Dodaj do ulubionych

Moja córka nie chce jeść

28.10.22, 17:58
Còrka ma 14 lat . Na śniadanie prawie zawsze je tylko 1 kromkę bez masła z np.szynką .W szkole pomimo tego że czasami ma 8 lekcji nie bierze jedzenia ani go nie kupuje. Kiedy jej się pytałam czy może coś je w szkole bo nie zabiera jedzenia z domu to odpowiedziała że ona wtedy nie jest głodna.Gdy przychodzi ze szkoły czasami zje obiad ale nie zawsze. Kolacje przestała jeść całkowicie. Gdy się jej pytałam dlaczego nie chce jeść odpowiedziała że jej tyle jedzenia co je wystarczy ale wątpie bo kiedyś jadła dużo więcej. Córka niej jest gruba
Ma normalną mase ciała . Do jakiego lekarza powinnam z nią iść jeśli chciałabym sprawdzić czy faktycznie nie ma apetytu czy może zaczęła się odchudzać w taki sposób?
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 18:03
      Brakuje faktów typu wzrost i waga.
      • zlotazaba686433 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 18:27
        160 cm wzrostu i kiedyś ważyła 47 kg . Nie ważyłam jej teraz ale po wyglądzie widze że schudła
        • alicjamagdalena Re: Moja córka nie chce jeść 30.10.22, 13:48
          No to waga jak najbardziej ok. Pytanie.co je?
    • eriu Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 18:05
      Czyli je w porywach 700-800 kalorii dziennie. Tyle kalorii nie wystarcza na to żeby leżeć i oddychać.

Zwróć uwagę na znaki odnośnie odchudzania. Czemu ona je tę kanapkę bez masła? Jadła wcześniej masło? Ma problem z nietolerancją masła? Czy nagle zauważyła, że masło jest tłuszczem?
      • zlotazaba686433 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 18:29
        Wcześniej jadła masło ale teraz stwierdziła że jej już nie smakuje. Nigdy takiego problemu z nietolerancją nie miała.
        • eriu Re: Moja córka nie chce jeść 29.10.22, 17:19
          Zrób na obiad coś co córka bardzo lubiła jak jadła normalnie ale jest bardzo kaloryczne i zobacz czy zje. Potem zrób coś co będzie wyglądało bardzo zdrowo. Wiesz warzywa, coś do nich, najlepiej bez tłuszczu. Porównaj co córka je. Bo jeśli to odchudzanie to powinna chętniej jeść te bardzo zdrowe odtłuszczone jedzenie i nie chcieć bardziej kalorycznych posiłków.
      • misiamama Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 18:37
        to niemożliwe żeby jadła rano 1 kanapkę z plasterkiem szynki, potem nic, w domu nic (autorka pisze, że obiad nie zawsze, kolację nigdy, poza domem nie - czyli nic poza tą kromką na śniadanie). wg mnie jest problem na linii komunikacji, córka z jakiegoś powodu zaczęła chować się z jedzeniem albo stwierdziła, że to jedyny sposób zwracania na siebie uwagi.
        • kk345 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:33
          Albo faktycznie się głodzi.
    • szmytka1 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 18:07
      Moj syn też nie je. Od zawsze niejadek. Mamy godz. 18 a on dziś zjadł 2 małe jogurty i bułkę kajzerke. Ma 1.8 m i waży 62 kg. Morfologia w normie.
      • marianna211272 Re: Moja córka nie chce jeść 29.10.22, 21:13
        moj 183 wazy 59 i je za dziesieciu
      • marion.marion Re: Moja córka nie chce jeść 29.10.22, 22:29
        Mój 180 cm, chudy jak szprycha i też je za dziesięciu. Nie nadążam zakupów znosić do domy.
    • ritual2019 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 18:12
      Jak dlugo to trwa? Jestes pewna ze nie je nic innego? Moze kupuje cos w drodze ze szkoly do domu? A moze to jakies poczatki wiekszego problemu? Chudnie? Jesli nie chudnie to pewnie je poza domem i szkola.
      • ritual2019 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 18:15
        Moj syn ma 15 lat, obiady w szkole sa obowiazkowe ale podczas covid nie byly, bral wiec lunch z domu. Potem wszystko wrocilo do normy i szkola skontaktowala sie ze mna w sprawie jego powrotu do szkolnych obiadow. Udall mi sie zostawic go na jedzeniu z domu ze wzgledu ma health condition. Robi lunche sam ale nie wiem ile je. W domu je normalnie. Rosnie szybko ale wciaz jest chudy.
      • zlotazaba686433 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 18:28
        160 cm wzrost i kiedyś ważyła 47 kg . Nie ważyłam jej teraz ale po wyglądzie widze że schudła
        • ritual2019 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 18:32
          To niedobrze. Moze na poczatek z nia porozmawiaj. Jecie posilki wspolnie? Czy corka wymiotuje po posilku?
          • kropkacom Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:24
            Jakby autorka wiedziała, ze wymiotuje to chyba by skojarzyła co za problem. Jak rany...
            • ritual2019 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:36
              Moze nie wiedziec. Ci zlego w pytaniu?
              • kropkacom Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:40
                Nie, raczej nie może nie wiedzieć.
                • ritual2019 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:56
                  kropkacom napisała:

> Nie, raczej nie może nie wiedzieć.

Widac wiesz lepiej.
                  • kropkacom Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:59
                    Widać.
                    • 152kk Re: Moja córka nie chce jeść 29.10.22, 13:21
                      G... wiesz. Jeśli córka wątkodajki ma problemy na tle psychicznym , a wiele na to wskazuje (anoreksja, bulimia), to bardzo prawdopodobne, że oszukuje najbliższych. Matka przecież nie chodzi z nią do toalety, a odgłosy wymiotów można tłumić lub maskować np. muzyką, szumem wody...
                • g.r.uuu Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 20:48
                  Może. Wymioty można skutecznie ukrywać
                  • kropkacom Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 21:03
                    No oczywiście, że można.
              • little_fish Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 21:02
                Jak nie wie, to raczej nie odpowie na twoje pytanie, nie sądzisz?
    • nangaparbat3 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 18:28
      Idź na terapię - Ty. Póki nie zaczęła chudnąć. Poukładaj siebie, wtedy będziesz miała szansę jej pomóc.
      • berdebul Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 18:54
        „ Nie ważyłam jej teraz ale po wyglądzie widze że schudła”🙄
        • nangaparbat3 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:04
          To tym bardziej, czas ucieka.
        • afro.ninja Re: Moja córka nie chce jeść 29.10.22, 12:48
          Trudno uwierzyć w takie teksty i tego typu posty, ale niektórzy rodzice, faktycznie widzą problem u dziecka i nie reagują. Uważają, ze moze dziecku minie faza na niejedzenie, wymioty po jedzenie, kompulsywne objadanie.
    • mia_mia Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 18:29
      To ja w liceum, nie byłam głodna i nie miałam czasu na jedzeniesmile
      • ritual2019 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 18:34
        Jesli chudnie a jest osoba o prawidlowym BMI to jest to alarmujace.
      • login.na.raz Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:28
        A ja się zaczęłam tak odchudzać i wpadłam w anoreksję i bulimię. Nie bagatelizowałabym.
        • akseinga1975 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:31
          Ale co konkretnie moze zrobic rodzic jak dziecko idzie w zaparte.
          • login.na.raz Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:50
            To jest ciężki temat i naprawdę nie pomogę. Myślę, że jeśli tak drastyczne ograniczenie jedzenia wynika z odchudzania, to należy zwrócić się do specjalisty z pytaniem jak postępować dalej z córką.
          • ritual2019 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:58
            akseinga1975 napisała:

> Ale co konkretnie moze zrobic rodzic jak dziecko idzie w zaparte.

Psychiatra, pscyholog. Fachowa pomoc zeby znalezc przyczyne.
            • akseinga1975 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 20:14
              Ale jak zmusic dziecko do wizyty?
              • login.na.raz Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 21:34
                Jeśli córka nie chce, to najpierw poszłabym sama, jako matka, zapytać jak postępować, co robić itd.
              • 152kk Re: Moja córka nie chce jeść 29.10.22, 13:28
                W wielu przypadkach dziecko zgodzi się na wizytę. Bo większość dzieciaków czuje, że coś jest nie tak, tylko niecwiedzą co. "W zaparte" to idą z reguły dorośli, którzy zanim cokolwiek zrobią to najpierw martwią się " co może zrobić rodzic", "a co jeśli dziecko nie będzie chciało iść do lekarza". Ciekawe, że w przypadku chorób typowo somatycznych nikt takich pyrań nie zadaje...
      • afro.ninja Re: Moja córka nie chce jeść 29.10.22, 12:50
        Serio?! Jadlas jedną kanapkę dziennie i to nie byl problem dla ciebie?!
        Bo ja właśnie spotkalam sie z głodzeniem w liceum i dla mnie to bylo przerażające, jak mlody czlowiek sie niszczy i nikogo to nie obchodzi.
    • misiamama Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 18:34
      proponowałabym żebyś spróbowała zaprzyjaźnić się z córką. Nic nie mów na temat jedzenia, nie zwracaj uwagi. Idź z córką na spacer czy do kina (cokolwiek) i potem razem na pizzę (lub cokolwiek). Ugotujcie razem, niech zaprosi koleżanki. Pokaż jej, że jedzenie jest fajne, jest społeczne, że nie jest tylko powiązane z pilnowaniem kalorii, wagi i użeraniem się z matką.
      Co do wagi, ja na studiach miałam 170 cm i ważyłam 47 kg, żyję i mam się dobrze smile
      • alpepe Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 18:58
        Nie wiem, ale dla mnie to wygląda jak klasyczny przykład toksycznego domu, gdzie dziecko jedynie gdzie ma władzę, to w sprawie własnego ciała i może zagłodzić się na śmierć. Dopóki żaba nie napisze więcej, oczywiście możemy tylko gdybać.
        Moja córka również je mało, ale nie aż tak, no i lubi masło.
        • akseinga1975 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:06
          alpepe takie wpisy jak Twoje utwierdzaja mnie w przekonaniu, ze na forum to tylko o ciuchach i wlosach nalezy pisac.
          • akseinga1975 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:12
            Jakby sie chowala z jedzeniem to by nie schudla.
            • alpepe Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:14
              Czy ty w ogóle zrozumiałaś, co napisałam? Co ma do tego chowanie się z jedzeniem?
              • ritual2019 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:16
                alpepe napisała:

> Czy ty w ogóle zrozumiałaś, co napisałam? Co ma do tego chowanie się z jedzenie
                > m?
                >

A skad ty wzielas toksyczny dom?
              • extereso Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:26
                Ja chyba też nie zrozumiałam.
        • afro.ninja Re: Moja córka nie chce jeść 29.10.22, 12:51
          W tym wieku, wystarczy jedno zdanie na temat wagi i dziecko moze popasc w anoreksję. A dom moze byc fajny i wspierający.
        • 152kk Re: Moja córka nie chce jeść 29.10.22, 13:33
          Gówno prawda. Zaburzenia typu anoreksja/bulimia dotykają dzieciaki z różnych domów. Tak jak choroby somatyczne tak i psychiczne nie dotykają tylko tych, którzy "zasłużyli" (lub których rodzice "zasłużyli").
          Poczytaj trochę, zanim zaczniesz oskarżać wątkodajkę, bo swoim takimi wpisami możesz zrobić tylko krzywdę. Wątkodajka martwi się o córkę, a takie opinie jak twoja mogą spowodować, że będzie się wstydziła zwrócić o pomoc.
      • samawsnach Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 22:28
        "Co do wagi, ja na studiach miałam 170 cm i ważyłam 47 kg, żyję i mam się dobrze"
        O, to jasmile Do pierwszej ciąży jakieś 48-49 kg przy wzroście 167.
        • 152kk Re: Moja córka nie chce jeść 29.10.22, 13:38
          No i co takie informacje wnoszą?
          Sa osoby z natury chude i zdrowe, ale to nie jest raczej ten przypadek, prawda? Bo córka wątkodajki jest na etapie intensywnego wzrostu i rozwoju, a nagle coś złego się dzieje. Nagle i złego - bo gdyby córka zawsze tak mało jadła to by jej matki nie niepokoiło, że teraz nie je - prawda? No i córkanie jest po prostu szczupła tylko nie wiadomo dlaczego CHUDNIE.
        • kira02 Re: Moja córka nie chce jeść 30.10.22, 04:49
          I teraz ematki będą się przerzucać, jakimi to byly chucherkami, a zdrowe były i dzieci urodziły 🤦🏼‍♀️ Tylko wątek jakby nie o tym, tylko o glodzeniu się.
    • kropkacom Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:22
      Zobaczysz czy zacznie chudnąć. Zatrzyma się jej w końcu okres. Obserwuj.
      • angazetka Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:35
        Na etapie "zatrzyma jej się okres" to chyba już trochę póxno...
        • ritual2019 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:37
          Dokladnie. Poza tym moze nie wiedziec chyba ze sprawdza kosz na smieci w lazience.
        • kropkacom Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:37
          Ja tylko pisze o konsekwencjach. Oczywiście może już próbować do psychologa.
          • kropkacom Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:39
            Obserwacja w kierunku, czy przy takim jedzeniu nie ćwiczy intensywnie, nie samookaleczenia się.
          • akseinga1975 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:44
            Niestety rodzice sa w takich sytuacja bezsilni. Jezeli dziecko nie chce wspolpracowac to maja zwiazane rece. Cala obserwacja uswiadamia problem, ale co dalej?
            • kropkacom Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:47
              W końcu przyjdzie taki moment (niestety), że będzie potrzebny szpital. Gdyby tak można zaraz po pierwszych objawach ale nie wiem czy to w ogóle możliwe.
            • ritual2019 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 20:02
              akseinga1975 napisała:

> Niestety rodzice sa w takich sytuacja bezsilni. Jezeli dziecko nie chce wspolpr
              > acowac to maja zwiazane rece. Cala obserwacja uswiadamia problem, ale co dalej?
              >

Jesli potraktuje to fachowiec odpowiednio wczesnie to mozna sporo zdzialac. Lepiej zrobic co sie da niz nic. Autorka napisala ze chudnie a ma prawidlowe BMI a wiec jest to niepokojace. Efekty moga byc pozytywne lub nie ale dzialac nalezy. Zaczelabym od rozmowy z corka albo moze od rozmowy z psychologiem bez dziewczyny zeby miec jakas wizje jak rozmawiac zeby nie zepsuc na samym poczatku. Ja nie jestem z tych panikujacych ale 160 cm i 47 kg to raczej wszystko okey, a chudniecie i niejedzenie jest niepokojace.
            • 152kk Re: Moja córka nie chce jeść 29.10.22, 13:43
              To nie jest prawda. Rodzice mogą zrobić bardzo dużo. Mogą na tym etapie nie wiedzieć co, ale od tego jest psycholog (ew. psychiatr), fachowa literatura itd. Najgorsze to właśnie takie myślenie: ale co ja mogę? Przecież to jej dziecko, jakby miała nowotwór to też byś napisała: "ale co rodzic może"?
    • woman_in_love Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 19:54
      Zabierz jej kompa i telefon.

Wpadła w chore towarzystwo anorektyczek.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 20:08
      Najpierw zrób badania krwi. Może mieć anemię i rzeczywisty brak chęci na jedzenie.
    • aadrianka Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 20:42
      To ja w liceum. Potrafiłam nie jeść 3 dni, bo głodówkę uważałam za znakomity środek odchudzający. Teraz mam 40+ i problemy z nadwagą, bo jedzenie zawsze było dla mnie karą albo nagrodą. Poszukaj pomocy specjalisty od zaburzeń odżywiania. Teraz, zanim będzie za późno.
    • trampki_w_kwiatki Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 20:45
      Dobra, mam tragiczne doświadczenia z koleżankami z dzieciństwa, ale lepiej dmuchać na zimne - idź z nią do psychologa. W tym wieku dziewczynki są podatne na anoreksję, bulimię. Te gówna są teraz dosłownie promowane w internecie. Idź, zanim będzie za późno, żeby jej pomóc sad
      • akseinga1975 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 20:52
        Idz do psychologa to jasne, ale jak odmowi to co zrobic.
        • misiamama Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 21:04
          może najpierw podjąć próbę zbliżenia się do własnego dziecka? Sama mam dwóch nastolatków i wiem że 14 lat to baardzo trudny wiek. Córka może nie chcieć pójść do psychologa, a może też nie zawsze konieczny jest od razu psycholog. Może dałoby się porozmawiać z dzieckiem - nie o jedzeniu, tylko o przyjaciółkach, ksiązkach, ciuchach - nie wiem, o czym tylko córka będzie skłonna pogadać. Drugi raz to piszę w tym wątku - z postu autorki krzyczy wręcz brak komunikacji z dzieckiem. Jaki lekarz - może najpierw ten "pierwszego kontaktu", czyli Ty autorko.
          • milva24 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 21:08
            Zgadzam się, na początek próbować nawiązać serdeczny kontakt z dzieckiem a gdzieś osobno samemu skontaktować się z psychologiem, może coś doradzi.
        • little_fish Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 21:05
          Spytać psychologa. Raczej doradzi lepiej niż forum
          • trampki_w_kwiatki Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 23:47
            Otóż to. Próba zacieśnienia kontaktu nie wyklucza wizyty u specjalisty. Naprawdę czasem warto nie czekać do ostatniej chwili sad
        • mgla_jedwabna Re: Moja córka nie chce jeść 30.10.22, 09:46
          Uświadomić, że to się skończy jazdą karetką do szpitala, gdzie będzie karmiona przez sondę, a następnie dłuższym pobytem w szpitalu psychiatrycznym. Bo tak wygląda leczenie zaawansowanej anoreksji.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 21:13
      Macie wagę w domu?
      Zaobserwuj czy ulożenie wagi w łazience się zmienia, czy słychać jak się waży prawie codziennie.
      Czy dużo pije?
      Zeby zabić glód pije się bardzo duzo wody i herbat i biega się co chwilę sikać.
      Po tym zauważysz najszybciej czy ona klamie, ze jej się nie chce jeść czy przeszla do drastycznych koreanskich sposobów odchudzania.

• trampki_w_kwiatki Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 23:49
        Chyba do anoreksji prosto.
      • mgla_jedwabna Re: Moja córka nie chce jeść 30.10.22, 09:46
        A dlaczego akurat koreańskich?
      • zlotazaba686433 Re: Moja córka nie chce jeść 30.10.22, 12:37
        Oczywiście że ułożenie wagi się zmienia ale nie pije ciągle wody.Jednak żuje dużo gum.
    • jakis.login Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 21:25
      Jako ze wszyscy skupili się na możliwym podłożu psychicznym niejedzenia, ja dodam, ze może mieć tez podłoże czysto fizyczne - może ma jakaś nietolerancję pokarmowa, boli ja brzuch, ma opóźniony pasaż jelitowy - to wszystko może obniżać apetyt do minimum. Możesz się wybrać z nią do pediatry lub gastrologa, wykonać usg brzucha
    • irma223 Re: Moja córka nie chce jeść 28.10.22, 21:40
      No przecież to klasyczna anoreksja! Do psychiatry.
    • mikams75 Re: Moja córka nie chce jeść 29.10.22, 00:44
      moje tez miewa okresy, kiedy je malo a pozniej znowu apetyt wraca. Sama mowi, ze tak ma, ze czasem sie jej nie chce jesc i faktycznie zjada bardzo niewiele a czasem ma dni, ze je bardzo duzo. Ale wiem tez, ze niestety zdarza sie jej slodyczami nadrabiac. Kiedys najwieksze napady glodu miala tuz przed skokiem wzrostu ale ostatnio juz nie ma skokow i widac, ze potrzebuje troche mniej jedzenia niz jakis czas temu.
      Wg mnie powinnas sprobowac z nia pogadac i wyciagnac informacje nt. kolezanek, ewentualnej presji, jak siebie widzi, jak sie czuje sama ze soba itp.
    • 152kk Re: Moja córka nie chce jeść 29.10.22, 13:15
      Biegiem do psychologa. To wygląda na anoreksję, niestety. Plus badania, może zlecić internista : morfologia, żelazo, ferrytyna i hormony tarczycy: tsh, ft3, ft4.
    • laluna82 Re: Moja córka nie chce jeść 29.10.22, 13:43
      Ja bym na razie lekarza odpuściła. Obserwuj, jeśli nie chudnie drastycznie, to może ma taki metabolizm. Jak zacznie niezdrowo chudnąć, to będziesz ingerować w dietę. Wiek dojrzewania zaskakuje. Mój syn od zawsze je mało, 1, góra 2 posiłki dziennie. Obecnie jako student, często 1 posiłek dziennie. Nie przypomninam sobie by przez gimnazjum czy LO, choć raz wziął cokolwiek do szkoły. I zawsze był zdrowy. Taki typ, że jedzenie go nie fascynuje specjalnie (jego określenie).
    • amsterdama Re: Moja córka nie chce jeść 30.10.22, 13:39
      A gdybyś jej przygotowywała to, co lubi najbardziej? Może niech ma wpływ na to, co się w domu gotuje, podaje na śniadania. Też mam 14 latkę, szczupłą i też ostatnio schudła. Do szkoły pakuję różne rzeczy, których jedzenie sprawi jej przyjemność ( sama sobie nie przygotuje, bo powie,że nie jest w szkole głodna, kanapek nie zje), czyli musy owocowe, serek w tubce, kupuje jej ulubione jabłka i kroję na cząstki (ma aparat),pomidorki koktajlowe soki, herbata miętowa w termosie. Jeśli nie zje, nie robię problemów- niech jedzenie kojarzy jej się z przyjemnością. Śniadania zajmują mi trochę czasu- przygotowywałam różne wersje i obserwowałam, co lubi- mam teraz takie pewniaki, które zjada. No i po szkole- jeśli przygotuję to co wiem,że lubi, (czasem to jest obiad inny niż dla reszty), to nie ma siły, żeby po8- 10 godzinach bycia poza domem nie zjadła. Wieczorem zaganiam do kuchni, ma sobie coś zrobić sama- nalegam. Czasem ugryzie tylko pomidora, albo zje plaster sera (nie czepiam się), a czasem ma venę, włącza sobie muzykę, bawi się i szykuje coś z fantazją. Tym sposobem jest szczuplutka, na granicy niedowagi, ale waga stabilna.
      • amsterdama Re: Moja córka nie chce jeść 30.10.22, 13:45
        I jeszcze dodam, nawet jeśli nie chce jeść, nalegam,żeby towarzyszyła nam przy posiłkach i 'zabawiała nas rozmową' , przeważnie wtedy sięgnie po coś i przekąsi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka