Dodaj do ulubionych

Lot do Polski i Covid

30.07.22, 11:13
Za około tydzień lecę do Polski. Czy są jeszcze jakieś formalności związane c Covid, które trzeba spełnić przed wylotem? Z tego co czytam już nie (bazuje tutaj na stronie rządowej i stronie reopen europe), ale wiem e tu wiele emam jest bardziej obeznanych w lotach, dlatego zwracam się z tym zapytaniem. Szczególnie chodzi mi o trasę Włochy-Polska.
Obserwuj wątek
    • koko8 Re: Lot do Polski i Covid 30.07.22, 11:15
      Nie ma.
    • zlota-klamka Re: Lot do Polski i Covid 30.07.22, 11:48
      w Polsce nie ma od marca
    • simply_z Re: Lot do Polski i Covid 30.07.22, 14:01
      nie ma
    • heca7 Re: Lot do Polski i Covid 30.07.22, 15:35
      Mamy w Polsce większe problemy niz covid.
    • gaskama Re: Lot do Polski i Covid 30.07.22, 15:43
      Polska od marca covid-free. Zero obostrzeń. Nikt nie choruje.
      • bergamotka77 Re: Lot do Polski i Covid 31.07.22, 13:39
        Jakże to dalekie od rzeczywistości. Ja z mężem wlasnie przechorowalam covida. Teeaz choruja dzieci i nie życzę nikomu tej nowej wersji Omikrona.
    • ichi51e Re: Lot do Polski i Covid 30.07.22, 16:54
      nie ma. Generalnie covid w PL to historia
      • berber_rock Re: Lot do Polski i Covid 30.07.22, 17:59
        ichi51e napisała:

> nie ma. Generalnie covid w PL to historia
        tja ... chcialabym. Rodzina wlasnie zasugerowala zebysmy sie przetestowali przed wyjazdem smile
        Bajka, ale te testy plytkowe pokazuja raz tak raz siak ... piec wersji w ciagu jednego dnia ...
        Domyslam sie ze jak wyjdzie niechcacy +, to zostajemy.
        • sol_13 Re: Lot do Polski i Covid 31.07.22, 12:48
          A jak złapiecie po drodze, to już można przyjechać?wink
          Dzizas ale mnie bawią ludzie z tą testozą.
          • bistian Re: Lot do Polski i Covid 31.07.22, 13:47
            sol_13 napisała:

> A jak złapiecie po drodze, to już można przyjechać?wink
            > Dzizas ale mnie bawią ludzie z tą testozą.

Raczej, się nie testują. Złapałem jedną linię kolejnych zakażeń u mnie w pracy. Wszyscy mówią, żeby się nie wygłupiać z testem, bo przecież mają urlop. Jedni przeszli łagodnie, prawie niezauważalnie, innych konkretnie trzymało kilka dni, a jeszcze inni męczyli się dwa tygodnie i jeszcze nie jest dobrze.
          • berber_rock Re: Lot do Polski i Covid 31.07.22, 13:57
            sol_13 napisała:

> A jak złapiecie po drodze, to już można przyjechać?wink
            > Dzizas ale mnie bawią ludzie z tą testozą.

Nie wiem, ale tak sobie mysle:
            - jak jeden z domownikow jest chory, to drugi moze normalnie chodzic do pracy z spotykac sie z ludzmi. Nikt mu zadnych testow nie kaze wykonywac. A zatem tesciowa na swojej drodze mogla juz spotkac takich osob paredziesiat.
            No ale to co innego niz spotkac nas, no nie? smile
    • jkl13 Re: Lot do Polski i Covid 30.07.22, 18:14
      Nie ma. Przynajmniej w Polsce nie ma covida.
      Właśnie choruje mąż mojej koleżanki. Ona mimo tego chodzi do pracy, bo... brakuje lekarzy. Tak, koleżanka jest lekarzem, pracuje w szpitalu, dyżuruje na SOR i mimo powiadomienia pracodawcy o chorym mężu ( z którym dzieli dom i sypialnię) ma obowiązek przychodzić do pracy, bo ona jest zdrowa. Tak więc w Polsce covid to prehistoria.
      • arista80 Re: Lot do Polski i Covid 30.07.22, 18:29
        Kwarantanna dla mających kontakt z osobami pozytywnymi została zniesiona już chyba w prawie wszystkich krajach (przynajmniej w większości). Izolacji muszą poddać się jedynie osoby pozytywne, a reszta, jeśli czuje się dobrze, może prowadzić normalne życie. U mnie, we Włoszech, ta zasada została wprowadzona bodajże już w okresie Bożego Narodzenia. Mój syn miał test pozytywny na Covid i tylko on musiał siedzieć w domu. Cała reszta robiła to co do tej pory (córka chodziła do szkoły, mąż do pracy, ja pracuję w domu, ale szłam np. na zakupy). Najpierw to było możliwe tylko dla zaszczepionych, a potem rozciągnęli na wszystkich.
        • jkl13 Re: Lot do Polski i Covid 30.07.22, 18:43
          Wiesz, ja naprawdę nie jestem zwolennikiem izolowania wszystkich domowników. Ale medycy? Osoby mające kontakt z chorymi, czasem ciężko, pacjentami? Z seniorami? Tu jednak byłabym ostrożniejsza i jednak podtrzymała takiego medyka kilka dni w domu z chorym współmałżonkiem, coby ograniczyć możliwość zarażenia pacjentów w szpitalu.
    • lea_233 Re: Lot do Polski i Covid 30.07.22, 18:32
      Formalnych obostrzeń / zakazów nie ma od marca. Temat Covida w przestrzeni publicznej nie istnieje. Ludzie chorują ale raczej nic z tym nie robią.
      • heca7 Re: Lot do Polski i Covid 30.07.22, 18:43
        A ile można wszystko i wszystkich zamykać, zawracać dupę policji żeby jeździła i machała do ludzi w oknach oraz pieprzyć o ostatniej prostej? Są szczepionki, są maski wszelkiego rodzaju, kto chce może się izolować, szczepić i nosić maskę nadal. Covid sobie nie pójdzie tylko zostanie z nami na zawsze a "show must go on".
        • simply_z Re: Lot do Polski i Covid 31.07.22, 13:08
          plus trzeba upchnąć czwartą, piątą szczepionkę itd.wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka