Dodaj do ulubionych

Śmierć ojca

16.08.22, 08:53
Muszę się wygadać. W piątek zmarł mój biologiczny tata z którym kontakt miałam raz na pare lat, a ostatnio w ogóle. Dowiedziałam się o śmierci, przyczynie i o niczym więcej, nie wiem nawet kiedy pogrzeb. Sprawy załatwia moja 87 -letnia babka i jej drugi syn z którymi od urodzenia nie mam kontaktu. Poinformowali mnie z zastrzeżonego.
Martwi mnie to że nie ma klepsydry i ustalonego pogrzebu. Mimo braku kontaktu ciężko mi z jego śmiercią bo to jednak mój ojciec. Jakbym zobaczyła klepsydrę to łatwiej byłoby mi to zaakceptować. Idę zaraz do urzędu żeby może chociaż dostać akt zgonu.
Jeśli chodzi o sprawy spadkowe to boje się tego strasznie. Jestem jedynym spadkobiercą, boje się że odziedzicze długi albo odrzucę możliwe pieniądze które bardzo by nam się przydały ze względu na kredyt.
Wszystko to tak mnie przytłacza że od piątku nie mogę się uspokoić.
Obserwuj wątek
  • przepio Re: Śmierć ojca 16.08.22, 09:03
   Nie miałaś kontaktu, skąd w ogóle myśl, że jesteś jedynym spadkobiercą? Przeciez mógł napisać testament.
   • frozenwildberry Re: Śmierć ojca 16.08.22, 09:17
    Chodzi mi o to że logicznie jestem, jako jedyna córka, samotnego i odizolowanego od świata ojca. Mógł napisać testament i zapisać wszystko np. mojej babce. Może nawet dla mnie byłoby to niejako lepsze bo miałabym sprawę z głowy.
  • kubek0802 Re: Śmierć ojca 16.08.22, 09:07
   Współczuję. Na sprawy spadkowe masz jeszcze czas więc dużo się może wyjaśnić. Byłam w bardzo podobnej sytuacji 20 lat temu, też byłam jedynym spadkobiercą i o fakcie że odziedziczyłam dom dowiedziałam się od urzędników którzy próbowali ustalić kto ma opłacić podatek od nieruchomości. Rodzina ze strony ojca nie przewidziała jego tragicznej śmierci, a o mojej osobie jakoś zapomnieli bo roszady z własnością domu zdecydowanie inaczej miały wyglądać.
  • 71tosia Re: Śmierć ojca 16.08.22, 09:17
   Na sprawy spadkowe masz trochę czasu, nawet jezeli ojciec napisał testament to będziesz mieć prawo do zachowku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka