Dodaj do ulubionych

Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo)

18.08.22, 17:05

Przyszła teściowa mojej córki dała jej swojà ślubna tiarę. I teraz problem, bo po pierwsze córka tiarę już ma z baletu (taki mieliśmy niepisany zwyczaj, że na konkretna rolę kupowało się swoja) i ja wtedy kupiłam nie jakàś z Claire’s do zabawy, tylko troche bardziej wypasiona dla panny młodej właśnie. Z myślà, że kiedyś założy ja do ślubu 😌.

A wczoraj teściowa wręczyła córce swojà, która primo imo jest brzydsza od naszej i secundo - ma pechowe perły! 🙃😱 (teście rozwiedzeni 😏). Powiedziała co prawda, że córka nie musi jej zakładać, ale kto wie czy nie byłoby jej miło.

Co robi emama? (Córka pyta mnie o zdanie)
Obserwuj wątek
    • majenkir Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:07
      I dla zobrazowania:
      Pierwsza nasza, druga jej
      • 18lipcowa3 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:08
        Ale nawet czysto praktycznie to ta wasza jest ładniejsza.
      • alpepe Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:09
        I mnie akurat się bardziej podoba druga, ale dziś mam fazę na okrągłe rzeczy.
        • black_magic_women Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 19:49
          I mnie 2, ale ja lubię perły.
      • ritual2019 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:10
        Tesciowej podoba mi sie bardziej tak prawde mowiac. Gdyby mnie corka zapytala to powiedzialabym ze gdybym byla na jej miejscu to zalozylabym tiare tesciowej.
        A co do perel to daj spokoj z przesadami. Serio
      • primula.alpicola Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:20
        Mnie się nie podoba żadnasad
        Teraz jest jakiś trend na takie cosie?
      • gama2003 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:21
        Bardziej te perly mi się podobają.
        Serio. A córce w której ładniej i bardziej pasująco do reszty kreacji ?
        • majenkir Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:00
          Reszty kreacji jeszcze nie ma. Jutro jedziemy przymierzać kiecki 😎
          • extereso Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:02
            Super przyjemność 😁
          • gama2003 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:05
            To chusteczki weź !

I mascarę na poprawki !!!!
            • extereso Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:07
              I stanik dobry
              • gama2003 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:09
                Też ! Dla obu pań, bo a nuż jakaś łyżwiarka cudna w oko wpadnie !
                • extereso Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:13
                  😁😁😁 aż już mi się zachciało kolejnego ślubu
            • majenkir Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:25
              gama2003 napisała:
              > To chusteczki weź !

To nie ja 😅. Na pierwszej jeździe schoolbusem wszystkie matki płakały oprócz mnie 😂
              • heca7 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:32
                majenkir napisała:

> gama2003 napisała:
                > > To chusteczki weź !

>
                >
                > To nie ja 😅. Na pierwszej jeździe schoolbusem wszystkie matki płakały oprócz m
                > nie 😂
                >
                >

Ja też nie płaczę na takich wydarzeniach. A koleżanki z klasy do dziś mi wypominają, że nie płakałam w kinie na E.T. ! big_grin
              • gama2003 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 21:19
                No nie wiem, nie wiem.

Weź bo jakbyś jednak dostała napadu

- oj córuś córuś już ty panienką nie będziesz !!!!! -

to może chusteczki będą potrzebne.

Ja bym beczała jak koza. Przedszkolne przedstawienia to bylo hamowanie szlochu ! A co z matkami na polonezie studniówkowym odstawiałyśmy...dobrze, że dzieciątka nie widziały.
                Ślubne akcje to grubszy kaliber jeszcze.
            • majenkir Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 20.08.22, 19:00
              gama2003 napisała:
              > To chusteczki weź !

Chusteczki tam już leżały 😂😂😂
              Miałam wrażenie, że psa u weta usypiałam (wtedy też leżà) 😅
      • nawoyka Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:22
        Druga ładniejsza. Perły miałam na swoim ślubie prawdziwe i jeszcze się nie rozwiodłam.
      • ichi51e Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:26
        Cóż co się komu podoba.
      • mandre_polo Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:54
        One są podobne. Długo to się nosi? Może niech założy jedna a potem drugą
      • spirit_of_africa Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:46
        Jak sobie poczytasz o aktualnych trę dach ślubnych to królują opaski, nie tiary. I perły są na topie.
      • krolewska.asma Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 19:13
        Miałam coś takiego dla dziecka na komunie
        Wydaje Mi sie ze dla dorosłej osoby to jak najbardziej na przedstawienie baletowe ale na ślub??????? Ile corka na lat ??????bedzie jakoś motyw baletowy na tym ślubie ?????
        • majenkir Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 19:29
          Przecie to dekoracja na głowę nie buty pointe… 🙄. Nie widziałaś żadnej panny młodej z tiarà?
          • krolewska.asma Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 19.08.22, 05:31
            Nie wiedziałam ze to się nazywa tiary myślałam ze to wianek na komunie wink
            Nie i nie widziałam
            Tylko z takimi cienkimi ozdobami a to przecież wyglada jak hełm i cała glowe zajmuje
            No chyba ze zdjęcie przekłamuje o w rzeczywistości jest mniejsze
            • majenkir Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 19.08.22, 16:21

> No chyba ze zdjęcie przekłamuje o w rzeczywistości jest mniejsze

To małe jest, na głowie wyglada tak. Bo zapomniałam, że ta nasza jeszcze dwa promy obskoczyła 😉
              • vivi86 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 19.08.22, 18:40
                Nie. Obie są słabe.
              • kotejka Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 19.08.22, 21:38
                Cudownie piękna jest Twoja córa
              • krolewska.asma Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 20.08.22, 04:38
                Jaka młodziutka i ładna
                Czy wyszalala i zdążyła pożyć się przed tym maleństwem chociaż ?
                • majenkir Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 20.08.22, 18:57
                  A w małżeństwie nie można żyć i szaleć? 🤔
      • trudneslowa Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 20:11
        Pierwsza jest bardziej szykowna, druga kojarzy mi się z outfitem pt. rozwiany włos i białe trampki do sukni ślubnej. Nie moje klimaty.
      • arwena_11 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 21:27
        Ta z perłami bardziej ślubna. Pierwsza trochę jak wianek na komunię.

Co do pereł - miałam na ślubie naszyjnik z pereł od babci. Od ślubu minęło ponad 22 lata - rozwodzić się nie zamierzam big_grin
        Może to czy perły przynoszą pecha czy nie - zależy od tego od kogo się dostało?
      • kotejka Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 21:41
        kurczę nie wiem
        obydwie są sliczne
        ale ja jestem przesadna jak pieron, w perach rozwodki nie slubowalabym
        planujecie poprawiny ewentualnie?
      • igge Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 19.08.22, 13:29
        Lubię perły i nie wierzę w żadną pechowość ale ta wasza tzn pierwsza na fotce jest ładniejsza i tyle.
        To córki ślub i nie powinna zmuszać się do niczego, co jej się nie za bardzo podoba.
        Teściowa chciała dobrze, doceniłabym, a wyszło jak zwykle. Niech wkłada tę Waszą twarz i kropka.
        Gratulacje i najlepsze życzenia dla córki i Ciebie z okazji zbliżającej się uroczystości 🧡💛💐💐💐
        • igge Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 19.08.22, 13:30
          Boszszeee nie twarz tylko tiarę
      • bluea.nne Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 19.08.22, 21:39
        Wasza dużo ładniejsza. Niech założy ta, która jej się podoba. Nie warto uszczęśliwiać innych swoim kosztem w takim dniu.
      • eriu Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 21.08.22, 11:26
        Bardziej mi się podoba teściowej, ale to córka powinna zadecydować czy w ogóle chce tiarę i czy chce którąś z nich czy nową. A kupowanie jej do baletu tiary z myślą, że będzie na ślub nie było rozsądne.
    • alpepe Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:07
      Ecórka ma tiarę od mamy przez pół uroczystości, przez drugą, tiarę od teściowej. Ecórka tłumaczy teściowej, jak się sprawy mają. Ecórka się nie przejmuje zabobonami perłowymi.
      • majenkir Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:11
        alpepe napisała:
        > Ecórka ma tiarę od mamy przez pół uroczystości, przez drugą, tiarę od teściowej

To jest nawet dobra myśl!
        I tak się będzie przebierać, więc i tiarę może zmienić.
    • marta.graca Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:08
      Żadna mi się nie podoba.
    • daniela34 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:10
      Ja to akurat bym założyła perły, bo uwielbiam perły, a nie jestem przesądna. A gdybym nie kochała pereł to założyłabym tę, która mi się bardziej podoba.
      • daniela34 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:11
        Aaaa, sorry, pisałam post jak wrzucałaś zdjęcia. Z powyższych to żadną ze wskazaniem na pierwszą.
    • arthwen Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:11
      Niech sobie kupi trzecią, taką jaka jej się będzie podobać, a nie obu matkom wink
      • z_lasu Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:26
        Amen. Albo weźmie ślub w trampkach i z rozwianym włosem.
        • majenkir Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:36
          W trampkach z rozwianym włosem można codziennie. Na ślub trzeba być nastaranà 😌
          • kropkacom Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 19:43
            Na swoim weselu.
    • tanebo001 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:12
      Powiedz że ci ją skradziono. A po ślubie zwróć ją i powiedz że zapłaciłaś za nią okup.
      • majenkir Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:14
        I że ma oddać kasę? 😂😂
        • juzustempy Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 20:55
          majenkir napisała:

> I że ma oddać kasę? 😂😂
          >
          O, to jest pomysł. Świetny.
    • andaba Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:12
      Pierwszą słabo widać, nie wiem, czy zdjęcie niewyraźne, czy materiał jakiś niefotogeniczny.

Moim zdaniem powinna iść w tym, co jej się bardziej podoba, jak teściowa strzeli focha o to, to znaczy, że tak czy siak strzeli, bo lubi.

No proszę martwiłaś, się, że córka za mąż nie wyjdzie!
      Moja dalej rutkę sieje...
    • primula.alpicola Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:13
      Dziękuję uprzejmie i używam tego bzdurnego przesądu o pechowych perłach, no niestety, tak ryzykować nie można.
    • gaskama Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:13
      Kurcze, ja się nie znam na takich rzeczach. Jak by mi ktoś przyłożył pistolet, to da druga mi się bardziej podoba, ta z perłami. Ja nie wierzę w zabobony. Ja jestem z moim partnerem od 32 lat, znamy się od 34. Żyjemy bez jakiegokolwiek ślubu. Mimo teorii, że dopiero ślub cementuje parę.
      Jeśli teściowa zapowiada się na fajną (a chyba tak, skoro obdarowała i powiedziała, że nie ma przymusu nosić), to może pół imprezy w jednej a pół w drugiej. Będzie zmiana a teściowa pewnie zrozumie i będzie jej miło.
      Mnie byłoby miło. Dziewczyna mojego syna nigdy nic ode mnie nie przyjęła. Trochę mi przykro. Ale już się nie narzucam.
      • extereso Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:52
        Gaskama, ale na na przykład dajesz drobiazg z okazji urodzin a ona mówi nie, dziękuję? Czy przypadkiem będąc w sklepie pytasz czy masz ochotę na te apaszkę a ona mówi nie, dziękuję. Bo w pierwszym dziwnie w drugim ok. Dziewczyna mojego syna niemal nigdy nie je nic, co ugotuję, ale nadrabia uprzejmym wyrazem twarzy i ja takoż 😁
        • black_magic_women Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 19:56
          Tereso, moja babcia, ale i teściowa i mama trochę też, żalą się, że nie jem ich dań. Wiem, że im przykro mimo, że sie uśmiechamy jak u ciebie. Jako dziecko musiałam jeść wszystko, teraz jestem 40+ i nasila mi się wybiórczość pokarmowa. Najchętniej jadłabym tylko to (poza słodkim), co sama zrobiłam.
          • extereso Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 21:23
            No mnie to dość pasuje, bo w przeciwnym razie jednak czułabym się zobowiązana, żeby obiad zawsze był. A skoro wola makaron z pomidorami sobie zrobić .. Tym lepiej dla mnie 😁
        • gaskama Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 20:10
          Zawsze mówi "nie, dziekuje". I bez okazji i z okazją. Tzn. Mówiła. Nic już nie daję. I nie jest Jehową. Zarosły mi dziurki, nie chciała moich kolczyków. Od męża dostałam dresy hibou, na mnie za małe. Nie chciała. Wiele, wiele innych rzeczy. Przejęły koleżanki syna z gimnazjum.
          • extereso Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 21:22
            A rozumiem. Z ciuchów i biżuterii nie ośmieliłabym się nic dawać, raczej radzę się co ja mogę sobie kupić. Może nie lubi zobowiązań, nie wiadomo.
            • gaskama Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 21:50
              Może. Ma do tego prawo.
              • extereso Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 21:53
                Fajnie, że tak to otrzymujesz.
          • panna.nasturcja Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 19.08.22, 05:50
            Ale przecież to nie są prezenty tylko Twoje rzeczy do oddania, też bym nie przyjęła.
            Prezent się kupuje z myślą o osobie, która ma być obdarowana a nie oddaje coś, co nam już nie jest potrzebne.
            • gaskama Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 20.08.22, 22:18
              Lomatko, ale fajne komentarze. Z dobroci serca poprosiłam, by sobie wybrała kolczyki, które chce. Mam 4 firm Tous, Pandora, Kruk i Yes. To nie są jakieś goowna. Nie chciała. Kupilam bez okazji fajną sukienkę polskiej marki Ekevenstory. Wien, że nosi podobne. Nie chciała. Kilka innych pomysłów miałam a potem rzeczywiście przestałam. Nie wpadłam na pomysł, że jestem agresorem prezentowym
              • krolewska.asma Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 21.08.22, 05:02
                Jejku
                Używane kolczyki
                Dobrze ze mija teściowa nie ma takich pomysłów
                Dziecku kupiła kolczyki nowe
              • fornita111 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 21.08.22, 08:35
                Buagam, to nie ma nic wspolnego z "dobrocia serca". To tylko twoje chcenie uszczesliwiania innych na sile- nietrafionymi podarunkami. (Uzywanymi- co dla niektorych z gory jest ble i fuj). Juz po pierwszym razie moglas odpuscic, ale lepiej pozno, niz wcale.
                • kropkaa Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 21.08.22, 09:36
                  W wielu rodzinach biżuteria przechodzi z pokolenia na pokolenie, również pomiędzy teściowymi i synowymi. Przecież w sklepie też się kolczyki przymierza.
                  • fornita111 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 21.08.22, 10:09
                    Ja mam dwa kolczyki do pepka- oba z drugiej reki. Ale dla niektorych uzywane kolczyki sa bardziej obrzydliwe, niz uzywane gacie, czy buty- bo byly noszone w cudzym ciele. Takich ludzi jest wielu, chyba latwo to zrozumiec?
                    • kropkaa Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 21.08.22, 10:15
                      U dentysty czy na sali operacyjnej większość narzędzi też była wcześniej w czymś ciele, i to nie matki czy teściowej. Dlatego wynaleziono dezynfekcję.
              • kropkaa Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 21.08.22, 10:27
                Bo wiesz, gdyby to było z lumpexu, to szał i łał, co za zdobycz, jaka jakość, perełka po prostu. Ale od Ciebie? Fuj, ble i w ogóle jak śmiesz, przemoc i chamstwo.
                Tyle lat tu jestem, a jednak ematka nie przestaje mnie zadziwiać.
                • fornita111 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 21.08.22, 11:07
                  Omg buty tez mierzysz w sklepie a ludzie sie brzydza uzywanych. Bedziesz im teraz dyktowac, ze to nieracjonalne i wciskac uzywane ciuchy? W imie dobroci serca zapewne? (Ja nosze niemal wylacznie rzeczy z lumpeksow, ale wydaje mi sie, ze dorosly, kumaty czlowiek powinien ogarniac, ze inni moga miec inaczej tongue_out)
                • arthwen Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 21.08.22, 15:08
                  Ee, ja z lumpeksu się brzydzę. Czasem kupuję, ale bardzo rzadko, bo nie mam czasu i oka na polowania (a i kolorystycznie lubię konkretnie, a nie co się trafi) i robię im w domu potrójne pranie i dezynfekcję tongue_out
      • fornita111 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:55
        Gaskama, niech ci nie bedzie przykro. Niektorzy maja taka filozofie zyciowa, ze nie przyjmuja prezentow, nalezy uszanowac, to pewnie nie jest celowy afront wink
        • gaskama Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 20:12
          No wiem. Ale ja lubię robić prezenty. Fajne prezenty. Nie słoik flaków albo ręczniki w paski. Takie prezenty dostawałam od mojej teściowej.
        • yennefer.00 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 22:03
          Pewnie nie, ale nie jest to zbyt miłe, ma prawo być przykro. Prezenty i komplementy też trzeba umieć przyjmować. Dla mnie brzmi niesympatycznie ta dziewczyna
          • panna.nasturcja Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 19.08.22, 05:52
            A dla mnie to brzmi jak niesympatyczna matka chłopaka.
            Przyjęłabyś używane kolczyki "teściowej", bo jej dziurki zarosły?
            Ja bym się brzydziła.
            • 3-mamuska Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 20.08.22, 02:01
              panna.nasturcja napisał(a):

> A dla mnie to brzmi jak niesympatyczna matka chłopaka.
              > Przyjęłabyś używane kolczyki "teściowej", bo jej dziurki zarosły?
              > Ja bym się brzydziła.

Przecież kolczyki to co innego niż tiara.
          • fornita111 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 19.08.22, 08:13
            Nie, nie trzeba. I podejscie "bo ja chce dac, bo liczy sie moje chcenie a nie faktyczna radosc drugiej osoby" jest dziaderskie i przemocowe. Takie w stylu "dam im kwiaty na slub, chociaz prosili, zeby zamiast kwiatow dac karme dla schroniska". Czyli ja, ja, ja- a innym kij w oko. To nie ma NIC wspolnego z dobrymi manierami, ani byciem milym, sorry.
            • bene_gesserit Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 20.08.22, 08:35
              To jest po prostu egoizm albo egocentryzm. Ewentualnie jedno i drugie.
            • 3-mamuska Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 20.08.22, 19:41
              fornita111 napisała:

> Nie, nie trzeba. I podejscie "bo ja chce dac, bo liczy sie moje chcenie a nie f
              > aktyczna radosc drugiej osoby" jest dziaderskie i przemocowe. Takie w stylu "da
              > m im kwiaty na slub, chociaz prosili, zeby zamiast kwiatow dac karme dla schron
              > iska". Czyli ja, ja, ja- a innym kij w oko. To nie ma NIC wspolnego z dobrymi m
              > anierami, ani byciem milym, sorry.

W dzisiejszych czasach nawet prezentu dać nie może żeby nie być agresorem 🤣🤣🤣🤦‍♀️
              Masakra faktycznie teraz z ludźmi najlepiej tylko online.
              • angazetka Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 20.08.22, 19:43
                Bo przecież prezent ma cieszyć dawcę, nie odbiorcę, wiadomo.
                • 3-mamuska Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 20.08.22, 21:37
                  Prezent daje się z dobroci serca.
                  Na wymarzony prezent dla odbiorcy może nie stać dawcy/może nie wiedzieć do końca co ucieszy.
                  Taki prezent daje się z sentymentu i w wielu rodzinach biżuteria przechodź z pokolenie na pokolenie. Ja bym się ucieszyła nie tyle ze ma być to dla mnie,ze muszę ją koniecznie założyć, ale poczuła bym się wyjątkowa/przyjęta do rodziny.
                  Niekonieczne musiałbym nosić we włosach ale jakoś spróbował wykorzystać (w całości) taką tiarę na własnym ślubie a potem przekazała córce.
                  • fornita111 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 20.08.22, 21:44
                    A tak, akurat ta paskudna tiara to mily gest. Moja odp byla do forumki, ktora pisala, ze prezenty trzeba umiec przyjmowac, nie do tematu watku.
                    • kropkaa Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 21.08.22, 10:18
                      Tiara jak tiara. Rozumiem, że ktoś nie lubi takich ozdób, ale żeby od razu paskudna?
                  • majenkir Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 20.08.22, 21:50
                    3-mamuska napisała:
                    > Prezent daje się z dobroci serca.

Amen! Już tu chyba pokazywałam paskudnego porcelanowego słonia, którego dała mi koleżanka “na szczęście” jak wyjeżdżałam do Stanów. Chciałam od razu wywalić, a mama mówi “weź, to na szczęście”. No i jest i szczęście, i słoń, już ćwierć wieku razem 😌
              • fornita111 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 20.08.22, 21:42
                Dawanie niechcianych prezentow to jest masakra.
    • ga-ti Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:16
      Biedna dziewczyna, co ona teraz ma zrobić, kogo urazić, matką czy teściową? Jeszcze się nie ożeniła, a już musi wybierać, ech.
      Może niech kupi sobie swoją własną, taką, która będzie jej pasowała do sukni, butów, biżuterii, stylu, fryzury, itp.

Mnie się obie podobają, ale też każda jest trochę inna i do trochę innego luku pasuje.
      • marianna211272 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 22:25
        a to jest slub dwoch kobiet to moze niech jedna zalozy od Mamy a druga od Tesciowej i beda sie wymieniacwink
    • fornita111 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:16
      Ja bym zadnej nie zalozyla i albo by sie wszyscy obrazili, albo nikt big_grin
    • extereso Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:17
      Gdybym była córką założyłabym swoją uprzejmie tłumacząc że mam już taka, która wybrałam między innymi w tym celu, albo że mam już, bo w tym celu mama mi dawno kupiła. Dla mnie jako młodej mężatki autonomia była bardzo ważna.Gdybym była mama córki wsparłabym każdą decyzję, bo przekonałam się jak wiele ułatwiła mi mama nie zachęcając mnie do żadnego konkursu pod tytułem która rodzina ważniejsza. To znaczy, zrozumiałam to koło czterdziestki, ale ten brak oczekiwań (u nas Wigilia albo nasza tiara 😁) nie dokładał mi ciężaru od początku małżeństwa.
    • kaki11 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:20
      A czy córka realnie lubi taki styl i naprawdę chce mieć tiarę na ślubie?
      Jeśli tak, doradź córce, by wybrała ładniejszą według niej - tylko serio, bez dodatkowego komentarza typu " no, mnie bardziej się podoba nasza, ale wiesz, zrobisz jak uważasz", od zwyczajnie- załóż tę, która ci się bardziej podoba i pasuje do sukienki.
      • majenkir Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:51
        kaki11 napisał(a):
        > A czy córka realnie lubi taki styl i naprawdę chce mieć tiarę na ślubie?

Tak.
    • 3-mamuska Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:22
      Teściowej o wiele ładniejsza. Nie da się założyć na ślub jednej , zmienić na druga na wesele ?
      Albo swoją na ślub a teściowej wpleść w bukiet ślubny bez niszczenia jej oczywiście.
    • koko8 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:24
      Będę stronnicza, bo sama miałam na ślubie tiarę z pereł- ta druga bardziej mi się podoba. Jednak rozumiem, że tu nie o kwestię podobania chodzi. Jak ktoś wspomniał wcześniej, salomonowym rozwiązaniem będzie założenie obu wymiennie.
      Btw. Nie wierzę w przesady o perłach. Są miłe w dotyku, ciepłe, świetliste.
      • koko8 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:26
        A! - jeśli corka jest blondynką, to perływink
    • ichi51e Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:26
      Niech zmieni w połowie - na wesele da ta od teściowej a swoją na ceremonie
    • nenia1 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:32
      Jest proste wyjście. Zamiast tiary jak dla księżniczki gustowny, prosty wianek z naturalnych kwiatów dopasowany do ślubnego bukietu. I jak przyszła teściowa z tych "nadwrażliwych" to córka mówi "piękna jest ta tiara, wyjątkowa, musiała mama ślicznie wyglądać (to ostatnie zresztą można sobie darować, bo można sprowokować oglądanie zdjęć) ale ja mam w planach coś innego, zawsze marzyłam o wianku".
      • ritual2019 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:49
        Ale corka majenkir chce tiare. Ty na natomiast napisalas post z teza ze tiara jest niegustowna a winek gustowny.
        • nenia1 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:53
          Rozumiem, też pewnie miałaś tiarę big_grin
          Wszystko co masz jest najpiękniejsze...

a córka już ma, a nie dopiero chce mieć. Mama jej dawno kupiła.
          • ritual2019 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:58
            nenia1 napisała:

> a córka już ma, a nie dopiero chce mieć. Mama jej dawno kupiła.

Jej corka chce zalozyc tiare jak dla ksiezniczek wszak wianek jaki miala twoja corka jest jedynie gustowny i najpiekniejszy. 🤣
            • nenia1 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:12
              ritual2019 napisał(a):

>
              > Jej corka chce zalozyc tiare jak dla ksiezniczek wszak wianek jaki miala twoja
              > corka jest jedynie gustowny i najpiekniejszy. 🤣

no jak ci w pamięć zapadło, z 6 lat temu wklejałam, życie to ty
              faktycznie musisz mieć ciekawe 🤣

A słowo "gustowny" było przy "wianek". Niegustowne wianki również są.

• ritual2019 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:16
                Mam nie tylko ciekawe zycie ale i dobra pamiec.😊
                Natomiast ty napisalas jak zwykle w swoim stylu czyli tiara jak dla ksiezniczki vs gustowny wianek czyli jak u twojej corki z kwiatow zerwanych przez nenie na rumunskich lakach.🤣
                • nenia1 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:23
                  ritual2019 napisał(a):

> Mam nie tylko ciekawe zycie ale i dobra pamiec.😊

wiadomo, wszystko masz naj...

> Natomiast ty napisalas jak zwykle w swoim stylu

a co, mam w twoim pisać?

• majenkir Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:45
                    Baby, nie kłócić się!

Córka moja nie jest gàskà, która się boi dziub otworzyć. A gust mamy podobny. Wianek odpada, bo to nie ma być wesele w stylu country w kowbojkach 😉 Ona chce “na galowo”.
                    • nenia1 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:48
                      Tak jest smile
      • fornita111 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:37
        Pierwsza bitwa karyn w kisielu zaliczona big_grin
        • nenia1 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:50
          fornita111 napisała:

> Pierwsza bitwa karyn w kisielu zaliczona big_grin

a ty jak zwykle na widowni "chleba i igrzysk" big_grin
          • chatgris01 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 22:19
            Raczej "kisielu i igrzysk" cool
    • juzustempy Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:33
      Obie są ohydne.
      • ichi51e Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:49
        Ale ta od teściowej trochę mniej lepsza
        • ichi51e Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:50
          Miało być trochę lepsza (mniej zostało z poprzedniej wersji która uznałam za nieodpowiednia) Sory za chaos.
      • kropkaa Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 21.08.22, 10:35
        Pokaż proszę swoją biżu, szwajcarskie zegarki (Swatch się nie liczy), chętnie popodziwiamy.
    • malia Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:36
      Ta od teściowej ładniejsza, ale to bez znaczenia, bo i ty i teściowa robicie to samo- zmuszacie dziewczynę do jakichś kompromisów i wyborów, gdy tymczasem powinna iść do sklepu i wybrać to co jej się podoba spośród wielu, a nie dwóch. Albo całkiem iść bez tego czegoś na głowie
      • milva24 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:25
        Dobrze napisane. Niech przyszła panna młoda ma głowę tak przybraną jak ona sama chce.
    • asfiksja Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:45
      Tiara teściowej jest ładniejsza. Bardziej bezpretensjonalna. Jeśli to prawdziwe perły to w ogóle bym się nie zastanawiała w porównaniu do ewidentnie sztucznych kryształków.
      Jedna moja ciotka też jest przesądna, w dniu ślubu syna kupowała jakiegoś specjalnego słonika z trąbą do góry. Syn już dawno po rozwodzie (brzydkim). Więc nie wiem, czy to nie działa na odwrótwink
      • majenkir Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 19:36
        asfiksja napisał:
        w porównaniu do ewidentnie sztucznych kryształków.

To cyrkonie, ematka niedawno mówiła, że nawet na pierścionek zaręczynowy mogà być… 🤷🏼‍♀️😏
        • aniani7 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 22:15
          A perły? Na zdjęciu ładniejsza teściowej, ale wszystko zależy od głowy panny młodej i w której czułaby się lepiej.
      • kropkaa Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 21.08.22, 10:38
        Ś.p. Bogusław Kaczyński wiele razy podkreślał: słoń tylko z trąbą do dołu.
    • lauren6 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:56
      Niech córka wybierze co chce, bez sugerowania się, że albo zrobi przykrość mamie, albo teściowej.
    • mid.week Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:59
      To jej dzień i powinna założyć to co jej się podoba a nie to co wpychają jej mama i teściowa
    • ms.piggy Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 17:59
      w ogole nie rozpatrywałabym tego z punktu sentymentalnego, która od kogo, tylko próżniaczo - w której ładniej wyglądam
      • gama2003 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:07
        A pewnie - to jest jedyny słuszny argument.
        A jesli lepiej w wianku z zielonych badylków to perły i brylanty w bibułkę i do szuflady.
      • taki-sobie-nick Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 22:27
        "Próżniaczo" to od "próżniactwa" raczej. Niezły punkt widzenia.
    • lily_evans011 Re: Ślubny dylemat 👰🏼(ubraniowo) 18.08.22, 18:01
      Może dajcie jej założyć to, w czym będzie czuła się dobrze?
      Nawet jeśli to oznacza, że pójdzie do sklepu i kupi trzecią wink.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka