Dodaj do ulubionych

najemca i wanna

30.04.22, 10:34
Kolejny wątek z serii „co ematka lubi najbardziej” wink

Najemca poinformował nas, ze w nocy, sama z siebie, pękła mu szklana osłona na wannę (taka do brania prysznica żeby się nie chlapalo, wiecie). Wzięła i roztrzaskała się w drobny mak.

To możliwe? Wierzyć najemcy, czy jednak potraktować to jako uszkodzenie mechaniczne, i potrącić z kaucji? Wiadomo, ze nie będę mieć żadnych dowodów, mogę uwierzyć lub nie.
Obserwuj wątek
  • profes79 Re: najemca i wanna 30.04.22, 10:38
   Różne cuda widziałem. Raz pękło mi samo z siebie plastikowe sitko w głowicy deszczownicy - bez żadnej ingerencji; ot woda leciała; usłyszałem lekki trzask i leciała już nieco inaczej smile Drugim cudem była waga łazienkowa, którą kumpel zahaczył nogą; róg wagi stuknął lekko w ścianę i waga posypała się w drobny mak. Przy tym akurat byłem więc nie słyszałem odgłosów rzucania nią po łazience tylko okrzyk zaskoczenia i po chwili ciszy pytanie "będziesz chciał nową wagę?" big_grin
     • zurekgirl Re: najemca i wanna 01.05.22, 12:24
      Moja dzialala prawie 10 lat, tracana czasem kijem, czasem lokciem. Az pewnego dnia rozsypala sie (doslownie) od dotkniecia sluchawka prysznicowa. Wiec jestem w stanie uwierzyc.
    • metro_mh Re: najemca i wanna 30.04.22, 10:52
     Wydaje mi się że takie szyby są ze szkła hartowanego, nie powinna rozsypywać się co najwyżej cała spekac a można próbować znaleźć miejsce uderzenia
     • eliszka25 Re: najemca i wanna 30.04.22, 11:14
      Szyba do prysznica powinna być z tzw. bezpiecznego szkła, czyli właśnie jak najbardziej powinna rozsypać się na drobne kawałki, żeby wyrządzić możliwie jak najmniej szkód. Tak zachowuje się szkło hartowane. Szyba prysznicowa to nie szyba samochodowa. Przednia szyba w samochodzie jest ze szkła warstwowego, dlatego się nie rozsypuje tylko właśnie pęka i pozostaje w całości.
       • eliszka25 Re: najemca i wanna 30.04.22, 11:30
        Skoro rozsypała się w drobny jak, to jak najbardziej była z hartowanego, bezpiecznego szkła. Wolałabyś żeby w trakcie kąpieli spadły na ciebie duże i ciężkie kawałki szyby?
        • metro_mh Re: najemca i wanna 30.04.22, 13:09
         Chodziło mi o to że nie powinna się posypać ale cała spekać i tak zostać, teraz doczytałam że nie wszystkie tego typu szklane przegrody są zabezpieczane specjalną folią. Parę lat temu stukłam taka szybę i tak się właśnie stało, nie posypała się ale została taka pajęczyna pęknięć. Myślałam że to standard. Właśnie ze względu bezpieczeństwa.
         • eliszka25 Re: najemca i wanna 30.04.22, 13:14
          Ze względów bezpieczeństwa taka szyba rozsypuje się na drobne kawałki o nieostrych kantach. Szyby warstwowe stosuje się standardowo w samochodach (przednia szyba), w prysznicu może być szyba podklejona, ale nie musi. Standardem jest bezpieczne szkło hartowane.
    • milupaa Re: najemca i wanna 30.04.22, 11:00
     No właśnie jak zgłosisz to ktoś z firmy powinien ocenić. Mi od razu ocenili ze szklana umywalka sama nie pękła, że uszkodzenie powstało w wyniku upadku na nią czegoś ciężkiego i ekipa remontowa zapłaciła za umywalkę 🙂
   • pasquda77 Re: najemca i wanna 30.04.22, 11:17
    milupaa napisała:

    > Sama nie pękła 😀 A jest na gwarancji?
    Oczywiście, że mogła trzasnąć sama z siebie, tak pękają szyby w prysznicu, w piekarniku, ba! Bywa że w oknach też.
   • bistian Re: najemca i wanna 30.04.22, 12:55
    milupaa napisała:

    > Sama nie pękła 😀 A jest na gwarancji?

    Może pęknąć sama, jeżeli jest tak zamontowana, że są naprężenia. Wtedy nie potrzeba nawet dotykać, żeby pękła.
    Z szybami samochodowymi jest podobnie, ktoś źle zamontuje i szyba pęka w najmniej oczekiwanym momencie.
  • totutotam.org Re: najemca i wanna 30.04.22, 10:54
   Zdarzyło się nam w rodzinie dwukrotnie; raz pękła szyba prysznicowa w łazience (w drobny mak) i raz lustro (w innej łazience), dodam, że nie spadło w całości. Obydwa zdarzenia miały miejsce w trakcie dłuższej niebytności w domu, więc nikt im nie "pomógł". W przypadku kabiny prysznicowej ubezpieczenie pokryło straty (ale to chyba zależybod ubezpieczenia przede wszystkim).
   Więc absolutnie wierzę, że mogło tak się stać.
  • suki-z-godzin Re: najemca i wanna 30.04.22, 10:59
   Nie byłby to ani pierwszy ani ostatni taki przypadek, kiedy szyb prysznicowa pęka sama na milion kawałków, ale jak nie widziałaś to nie dojdziesz, czy faktycznie tak było czy nie.
  • kropkaa Re: najemca i wanna 30.04.22, 11:19
   Kiedyś zapanowała moda na komplety ze szkła Arcoroc - zdarzało się, że filiżanki nagle strzelały i rozsypywały się na milion kawałków.
   A czy bym uwierzyła - zależy od najemcy, tak hak dziewczyny wyżej pisały.
  • jowita771 Re: najemca i wanna 30.04.22, 11:33
   Możliwe. U nas tak pękła jedna z szyb w prysznicu. W nocy nagle huk i zamiast szyby leżało mnóstwo maleńkich szklanych kwadracików. Wyrwana ze snu, w pierwszej chwili pomyślałam, że kot coś zrobił, ale spał ze mną i też hałas go obudził. A dawno temu tak samo pękła nam szklanka z duraleksu.
  • login.na.raz Re: najemca i wanna 30.04.22, 11:41
   Może mówić prawdę, może kłamać. Ale zdarzenia z pękającym szkłem zdarzają się. U nas kiedyś w drobny mak rozpadła się miska. Nikogo wtedy w domu nie było.
   Wychodziliśmy - była cała. Wracamy - w kawałkach.

  • krolewska.asma Re: najemca i wanna 30.04.22, 11:41
   To się nazywa parawan nawannowy wink
   Jaka osłona

   Czym miałby w nią rzucać specjalnie i po co akurat w taka szybę ?’
   Uszkodziła bym jeśli chciałabym się zemścić za złe traktowanie coś droższego i niewidocznego
  • volta2 Re: najemca i wanna 30.04.22, 12:09
   tak, to jest możliwe, najemca sam z siebie raczej nie miał interesu w uszkodzeniu ci czegokolwiek w mieszkaniu, skoro wpłacił kaucję na poczet zniszczeń.
   my przenosiliśmy kabinę prysznicową z miejsca a w miejsce b, była w trakcie transportu cała, przy wyjmowaniu z auta też, a jak ją postawiliśmy na ziemi to rozprysła się na milion kawałków. nikt w nic nie uderzył.

   • mamkotanagoracymdachu Re: najemca i wanna 30.04.22, 14:07
    Szybę? Montował ja jeszcze poprzedni właściciel, wiec ponad 2 lata temu. Dlatego się dziwie, bo jakby to był problem montażu, to chyba powinna wcześniej walnąc? No ale skoro to taki powszechny problem, to chyba nie będę robić nikomu kłopotów i po prostu wymienię na swój koszt.
    • krolewska.asma Re: najemca i wanna 30.04.22, 14:12
     Podejrzana historia jak zwykle
     Mieszkanie od niestałych dwóch lat jest własnością kotansgoracymdachu
     Poprzedni właściciel zamontował parawan i natychmiast sprzedał mieszkanie
     Już drugi najemca z niego ucieka i pęka w nim szkło

     Dla takich historiii chce sue bywać na forum
     • mamkotanagoracymdachu Re: najemca i wanna 30.04.22, 14:27
      krolewska.asma napisała:

      > Podejrzana historia jak zwykle
      > Mieszkanie od niestałych dwóch lat jest własnością kotansgoracymdachu
      > Poprzedni właściciel zamontował parawan i natychmiast sprzedał mieszkanie
      > Już drugi najemca z niego ucieka i pęka w nim szkło
      >
      > Dla takich historiii chce sue bywać na forum
      >

      Co najmniej 3 minięcia sie z rzeczywistością tu naliczyłam, idziesz na rekord? big_grin
  • bei Re: najemca i wanna 30.04.22, 18:24
   Wierzę! U rodziców pękła szyba w brodziku walk in. Rozsypała się w drobne okruszki, tumor był głośny, szkło w umywalce, i cała podłoga zasłana szklanym kruszywem. Rozsypała się po dwóch latach użytkowania. Może to gdzieś w transporcie była uderzona, może przy montażu, później jakaś różnica temperatur i popękała.
  • olkka_99 Re: najemca i wanna 30.04.22, 21:43
   Szukając kabiny prysznicowej przeczytałam opinie w jakimś sklepie internetowym, że facet daje 0 gwiazdek, bo kabina potłukła sie w drobny mak podczas brania prysznica. Mury i łączenia chodzą, ruszają się pod wpływem różnych sił, więc nie jest to nieprawdopodobne, żeby tak kruchy materiał jak szło pękł "sam z siebie", a tak naprawdę pod wpływem nacisku sił, które nic nie zrobią cegle czy drewnie, ale szkło mogą naruszyc. Moim zdaniem jeśli najemca do tej pory bezproblemowy, to napraw szkodę. No i zależy jakie to było szklo... bo jak z promocji "tydzień łazienkowy w biedronce", to napraw tym bardziej...
  • greatbarrierreef Re: najemca i wanna 01.05.22, 09:00
   Dobry szklarz Ci powie czy szybą pękła od uderzenia czy od naprężenia materiału. Widziałam już szkło tzw. bezpieczne, które pękało samo z siebie, ale to były szyby dość świeżo po hartowaniu.
  • gulcia77 Re: najemca i wanna 01.05.22, 17:15
   Może, jak najbardziej. Kwestia naprężeń. W moim rodzinnym mieście było solidne tąpnięcie. Kabina prysznicowa posypała nam się dwa dni później. Syna nie było, myśmy siedzieli w kuchni. Samo pękło.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka