Dodaj do ulubionych

Patrz emamo

01.08.22, 20:10
Wszystko wskazuje na koniec lata i zbliżający się sylwester.
Obserwuj wątek
    • primula.alpicola Re: Patrz emamo 01.08.22, 20:15

Która to e-mama? Jaka szykownabig_grin
      • majenkir Re: Patrz emamo 01.08.22, 20:21
        Podobna do mojej śp mamy w dobrych czasach 😂
      • borsuczyca.klusek Re: Patrz emamo 01.08.22, 20:23
        Musi któraś Grażynka 🙄
        • grazyny Re: Patrz emamo 01.08.22, 21:55
          E, Ty, borsuczyca!
        • magdallenac Re: Patrz emamo 02.08.22, 16:56
          borsuczyca.klusek napisała:

> Musi któraś Grażynka 🙄
          >
          Tak sobie ją właśnie wyobrażałam😀
      • incel-core Re: Patrz emamo 02.08.22, 06:39
        primula.alpicola napisała:
        > Która to e-mama? Jaka szykownabig_grin

Żadna emama.
        Emama by się pochwaliła na zdjęciu paznokciami u nóg.
    • borsuczyca.klusek Re: Patrz emamo 01.08.22, 20:23
      Lajtova to ty? 🙄
    • chococaffe Re: Patrz emamo 01.08.22, 20:27
      Czyli x.yowo, ale stabilnie
    • krwawy.lolo Re: Patrz emamo 01.08.22, 20:32
      Co to inba?
      • borsuczyca.klusek Re: Patrz emamo 01.08.22, 20:35
        krwawy.lolo napisał:

> Co to inba?

Napierdalanka najczęśniej internetowa 🙄

• krwawy.lolo Re: Patrz emamo 01.08.22, 20:39
          To jakiś skrót?
          • borsuczyca.klusek Re: Patrz emamo 01.08.22, 20:42
            Nie:

sjp.pwn.pl/mlodziezowe-slowo-roku/haslo/Inba;5899757.html
            • krwawy.lolo Re: Patrz emamo 01.08.22, 20:49
              Dzięx
          • primula.alpicola Re: Patrz emamo 01.08.22, 20:43
            Skrót od "imbalance".
            • krwawy.lolo Re: Patrz emamo 01.08.22, 20:49
              Hmmm ...
    • kamin Re: Patrz emamo 01.08.22, 21:39
      Jeszcze po drodze:
      1. Zły plan lekcji, za wcześnie, za późno, za dużo
      2. Dzień nauczyciela - czemu nie ma lekcji/jaki prezent dla nauczyciela i po co w ogóle (nauczyciele to debile)
      3. Wszystkich Świętych - nie jadę na cmentarz bo tłumy (sami debile)
      4. Tu przynajmniej wszyscy zgodnie: narodowcy to debile
      5. Chrismas party w pracy lubią tylko debile
      5. Co gotujecie na Wigilię (z dorocznym występem Najmy piekacej świniaka).
      • triss_merigold6 Re: Patrz emamo 01.08.22, 21:47
        A potem ferie, rytualny kłótnia o Wielkanoc z rodziną/bez rodziny i znowu wakacje😆
        • turbinkamalinka Re: Patrz emamo 01.08.22, 22:19
          Nie no do Wielkanocy jeszcze daleko. Masz jeszcze : Dlaczego ateiści ubierają choinkę, tradycyjne dania na Boże Narodzenie "jak zrobić karpia w galarecie bez karpia, bo nie lubię, ale babcia musi mieć." "Jak zrobić tradycyjne uszka bez kapusty (nie lubi mąż) i bez grzybów (bo małe dziecko, bo drogie, bo nie lubię).
          Później jest Sylwester "Czy wypada podać sałatkę jarzynową ze Świąt"
          Do Wielkanocy wolne.
          Wielkanoc jakoś jest bez większych spięć. "Chcę wyjechać, ale teściowa nie wyobraża sobie Świąt bez napchania mi dziecka zajączka i jajkami z czekolady" "Czy robicie same kiełbasę", "Jak zrobić tradycyjną białą kiełbasę bez mięsa"
          Następnie milion postów o egzaminach "Moje dziecko nigdy nie odrobiło żadnej pracy domowej i nie przeczytało lektury, czy zda egzamin?", albo "Czy moje dziecko dostanie się do wymarzonego LO?" "Mojemu dziecku zabrakło tylko 20 punktów, czy ma szanse na wymarzoną szkołę?"
          I faktycznie wakacje tongue_out
          • bergamotka77 Re: Patrz emamo 01.08.22, 22:40
            Ateiści ubierający choinkę, swietujacy BOŻE Narodzenie, Wielkanoc i pierwsza komunię to moje ulubione wątki big_grin
            • turbinkamalinka Re: Patrz emamo 01.08.22, 22:59
              O ile ateistów ubierających choinkę rozumiem, świętujących Boże Narodzenie też, mogą mieć rodziców wierzących, więc tradycja wspólnej kolacji obca im chyba nie jest, a rodzice mogą być wiekowi i zwyczajnie nie mieć siły robić Świąt. To samo tyczy się Wielkanocy. Ale chrzest i komunia u ateistów jest dla mnie faktycznie dziwna smile
              • mava1 Re: Patrz emamo 02.08.22, 09:18
                dlaczego dziwna?
                ja nie jestem "wierzaca", do kosciola nie chodzę od zawsze (pominawszy śluby, pogrzeby tp) ale jednak moje dzieci sa ochrzczone i po komunii. Zwyczajnie, nie chciałam im zamykać drogi na przyszłość. Jako dorosłe same dokonają wyboru a nie będą musiały załatwiać pierdyliona formalnosci, w razie co np. chrzest w wieku 30 lat.
                • marta.graca Re: Patrz emamo 02.08.22, 09:21
                  Właśnie zamknęłaś im możliwość wyboru.
                  • bi_scotti Re: Patrz emamo 02.08.22, 17:37
                    marta.graca napisała:

> Właśnie zamknęłaś im możliwość wyboru.
                    >

Point! smile Cheers.
                • incel-core Re: Patrz emamo 02.08.22, 09:22
                  mava1 napisał(a):
                  > ja nie jestem "wierzaca", do kosciola nie chodzę od zawsze (pominawszy śluby, p
                  > ogrzeby tp) ale jednak moje dzieci sa ochrzczone i po komunii. Zwyczajnie, nie
                  > chciałam im zamykać drogi na przyszłość.

No właśnie zamknęłaś im drogę na przyszłość.
                • gamma76 Re: Patrz emamo 02.08.22, 11:18
                  też tak myślałam, jak ja głupia byłam, do tej pory dzieci przepraszam!
                • borsuczyca.klusek Re: Patrz emamo 02.08.22, 12:02
                  A co jest złego w ogarnięciu sobie chrztu w wieku 30 lat? Dorosły, świadomy człowiek chyba da radę załatwić parę formalności?
                  Jeszcze plus taki, że będzie miał wspomnienia z ceremonii.
                  • mava1 Re: Patrz emamo 02.08.22, 13:06
                    Po pierwsze, do powyższych, nie uwazam, ze "zamknełam drogę", niby jak. Obecnie do koscioła nie chodzą, bo nie chcą. Kosciół ich ani ziębi, ani grzeje, w czym ma niby im przeszkadzać chrzest?
                    Owszem, jest problem z 'załatwieniem formalnosci". Sama bierzmowałam sie przed slubem bo mąż z cięzko katolickiej rodziny i ślub bez kościoła był nie do pomyslenia (jakby co to teraz im sie odwróciło, "do takiego kościoła" nie chcą chodzić).
                    Musiałam chodzic na jakieś nauki, w określone dni bo to "dla dorosłych" więc terminy sztywne i tylko w jednym kościele w mieście. Potem był jakiś "egzamin", jacys swiadkowie potrzebni. Dawno to było ale dosyć upierdliwe.
                    Wspomnień nie mam zadnych, po prostu kolejna sprawa "do załatwienia".
                    W dodatku mam rodzinny grób na cmentarzu koscielnym, przynajmniej nie bedzie ew. problemów z "dochowaniem".
                • angazetka Re: Patrz emamo 02.08.22, 16:53
                  Przynajmniej załatwiłyby te formalności, bo by chciały (i, oby, z lepszego powodu niż "chrzest musi być kościelny").
                  • angazetka Re: Patrz emamo 02.08.22, 16:53
                    Slub, ofc.
                • eglantine Re: Patrz emamo 03.08.22, 14:32
                  Dobry trolling nie jest zły, ale ten co najwyżej na trzy z plusem. tongue_out
              • milva24 Re: Patrz emamo 02.08.22, 12:18
                Ateista nie musi się urodzić ateistą. Może jeszcze dojrzeć do niewiary. Dzieci niestety odechrzcić się nie da.
                • marta.graca Re: Patrz emamo 02.08.22, 12:28
                  Co więcej, nawet jak dokona się apostazji, dane nie znikają z ksiąg uncertain
                  • milva24 Re: Patrz emamo 02.08.22, 13:16
                    Dlatego odpuściłam sobie apostazję bo to granie według reguł tych panów i opcji wygrania nie ma.
                  • mava1 Re: Patrz emamo 02.08.22, 15:56
                    ale przynajmniej "dane z ksiąg" są wiarygodne i siegaja setek lat wstecz. Sama odnalazłam dane swoich przodków (robiąc drzewo genealogiczne) właśnie z takich ksiąg.
                    Co komu przeszkadza, że "dane są w ksiegach"? Przeszkadza to jakoś w codziennym życiu?
                    Nie interesuje mnie co "jacys panowie" sobie mysla, lub nie myslą bo to nie ma żadnego wpływu na moje codzienne zycie.
                    • marta.graca Re: Patrz emamo 02.08.22, 16:29
                      No, a twoim dzieciom może przeszkadzać i nic nie będą mogły z tym zrobić. Przez właśnie takie działania KK tak dobrze się ma w naszym kraju.
                    • balladyna Re: Patrz emamo 03.08.22, 11:18

mava1:"... to nie ma żadnego wpływu na moje codzienne zycie."
                      Owszem, ma. Tacy jak ty dają kościołowi i niektórym politykom pretekst do narzucania swoich jedynie słusznych katolickich zasad wszystkim. Bo przecież u nas sam katolicy żyją. To straszne, jak ludzie nie są wstanie pojąć konsekwencji swoich działań.
                      • panipoczterdziestce Re: Patrz emamo 03.08.22, 14:07
                        Tu jest twój błąd logiczny. Gdyby wszyscy byli ochrzczeni a nie chodzili do kościoła, to co - nadal katolicyzm miałby się dobrze?
                        I robisz kozła ofiarnego z mavy ( która do kościoła nie chodź)twierdząc, że to przez nią politycy narzucają zasady katolickie WSZYSTKIM. 😂😂
                        Nienawidzisz katolików i dostajesz sraczki emocjonalnej, że ktoś jest ochrzczony.
                        • marta.graca Re: Patrz emamo 03.08.22, 14:26
                          Miałby się może niezbyt dobrze, gdyby nie chodzili w ogóle, a nie chodzili przy okazji chrztów, komunii, ślubów i pogrzebów, dając przy tym sowite "co łaska".
                    • panipoczterdziestce Re: Patrz emamo 03.08.22, 14:03
                      Jestem tego samego zdania.
                • bi_scotti Re: Patrz emamo 02.08.22, 17:39
                  milva24 napisała:

> Dzieci niestety odechrzcić się nie da.

"Odechrzcic" - love it! Uwazam, ze jakis przedsiebiorczy ksiezulo powinien rozpoczac business "odchrzciwania" - widze great future dla takich zabiegow big_grin Cheers.
            • daszka_staszka Re: Patrz emamo 02.08.22, 16:02
              Powiem ci w zaufaniu 😜, że kiedy mówię ludziom, że odkąd się wyprowadzilam na swoje nigdy, nigdy nie miałam.choinki, bo jestem ateistką, to patrza na mnie jak na ufo
          • segregatorwpaski Re: Patrz emamo 02.08.22, 06:34
            Żadne tam wolne do Wielkanocy!
            - nietrafione prezenty przecież: "menda szwagierka dała mi pewnie czego sama nie chciała"
            - wyprzedaże" "to już nie są te wyprzedaże co kiedyś"
            - co na wiosnę ciuchowo nowego: "fuja nigdy bym takiego szajsu nie nosiła"
            - oskary: "paskudne kiece i czemu one się tak pompują" smile
            • aamarzena Re: Patrz emamo 02.08.22, 10:38
              I jeszcze ferie po drodze: gdzie jechać, o wyższości nart zagranicą nad nartami w Polsce i na odwrót, babcia nie chce zająć się wnukami w ferie itd
          • bi_scotti Re: Patrz emamo 02.08.22, 17:36
            Valentine's Day - celebrowac czy nie? Stupid American zwyczaj zeby wydac forse na czekoladki & czerwona bielizne tongue_out A moze jednak ktos romatycznie ten-tego?
            No i wciaz jednak jakies watki o "komunistach" - prezenty dla dzieci: czy? jakie? od kogo? Impreza post-komunijana: gdzie? za ile? co podac? kogo (nie!) zaprosic?
            Plus: gdzie spedzic Majowke? Jaka bedzie pogoda? Gdzie jedziecie i z kim/bez kogo big_grin
            And the next year will be done tongue_out Cheers.
      • sumire Re: Patrz emamo 01.08.22, 21:57
        Ale tę Najmę ze świniakiem to przegapiłam. Muszę być czujna w tym roku smile
      • marta.graca Re: Patrz emamo 01.08.22, 22:00
        No i oczywiście doroczna odsłona obostrzeń!
      • ichi51e Re: Patrz emamo 02.08.22, 06:41
        kto ma przepis na te pierniki co wiecie 3 mce musza leżakować...
        • heca7 Re: Patrz emamo 02.08.22, 09:30
          Już chcesz czy żartujesz?

Proszę oto oryginalny wątek Silijie wink
          forum.gazeta.pl/forum/w,579,5371427,5371427,Z_aktualnosci_najlepsze_na_swiecie_pierniki_swiat.html
      • heca7 Re: Patrz emamo 02.08.22, 09:28
        kamin napisał(a):

> Jeszcze po drodze:
        > 1. Zły plan lekcji, za wcześnie, za późno, za dużo

I religia w środku lekcji uncertain
    • lucky80 Re: Patrz emamo 02.08.22, 11:52
      zapomniałyście o jesieniarskich i luźnych wątkach typu: czy dokocić kota, jakie świece zapachowe działają najlepiej, czy kupować lampy emitujące luksów tysiąc..a potem to już faktyczne BN i ferie!
      • daniela34 Re: Patrz emamo 02.08.22, 11:57
        Nie wiem czy już padło z wątków jesieniarskich: "Wreszcie kończy się to okropne lato. Nienawidzę lata. Kocham jesień i żeby tak padało codziennie i temperatura nie przekraczała 10 stopni." Z tym że w tym roku podejrzewam jednak spadek liczby entuzjastek chłodu. Prąd, węgiel, te sprawy wink
        • borsuczyca.klusek Re: Patrz emamo 02.08.22, 12:00
          W tym roku do końca mogą być popularne wszelkiego rodzaju wątki inflacyjne:
          - Po ile u was masło?
          - Wykupili cały cukier w biedrze jak żyć panie premierze
          - Dawajcie propozycje prezentów dla teściowej do 50 zł max.
          • daniela34 Re: Patrz emamo 02.08.22, 12:03
            Och, wątków cukrowych to już było kilka i chyba nawet jeden octowy. Ale inflacyjne rzecz jasna będą. Oby nie było "Czy u Was jest prąd? Piszę z telefonu. Zaraz mi się wyładuje" oraz "Mam w domu 15 stopni, bombelek marznie na zdalnym."
            • hanusinamama Re: Patrz emamo 03.08.22, 00:21
              Wypluj "na zdalnym" prosze.
          • little_fish Re: Patrz emamo 02.08.22, 12:09
            Biorąc pod uwagę galopującą inflację, wątek o prezentach dla teściowej należałoby założyć już dziś. W grudniu za 50 złotych to kilo cukru się kupi 😜
            • daniela34 Re: Patrz emamo 02.08.22, 12:14
              W lutym albo w marcu na wyprzedaży kupiłam ładny słoik świąteczny, taki na pierniczki czy inne małe słodycze. Miał stanowić dodatek do prezentu. Jeszcze trochę i będzie stanowił prezent właściwy smile
              • borsuczyca.klusek Re: Patrz emamo 02.08.22, 12:49
                Daniela lepiej weź wiersz zapodaj od frazy "patrz emamo" 😉
                • daniela34 Re: Patrz emamo 02.08.22, 13:06
                  Patrz emamo, znów to samo
                  Ryś w pociągu miał tłok duży
                  Triss zły los seniorów znużył
                  Zaraz jesień, a jesienią
                  Jabłka w sadach się rumienią
                  Potem szkolny będzie wątek
                  O losie biednych dzieciątek
                  Będzie przerwa na cmentarze
                  No a potem się pokaże
                  Znowu coś o edukacji
                  No bo w każdej będzie stacji
                  Bąkiewicz- ten muz kochanek
                  Oświaty co niósł krużganek

• hanusinamama Re: Patrz emamo 03.08.22, 00:22
                    Boskie! Jak wydasz tomik to ja kupuje, ze 3 ( bedzie dla mamy i tesciowej pod choinke, jeden sobie zostawie)
                  • borsuczyca.klusek Re: Patrz emamo 03.08.22, 00:41
                    Na sygnaturkę za długie, ale postuluję by zostało to przeklejone do opisu forum 👍
            • heca7 Re: Patrz emamo 02.08.22, 16:00
              little_fish napisała:

> Biorąc pod uwagę galopującą inflację, wątek o prezentach dla teściowej należało
              > by założyć już dziś. W grudniu za 50 złotych to kilo cukru się kupi 😜

A to nie słyszałaś, że cukier w kostkach to najlepsza bombonierka dla teściowej? I 😛😛😛
        • black.emma Re: Patrz emamo 02.08.22, 12:11
          daniela34 napisała:

> Nie wiem czy już padło z wątków jesieniarskich: "Wreszcie kończy się to okropne
          > lato. Nienawidzę lata. Kocham jesień i żeby tak padało codziennie i temperatur
          > a nie przekraczała 10 stopni." Z tym że w tym roku podejrzewam jednak spadek li
          > czby entuzjastek chłodu. Prąd, węgiel, te sprawy ;-

Jako entuzjastka chłodu już się szykuję na licytację ile zużywacie gazu/prądu/węgla i dlaczego tak dużo 😜 dorzucę coś o temperaturze w domu. Napewno nie będziemy się nudzić!
        • bi_scotti Re: Patrz emamo 02.08.22, 17:41
          Jesieniarsko to jeszcze Halloween - must be big_grin Cheers.
      • hanusinamama Re: Patrz emamo 03.08.22, 00:19
        Ja czekam na watek magdaleny co sobie kupiła w PL.
    • 71tosia Re: Patrz emamo 03.08.22, 00:33
      No i jeszcze zlote rady forum
      1„odciac się” od rodziców, od teściów, i synowej (wszyscy oni sa oczywiście modnie „toksyczni” i „narcystyczni”)
      2 wystawić rzeczy za próg przy najmniejszych kłopotach z mężem
      smile
      • 71tosia Re: Patrz emamo 03.08.22, 00:43
        Te akurat pojawiają się niezależnie od sezonu smile
    • dvdva Re: Patrz emamo 03.08.22, 11:34
      Wątki sandałowe jeszcze i inne butowe, w zależnosci od pory roku.
      Wrzuca się zdjęcie "patrzcie co kupiłam" i się dzieje...
      Oraz wątek stopowy latem
      • azja_pl2 Re: Patrz emamo 03.08.22, 13:55
        no I wlosing oczywiscie!
    • lauren6 Re: Patrz emamo 03.08.22, 11:51
      A po sylwestrze wątek hrabiny o wyjeździe na ferie z najnowszym facetem.
    • bywalec.hoteli Re: Patrz emamo 04.08.22, 10:02
      a Marka pogoniłaś w końcu Aga do normalnej roboty?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka