Dodaj do ulubionych

lektury na skróty

06.11.21, 12:29
W szkołach moich bombelków nauczyciele sami zalecają czytanie streszczenia lektury/obejrzenie filmu. I tego będą wymagać. To, że nijak się to ma do późniejszego egzaminu, ich nie interesuje...😐. Potem się wszyscy dziwią, że młodzież lektur nie czyta...😉
Obserwuj wątek
    • elenelda Re: lektury na skróty 06.11.21, 12:57
      I nauczyciele mówią to oficjalnie rodzicom, czy bombelek tak Ci przekazuje? Większość znanych mi nauczycieli zaleca czytanie lektur i uzupełnienie wiedzy przeczytaniem streszczenia czy obejrzeniem ekranizacji. Uczniowie bardzo często słyszą to, co chcą usłyszeć.
    • iwoniaw Re: lektury na skróty 06.11.21, 14:47
      Też nie będę wyjątkiem i jak reszta w tym watku się zdziwię: na własne uszy słyszałaś żeby polonista kazał czytać opracowanie/streszczenie czy oglądać eklanizację ZAMIAST przeczytania lektury? Bo ja się owszem, spotykałam z poleceniem uzupelniania q ten sposób wiedzy nt. konkretnych utworów OPRÓCZ samego przeczytania tekstu, ale WSZYSCY polonisci dziubasków, jak jeden mąż, w kilku szkołach różnego typu, od podstawówki po maturę, podkreslali i podkreślają, że czytanie lektur jest kluczowe, zwłaszcza tych obowiązkowych, umieszczonych na liście obowiązujących do egzaminu...
        • iwoniaw Re: lektury na skróty 06.11.21, 15:16
          scarlett74 napisała:

> Wiesz, mogła nie mówić wprost. Część by przeczytała, część streszczenie, a częś
          > ć film. I tak większość tak robi przy nudnych lekturach ( same tu tak pisałyści
          > e)

To może się zdecyduj, czy "sami zalecaja zamiast", czy może nie zalecaja, tylko komuś się coś zdaje, choć niczego tskiego "nie mówią wprost"?

A to, że uczniowie bywają leniwi i kombinują jak mogą, nie ma zupełnie nic z tym wspólnego, nawet jesli wszystkie ematki " same pisały" (ja np. nie), że one/ich dzieci tak robiły przy "nudnych lekturach". Założyłaś watek o zaleceniach mauczycielki polskiego, a jak się okazało, żenie poszedł po twojej mysli, to usiłujesz zmienić temat?
    • scarlett74 Re: lektury na skróty 06.11.21, 15:04
      Żeby nie było, jeden lektura przeczytana wcześniej " dla przyjemności " ( tak, tak...)
      Drugi , Pani boi się że nie zdąży z tematem, dzieć mi lamentuje, że jak przeczyta lekturę, a pytania będę ze streszczenia ( WTF?) , to przeze mnie dostanie złą ocenę 😉.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka