Dodaj do ulubionych

Noclegi w Czarnogórze

20.05.22, 09:46
Macie coś do polecenia? Byliśmy tam raz, teraz sprawdzam ceny wakacji polskich i tam,i właściwie nie ma różnicy. Teraz jestem w trudnej sytuacji: zawsze wynajmowaliśmy zagranicą domy, teraz dla dwóch osób to nieekonomiczne. Szukam w miarę spokojnej miejscowości, nad morzem. Może być hotel albo apartament, ale bez przyjaznego gospodarza, najlepiej z takim nieobecnym( tak jak w Skandynawii jest dla mnie super: klucze zazwyczaj odbieraliśmy w biurze albo na kod, oddawaliśmy też tak...). Możecie coś polecić?
Obserwuj wątek
    • nicknanowyrok Re: Noclegi w Czarnogórze 20.05.22, 10:03
      Czarnogóra w sezonie to raczej nie posiada spokojnych miejscowości. To mały kraik. Pełno turystów z Serbii i Rosji. Byliśmy tam dawno temu w Canj obok Sutomore. Długa plaża, ale bardzo zatłoczona, dobrze, że przyjechaliśmy po 20 sierpnia i od weekendu zrobiło się znacznie puściej. pływaliśmy na przepiękną i pustą Plażę Królowej. Można szukać też w Dobra Voda i Utjeha. Ale w ogóle to jedźcie do Chorwacji wink

• inez21 Re: Noclegi w Czarnogórze 20.05.22, 11:11
          My byliśmy w takim miejscu że nawet w sezonie było mało ludzi i plaża nie zatłoczona. To była mała miejscowość na południu Czarnogóry Utjeha bodajże się nazywała. Do Albanii już było blisko. Wpisz w Google Apartament Bombona. Jak dla nas było super, wtedy niedrogo, widok z okna suuuuper, dom nad samym morzem. No po prostu rewelacja. Właściciele czasem tam bywali ale mieszkali na samym dole więc w zasadzie ich nie widywaliśmy.
          • inez21 Re: Noclegi w Czarnogórze 20.05.22, 11:15
            Aaa i jak dla nas to Czarnogóra była fajniejsza niż Chorwacja😁 mniej ludzi, mniejsza komercja, dużo niższe ceny, piekny kraj miejscami troche dziki jeszce 😆 ale my byliśmy chyba 4 lata temu nie wiem jak jest teraz.
            • nicknanowyrok Re: Noclegi w Czarnogórze 20.05.22, 11:23
              No właśnie, poza sezonem. A wybrzeże jest znacznie bardzie skomercjalizowane niż w Chorwacji ,bo mają go raptem jakieś 100 km. Poszli w zabudowę wielkimi hotelami-gargamelami dla masówki w Rosji. W Canju była długa zatoka jakiś kilometr długości , wzdłuż niej dyskoteki, stragany, karuzele i innym badziew, a na plaży w ostatni weekend sierpnia milion ludzi.
    • maslova Re: Noclegi w Czarnogórze 20.05.22, 12:30
      My byliśmy parę lat temu w Petrovacu na Moru. Plaża w samym Petrovacu jest rzeczywiście raczej zatłoczona, ale my jeździliśmy codziennie ok. 5-10 min samochodem na pobliskie plaże, bardzo mało uczęszczane. Apartament znajdował się na wzgórzu, mieszkaliśmy na drugim, ostatnim piętrze budynku i mieliśmy przecudny widok na cały kurort.
      Ogólna uwaga dotycząca gospodarzy: od wielu lat wynajmujemy apartamenty w różnych pobliskich krajach (Chorwacja, Czarnogóra, Węgry, Czechy, Słowacja) i jeszcze ani razu nie zdążyło się, aby gospodarz był namolny. Kontakt ograniczał się do przywitania i wprowadzenia nas do pokoi oraz pizegania i zdania apartamentu. No chyba, ze czegos potrzebowaliśmy, wtedy dopiero zwracaliśmy się do gospodarzy z pytaniami.
      • inez21 Re: Noclegi w Czarnogórze 20.05.22, 13:18
        Nam sie raz zdarzyli gospodarze moze nie tyle namolni...co dziwni 🤣 kazali nam np.wydlubywac włosy szydełkiem spod prysznica🤣🤣🤣 bo im się odpływ zatyka albo jak robiliśmy grilla na podwórku to wypuszczali labradora a potem przychodzili kilkanaście razy przypominać nam żebyśmy go nie karmili bo jest uczulony🙈🙈 ale to było nad polskim morzem😀 potem przez długi czas miałam uraz do prywatnych kwater
        • nowaczek12345 Re: Noclegi w Czarnogórze 20.05.22, 13:49
          Myśmy raz mieli w Chorwacji gospodarza Milana - starszy gość, ale tak towarzyski i mentalnie południowiec, że gdy cokolwiek chciało się z nim załatwić, to sadzał przy stole, częstował kielonkiem rakiji, i dopiero przechodził do tematu. A mocną miał tą swoją siwuchę.
          Pod koniec wyjazdu mieliśmy już do kontaktów z gospodarzem w zasadzie jednego delegata, tego co miał najmocniejszy łeb z nas, a przy tym lubił rakiję wink
      • extereso Re: Noclegi w Czarnogórze 20.05.22, 13:31
        Ale ja lubię całkowitą anonimowość. Pod tym względem najbardziej odpowiadają mi hotele no albo domy wakacyjne właśnie. Może to moje wyobrażenia, bo rzadko bywaliśmy w apartamentach ( jak masz wynająć trzy czy cztery sypialnie to dom dam się narzuca).
    • strumien_swiadomosci Re: Noclegi w Czarnogórze 20.05.22, 17:08
      Nie wiem, czego dokładnie oczekujesz w temacie plazingu, ale ja zawsze nocowałam w zatoce kotorskiej, w małych miejscowościach, które nie miały plaży sensu stricte, tylko po prostu zejście nad wodę. Bardzo dobrze wspominam Kostanjice smile odpada wtedy kwestia przeludnionych plaż i jest świetna baza wypadowa do zwiedzania. Konkretnych namiarów niestety nie mam, bo widzę, że tego mojego noclegu już nie ma na Bookingu (a poza tym gospodyni była wybitnie "przyjacielska" big_grin)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka