Dodaj do ulubionych

Krtań, pomocy.

13.06.22, 21:38
Co pół roku, od kiedy pamiętam choruje na nawracające zapalenie krtani. Żadne oskrzela, gardła. Tylko krtań. Wygląda to tak, że mam drapanie głęboko w gardle, duszności, i uporczywe łaskotanie. Muszę kaszleć by poczuć ulgę . Często lecą mi łzy przy tym. Alergię odrzucam, bo zazwyczaj mam o różnych porach roku. Ostatnio w styczniu. Czy ktoś miał podobny problem?
Obserwuj wątek
      • pupu111 Re: Krtań, pomocy. 13.06.22, 22:29
        No własnie, ja tez pomyslałam, ze to moze byc refluks. U mnie to było napadowe, miałam uczucie nie zgagi, ale pieczenia w buzi, trochę podobne jak po wypiciu alkoholu. Cały czas odchrząkiwałam, i miałam przy tym duze napady dusznosci, refluks moze tez wywoływac astmę. Często sie krztusiłam nie wiadomo czym, czułam czasem taki gaz jak mi wpadał do tchawicy, kilka razy w nocy sie nagle obudziłam i tak sie krztusiłam ze mało co sie nie udusiłam.
    • annaboleyn Re: Krtań, pomocy. 13.06.22, 22:31
      Miał, miał.
      Czy pracujesz głosem? Nauczyciel, wykładowca, sędzia?
      Używałaś środków nawilżających gardło? Nie takich typu woda z miodem, tylko olejków typu Larimax?
    • rozwiane_marzenie Re: Krtań, pomocy. 13.06.22, 22:46
      Ja tak mam, że gdy ktoś mnie zarazi przysłowiowym katarkiem, to u mnie zawsze dodatkowo (poza katarem, kaszlem) właśnie objawia się zanikiem głosu, zapaleniem krtani, okropnym kaszlem z łzawieniem oczy, a potem różnie - często kończy się to nawet na zapaleniu oskrzeli, czy płuc. Po zrobieniu wymazu wyszło, że uaktywnia się wówczas u mnie gronkowiec złocisty i to prawdopodobnie on jest odpowiedzialny za taki (zawsze taki sam), a nie inny przebieg choroby.
      • kiddy Re: Krtań, pomocy. 14.06.22, 17:28
        U mnie jest podobnie, kończyło się anginą. 3 lata temu sięgnęło to szczytu i miałam anginę 6 razy w ciągu 13 miesięcy. Wreszcie dostałam Broncho-Vaxom i uspokoiło się. Niestety teraz wróciło w formie zapalenia krtani. Chorowałam na COVID, ciągnęło mi się to okropnie, w końcu załapałam od syna zapalenie krtani i od 4 miesięcy ciągle mam jakieś problemy.
      • sweterwkrate Re: Krtań, pomocy. 14.06.22, 18:55
        Ja przy każdej chorobie typu gardło, oskrzela, angina, mam chrypkę, długi czas mi się utrzymuje. Po covidzie 3 tyg. Laryngolog stwierdził że mam lekko pochyloną krtań. Właśnie przy klimie, po dłuższym gadaniu drapie mnie gardło i łapie suchy kaszel, że nic powiedzieć nie mogę.
        Najlepszy jest dla mnie gelovox na suche gardło.
    • mamtrzykotyidwa Re: Krtań, pomocy. 14.06.22, 01:09
      Źle robisz, ze odrzucasz alergię.
      Pory roku nie mają tu nic do rzeczy, bo to nie jest skutek alergii wziewnej ale pokarmowej.
      Jesz rzeczy, które cię uczulają, to powoduje, że w krtani masz stale uszkadzaną śluzówkę.
      Czemu akurat w krtani? A bo tak. Alergia może się umiejscowić tam, gdzie jej się zechce.
      Każdy wirus, z którym masz kontakt najłatwiej wnika i osadza się tam, gdzie śluzówka jest uszkodzona przez alergeny, dlatego zawsze, niezależnie od wirusa, masz objawy w tym samym miejscu.
        • yenna_m Re: Krtań, pomocy. 14.06.22, 08:01
          Zrob endoskopowe badanie krtani.
          U mnie źrodłem sklonności do przetleklego poinfekcyjnego kaszlu byly zmiany na strunach głosowych (obrzęk Teinkego i guzki spiewacze). Przewlekly kaszel u mojego syna spowodował powstanie guzków spiewaczych (przybpolipach, guzkach,, obrzękach na krtani dochodzic wtedy moze do błędnego koła: kaszlesz bo masz zmiany, i masz zmiany więc kaszlesz bo krtan jest podrażniona).
          Przyjrzalabym sie alergii. U mnie jest cos w rodzaju astmy infekcyjnej i nadreaktywnosci krtani, gdy jestem chora.
          Przede wszystkim dobra diagnostyka. Bardzo dobry laryngolog. Videostroboskopia koniecznie i wymaz z krtani (bakteriologiczny i mykologiczny) przy przedluzającym sie kaszlu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka