Dodaj do ulubionych

brak pokarmu

16.11.07, 00:38
od jakis 3 tyg mam problemy z karmieniem wczesniej nie mialam z tym
problemu.chodzi o to ze chyba mam za malo pokarmu jak przystawiam
malego do piersi to ssie przez ok 5 min no i zaczyna sie krzyk bo mu
nie chce leciec fakt chasem jak prubuje cos wycisnac to nie leci a
czasem sa to tylko jakies kropelki.prubuje tez sciagac tzn po
karmieniu jak malemu juz nie leci to prubuje sciagac no i czasem uda
mi sie sciagnac ok 20 ml czasem .No maluch sie nie najada po czym
wraca do piersi za jakis czas i nic nie leci nawet jesli wruci do
niej po 1 godz czy po 2 godz to ciagle tam jest posto .Nie wiem co
mam robic odciagam mleko i w ten sposub go dokarmiam ale on jest
ciagle glodny a ja nie mam mleka nie wiem moze cos sie zatkalo bo
piersi sa wieksze choc nie nabrzmiale .A odiagam mleko ok 3 razy
dziennie od 2 tyg i to nie pomaga i do tego jest bardzo meczace maze
jakies sa extra sposoby na zwiekszenie laktacji.Prosze pomoz bo juz
nie daje rady
Obserwuj wątek
    • bathilda Re: brak pokarmu 16.11.07, 10:14
      Napisz ile maluch ma miesięcy/tygodni, jak często karmisz (w dzień i w nocy) i
      jak wyglądają przyrosty.
      • asiczek24 Re: brak pokarmu 18.11.07, 21:20
        maluch ma 2.5 miesiaca ka karmie go ok 6 rano 8-smej,potem jest
        zastuj nie mam mleka wiec je ok 13-stej choc chce wczesniej ale nic
        nie leci 15-stej 17-stej 20-stej 23-stej 4-rtej ale to karmienie to
        nie mozna nazwac karmieniem to jest jakis obled po prawie karzdym
        karmieniu sciagam i zapelnia sie czasem tylko dno butelki piersi nie
        pecznieja sa jakby puste.jestem zdesperowana jak maly sie bodzi to
        juz sie denerwuje ze pewnie nic mu nie poleci .tak bardzo nie chce
        karmic go butelka fakt ostatnio przybral na wadze jutro bedzie znow
        wazony jak co tydzien .ale na ogol stoi prawie w miejsce .dziekuje
        za odpowiedz i zainterasowanie
      • asiczek24 Re: brak pokarmu 18.11.07, 21:25
        napisze ci tak jak sie urodzil to wazyl 3.35 po 11 dniach wazyl
        3.64 po 2 tyg wazyl 4.30 zas po 2 tyg wazyl 4.88 a po nastepnych 2
        4.98 za 3 dni 5.00 po 2 dniach 5.02 po 4 dniach 5.24 po tyg 5.44 noi
        jutro zas ide sorki za takie chaotyczne pisanie
    • basiak36 Re: brak pokarmu 16.11.07, 10:54
      Iloscia pokarmu sie nie zamartwiaj, najwazniejsze jest aby dziecko moglo ssac
      tyle ile chce (na tym etapie ssanie co chwile po 10-15 min jest nadal norma), i
      aby ssalo efektywnie (tutaj podawanie butelek czy smoczkow raczej nie pomoze).
      Jesli dobrze przybiera na wadze, to nie ma problemu, pozwol malenstwu na takie
      ssanie jakie chce. Odrywaja sie od piersi bo w tym czasie maluch uczy sie ssac,
      szybko sie meczy, denerwuje sie ze mleko nie leci tak szybko jakby chcial, itp.
      Z czasem to sie normuje.
    • basiak36 Re: brak pokarmu 19.11.07, 09:45
      Z tego co piszesz to zrobilo sie zamkniete kolo, dziecko dostaje butelke ilekroc
      masz wrazenie ze 'nie ma pokarmu',przez co maly nie ma jak nauczyc sie do konca
      dobrze ssac i zamowic tyle pokarmu ile potrzebuje. Byc moze butelka dodatkowo
      zaklocila mu poprawne ssanie.
      Mleko zawsze jest i nie jest tak ze rano bylo a potem juz nie ma - po prostu
      dziecko moze nie wiedziec jak pobudzic piers do produkcji mleczka. Najlepiej
      byloby przystawiac do piersi jak najczesciej co 1-2h, nawet jak sie maly odrywa
      i wydaje sie ze 'nie ma pokarmu'. Mleko zawsze bedzie, tyle ze dziecko musi sie
      troche nad tym napracowac:) Dobrze byloby tez pojsc do poradni laktacyjnej.
      • asiczek24 Re: brak pokarmu 19.11.07, 23:10
        wiesz co ja mu nigdy nie dawalam butelki zawsze sciagam i daje mi z
        takiej specjalnie szczykawki-papki czy jak to nazwac . Ale dzis
        bylam w poradni i dostalam pape elektryczna mam sciagac za karzdym
        karmieniem no i faktycznie masz racje musze go czesto przystawiac
        choc nie jest to takie proste bo placze a raczej krzyczy ale jestem
        dobrej mysli .na razie sciagam tylko gora 20 ml a czasem wcale ale
        mam nadzieje ze to sie zmieni dziekuje ci za odpowiedz
      • asiczek24 Re: brak pokarmu 22.11.07, 00:15
        sorki ze znow zawracam glowe ale odciagam mleko i zamiast wiecej to
        jest go mniej tzn coraz mniej sciagam.A sciagam zawsze po karmieniu
        i daj malemu chc jest tego niewiele .ja juz nie wiem moze potzeba
        wiecej czasu
    • mosieza Re: brak pokarmu 22.11.07, 10:56
      miałam ten sam problem i lekarz zalecił: jak najmniej stresu, picie
      obojątnie czego ale żeby to było 2-2,5l dziennie, picie herbaty dla
      kobiet karmiących np Hipp.Laktacja zaczęła powracać ale dokarmiałam
      córkę mlekiem sztucznym. Więc cierpliwości życzę i spokoju przede
      wszystkim.
      • asiczek24 Re: brak pokarmu 23.11.07, 00:19
        no a jak dlugo to u ciebie trwalo?bo u mnie to trwa juz chyba 3 czy
        4 tyg .a ta herbate pije ale nie pomaga no i staram sie pic duzo a
        co do stresow to mam ich duzo staram sie tez nie stresowac ale
        ciezko w takiej sytuacji do tego maly nie robi kupy tzn 1 na tydzien
        wiec ciagle sie prezy i placze nie spi w nocy nie wiem moze to
        dltego ze nie je dobrze
        • mosieza Re: brak pokarmu 26.11.07, 11:28
          Jeśli bardzo Cię to wszystko niepokoi idź do lekarza który was
          prowadzi jednak fachowiec może bardziej Ci doradzi i pomoże bo
          szkoda tylko Ciebie i Maluszka.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka