Dodaj do ulubionych

Muszki w kuchni

04.06.22, 08:41
Ratujcie, mam w kuchni jakieś dziwne muszki, prawie jak owocówki, nieco większe, ale owoce ich nie interesują. Podejrzewam, że przyniosłam z jakimiś ziółkami w doniczce, rozmnożyły się w cebuli posadzonej na szczypior, cebulę wyrzuciłam, muszki jakoś wyginęły, kilka sztuk przetrwało chyba w odpływie w zlewie. No i znów się wylęgły, chyba znów w cebuli albo w bazylii, ale teraz to armagedon. Obsiadły mi cały sufit w kuchni i zaczynają przenosić się do pokoju, wrrr. Boję się, że wlezą w inne kwiatki.
Macie pomysł, jak się ich pozbyć, jak je wytruć?
Nie działa to co na owocówki, robiłam pułapki z octu i płynu do mycia naczyń, nie wchodzą.
Pomocy!
Obserwuj wątek
    • lot_w_kosmos Re: Muszki w kuchni 04.06.22, 08:53
      Kiedyś babcia brała muchozol , psikala i zamykała kuchnię na 2 godziny .
      Był wtedy zakaz wchodzenia.
      Potem otwierała, wierzyła i tadam!

Co cię powstrzymuje przed skorzystaniem z tego starego i prostego sposobu?
    • 35wcieniu Re: Muszki w kuchni 04.06.22, 09:13
      Pewnie zemiórki. Latające wytruć nie problem tylko jak masz zemiórki to masz i ich jaja w ziemi. Latające truje się czymś na owady latajace, u mnie genialnie dał radę Bros wkładany do kontaktu, no ale to co w ziemi to już musisz którymś ze specjalnych preparatów, którymi się podlewa roślinę w zainfekowanej doniczce (i najlepiej profilaktycznie wszystkie inne)
    • enigma81 Re: Muszki w kuchni 04.06.22, 21:11
      Brzmi jak ziemiórki.
      Przyniosłam sobie kiedyś z jakimś kwiatkiem z marketu, chwilę mi zajęła walka z nimi. Dawałam do doniczek takie zółte kartki, do których się kleiły, ale w sumie najbardziej pomogły nicienie.
        • enigma81 Re: Muszki w kuchni 05.06.22, 08:40
          Coś w rodzaju lepu, ale nie taki jak tradycyjny na muchy.
          Z nimi jest taki problem, że nawet jak wyłapiesz te latające to w ziemi zwykle siedzą larwy i produkują się nowe. A nicienie to sposób biologiczny, nie chemiczny. To naturalni wrogowie ziemiórek, zabijają larwy i są zupełnie nieszkodliwe dla ludzi i roślin.
          Kupiłam Nemycel, stąd:
          www.fungichem.pl/nemycel-biologiczne-zwalczanie-larwy-ziemiorek-op-50mln.html
    • beata985 Re: Muszki w kuchni 05.06.22, 08:55
      Jeżeli małe, czarne i obserwujesz je w odplywie to ćmianki, też spotkałam się z nimi po raz pierwszy ..proponuję uporać się z nimi jak najszybciej, wystarczą domowe środki
    • eliszka25 Re: Muszki w kuchni 05.06.22, 08:58
      Z opisu wygląda na ziemiórki. Też miałam w ubiegłym roku. Walczyłam na trzy fronty. Kwiatki podlałam jakimś biologicznym preparatem ze sklepu (chyba to były nicienie). Trzeba było podlewać czuba ze 3 razy w ostępów tygodnia czy jakoś tak. W doniczki powkładałam takie „tabliczki”, do których leciały i przyklejały się muszki, taki lep na muszki. Przez jakiś czas w kontakcie miałam włączony preparat na komary, od którego zdychały.

Zadziałaj jak najszybciej, żeby nie rozlazły się do wszystkich kwiatków, a preparatem na ziemiórki podłej wszystkie rośliny w domu, dla pewności.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka