Dodaj do ulubionych

Alimentacja w Polsce

07.05.22, 18:35
Przeczytałam.w nagłówku artykułu że Mikołaj Krawczyk ma zaległośc wobec synów 170 tys. Zł. Z niego też ni dy rydy ściągnąć? Mój bogudziekowac ex wisi.50. Nie do.odzyskania. zresztą "działania" komornicze to była groteska i bezczelność w jednym.
To się nigdy nie zmieni, prawda?
Obserwuj wątek
    • lot_w_kosmos Re: Alimentacja w Polsce 07.05.22, 18:40
      Żaden facet nie może być usprawiedliwiony za niepłacenie alimentów.
      Ale taki Krawczyk aktor, osoba publiczna, zarabia nieźle, stać go na nową flamę, a nie stać na utrzymanie dzieci??? Syf nad syfy.
      • no_easy_way_out Re: Alimentacja w Polsce 07.05.22, 20:00
        > Żaden facet nie może być usprawiedliwiony za > niepłacenie alimentów.

Natomiast kobieta moze byc usprawiedliwiona.
        Nie gdzie indziej jak na tym forum gdy jeden jedyny raz wspomnialem ze nie dostaje ani grosza na corke, dostalem zjebe ze jak smie od jednej forumki.

Inna sprawa, ze faktycznie machnalem na to reka (Poki co), z racji okolicznosci.
        Ale moralnosc Kalego na tym forum potrafi razic.
        • umi Re: Alimentacja w Polsce 07.05.22, 20:35
          Od tej ex co siedzi w psychiatryku? Jak Ci ma placic, skoro nie kontaktuje? To chyba inna skala jest, niz dobrze zarabiajacy aktor w nowym zwiazku, prawda? Czy dla chlopa nie bardzo?
            • umi Re: Alimentacja w Polsce 07.05.22, 20:47
              Ja sie zatrzymalam na tym, ze siedziala, a easy wzial dziecko do siebie. Juz cudownie ozdrowiala, czy nadal jest waruatka? jesli jest, to ma raczej kiepskie mozliwosci zarobkowe.
              O facecie napisalabym to samo.
                  • umi Re: Alimentacja w Polsce 07.05.22, 20:57
                    Moglam, bo ostatni watek easy jaki pamietam to ten, w ktorym wygladalo na to, ze jego ex ma schizofrenie. Moim zdaniem zdzieranie z takiej osoby kasy z renty to czyste qrestwo. Chyba, ze bardzo sie chce, zeby dziecko zaostalo polsierota (znow, o facecie napisalabym to samo). Sa "choroby' i choroby. Jak ktos jest realnie chory i to tak ciezko, to nie pojdzie do pracy, mozna go tylko wykonczyc zeby umarl.
                    Easy, zdaje sie, glodem nie przymeira i matki dziecku zabijac dla pieneidzy nie musi.

Jesli piszesz o watku bergamotki o dziewczynie w Lizbonie, to nie wiem, na jakiej podstawie zakladasz, ze czytam kazdy jeden wpis. Przeczytalam wybiorczo bergamotke i kilka osob ktore pisaly od poczatku, to ma chyba juz ze 400 wpisow, jesli go przeczytam,. nie przeczyta innych. Niestery moge czytac tylko jak pilnuje kuchni, psa lub dzieciecia, a to daje dosc malo czasu na forum.
        • koronka2012 Re: Alimentacja w Polsce 07.05.22, 22:08
          no_easy_way_out napisał:
          >
          > Inna sprawa, ze faktycznie machnalem na to reka (Poki co), z racji okolicznosci

Po pierwsze nie wyciągaj pochopnych wniosków z wypowiedzi jednej osoby.
          Po drugie zrób dziecku przysługę i pościgaj trochę ex komornikiem żeby była dokumentacja na wypadek gdyby ktoś kiedyś chciał wyciągnąć od dzieciaka Alimenty na matkę
        • daniela34 Re: Alimentacja w Polsce 07.05.22, 18:46
          Z komornikami bywa różnie. Na pewno egzekucja alimentów to nie jest ta najbardziej dochodowa część ich pracy, niemniej najczęściej komornik jednak nie egzekwuje, bo prawnie nie ma z czego. Dłużnik nie ma. Ma mamusia, siostra, nowa żona albo partnerka. A dłużnik nic nie ma. A zarabia najniższą krajową (o ile pracuje). Nie ma, panie i skąd brać?
        • abecadlowa1 Re: Alimentacja w Polsce 07.05.22, 19:30
          lilia.z.doliny napisała:

> I chyba zlew komorników. To nie jest żaden kąsek, kompletnie im nie zależy bo n
          > ie mają gratyfikacji, orawda?

Moja współpraca z komornikiem jest ok. Wszystko regularnie sprawdza, dokonuje "w ciemno" zajęć wynagrodzenia, gdy tylko mu telefonicznie zgłoszę, że np. znajomy widział dłużnika w aucie służbowym z logotypem firmy xyz. Nie mam się czego przyczepić. Tylko, ze egzekucja jest całkowicie nieskuteczna. Kolejne wyroki karne za niealimentację śmieszne. Dłużnik jeździ autem brata, mieszka w mieszkaniu żony, a jego firma od kilkunastu lat przynosi straty. Cała rodzina jest zaangażowana w krycie go i ułatwianie mu niealimentacji.
          Wykorzystałam wszystkie prawne możliwości wyegzekwowania alimentów dla moich dzieci. Wierzytelność każdego z nich wynosi już ponad 100 tys.
          Uważam, że wyrok w którym Sąd w imieniu Rzeczpospolitej Polski zasądził moim dzieciom alimenty jest fikcyjny. Państwo nie dało mi żadnych skutecznych narzędzi żebym mogła wyegzekwować alimenty. Te alimenty są tylko na papierze i zawsze takie już pozostaną. Nie wolno mi nawet odsprzedać tej wierzytelności za klika procent jej wartości, bo wg tej pokrętnej logiki będzie to niezgodne z dobrem dziecka, któremu należą się alimenty w pełnej zasądzonej kwocie.
    • umi Re: Alimentacja w Polsce 07.05.22, 20:41
      Z ta alimentacja to roznie jest. Moj kumpel alimenciarz nieplacacy jak mu sie zdrowie posypalo (pl;acil jakis czas po rozwodzie, potem nie placil), komornika splaca teraz przykladnie. Wczesniej caly dom zostawil dla syna, chociaz nie musial (dom byl jego, po rodzicach, zostawil jak sie rozwodzil z matka, przepisal na dzieciaka, oprocz domu mieli mieszkanie wiec nie zostawala z dzieckiem pod chmurka, mieszkanie geniusz tez jej zostawil, nie dzielil na dwoje uncertain). Nie przeszkodzilo to synowi oddac dlugu do komornika. takze rozne dzieci sa i nie kazdego alimenciarza bym linczowala, chociaz ogolnie linczuje nieplacacych ojcow. Ten dom dosc wypasiony jest, moim zdaniem goofniarz malo jest wdzieczny, nie kazde dziecko dostaje chate na starcie od rodzica jako rekompensate rozwalonej rodziny.
    • heniek.8 Re: Alimentacja w Polsce 07.05.22, 20:55
      z tego co się orientuję, to tylko 20% facetów jakoś się tam nadaje w oczach kobiet (a jest to ewolucyjny popęd - chcą mieć dzieci z chadami a nie z przegrywami smile

państwo tu powinno wkroczyć - zadaniem chada jest pokryć ~5 Polek, a pieniądze na utrzymanie dzieci i matek będą pochodziły z opodatkowania inceli.

mamy tu eugenikę i ekonomię w jednym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka