Dodaj do ulubionych

RTG kręgosłupa odcinek szyja

06.09.22, 21:29
pierwsza konsultacja oczywiście u ematki😀

W opisie dość ubogo (może dlatego, że to NFZ) i tak:

"wysokość trzonów zachowana. Dyskopatia C5 i C6. Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów"

To się jakoś leczy? Czy będzie już tylko gorzej?😭
Obserwuj wątek
    • aguar Re: RTG kręgosłupa odcinek szyja 06.09.22, 21:41
      Raczej próbuje się leczyć zachowawczo: terapia manualna, ćwiczenia, właściwa postawa i nawyki. Czasem dyskopatię się leczy operacyjnie (obecnie często endoskopowo) , ale to ostateczność. Zależnie od objawów do rozważenia rezonans magnetyczny, w którym można tę dyskopatię dokładniej obejrzeć.
      • panna_lila Re: RTG kręgosłupa odcinek szyja 06.09.22, 21:59
        Dziękuję za informację. Szukam fizjoterapeuty, jakby ktoś miał namiar na warszawskiego to poproszę 😊
        • black_magic_women Re: RTG kręgosłupa odcinek szyja 06.09.22, 22:10
          Ja znam znakomitego osteopatę. Nie wyleczył mi kręgosłupa, bo niby jak, ale dzięki niemu kręcę np. szyją, co wcześniej było niemożliwe.
          • mamtrzykotyidwato5 Re: RTG kręgosłupa odcinek szyja 06.09.22, 22:13
            Ale jak ktoś normalnie kręci szyją, to po takiej wizycie u osteopaty może niestety przestać.
        • amelka3479 Re: RTG kręgosłupa odcinek szyja 09.09.22, 12:43
          Bardzo dobrych rehabilitantów znajdziesz w enel - sport wink Mają oddział na Łazienkowskiej i w galerii Młociny.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: RTG kręgosłupa odcinek szyja 06.09.22, 22:02
      Każdemu tak wychodzi, nie ma co się tym przejmować.
      Też mi tak wyszło z jakieś 20 lat temu. Neurolog w tym widział wyjaśnienie wszystkiego.
      Ale to było gó@$# prawda. Bóle głowy, miały zupełnie inną przyczynę, po jej wyeliminowaniu, dyskopatia i zmiany zwyrodnieniowe okazały się nie mieć żadnego znaczenia. Minęło 20 lat i nadal nie mają.
      Jak masz jakieś dolegliwości to szukaj innej przyczyny.

• asfiksja Re: RTG kręgosłupa odcinek szyja 06.09.22, 23:46
        >Każdemu tak wychodzi,
        Miałam w ręku opis rtg kręgosłupa szyjnego "bez zmian", a w rezonansie wypuklina c5 c6 i obrzęk szpiku. Więc niech zrobi rezonans, to nie boli i jest na NFZ.
    • asfiksja Re: RTG kręgosłupa odcinek szyja 06.09.22, 23:25
      To nie jest ubogi opis jak na rtg. Rezonans, neurolog, rehabilitacja, zmiana nawyków. Jest szansa na zmniejszenie bólu bez leków, na całkowite wyleczenie nie. W badmintona już nie graj.
    • una_mujer Re: RTG kręgosłupa odcinek szyja 06.09.22, 23:39
      Nikt Ci tego nie powie nie wiedząc, jakie masz objawy. To, co wynika z Twojego opisu może dawać różne, włącznie z możliwością, że sama dyskopatia jest bezobjawowa, a Twoje bóle są spowodowane zupełnie czym innym. U mnie tak było. Najpierw ktoś musi stwierdzić, czy objawy pasują do opisu, a potem dopiero dobrać leczenie.
      • panna_lila Re: RTG kręgosłupa odcinek szyja 07.09.22, 21:33
        Mnie nic nie boli, ale denerwuje i niepokoi jak przekręcam głowę takie chrupnięcie/strzelanie (nie wiem jak to określić). Najbardziej wkurza jak jadę rowerem albo prowadzę auto, odwracam się a tu trzask😕
        • mamtrzykotyidwato5 Re: RTG kręgosłupa odcinek szyja 07.09.22, 22:30
          Trzaski są normalne.
          Zacznij ćwiczyć, to będą mniejsze, jak się rozruszasz.
          Idź do rehabilitanta, pokaże ci jakie ćwiczenia robić.
          • maslova Re: RTG kręgosłupa odcinek szyja 08.09.22, 10:35
            A ja przed pójściem do rehabilitanta jednak zrobiłabym rezonans.
            Mnie dopiero na rezonansie wyszło, że mam wypuklinę w odcinku szyjnym, co całkowicie zmienia ewentualne metody rehabilitacji. Bez dokładnej diagnozy autorka może sobie tylko zaszkodzić.
    • afro.ninja Re: RTG kręgosłupa odcinek szyja 08.09.22, 17:09
      Czy ktoś nie ms tej dyskopatii?! To jest od komorek czy co?!
    • memphis90 Re: RTG kręgosłupa odcinek szyja 08.09.22, 17:44
      Całun-> pad na glebę-> czołganie->cmentarz

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka