Dodaj do ulubionych

Augmentin - opinie

12.07.22, 12:29
Po jakim czasie z reguły powinien zadziałać ten antybiotyk ?
Dostałam ten antybiotyk na zapalenie gardła , biorę dwa dni i na razie kompletnie nic nie jest lepiej
Obserwuj wątek
    • mmarrta Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 12:31
      Ja go biorę przy anginie. Na trzeci dzień już na pewno działa.
    • arista80 Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 12:35
      Mi dentysta dwa razy przepisał na ropień zęba. Za każdym razem zaczynałam czuć poprawę w ciągu tego samego dnia tzn. zaczynał ustawać okropny ból.
    • aqua48 Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 12:37
      Antybiotyk z reguły bierze się co najmniej 5-7 dni. Po dwóch może nie działać.
    • gaskama Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 12:41
      Eeee na zapalenie gardła antybiotyk? Czyli na anginę? Bo jeśli masz wirusówkę, to oczywiście w ogóle nie zadziała.
      • marysia460 Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 12:51
        gaskama napisała:

> Eeee na zapalenie gardła antybiotyk? Czyli na anginę? Bo jeśli masz wirusówkę,
        > to oczywiście w ogóle nie zadziała.

Nie angina
        Zapalenie gardła i krtani
        • ritual2019 Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 13:00
          Ktore wywoluja wirusy wiec nic dziwnego ze nie dziala.
          • arthwen Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 13:27
            Niekoniecznie, może być też bakteryjne.
            Ale jakie ona ma, to powienien lekarz stwierdzić (albo zlecić wymaz)
            • gaskama Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 16:04
              90% zapaleń gardła i krtani ma podłoże virusowe. Reszta to angina lub wtórne zapalenia. Jeśli nie zrobiono wymazu tylko tak walnięto Augmentin, to duża szansa, że nie zadziała.
              • ritual2019 Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 16:13
                Po kilku dniach bedzie jej i tak lepiej wiec wyjdzie ze to antybiotyk zadzialal 🤣
          • hanusinamama Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 16:18
            Moze być tez bakteryjne. Dzieci najczęściej chorują na wirusowe...dorośli już częsciej na bakteryjne
            • ritual2019 Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 16:46
              Bzdura
    • asfiksja Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 12:50
      Z moich obserwacji jeśli antybiotyk jest dobrze dobrany to po skończonej dobie stosowania jest wyraźna poprawa.
      • marysia460 Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 12:54
        asfiksja napisał:

> Z moich obserwacji jeśli antybiotyk jest dobrze dobrany to po skończonej dobie
        > stosowania jest wyraźna poprawa.

No właśnie dzisiaj rano wzięłam 4 tabletkę ( biorę 2 razy dziennie ) i może jest odrobine lepiej ale szału nie ma
        • starczy_tego Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 13:03
          Ale masz potwierdzenie, ze to infekcja bakteryjna? Na wirusowe zapalenie nie pomoże przecież
          • marysia460 Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 13:09
            starczy_tego napisał(a):

> Ale masz potwierdzenie, ze to infekcja bakteryjna? Na wirusowe zapalenie nie po
            > może przecież

No jak mam mieć potwierdzenie ?
            Wymazu nie robiłam , lekarz przepisał więc się dostosowałam
            • mamkotanagoracymdachu Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 20:44
              Crp możesz zbadać.
    • alpepe Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 13:15
      Miałaś wyraźny ropny nalot? Augmentin jest typowym antybiotykiem na anginę. Jeśli to nie paciorkowce, to może faktycznie nie zadziałać.
      • kiddy Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 20:43
        U mnie nalot pojawiał sie dopiero wtedy, gdy choroba sie mocno rozkręcała, wcześniej "tylko" dziko bolało mnie gardło. Kiedyś nawet pewna pani laryngolog z niezadowoleniem stwierdziła, że po co ja przychodzę, jak mnie tylko gardło boli. Streptest wyszedł pozytywny, następnego dnia miałam już nalot. Nawet przeprosiła za nieuprzejme zachowanie.
    • sweterwkrate Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 13:31
      Na trzeci dzień powinno już być lepiej.
      • kamin Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 16:35
        Na trzeci dzień infekcji zwykle jest lepiej i bez antybiotyku.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 14:52
      Przy anginie po 5h bylo lepiej, a po 2 dawce już mnie nie bolało.
    • mamkotanagoracymdachu Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 14:55
      Ej, ale antybiotyku nie dobiera się na podstawie opinii, tylko na podstawie antybiogramu. Jak Ci ni epomaga, to zrób posiew w gardła i będziesz wiedziała, czego Ci potrzeba.
      • berdebul Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 16:49
        Jak już wzięła antybiotyk, to posiew może być fałszywie ujemny.
    • wkrotceznikne Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 14:57
      Na mnie nie zadziałał wcale. Trzeba było zmienić na inny.Po augmentinie 4 dnia gorączka była 39.
    • blaszany_dzwoneczek Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 16:01
      Moja opinia o augmentinie jest taka, że po nim raz nabawiłam się dermografizmu na dwa lata, a drugi raz na dłużej. Po drugim razie skojarzyłam, że to augmentin, jak tak samo jak za pierwszym razem, po skończeniu brania antybiotyku zaczęło mnie swędzieć całe ciało i pojawiać się pokrzywka od byle dotknięcia.
    • kub-ma Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 16:09
      Zawsze przy augmentinie mam biegunkę. Jakich bym działań nie podjęła, to i tak kończy się biegunką.
      • gajmal Re: Augmentin - opinie 12.07.22, 16:32
        Może skonsultować się z lekarzem skoro nie działa
        Może np. na zapalenie krtani przyjąć jakieś leki wziewne, które działają przeciwzapalnie.
        Myślę, że po drugiej dawce już powinno być lepiej. Jak nie ma poprawy to jutro poszłabym znowu do lekarza - najlepiej laryngologa (ale to pewnie nierealne, chociaż u nas przy takich chorobach laryngolog.przjynuje bez oczekiwania).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka