Dodaj do ulubionych

Dna moczanowa

14.07.22, 09:59
Dziewczyny, moze sie orientujecie w tym temacie.Moja mama 2 miesiace temu miala wymiane stawu kolanowego.Przed operacja miala kilka 'rzutow' dny moczanowej ale tak od wielkiego dzwonu...Natomiast od operacji ma.atak dny prawie non stop sad Kolano lub kostka lub paluch ciagle bolace i spuchniete sad .Jesli chodzi o endoproteze jest na bank wszystko ok...Wiec to na bank ta dna sad Kwas moczowy podniesiony....Jest na scislej diecie,ale to niewiele pomaga...Bierze leki,ale trz slabo dzialaja...Jest mi smutno patrzec jak sie męczy sad Czy to wina te operacji? Na jedno pomoglo, drugie 'pobudzilo'? Ktos sie moze z.Was dziadostwem?sad
Obserwuj wątek
    • berdebul Re: Dna moczanowa 14.07.22, 12:57
      Narkoza obciąża nerki, a to sprzyja dnie moczanowej.
    • szafireczek Re: Dna moczanowa 14.07.22, 13:48
      Przy dnie wspomagajaco można pić herbatkę/napar z podagrycznika - niektórym przynosi ulgę.
    • abacosa Re: Dna moczanowa 14.07.22, 16:12
      Polować na wiśnie i włączyć do codziennej diety niskopurynowej.
    • kachaa17 Re: Dna moczanowa 14.07.22, 16:39
      Mój ojciec i wujek - brat ojca mają dnę. Jak trzymają dietę to jest ok, ale jak trochę się popuści to zaraz dopada i wtedy trzeba brać leki. U mego ojca objawiło się silnym bólem nadgarstka i nawet mu na SOR-ze wzięli rękę w gips bo niby była pęknięta a potem ortopeda stwierdził, że niepotrzebnie gips założyli i stwierdził, że to pewnie dna a wyniki to potwierdziły. To tyle z doświadczenia.
    • nuka_2 Re: Dna moczanowa 14.07.22, 17:05
      Jeśli to rzeczywiście dna, pytanie jakie leki stosuje i w jakiej dawce, czy tylko Allupurinol, obniżający poziom kwasu moczowego we krwi, czy napadzie dny była włączana np. Kolchicyna.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka