Dodaj do ulubionych

Dobra wyplata w Polsce

30.10.21, 09:18
Tak żeby było spokojnie stac na wyjścia, wyjazdy, spokojne życie to wg Was?
Moim zdaniem 9-10tys na rękę dla jednej osoby, nie wiem jak w rodzinie z dziećmi bo dzieci nie mam.
Obserwuj wątek
    • memphis90 Re: Dobra wyplata w Polsce 30.10.21, 10:26
      Poniżej 20tys a rękę na jedną osobę to w ogóle nie ma o czym mówić przecież. Chyba, że te wyjazdy to jakiś Egipt po taniości albo inny Zanzibar z pożarem w pakiecie, a wyjścia to do parku, żeby pokarmić wiewiórki najtanszymi orzechami urwanymi z krzaka, zamiast macadamią...
    • podaje_haslo_okon Re: Dobra wyplata w Polsce 30.10.21, 10:32
      W mojej sytuacji, czyli przy kosztach stałych ok 1,5k l, braku dzieci i 2 kotach, to myślę, że wystarczyłoby mi 6k na osobę w normalnym świecie albo 4,5k w świecie pandemicznym (zamknięte knajpy, brak koncertów, zamknięte galerie, teatry itd.). Obstawiam, że jestem mało wymagającą emamą wink
    • kanna Re: Dobra wyplata w Polsce 30.10.21, 12:37
      Zależy, gdzie mieszkasz...
      Ceny życia w różnych rejonach różnią się, i to bardzo.
      Zależy, czy masz własne lokum, czy wynajmujesz.
      Zależy, czy miejska, czy samochód.
      Zależy, czy jesz w domu, czy idziesz do "śniadaniowi"

Zależy od bardzo wielu czynników.
    • vre-sna Re: Dobra wyplata w Polsce 30.10.21, 12:56
      Ja żyję za najniższą krajową.
      Pracując w miejscu, gdzie wymagane są kwalifikacje.
      Zgadlyscie - budżetówka.
      Kurwa, 5000 zł mies
      I naprawdę czułabym się bezpiecznie.
      Czytam i zastanawiam sie.
      Że ktoś twierdzi, że 15 tys to jest właściwa kwota aby żyć na, tak rozumiem, dość skromnym poziomie.
    • leanne_paul_piper Re: Dobra wyplata w Polsce 30.10.21, 13:47
      Ihmo jak DINKsy maja kredyt na mieszkanie, 2 samochody na utrzymaniu, kota albo i dwa, to te 10 tys. na osobę wcale nie oznacza jeszcze zamożności, tylko w miarę komfortowe życie, ale też będa się ogladać na ceny.
      Jak maja jeszcze ogon, to te koszty porównywalnie wzrosna.
    • kaki11 Re: Dobra wyplata w Polsce 30.10.21, 16:20
      Mając rodzinę 2+1 (dziecko obecnie rok) razem zarabiamy między 7 a 8500zł ( teraz było raczej bliżej s7, bo byłam na macierzyńskim) mamy dość wysoką ratę kredytu, nie uważamy, że na coś nas nie stać (wakacje, życie codzienne, ubrania, rozrywki, oszczędności) ale też nie szastamy pieniędzmi, tylko wydajemy dość rozsądnie. Do możliwości nie zwracania na ceny większej uwagi brakuje tych mniej więcej 3 tysięcy czyli takiej raty kredytu.
      Zawsze to zależy od sytuacji, bo ludzie mają własne mieszkania/domy bez kredytu, takie na kredyt i takie na wynajem, mają różne standardy życia (choćby ilość pojazdów, satysfakcjonujący standard wczasów, hobby o różnej drogości itd) więc jednej odpowiedzi nie dostaniesz na pewno. Dla mnie te +/- 8000zł bez kredytu to już jest bardzo dobry poziom, z kredytem żyje nam się dobrze, ale widać po wydatkach że fajnie było by więcej, częściowo na spokojniejsze wydadki na niektóre rzeczy a w dużej części na zwiększenie oszczędności.
      • antykaa Re: Dobra wyplata w Polsce 30.10.21, 16:56
        U nas podobnie. Wysokie zarobki, ale na samo mieszkanie z kredytem plus ubezpieczenie na wypadek śmierci płacimy 4300. Do tego mnostwo wydatków na korki dla dzieci, zeby dobrze zdały mature i egzamin osmoklasisty plus nauka języków. Bez korkow i kredytów byłoby super, nie narzekam, ale to nie jest tak, że stać mnie na wszystko, czy prawie wszystko. Z reszta, co roku zarabiam mniej, bo zżera to inflacja.
    • makurokurosek Re: Dobra wyplata w Polsce 30.10.21, 18:28
      Jesteśmy czteroosobową rodziną, mamy kredyt na dom i spokojnie z naszymi wydatkami zamykamy się w kwocie
      9tys/ miesięcznie.
      Więc to zdecydowanie kwestia kto jakie ma potrzeby, szczerze nie mam pojęcia na co miałabym sama wydać 10 tys miesięcznie, nie wiem jakie atrakcje sobie zapewniasz, że aż takie kwoty potrzebujesz

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka