Dodaj do ulubionych

Rozliczenia wody

06.09.21, 20:07
Jak was rozliczają? Tzn Z jaką dokładnością macie podane zużycie wody który jest podstawą do rozliczenia zaliczek za wodę?

Jakoś tak dopiero teraz zauważyłam że po zmianie firmy księgowej nasza wspólnota zmieniła zasady i rozlicza wodę w zaokrągleniu do pełnych metrów sześciennych. Co oznacza że dwa razy do roku firma potencjalnie zbiera nienależnie jakaś kasę i nawet nie pokazuje ile.
Nie są to może duże sumy bo max 23 zł od rozliczenia, ale chodzi o zasadę

Poprzednia Firma rozliczała dokładnie. Czy są jakieś odgórne przepisy które to regulują?
Obserwuj wątek
    • arwena_11 Re: Rozliczenia wody 06.09.21, 21:44
      Z całą pewnością nie mogą brać więcej kasy niż wydali. Media muszą się rozliczyć na zero. Wspólnota jest tylko pośrednikiem. Poproś o regulamin rozliczania mediów. Liczniki pokazują trzy miejsca po przecinku i tak powinny być rozliczone. Obstawiam, że jest błąd w imporcie danych do programu.
      • profes79 Re: Rozliczenia wody 06.09.21, 22:04
        Ale to cokolwiek dziwne. Zawsze i wszędzie gdzie mieszkałem płaciło się zaliczki na wodę i ogrzewanie, po czym raz do roku były one rozliczane i wyliczano ewentualną dopłatę/niedopłatę. Na podstawie liczników. Jakbym miał co pół roku płacić należność bez zaliczek to raz, że kwota byłaby znaczna jednorazowo a dwa - firma też nie byłaby szczęśliwa musząc pół roku funkcjonować bez wpływów.
        • szmytka1 Re: Rozliczenia wody 06.09.21, 22:43
          jakie co poł roku, normalnie co miesiąc jest rachunek za wodę z wodociągów w skrzynce na listy. Za śmieci też płacisz miesięczną opłątę, za prąd akurat mam cykl 2-miesięczny. Co do wody, to kiedyś chodził gość i sprawdzał stan liczników, a teraz chyba odczyt jest zdalny i tylko przyłażą gotowe wydruki rzucić w skrzynkę. Komputeryzacja panie...

A jak mieszkałam w mieszkaniu z zaliczką, to byłam bezczelnie orżnięta, bo zaliczki na wodę było 2 m na człowieka, czyli płaciłam za 8 m, tymczasem zużywam 5-6metrów max. Co daje około 20 zeta miesięcznie nadpłaty, któej własciciel mieszkania mi nie odliczał...
    • bywalec.hoteli Re: Rozliczenia wody 06.09.21, 23:28
      Z dokładnością do metra szcześciennego. Podpowiem Ci, że jak w jednym roku zapłaciłaś na skutek tego zaokrąglenia 23 złote więcej, to w kolejnym roku masz szansę zapłacić nawet nieco mniej smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka