Dodaj do ulubionych

Kotlety z warzyw

06.09.22, 10:43
Co byście poleciły? Ja chyba tylko cukinie robię regularnie w tej postaci, a mam wielką ochotę :⁠-⁠)
Obserwuj wątek
    • aniani7 Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 10:45
      Robię marchew, kaszę jaglana, imbir, czosnek, cebulę itd. Wychodzą przepyszne kotlety.
      • extereso Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 10:48
        Dzięki. Kaszę ugotować, marchew zetrzeć, czosnek cebulę podsmażyć, zespolić jajkiem?
        • tilijka123 Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 12:53
          Kasza musi być rozgotowana, i ciepła wtedy nawet jajko nie jest potrzebne.
          Przed formowaniem kotletów posmarować ręce olejem.

Popatrz na przepisy na burgery na jadłonomii. Tam Marta podaje takie triki. Ja wypróbowałam poniższe 3 przepisy i wszystkie były bardzo smaczne.
          www.jadlonomia.com/przepisy/mielone-kalafiorowe/
          www.jadlonomia.com/przepisy/najlepsze-wegeburgery-na-swiecie/
          www.jadlonomia.com/przepisy/wegeburgery-dyniowe/
        • aniani7 Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 13:22
          Bez jajka i z sosem sojowym, żeby smak podkręcić.
    • jammer1974 Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 11:05
      My lubimy z kalafiora
      • falka108 Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 14:34
        A w zestawie co proponujesz? Kotlety z kalafiora z czym?
        • nangaparbat3 Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 14:52
          Z surówką z pomidorów z cebulą. Do kalafiora możesz dorzucić trochę kartofli, będąsię lepiej trzymac i masz pełen obiad.
        • jammer1974 Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 15:28
          Jemy z sosem czosnkowym i salata (przerozne wersje). Nam wystarczy na pelny obiad. Ale nic nie przeszkodzi dorzucic ziemniakow. Bedzie klasycznie-ziemniaki, kotlety i warzywa
    • tilijka123 Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 11:07
      Lubię mielone z kalafiora i burgery z dyni z jadłonomii.
      • extereso Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 12:18
        O dzięki!
    • woman_in_love Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 11:12
      schabowy z mizerią!
    • berdebul Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 11:12
      Z buraka - klasyk. Można tez przerobić na malutkie klopsiki i wrzucić do sosu.
      Z marchwi z imbirem, dużą ilością czosnku i kaszą jaglaną.
      Z fasoli i marchwi (zblendowaną ugotowanąfasolę (waźne, jest bardziej sucha niż z puszki), trzeba połączyć z drobno siekaną natką, cebulą, czosnkiem, marchewką startą na drobnych oczkach - ilość marchwi dobiera się po konsystencji, muszą się dobrze kleić i zachowywać formę przy smażeniu).
      • summerland Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 17:42
        Ja kiedys zrobilam te z buraka, kolezanka zachwalala bo robi je dla syna wegetariana. Wogole nam to nie smakowalo (a uwielbiam buraki), zamrozilam I czekaja na lepsze (gorsze) czasy
    • ogorkowa1377 Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 11:12
      Seler w plastrach obgotować, panierować, smażyć. Pycha
      • novembre Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 14:46
        OMG tak!!
      • nothingelsemattersnow Re: Kotlety z warzyw 08.09.22, 11:55
        Tak! U nas wczoraj i dziś na kolację smile Do tego śląskie, sosik kurkowy i surówa🤤
    • borsuczyca.klusek Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 11:29
      Kotleciki z ciecierzycy są przepyszne. Dzisiaj mam na obiad. Mniam 😋
      • migafka357 Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 12:47
        A jak robisz? Zjadłabym.
        • borsuczyca.klusek Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 14:41
          Kupuję w garmażu 🙄
    • mikams75 Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 11:29
      Z buraka i quinoa - przepis z kwestii smaku
    • jehanette Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 11:59
      Z ziemniaków z dowolnymi dodatkami - ugotowane ziemniaki rozgnieć, wymieszaj z jajkiem, przesmażoną cebulą, podsyp hojnie solą, pieprzem ziołowym albo mieszanką typu "do kotletów mielonych", bułką tartą. Można dodać starte warzywa korzeniowe, albo rozgniecione strączki, albo ugotowane warzywa korzeniowe, albo rozgniecione tofu - co zechcesz.
    • extereso Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 12:19
      Dzięki dziewczyny za inspirację
    • tt-tka Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 12:27
      Seler - jak wyzej kulezanka zapodala albo jak mielone: zetrzec na grube wiory, dodac jajko i/lub smietane, przyprawic wedle upodoban, usmazyc. Pycha.
      Cos w rodzaju mielonych ciocia robila tez z jarmuzu, ale przepisu niestety nie znam. Pozostaje metoda prob i bledow.
      Kalarepa - pokroic w grube plastry, zblanszowac i na patelnie. Ja nie lubie, ale znam osoby, ktorym to smakuje.

To nie sa kotlety, ale tez bardzo dobre - grubo skrojone pomidory, z sola, pieprzem i czosnkiem smazone na goracym oleju. Smazy sie chwile, przewraca na plecki i z drugiej strony smazy pol chwili. Tylko gatunek musi byc odpowiedni, miesiste i nie za bardzo soczyste.
    • manon.lescaut4 Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 12:32
      Z ciecierzycy, z fasoli, z bobu… ogólnie ze strączkowych wychodzą pyszne.
    • purchawka2020 Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 12:44
      Warzywa z bulionu miksuję z podsmażona cebulką i gotowaną czerwoną soczewicą - tak pół na pół. Plus jakies przyprawy.
      Pycha.
    • bene_gesserit Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 13:29
      Terriny albo pasztety.
      Ta sama treść i przepis - inna forma i mniej tłuszczu. Można na zimno do kanapki, albo na ciepło jako podstawę obiadu. Można upiec w formach do babeczek i traktować jako przekąskę na lunch.
      Ze wszystkiego - proste (zmieszać parę składników i już) albo fikuśne (warstwowe, z sosami).
    • pomozeciepomozemy Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 13:35
      Najlepiej wychodzą mi po prostu placki ziemniaczane, do których dodaję w dużej ilości to, czego dziecko normalnie nie ruszy - cukinia, koperek, pietruszka - plus to, co ruszy pod pewnymi warunkami: cebula, czosnek, tymianek, jaja (plus sól, pieprz, mąka...).
    • wapaha Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 14:36
      ziemniaczane z pieczarkami i sosem
      mniaaaaam
    • szafireczek Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 14:57
      Kotlety z gotowanej białej kapusty (z włoskiej wychodzą delikatne) są pyszne, podobnie - z kapusty kiszonej z ziemniakami - tu trochę dłużej się robi, bo ziemniaki trzeba ugotować i utrzeć, a kapustę kiszoną przesmażyć z cebulką + zawsze do wystudzonej masy dodać jajko, by się skleiła, panierka, na olej i gotowe.
      Z przypraw: sól, pieprz, dowolnie majeranek/trochę startej gałki/koperek/utłuczony jałowiec, co kto lubi.
    • pepsi.only Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 17:19
      Ja z kalafiora lubię, i czasem robię.
      (I uważam, że są dobre, bo inne są takie...łeee...)
      Robię z tego przepisu: aniagotuje.pl/przepis/kotlety-z-kalafiora (i delikatnie modyfikuję przyprawienie, bo nie daję prawie wcale cukru, no, tak szczyptę, ale nie wiecej, za to 1/3-0,5 łyżeczki curry)

Albo kroję kalafiora na plastry, i w panierkę, i smażę jak kotleta- też fajnie.
    • tt-tka Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 21:24
      zapomnialam o patisonach ! kroisz w plastry, w panierke i na patelnie, mozna nawet bez obierania
    • moze_sprobowac_inaczej Re: Kotlety z warzyw 06.09.22, 21:36
      Z marchewki z sezamem. Nasze ulubione.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka