Dodaj do ulubionych

Podejrzewam sąsiadów

30.07.22, 10:47
Tuż przy ogrodzeniu po mojej stronie tydzień temu rosła mięta, już nie rośnie 😭, nie ma po niej śladu, jest tylko poruszona ziemia.

Moje podejrzenia kieruję w stronę sąsiadów. Nie znam ludzi, zapytać wprost "pani sąsiadko wyrąbała pani miętę?"Nie czuję się z tym komfortowo, ale pozostawienie tego ot tak, też komfortu nie poprawia😏
Liczę na ematkę, że podpowie jakieś rozwiązanie 😊

Obserwuj wątek
    • szare_kolory Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 10:51
      Pogadać przyjaźnie z sąsiadką i wyżalić się, że miałaś specjalnir hodowane takie trujące zielsko, które przypomina miętę, pachnie jak mięta. Tylko że to nie mięta. I że jak człowiek to spożyje, to będzie się męczył z biegunką stulecia.

A tak serio to poprostu zapytałabym sąsiadki, jeśli masz 100% pewności, że nikt z domowników Ci tej mięty nie uprowadził.
      • homohominilupus Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 10:56
        😆😆😆
        Biegunka stulecia
        • szare_kolory Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:35
          No pomysł tej samej kategorii co śledzenie kto zajumał kawał zielska.
      • sueellen Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 23:38
        W tam biegunka stulecia. Powolne umieranie w cierpieniu.
        • taki-sobie-nick Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 23:39
          Przerażasz mnie.
    • profes79 Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 10:54
      Może się okazać, że nie sąsiedzi tylko np. zając z lasu.
      • iwoniaw Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 10:58
        profes79 napisał:

> Może się okazać, że nie sąsiedzi tylko np. zając z lasu.
        >
        Tak, zajac z lasu przykicał w lipcu, by zeżreć akurat miętę, ryjąc dodatkowo w ziemi 🤦‍♀️
        • profes79 Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:02
          Słuchaj; jak przyłażą pod domy dziki to i zająca nie wykluczam smile

Zasadź ponownie miętę; załóż kamerę z czujnikiem ruchu i obserwuj. Ostatnio znowu krąży fajny filmik jak gościowi zaczęły warzywa ginąć z ogródka; jak zainstalował kamerę to okazało się, że zżerają mu ją groundhogi (nie wiem jak to dokładnie się po naszemu nazywa) i to w dodatku na bezczela, patrząc się przy chrupaniu marchewki prosto w obiektyw kamery tongue_out
          • borsuczyca.klusek Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:49
            Groundhog to świstak amerykański ten sam co z Dnia Świstaka.

A filmik jest przeuroczy:

twitter.com/WallStreetSilv/status/1552526767612497920?s=20&t=fHRflJMnpxS9ZF6UA1aSuA
            • barbibarbi Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:05
              Super te świstaki, prosto do kamery "mamy twoja marchewkę i co nam zrobisz" big_grin
              • borsuczyca.klusek Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:13
                One sprawiają wrażenie jakby zaraz miały zrecenzować właśnie spożywane płody rolne 😀
                • tt-tka Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 13:14
                  Wlasnie tak je zobaczylam - degustatorzy, nie szabrownicy big_grin
            • princesswhitewolf Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 15:38
              Boze one sa wspaniale... Te warzywa to bym wrecz ukladala przy kamerce by moc nagrywac jak zra....
            • pade Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 23:22
              boskie!big_grin
            • hannah_weaver Re: Podejrzewam sąsiadów 31.07.22, 07:53
              borsuczyca.klusek napisała:

> Groundhog to świstak amerykański ten sam co z Dnia Świstaka.
              >
              > A filmik jest przeuroczy:
              >
              > twitter.com/WallStreetSilv/status/1552526767612497920?s=20&t=fHRflJMnpxS9ZF6UA1aSuA

Czad! Jakie one rozkoszne!
      • panna_lila Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:00
        Do najbliższego lasu hohoho km, żeby tu zając trafił musiałby być mocno zdesperowany😏...i wybiórczy, bo mięta która rośnie dalej nietknięta.
        • bene_gesserit Re: Podejrzewam sąsiadów 31.07.22, 00:04
          Pożal się, sąsiadce, że coś ci zeżarło miętę, ale tylko tę, którą obsikuje twój pies/pies kuzynki, którym się opiekowałaś przez parę tygodni albo coś w tym stylu. I że jakie to dziwne, że tej nieobsikiwanej nic nie tknęło.
    • iwoniaw Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 10:55
      Myslisz, że jesli ktoś jest na tyle durny i bezczelny, że ukradł ci miętę, to się do tego przyzna? Nic bym nie mówiła, zasadzilabym nową, mięta się akurat rozrasta jak chwast. I sama nie zniknęła, nie podejrzewam też, żeby się na nią przyczaił ktoś z innego powiatu, więc zapewne sąsiedzi są złodziejami i świrami (normalny czlowiek by poprosił o zaszczepienie/ukopanie części), uważalabym, co zostawiam luzem w ogródku.
      • mamamisi2005 Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:02
        Jak przy samym ogrodzeniu, to wystarczyło y sezon poczekać by przyszła do nich, toż to inwazyjne.
      • panna_lila Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:04
        To już chyba nie chodzi że się przyzna, ale żeby mieli świadomość że ja wiem...ale czy do podkradaczy mięty to trafi😕
      • nena20 Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 13:51
        Sąsiedzi to świry. Jeden postanowił ogłowić brzozę którą mamy na swojej działce, zaznaczę iż gałęzie nie zwisały na jego stronę. Drugi idiota , przy pozwoleniu mojego męża, wjechał ze środkiem chemicznym na chwasty. Zastosował chemiczny oprysk aby chwasty nie rozsiewały się na jego działce. Jak wykonawca robił ocieplenie budynku sąsiad od oprysku przychodził z pretensjami o kuleczki styropianu. Jeszcze nie mieszkamy ale wieszczę problemy z tym jednym sąsiadem. Drugi w tym czasie zero problemów.
        • nena20 Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 14:03
          Przypuszczam że sąsiadka wyrwała miętę bo jej w czym przeszkadzała, może bała się inwazji na swoją działkę.
          • memphis90 Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 15:30
            A może przeszła na jej stronę, więc wyrwała chwasta i srrrruuu - wyciągnęła całą...? Jak ja wyrywałam miętę, to mi 2m korzenie w rękach zostawały...
    • rosie Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:00
      Ja myślę, że sąsiadka bała się, że mięta inwazyjnie zajmie jej działkę, porzadkowala podworko i wyciagała kłącza ze swojej dzialki. A że ładnie szło, to wyrwała wszystko. Zasadź sobie w innym miejscu
      • panna_lila Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:03
        akurat po ich stronie jest wysypane kamieniami i położone są deski tarasowe. Nic nie rośnie
        • iwles Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:07

A jestes w stanie dojrzec, czy gdzieś u nich rośnie twoja mięta?
          • krolewska.asma Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:08
            Hahahahaha
            Boskie wink)))
        • krolewska.asma Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:07
          Może śmierdzi im ta mięta przecież tonsilnynzapach
          • szmytka1 Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:12
            Śmierdzi jak.zruszysz i uwolnisz olejki eteryczne a jak nie ruszasz, to nie wyczuwasz.specjalnie silniej niż inne rośliny. Z czymkolwiek żywym.i.zielonym to ty masz jakieś doświadczenie?
            • krolewska.asma Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:21
              Lekko tracisz i zapach pół dnia
              Ja lubię ale może tamta kobieta nie

Zreszta pytanie jest jak ona dostała się do ogródka autorki
              Nie ma płotu czy jest dziura
        • hanusinamama Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 16:42
          Pewna jestes? Mieta wywala miedzy kamieniami spokojnie.
      • nocnamagia Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:26
        rosie napisała:

> Ja myślę, że sąsiadka bała się, że mięta inwazyjnie zajmie jej działkę, porzadk
        > owala podworko i wyciagała kłącza ze swojej dzialki. A że ładnie szło, to wyrwa
        > ła wszystko. Zasadź sobie w innym miejscu

Też tak myślę. Wyrwała, bo nie chce mieć chwastów u siebie między kamieniami
        • angazetka Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 13:54
          I wyrwała po cudzej stronie płotu?
          • 1matka-polka Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 15:17
            angazetka napisała:

> I wyrwała po cudzej stronie płotu?
            >

Nie jest to trudne, jesli chabazie rosna na granicy. Ja mam jeszcze teorię, ze ona myslala, ze to chwasty i wyrwala, jak leci.
            • panna_lila Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 23:35
              Żeby się dobrać do mięty trzeba przełożyć rękę przez ogrodzenie ona nijak nie zagrażała sąsiedniej działce. Jak już pisałam w tej części rośnie dużo roślin inwazyjnych a i chwasty się trafią i tylko tej jednej mikromięty brak
        • panna_lila Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 14:43
          I włożyła rękę przez ogrodzenie żeby akurat tę miętę wyrwać? Tam jest więcej roślin inwazyjnych np barwinek i nie tknięty, chwasty też nie ruszone, a szkoda
          • krolewska.asma Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 14:57
            Co to za ogrodzenie skoro nie spełnia swojej funkcji ????
            Nie rozumiem dramy naprawdę
            Zrób nowy płot z którego nie wypadają sztachety a nie będziesz robić awanturę sąsiadom
    • krolewska.asma Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:06
      No tak ale jak przy ogrodzeniu, macie dziury ?
      Załataj dziury to ci nic nie będzie ginąc, starym płotem tylko kusisz ludzi
    • po_godzinach_1 Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:06
      W przyszłym roku posadzić miętę w innym miejscu, daleko od płotu. Mięta rozrasta się błyskawicznie
      • snakelilith Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:38
        Ale czemu w przyszłym roku? U mnie w supermarketach jest mięta, taka spożywcza w doniczkach. Kosztuje 1-2 euro. Można sadzić teraz i jak nie będzie nagłego mrozu w sierpniu, to zdąży się jeszcze kilka razy powiększyć i zakwitnąć.
        • po_godzinach_1 Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:41
          W sumie można w tym roku, Już od lat nie sadziłam nowej
          • snakelilith Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:50
            Ja dwa lata temu tak zrobiłam, przyniosłam z supermarketu w środku lata i zasadziłam koło oregano, bo chciałam mieć coś orzeźwiającego do wody. Na początku września byłam na urlopie, było gorąco i sucho, więc mi wyschła na wiór. Obcięłam przy ziemi, odrosła. Miałam zieloną miętę do zimy. A w następnym roku miałam tą miętę ku mojej rozpaczy wszędzie, bo wzeszła wcześniej od oregano i go zdusiła. A szkoda, bo oregano jest ładniejsze, nie potrzebuje tyle podlewania i przyciąga więcej owadów.
            • krolewska.asma Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:11
              Owady oregano przyciągano w 1980 !
              Teraz kupuje się specjalne hotele dla owadów
              Nawet w aldim dostaniesz wink
              • snakelilith Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:23
                krolewska.asma napisała:

> Owady oregano przyciągano w 1980 !
                > Teraz kupuje się specjalne hotele dla owadów
                > Nawet w aldim dostaniesz wink
                >

Qrwa, ty jesteś naprawdę debilnym trollem asma. Lubię sobie popatrzeć na duże, puchate bąki uwiające się na moim oregano, po to go mam, a ty sobie kupuj te hotele, choć wątpię, czy chciałyby nocować akurat u ciebie.
                • krolewska.asma Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:35
                  No tak
                  Na balkonie to może jeden owad na tydzień przyleci
                  U mnie kilka hoteli to siedzą sobie jak w ogrodzie botanicznym
                  • snakelilith Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:40
                    Jedno na tydzień, to jest u ciebie błyśnięcie neuronów.
                    • lily_evans011 Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 15:35
                      Snake big_grin
            • heca7 Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:24
              big_grin Jeśli chcesz powtórzyć tą historię to zasadź rukolę. Po dwóch latach na części działki gdzie nie kosi się trawy zbyt często rozsiała się sama. I w czasie koszenia wali teraz jak we włoskiej knajpie big_grin Rukola jest wszędzie, jest jej więcej niż mlecza wink
              • snakelilith Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:27
                No to mam szczęście, bo kupiłam sobie rukolę w nasionach, na takich papierowych taśmach, w ramach programu "świeża sałata na wyciągnięcie ręki", ale jakoś tak zapomniałam zasiać. big_grin
                • krolewska.asma Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:33
                  Nasiona na taśmach ?
                  Czego to Niemcy nie wymyśla
                  U nas nie ma
                  • snakelilith Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:37
                    Na pewno jest, tylko jesteś za mało ogarnięta, by to znaleźć.
                    • krolewska.asma Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:42
                      Dzięki
                      Ale po co te taśmy, bo jestem za mało ogarnięta ?
                      Dla ogrodników z dwiema lewymi rękami ?
                      • princesswhitewolf Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 15:45
                        Gdzie sa te adminki? Snake pieni sie i od idiotek i imbecyli wyzywa a te nic....

Jak zwykle piana tylko dlatego ze asma nie uzywa tasmy tylko sieje recznie ... Jak zyc jak zyc....

🤦‍♂️
                  • paskudek1 Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:41
                    Oświecę cię troliku, takie cuda jak nasiona ja taśmach to u nas były już 30 lat temu.
                    • krolewska.asma Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:43
                      Nie umiesz prosto posadzić sama ? Ręka ci drży ze taśmy musisz zakopywać ?
                      • snakelilith Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:49
                        krolewska.asma napisała:

> Nie umiesz prosto posadzić sama ? Ręka ci drży ze taśmy musisz zakopywać ?
                        >

Tak, jestem stara baba z reumatyzmem, zawsze lepsze od inkontynencji mózgu imbecyla.
                        • krolewska.asma Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:56
                          Ojtam ojtam
                          To przez zagłębie ruhry
                          Gdybys mieszkała w zdrowym otoczeniu to jeszcze byś śmigała jak lania
                      • paskudek1 Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:53
                        To jest np do siewu punktowego. A teraz sobie wyszukaj co to takiego idiotko.
                        • krolewska.asma Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:56
                          Dzięki
                          Po 80tce sobie na pewno kupie jak już nie będę trafiać do rowków
                          • snakelilith Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 13:05
                            krolewska.asma napisała:

> Dzięki
                            > Po 80tce sobie na pewno kupie jak już nie będę trafiać do rowków
                            >

Mało prawdopodobne, że ze swoim mózgiem, będziesz w tym wieku trafiała jeszcze w coś innego, niż do pieluchy.
                  • jasnoklarowna Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 17:29
                    jeśli u nas masz na myśli w Polsce to są takie w każdym markecie ogrodniczym, ponadto w sklepach typu Obi, Leroy, Auchan, nawet w stokrotce widziałam, ale to wiosną wczesną było
              • princesswhitewolf Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 15:41
                U mnie slimory zra rukole. A wydawalo mi sie ze gorzkie i nie zezra...ale gdzie tam....
                • 1matka-polka Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 15:55
                  princesswhitewolf napisała:

> U mnie slimory zra rukole. A wydawalo mi sie ze gorzkie i nie zezra...ale gdzie
                  > tam....

One żrą kupę, to gorzkie ma im przeszkadzać?!
                  • princesswhitewolf Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 23:32
                    To straszne ale prawdziwe...
            • po_godzinach_1 Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 13:57
              snakelilith napisała:

> Ja dwa lata temu tak zrobiłam, przyniosłam z supermarketu w środku lata i zasad
              > ziłam koło oregano, bo chciałam mieć coś orzeźwiającego do wody. Na początku wr
              > ześnia byłam na urlopie, było gorąco i sucho, więc mi wyschła na wiór. Obcięłam
              > przy ziemi, odrosła. Miałam zieloną miętę do zimy. A w następnym roku miałam t
              > ą miętę ku mojej rozpaczy wszędzie, bo wzeszła wcześniej od oregano i go zdusił
              > a. A szkoda, bo oregano jest ładniejsze, nie potrzebuje tyle podlewania i przyc
              > iąga więcej owadów.

No u mnie tak oregano i melisa rosną jak u ciebie mięta ;-0
    • snakelilith Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:07
      Dramat. Zapytaj sąsiadkę, czy pieliła ogródek i nie zagalopowała się przypadkiem na twój, bo wielu ludzi miętę uważa na chwast. Co poniekąd jest słuszne. Rozrasta się to bardzo i tłamsi inne rośliny. Nie uprawiaj więc ogrodniczego terroryzmu, chwasty nie trzymają się ogrodzeń, zasadź sobie to zielsko z daleka od posesji sąsiadki i pilnuj, by do niej nie przelazło, to nie będzie ci tego wyrywać.
      • borsuczyca.klusek Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:54
        snakelilith napisała:

> Nie uprawiaj więc ogrodniczego terroryzmu, chwasty nie trzymają się ogrodzeń, zasadź sobie to zielsko z daleka od posesji sąsiadki i pilnuj, by do niej nie przelazło, to nie będzie ci tego wyrywa
        > ć.

Ty ogrodnicza terrorystko 🤣🤣🤣
        • snakelilith Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:06
          borsuczyca.klusek napisała:

> Ty ogrodnicza terrorystko 🤣🤣🤣

Ty się śmiejesz, a owszem. Jestem ogrodniczą terrorystką, tylko sąsiadów mam mało asertywnych więc uchodzi mi to na sucho. Moje oregano rośnie już prawie na każdym balkonie pode mną. Widziałam już też u sąsiadki części mojego "japońskiego orgódka", takiej mieszanki kwiatów polnych zakupionych w Aldi. Puszka nasion była duża, posypałam chyba za szczodrze. Nie przyznaję się też do łupinek orzechów zostawianych u innych przez moje wiewiórki, choć mam obecnie w tym japońskim ogródku 4 małe drzewka leszczyny jako dowód na to, że wiewiórasy przychodzą nażreć się do mnie zakopując nadmiarowe orzechy gdzie się da. Sąsiadka sprząta w milczeniu swój balkon, wyrywa moje chwasty ze swoich wypielęgnowanych skrzynek i ani piśnie. 🤣🤣🤣
          • borsuczyca.klusek Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:17
            Najgorszą rośliną z jaką ja miałam do czynienia jest mahonia, Kłujące gówno, które jest popularne ze względu na zimozieloność. Nie idzie tego wyplenić.
            Nawet jak wykopiesz z korzeniami to za rok wyrośnie w innym miejscu. Poprzełazi do wszystkich sąsiadów i wyjałowi glebę, że nic innego nie da rady wyrosnąć w tym miejscu.
            • snakelilith Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:34
              W moim klimacie najbardziej inwazyjny jest chyba bluszcz. Jest praktycznie wszędzie - na płotach, na krzewach, na drzewach w lasach i parkach, na trawnikach, na murach i domowych ścianach. Zimą robi to wrażenie masywnej zieloności, więc wygląda ładnie, ale nie jestem pewna, czy dla ekosystemu to takie zdrowe.
              • pepsi.only Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 15:26
                Tak, dla ekosystemów jest to bardzo zdrowe!
                • snakelilith Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 16:05
                  pepsi.only napisała:

> Tak, dla ekosystemów jest to bardzo zdrowe!
                  >

To od dzisiaj przestaję się tym bluszczem martwić i będą spokojnie cieszyć nim oko. Taki dom jak dole byłby nawet fajny. smile
                  • pepsi.only Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 17:40
                    Rewelacyjny! ❤️

Ja obsadziłam ścianę wschodnią domu, bok budynku gospodarczego i brzydki mur - kawałek ogrodzenia, spękany i nierówny). Zaledwie w 3 lata te powierzchnie roślinność obrosła w 100%, użyłam winobluszcz trójklapowy. (Bluszcz pospolity też fajny, jednak wolniej rośnie)
                    • princesswhitewolf Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 23:36
                      Zalezy jami bluszcz. Pospolity czyli hedera helix wbija sie w zaprawe murarska miedzy ceglami i niszczy strukture budynku. Poza tym po wszelakim bluszczu myszy i robactwo wlazi. Wilgoc tez.
                      • 1matka-polka Re: Podejrzewam sąsiadów 31.07.22, 12:42
                        Bluszcz wilgoc wysysa z murow i stanowi bufor cieplny. A na elewacji musi juz zostac na zawsze. W sumie mozna miec bluszcz przez cale zycie, zamiast malowania co 20 lat. No i trzeba docinac przy oknach, drzwiach i rynnach.
                      • bene_gesserit Re: Podejrzewam sąsiadów 31.07.22, 13:26
                        Bluszcz - właśnie ten pospolity - jest bardzo efektywny w oczyszczaniu powietrza z toksyn.
                        • snakelilith Re: Podejrzewam sąsiadów 31.07.22, 13:33
                          A myszy nie potrzebują bluszczu by wejść na piętro, czy dach, chyba, że to jakieś myszy trenujące wspinaczkę alpejską na linach. Te zwykłe, prędzej użyją do tego celu zwykłej, solidnej rynny.
                        • panna_lila Re: Podejrzewam sąsiadów 31.07.22, 21:56
                          a czy to dobrze jak bluszcz obrasta pień drzewa? czy to nie szkodzi temu drzewu?
                          • 1matka-polka Re: Podejrzewam sąsiadów 01.08.22, 08:42
                            panna_lila napisała:

> a czy to dobrze jak bluszcz obrasta pień drzewa? czy to nie szkodzi temu drzewu
                            > ?

Szkodzi, bo zabiera substancje odzywczcze z ziemi i oplatając ogranicza przyrost pnia. A potem rosnie coraz wyzej i nie daje wyrastac lisciom i kaplica😔
    • kaktusowepole Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:11
      Droga sąsiadko, chciałam zapytać czy słyszała pani coś o kradzieżach w okolicy z ogródków ? Mi właśnie zniknęła z ogródka mięta.

Normalnie zagadać zobqczysz po reakcji.
      • snakelilith Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 11:29
        No ja bym też chciała zobaczyć. Chyba najpierw opadnie jej kopara, a poten skręci się ze śmiechu. Pogięło tu niektórych? Mięta to chwast. U mnie mięta zdusiła oregano, a to już coś znaczy, bo oregano jest nieśmiertelne i rośnie wszędzie, nawet w rynnie i pomiędzy płytkami, a jak sąsiadka pojechała na dwa tygodnie na urlop to z mojego balkonu przaflancowało się do niej i wyrosło jej pomiędzy pelargoniami.
        • angazetka Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 13:56
          > Mięta to chwast.

I dlatego wolno wyrwać ją sąsiadce z ogródka?
          • snakelilith Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 15:24
            angazetka napisała:

> I dlatego wolno wyrwać ją sąsiadce z ogródka?

Formalnie nie powinna, ale robić ludziom dżihad, bo wyrwali zielsko, co by nie właziło im na posesję, to dla mnie jakiś kosmos. Na grobie należącym do rodziny mojego męża też ktoś opiekujący się sąsiednim grobem czasem wyrwie chwasta i podleje. Nie widzieliśmy człowieka na oczy i też podlewamy mu różę, gdy tam jesteśmy. Uważam, że to normalne, ale jakby wyrwał mi ten wyglądający wprawdzie na perz, ale jednak czarodziejski kwiat paproci to zostawiłabym kartkę by tego więcej nie robił. Tu też wystarczy zagadać, że dziękuję ze wyplewienie zielska, ale posadziłam go tam umyślnie na herbatę i proszę następnym razem zostawić.
            • berdebul Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 16:39
              Wtf w ogóle. Dopóki jest po mojej stronie ogrodzenia, to łapki przy sobie.
            • angazetka Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 16:46
              Gdzie widzisz coś o dżihadzie? Bo forumka PYTA, jak zapytać, czy sąsiadka coś wie.
              • snakelilith Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 23:05
                angazetka napisała:

> Gdzie widzisz coś o dżihadzie? Bo forumka PYTA, jak zapytać, czy sąsiadka coś w
                > ie.
                >

Nie forumka robi dżihad, ale TY najwyraźniej strasznie poddenerwowana jesteś sytuacją kradzieży zielska, więc diabli wiedzą, co jej poradzisz.
                • angazetka Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 23:14
                  LOL
        • panna_lila Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 14:54
          szkoda że chwastów nie wyrwała 😕 a ja myślałam że mięta to zioło nie chwast. To nie była duża roślina, 10lisci na krzyż, akurat co tydzień miałam kilka świeżych do napojów.

I to nie jest dramat ale uważam, że to jest niefajne że ktoś sięga po nieswoje i trochę się dziwuję, że wiele z Was uważa że to nic wielkiego a nawet wina właściciela.
          • snakelilith Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 15:29
            panna_lila napisała:

> I to nie jest dramat ale uważam, że to jest niefajne że ktoś sięga po nieswoje
            > i trochę się dziwuję, że wiele z Was uważa że to nic wielkiego a nawet wina wła
            > ściciela.

A mnie dziwuje, że ktoś z góry zakłada, że sąsiad chciał mu dokuczyć, albo co ukraść. A nawet nie wiesz, czy to sąsiad. Pamiętam, że kiedyś na urlopie napaliłam się na mirabelki rosnące przy naszym domku letniskowym, a w nocy zeżarły mi je sarny. Gdybym sama z okna nie zobaczyła, że żrą, to też podejrzewałbym Bóg wie kogo.
          • memphis90 Re: Podejrzewam sąsiadów 01.08.22, 09:01
            No ale jak to jeden badylek z 10 liśćmi, to mogł puścić korzeń na częśc sąsiadki i mogła ten badylek wyrwać ciągnąc za sam korzeń (będący po jej stronie).
    • woman_in_love Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 12:42
      Doraznie kup drona i sprawdz im teren z drugiej strony domu.

Docelowo kup kamere i wykop fose.
      • borsuczyca.klusek Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 13:02
        Lepiej niech kupi kota. Będzie chodził do sąsiadów i sr*ł im w pomidory. 🙄
    • pepsi.only Re: Podejrzewam sąsiadów 30.07.22, 15:29
      Ojej, zapytaj wprost sąsiadkę, czy nie widziała czegoś niepokojącego. Czy nie widziała by ktoś się u was kręcił po działce. Bo między innymi mięta ci zniknęła z ogródka. I teraz zastanawiasz się co mogło się wydarzyć. .
    • zosia_1 Re: Podejrzewam sąsiadów 31.07.22, 21:48
      Kup nowa miętę, posaDź dalej od zasięgu sąsiadów. Chyba, że jesteś tuż przed okresem i masz PMS, to zrób aferę na pół wsi
      • panna_lila Re: Podejrzewam sąsiadów 31.07.22, 21:58
        Ok, a można na pół miasta, bo rzecz się dzieje w mieście?😀 , a pms mi nie straszny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka