak ( ból taki że E nie mogłam utrzymać np. szczotki do włosów) Przeszłam terapie metrotexatem ( lek na raka) i odpukać do dziś nie ma nawrotu. Niestety pozostała mi niefajna pamiątka po tej chorobie - chude i lekko pokrzywione paluchy 😒 Druga pamiatką była dość groźna arytmia wyleczona ablacją.
    • bertie Re: RZS- ktoś ma? 27.08.21, 18:03
      Ja mam. Jakieś 15 lat już, ciągle na lekach, choć teraz jest całkiem spoko, bo sam MTX wystarcza do życia bez większego bólu. Na chorą nie wyglądam, pracuję prawie normalnie, ale niestety poziom energii mam staruszki, to jest moje główne ograniczenie. Bez 8 godzin snu nie funkcjonuję. W dni robocze nie planuję żadnych dodatkowych aktywności, bo nie mam sił.
      No i niestety leki mają sporo skutków ubocznych, część wychodzi po kilku latach. Ale bez leków zmiany w stawach będą postępować, plus zagrożone są inne narządy więc nie ma wyjścia i brać trzeba.
      Z takich porad jakie mogę podać, to jak jeszcze nie masz zdrowego tryby życia, to teraz pomoże ci jak do niego będziesz dążyć - zdrowa dieta, ćwiczenia, sen, minimalizacja stresu, wszystkie badania profilaktyczne wykonywane o czasie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka